Zilnic Radioul Ucrainean pregătește un rezumat al celor mai importante știri despre războiul ruso-ucrainean în formatul unui podcast scurt. Oferim doar informații de încredere din surse confirmate: comunicăm despre evenimente militare, oglindim știrile din orașele atacate de Rusia, precum și viața în regiunile Ucrainei de lângă linia frontului. Dacă doriți să urmăriți situația din Ucraina, dar nu aveți timp să citiți în mod constant știrile – "Ucraina: problemele securităţii" este creat anume pentru dumneavoastră.
Ми з України на захисті європейських цінностей!
Vizita secretarului de stat american Anthony Blinken la Kiev este simbolic liniștitoare. Washingtonul confirmă că sprijinul pentru Ucraina va continua – Volodymyr Ogryzko, ministrul ucrainean de externe în perioada 2007-2009.
Diplomații se concentrează pe un set restrâns de obiective în timp ce se pregătesc pentru Summit-ul pentru pace care va avea loc luna viitoare în Elveția, pentru a asigura participarea Chinei și a altor țări din așa- numitul Sud Global.
„Carava literaturii și culturii românești din Bucovina” s-a desfășurat la Liceul „Alexandru Ilschi” din Crasna, regiunea Cernăuți.
Візит держсекретаря США Ентоні Блінкена до Києва має символічно-заспокійливе значення. Вашингтон підтверджує, що підтримка України триватиме –міністр закордонних справ України у 2007- 2009 роках Володимир Огризко.
Дипломати зосереджуються на вузькому наборі цілей при підготовці до Саміту миру в Швейцарії наступного місяця, щоб забезпечити участь Китаю та інших країн так званого Глобального Півдня.
«Караван румунської літератури та культури Буковини» відбувся в Красноїльський Гімназії «Александру Ільський» Чернівецької області.
Євросоюз остаточно ухвалив план для реалізації програми Ukraine Facility на 50 мільярдів євро — повідомив прем’єр-міністра Денис Шмигаль. Що це означає на практиці, які транші і коли Україна буде отримувати, які для цього вимоги має виконати. Гість — Максим Самойлюк, економіст Центру економічної стратегії.
Міноборони опублікувало наказ зі списком захворювань, за якими визначається придатність до військової служби. Гостя — Анжела Василевська, адвокатка, медійна експертка з правових питань.
Ukraińskie Radio codziennie przygotowuje skrót najważniejszych wiadomości o wojnie rosyjsko-ukraińskiej w formie podcastu. Oferujemy tylko wiarygodne informacje z potwierdzonych źródeł: relacje o dzialaniach bojowych,reportaże z zaatakowanych przez rosje miast, wiadomości z życia w rejonach tylowych Ukrainy. Jeśli chcesz znać bieżącą sytuacje w Ukrainie, ale nie masz czasu na czytanie wiadomości przez cały dzień - „Ukraina: kwestia bezpieczeństwa” dla Ciebie.
Як буде працювати новий закон “про мобілізацію”. Наскільки він дотримує права громадян? Економічне бронювання. Соціальна захищеність ветеранів та військовослужбовців після поранення. Гість: Михайло Цимбалюк, перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів, член фракції партії Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина".
Як змінився рівнеь бідності за два роки війни. На зв'язку — Гліб Вишлінський, виконавчий директор Центру економічної стратегії.
ХIІ Міжнародний фестиваль "Книжковий Арсенал", який розпочнеться 30 травня, оприлюднив програму. Гостя — Ольга Русіна, журналістка Українського Радіо, письменниця, перекладачка, авторка книжок для дітей та підлітків, членкиня Українського ПЕН-клубу.
Краткото ежедневно радиопредаване "Украйна: въпрос на сигурността" има важна роля – да предаде на аудиторията на Украинското радио, което се слуша не само в Украйна, но и в други страни, включително и в България, най-актуалната и достоверна информация за военните действия от страна на руските окупатори на теритоията на Украйна.
