Митні баталії: ЄС найближчими днями планує запровадити контрзаходи щодо американського імпорту. Як це вплине на економіку цих країн? Гість — Олег Гетман, економіст, координатор експертних груп Економічної експертної платформи.
Митні баталії: ЄС найближчими днями планує запровадити контрзаходи щодо американського імпорту. Як це вплине на економіку цих країн? Гість — Олег Гетман, економіст, координатор експертних груп Економічної експертної платформи.
Окупанти не зможуть прорватися на Сумщину.
До використання в ЗСУ допустили робота з кулеметом.
Ціни на нафту обвалились до чотирирічного мінімуму.
Нове дихання харківської промисловості.
Оборонно-промисловий комплекс України напрацював унікальний досвід, унікальні технології і рішення, які були зразу перевірені в бойових умовах. І саме це треба розвивати, - говорить керівник Харківського приладобудівного заводу імені Шевченка Ігор Булижин. Слухайте про те, як війна змінила завод, його роботу, весь виробничий процес. А також про те, що відбувається з промисловістю Харкова.
Досвід мілітиризації українського суспільства протягом 2022 - 2025 років: успіхи і невдачі. Гості: Вадим Задунайський, доктор історичних наук; Павло Куриленко, підполковник, командир 210 окремого штурмового полку Сухопутних військ Збройних Сил України.
Президент Володимир Зеленський підтвердив присутність ЗСУ у Бєлгородській області.
ЄС готовий до контрзаходів аби захистити себе від непрямих наслідків через переорієнтацію торгівлі.
Рекрутинг до 128-мої окремої гірсько-штурмової Закарпатської бригади бригади: історія підрозділу, вакансії, особливості служби і навчання. Гостя — Мар'яна Станко, старший сержант, сержант менеджер відділення рекрутингу 128 ОГШБр.
ГУР попередило, що росія активізувала інформаційну операцію проти України, увійшовши в гостру фазу. Які теми і тези наразі превалюють в російській пропаганді? Хто і як їх просуває. Яка частка в поширенню пропаганди та фейків припадає на чат-боти. Гість — Олександр Шульга, доктор соціологічних наук, керівник Інституту конфліктології та аналізу росії.
Без Обмежень - Тону. Христина Соловій - Под облачком. Khayat - Зорепад. Океан Ельзи і Kola - Коли ми двоє.
У прифронтовій Новопавлівській громаді на Дніпропетровщині стартувала посівна кампанія.
Українська мисткиня Жанна Кадирова стала першою переможницею нової міжнародної премії.
Наслідки тарифів Трампа. Різко знизилися світові ціни на нафту, зафіксувавши найбільше відсоткове падіння з 2022 року. Як це рішення Організації країн-експортерів нафти накладається на очікуване падіння попиту у випадку світової рецесії. Що все це означає для України і Росії, яка живиться доходами від нафти. Гість — Євген Олейніков, економічний експерт.
"Аудіокнижка". Наталка Сняданко, "Охайні прописи ерцгерцога Вільгельма", роман. Читає Ольга Лях.
"Хвилина класики". Антоніо Баціні, "Танок гномів". Виконує Симфонічний оркестр Українського Радіо під орудою Володимира Шейка.
Євросоюз планує створити спільний збройовий фонд за участю України.
Споживання електроенергії зросло на 16% через похолодання: енергетики просять економити.
Чи працює президентське рішення про зниження цін на ліки? Протягом квітня ціни знизяться ще на понад 100 лікарських засобів. Водночас, в Україні зросли ціни на ті ліки, що не увійшли до списку МОЗ. Гість — Іван Сорока, президент Українського медичного клубу, Заслужений працівник охорони здоров'я України.
5 квітня 1710 року за юліанським календарем гетьман Пилип Орлик на козацьких зборах склав конституційний договір. Як і чому документ, складений емігрантами, який не мав ніякого значення для тодішнього життя в Україні, став важливим символом української державності. На зв'язку — Олександр Кучерук, історик, києвознавець, завідувач відділу Національного музею історії України.
Мюзикл "МУР. Ти [Романтика] в кіно" — це перший в Україні оригінальний історичний мюзикл, який дає можливість побачити українських письменників минулого сторіччя як живих людей, а не імена з підручників. Українське радіо - інформаційний партнер. Гість студії — Антон Азізбекян, продюсер мюзиклу.
"McPHEE-SWELL-TOKAR-KUGEL": 8 квітня у Львові відбудеться концерт світових зірок імпровізованого джазу. Гостя — Божена Пеленська, програмно-виконавча директорка Jam Factory Art Center.
ЗСУ відкинули окупантів біля Покровська, але втратили позиції на інших напрямках.
У кількох областях України фіксують випадки хвороби Лайма.
У Києві з'явився онлайн-запис до першого класу.