Слушателят научава не само за фактите от последните военни, икономически и културни събития, засягащи в това число и целият свят, но може и емоционално да усети тази или онази ситуация, благодарение на кратки забележки и коментари на военни, жертви на войната или официални лица. Войната на Русия в Украйна е въпрос на сигурност не само за украинците, а и за всеки жител на света, затова хората трябва да получават правилната информация, без пропоганда, за да оценяват истинната същност на случващото се в Украйна.
Специфіка боїв у великих містах. Які уроки з недавньої світової історії та досвід українсько-російської війни цих двох років. Ситуація на фронті. Гість — Михайло Жирохов, військовий експерт.
Замах на голову уряду Словаччини Роберта Фіцо. На зв'язку — Сергій Герасимчук, заступник виконавчого директора Ради зовнішньої політики "Українська призма".
Рада Євросоюзу схвалила призупинення ввізних мит та квот на український експорт до ЄС ще на один рік. Як це сприятиме Україні, чи змінилися правила, і чи не призведе до чергової хвилі протестів фермерів. Гість: Данило Гетманцев, голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики, член фракції партії "Слуга народу".
Навіны па-беларуску
Держсекретар США у Києві. Гість: Володимир Огризко, дипломат, Міністр закордонних справ України 2007-2009 рр.
Збільшення часу обмежень для промисловості зростає, а імпорт електрики б'є рекорди. Чи є альтернатива? Проаналізуємо наслідки для роботи бізнесу та надходжень до бюджету. Гість: Олег Устенко, економіст, екс-радник Президента.
Як медична система готується працювати в умовах обмеженого енергопостачання. Гість — Віктор Ляшко, Міністр охорони здоров'я України.
Родини, розділені війною: як зберегти близькість. Про всі аспекти: стосунки між партнерами, батьками та дітьми, цивільними та військовими, за кордоном і в Україні, в тилу та на лінії фронту. У студії — Катерина Гольцберг, дитячий і сімейний психолог, президентка Професійної асоціації дитячих аналітичних психологів. На зв'язку — Олег Чабан, д.м.н., професор, медичний психолог, психотерапевт.
Сили оборони України витіснили росіян з позицій біля Кислівки.
Українські депутати у США просять зняття заборони на удари американською зброєю по росії.
"З повагою, мобілізаційний відділ": на електронні пошти українців надходять небезпечні спам-листи.
Аналізуємо черговий фейк про те, що Україна, за твердженнями пропагандистів, направлятиме жінок в "числі перших" на розмінування найнебезпечніших українських території. А також розглянемо шахрайську схему, яка шириться через листи на електронну пошту. Небезпечний файл зловмисники супроводжують текстом із загальними фразами, який може здатися звичним для ділового листування. Які правила допоможуть убезпечитись від інтернет-шахрайства.
Українська ППО вночі знищила усі 20 "шахедів".
У Києві знесли храм-МАФ біля Десятинної церкви.
Безпекові угоди. Днями з'явилися деталі щодо двох ключових: зі США та Польщею. Що тут для нас важливо? І чому може затягуватися ратифікація інших 9 безпекових угод у Верховній Раді? Гість — Тарас Семенюк, аналітик, журналіст-міжнародник.
Українська ППО вночі знищила усі 20 "шахедів".
Україна має серйозний дефіцит генерації електроенергії.
В Україні все більше фінансових пірамід. У чорний список регулятора (НКЦПФР) додали 24 нові компанії і тепер їх 304. Що потрібно знати, аби не потрапити на гачок шахраїв. Гість — Руслан Чорний, шеф-редактор Інформаційного агентства "Фінансовий клуб".
148 жителів залишаються у шести селах Липецької громади Харківщини.
У Києві знесли храм-МАФ біля Десятинної церкви.
Вручення повісток на підприємствах та обов'язки бізнесу. Закон про мобілізацію, що набере чинності 18 травня, закріплює таке поняття як оповіщення, яке включає у себе виклик громадян до ТЦК, а також вручення повісток. Що тут потрібно знати працівникам і керівникам підприємтсв. Що мають зробити підприємства, аби своєчасно надавати інформацію про облік військовозабов'язаних. І як уникнути ситуацій. коли відділи кадрів формально прикривають себе, але через це виникають проблеми з ТЦК у пересічних працівників. Гість — Ігор Мунтяну, адвокат адвокатського об'єднання "Актум".
Українська ППО вночі знищила усі 20 "шахедів".
У Києві знесли храм-МАФ біля Десятинної церкви.
Вручення повісток на підприємствах та обов'язки бізнесу. Закон про мобілізацію, що набере чинності 18 травня, закріплює таке поняття як оповіщення, яке включає у себе виклик громадян до ТЦК, а також вручення повісток. Що тут потрібно знати працівникам і керівникам підприємтсв. Що мають зробити підприємства, аби своєчасно надавати інформацію про облік військовозабов'язаних. І як уникнути ситуацій. коли відділи кадрів формально прикривають себе, але через це виникають проблеми з ТЦК у пересічних працівників. Гість — Ігор Мунтяну, адвокат адвокатського об'єднання "Актум".
За добу росіяни обстріляли 15 населених пунктів Херсонщини.
Щонайменше 40 цивільних людей окупанти взяли у полон у Вовчанську.
Народна дипломатія та адвокаційна кампанія з підтримки України, що стартувала у День вишиванки. Гостя — Юлія Паєвська (Тайра).
Битва за Часів Яр триває і зараз перебуває на піковому рівні.
З'явилися супутникові знімки результату ударів по аеродрому Бельбек.
Народна дипломатія та адвокаційна кампанія з підтримки України, що стартувала у День вишиванки. Гостя — Юлія Паєвська (Тайра).
Двоє людей загинуло, ще дев'ять осіб зазнали травмувань внаслідок російських атак на Харківщині.
За минулу добу на фронті відбулося 141 бойове зіткнення
Google на максималках? GhatGPT вийшов на новий рівень у спілкуванні з людиною. Які переваги це дасть людству і можливо які ризики? Гість — Павло Бєлоусов, експерт з цифрової безпеки в Nadiyno.org.
Силам оборони вдалося стабілізувати ситуацію на півночі Харківської області.
У Києві знесли храм-МАФ біля Десятинної церкви.
Рада Євросоюзу схвалила призупинення ввізних мит та квот на український експорт до ЄС ще на один рік. Як це сприятиме Україні, чи змінилися правила і чи не призведе до чергової хвилі протестів фермерів. Гість — Данило Гетманцев, голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики, член фракції партії "Слуга народу".
Știri în limba română
Správy v slovenskom jazyku
Magyar nyelvű hírek
Новини на български език
Група Єрмака-Макфола представила новий план економічного тиску на РФ. Що може бути ефективним? Особливо, на тлі посилення співпраці рф з Китаєм? Пояснює Ілля Несходовський, керівник аналітичного напряму мережі "АНТС".
На державній службі катастрофічно не вистачає фахівців, заявила 15 травня голова Національного агентства з питань державної служби Наталія Алюшина. Чому складається така ситуація, хоча уряд постійно каже про скорочення міністерств та інших органів? Для чого державні службовці потрібні зараз? Раніше в уряді заявляли про перегляд функцій та оптимізацію роботи чиновників — що з цим? Що змінила цифровізація державних послуг? Гість: Сергій Сорока, експерт з державного управління.
Ситуація на фронті і проблеми з мобілізацією, чи вирішить їх новий закон, який вплив на ситуацію може справити допомога союзників. Гість: Іван Ступак, військовий аналітик, колишній працівник СБУ (2004-2015).
Ситуація на фронті і проблеми з мобілізацією, чи вирішить їх новий закон, який вплив на ситуацію може справити допомога союзників. Гість: Іван Ступак, військовий аналітик, колишній працівник СБУ (2004-2015).
В Україні триває перейменування топонімів, які пов'язані з радянським минулим чи державою-агресором. Про те, як відбуваються цей процес, – далі в сюжеті
"Щоденник спротиву" – щоденний огляд подій, які відбуваються на деокупованих та тимчасово окупованих, прифронтових територіях. У програмі можна почути інформацію про життя людей на цих територій, про проблеми та виклики, які постають перед ними. Як себе убезпечити? Як зберегти життя та здоров’я? Куди звертатися по допомогу та як евакуюватися з окупованих і прифронтових територій? Як відбувається відновлення деокупованих територій та багато іншого.
Сьогодні разом із українським істориком та публіцистом, доктором історичних наук, професором Українського католицького університету, директором Інституту історичних досліджень Львівського національного університету імені Франка Ярославом Грицаком згадуємо Паризьку мирну конференцію 1919-1920 років, аби ще раз проаналізувати історичні помилки, які допустили очільники країн Антанти, коли віддали Україну на поталу більшовикам. Говорили також і про сучасну Антанти, і про перспективи росії.
На харківському напрямку ворог основні зусилля зосередив на захопленні Вовчанська.
Президент підписав закон про підвищення штрафів для ухилянтів та про мобілізацію засуджених.
Розвиток агропереробної промисловості. Гість: Тарас Висоцький, в.о. міністра аграрної політики і продовольства України.
росіяни змінили тактику на Півдні України - як?
Одного бійця на фронті утримують 7 платників податків у тилу - чи можливе економічне бронювання працівників.
Știri în limba română
Správy v slovenskom jazyku
Magyar nyelvű hírek május
Новини на български език
Novini gagauzkoy movoya
Ситуація біля Часового Яру стабілізувлася.
Поранений прем'єр-міністр Словаччини переніс ще одну операцію - у якому він стані.
Аналіз українських атак на Крим, Новоросійськ і Туапсе. Їх наслідки для паливного ринку рф. Гість — Костянтин Криволап, аналітик, авіаційний експерт.
Де зараз будують фортифікаційні споруди і які вони.
Як триває евакуація з Вовчанська.
Евакуація загиблих воїнів з поля бою. З якими складнощами стикаються при евакуації загиблих? Скількох загиблих вдалось вивезти? ГІсть: Дмитро Стасішен, офіцер Цивільно-військового співробітництва, 47 окрема механізована бригада.
В Одесі — знову вибухи.
Чи вистачить Україні будівельних потужностей для повоєнного відновлення.
Дубайський релакс для ексів. Хто з українських колишніх високопосадовців та підприємців придбав квартири та іншу нерухомість в Дубаї? Чому обрали саме це місто в ОАЕ? Гість — Кирило Овсяний, журналіст-розслідувач проєкту "Схеми" (Радіо Свобода).
Президент підписав 2 закони, які стосуються мобілізації — про що в них?
Від завтра МЗС відновлює консульські послуги для військовозобовʼязаних чоловіків за кордоном, але є нюанс.
Уряд виділив понад 1,5 млрд грн для відбудови ТЕС — коли почнуться роботи?
Світ спорту з його найцікавішими і найважливішими подіями. Інтерв'ю з тренерами та спортсменами, розповіді про нові досягнення, аналіз поєдинків та змагань.
"Порча на росіян": українські школярі нібито виготовляють "ляльки вуду".
У випуску аналізуємо російський фейк про те, що в Харківській школі нібито виготовляють ляльки вуду, щоб "наводити порчу" на росіян. А також розберемо фейки щодо українських військових, які буцімто залишаться без нових підвищених виплат, бо Україні "забракне грошей".
Чи можливі проблеми з пальним в Україні, якщо з 18 травня за кордон перестануть випускати вантажівки з водіями, які не оновили свої дані? Кабінет міністрів зареєстрував у Верховній Раді законопроєкт, який передбачає значне підвищення акцизів на пальне. На скільки пальне може здорожчати? Чи готові до цього споживачі? Гість: Сергій Куюн, директор "Консалтингової групи А-95".
Війська рф завдали ударів по Харкову, Одещині та Херсонщині — що відомо про постраждалих та руйнування?
На завтра відключень електроенергії не планується — за яких умов ситуація може змінитися?
- AL JAZEERA проаналізувала кадрові перестановки у Кремлі і те, як вони можуть вплинути на перебіг війни в Україні;
- Видання BLOOMBERG розмістило колонку аналітика Хала Брендса, який вважає, що війна в Україні — перший етап другої Холодної війни;
- RADIO FREE EUROPE взяло інтерв’ю в аналітика американського Інституту вивчення війни про перебіг війни в Україні та плани російського диктатора стосовно її продовження;
- У новому матеріалі від FOREIGN POLICY розповідається про стійкість українських жінок, які втратили на війні своїх чоловіків і партнерів.
Ворог розширив зону активних бойових дій майже на 70 кілометрів - Головнокомандувач Збройних сил України.
Освітній онлайн - проєкт “ЗНОвУ” для дітей на тимчасово окупованих територіях;
Достовірна інформація з перевірених джерел
Українська місія в Іраку: понад 5 років, наймасштабніша за всю історію незалежності.
Звернення Президента України Володимира Зеленського.
Дорогі українці, українки! Коротко про цей день. Наші військові.
Доповів Головком – щодо ситуації на фронті. Харківські напрямки: Вовчанськ, Липці, Куп’янськ. Ми стримуємо російський тиск. Незмінна увага й донецьким напрямкам, передусім Покровському – там зараз найбільш жорстко, найбільша кількість боїв. Фактично вся Харківська операція окупанта зводиться до намагання послабити наші сили загалом по фронту та водночас до спроби зміцнити його пропаганду – пропаганду, спрямовану й на світових лідерів. Росія хоче показати, ніби це саме вона визначає, що буде далі з війною. Наше завдання – зірвати російську спробу розширити війну та не давати окупанту зламати і фронт, і нашу дипломатію – те, як ми наближаємо справедливий мир. Щойно провів тривалу нараду щодо підготовки першого Саміту миру, який відбудеться в червні у Швейцарії. Це перша реальна можливість наблизити чесне закінчення цієї війни. Була на нараді сьогодні команда Офісу, наші міжнародники, усі, хто залучений до роботи з партнерами щодо Саміту. Майже місяць до Саміту, місяць нашої роботи. Вже зараз є згода від держав з усіх континентів на участь у Саміті. Обов’язково продовжимо на всіх рівнях працювати, щоб зустріч стала результативною. Я продовжу комунікацію з лідерами, команда продовжить роботу на рівні радників із національної безпеки, а також і МЗС, парламент, громадські лідери… І неформальні наші зв’язки з партнерами використовуємо також. Україна та багато інших країн уже пройшли через таку кількість російських підлостей та обману – російських порушень договорів і обіцянок, що лише світова більшість разом здатна забезпечити дієвий примус Росії до поваги до Статуту ООН, до міжнародного права й до справжнього миру. І ще одна нарада сьогодні була важлива. Дуже детальна й тривала розмова щодо захисту та відновлення нашої енергетики, загалом ситуації в енергосфері. Прем’єр-міністр Шмигаль, міністр енергетики, військові, представники енергокомпаній. Зараз після російських ударів наша енергетика втратила суттєву частину генерації. Потрібен час на відновлення. Потрібно багато зусиль для подальшої розбудови енергетики – нової енергетики, яка буде здатна працювати попри загрози російського терору. Плюс уже готуємось до наступного опалювального сезону, і це передбачає, зокрема, планові ремонти та підготовку атомної генерації. Тому зараз знову є потреба у дуже раціональному, продуманому споживанні електрики. І на рівні уряду, і на рівні обласної та місцевої влади, від енергетичних компаній має бути забезпечено повне інформування суспільства про те, як відбуваються зараз відключення електрики, коли є пікове навантаження та чому потрібне свідоме ставлення кожного й кожної до споживання. Звичайно, ми працюємо над тим, щоб дати Україні більше захисту ППО. Працюємо з усіма партнерами і справді в постійному режимі, переконуємо їх. Ніколи російський терор не буде залишатися безкарним. Ми крок за кроком робимо так, щоб російська держава відчувала наслідки й ціну свого зла. Дякую всім, хто працює заради цього, хто виробляє наші дрони, нашу зброю. І всім, хто її застосовує – застосовує влучно. Дякую вам! Слава Україні!