Смерічка/Давид Степановський - "Вікна". Василь Зінкевич - "Срібні очі". Ірина Білик - "Одинокая". Кобза/Валентина Купріна - "Водограй". Назарій Яремчук - "Черешневий гай". Іво Бобул - Все золото світу. Лідія Відаш - "Каштани". Віталій Білоножко/Світлана Білоножко - "Щоб ти щасливою була". Магія - "Світло і тінь". Краяни - "Зустріч". Алла Кудлай - "Половина саду квітне". Левко Дурко - "Ноу проблем". Лілія Сандулеса - "У долі своя весна". Тріо Маренич - "Маки червоні".
З початку року в Україні з'явилися понад 20 зразків дронів на оптоволокні.
Президент Сполучених Штатів заявив, що "незадоволений" ударами росії по Україні.
На фронті відбулося 120 боЇв. Генштаб розповів про найгарячіші напрямки.
Yurcash - Він в ЗСУ, вона в ТРО. Kalush - Гори. Фіолет - Романтика.
Вночі росіяни запустили в напрямку України ударні дрони, напередодні ввечері вибухи пролунали в Харкові.
На Харківщині троє поліцейських отримали контузії через атаку російського FPV-дрона.
Україна ініціювала екстрене засідання Ради Безпеки ООН після ракетного удару росії по Кривому Рогу 4 квітня.
Дмитро Донцов та інтегральний націоналізм. Гості: Сергій Квіт, президент НУ "Києво-Могилянська академія", Володимир В'ятрович, колишній голова Українського інституту національної пам'яті, історик.
Рідкісна зустріч квартету саксофоністів з квартетом кларнетистів. Проєкт For four. Історія проєкту, інструментів, солістів. Гості — Юрій Василевич, кларнетист, саксофоніст, педагог, засновник і керівник Київського квартету саксофоністів, та Микола Гречух, керівник Lviv Clarinet Quartet.
ЗСУ відкинули окупантів біля Покровська, та втратили позиції на інших напрямках.
Президент Володимир Зеленський підтвердив, що українські війська перебувають у Бєлгородській області росії.
Населений пункт Басівка у Cумській області перебуває під контролем Сил оборони України, — запевняють прикордонники.
Ситуація на Житомирщині. Журналістка Житомирської регіональної редакції УР Оксана Кропивницька.
Про посмертну донацію органів та операцію в обласній лікарні.
"Простори турботи про ветеранів". Що це? Як працює на Житомирщині?
З приходом весни для частини українців актуальне оновлення гардеробу. Скільки це зараз може коштувати. Які цінові діапазони пропонують українські виробники та скільки коштує імпорт. Які чинники впливають на вартість? Гість — Андрій Кривонос, голова Асоціації франчайзингу України.
Російські пропагандисти не зупиняються у своїх спробах посіяти паніку серед українців — не випадають з уваги фейкометів і ті українці, які виїхали за кордон. Чергова масштабна маніпуляція – підроблене відео з ведучим національного телемарафону "Єдині. Головне" Олексієм Фадєєвим, у якому він нібито заявляє про перевірки військовозобов’язаних чоловіків за кордоном та їхню примусову депортацію в Україну. Змонтований ролик має правдоподібний вигляд: ведучий у знайомому образі, офіційний стиль подачі, начебто достовірна інформація "державний портал", де опубліковані списки для депортації. Однак є одна проблема – цей портал просто-напросто не існує, а сам сюжет виявився майстерно зробленим дипфейком.
Вночі ворог атакував безпілотниками Самарівський район на Дніпропетровщині, є пошкодження багатоповерхівок. Сили ППО збили над областю 8 ворожих дронів.
У лікарнях залишається 31 поранений через ракетну атаку на Кривий Ріг. Шість пацієнтів у важкому стані.
На Покровському напрямку українські вояки знищили ворожу Бойову машину піхоти з десантом.
В Україні розпочала роботу "Бібліотека комплектуючих". Це цифрова база виробників українських компонентів для компаній оборонного сектору. Як ця новація працюватиме на практиці та чого від неї очікувати? Завдяки чому темпи просування російських військ щомісячно знижуються. Про що повідомляє британське Міністерства оборони. Гість — Денис Попович, військовий оглядач.
Скільки дронів запустила вночі росія та скільки їх збили оборонці неба.
Якою буде вартість цьогорічного великоднього кошика.
Як довго триватимуть заморозки в Україні.
Оборонні закупівлі: як швидко та ефективно забезпечити потреби ЗСУ. Наскільки зарегульованою є сфера виробництва озброєння? Гостя — Катерина Михалко, виконавча директорка Технологічних Сил України.
Україна в рамках ініціативи Президента Bring Kids Back UA врятувала дівчинку, яка жила під обстрілами на тимчасово окупованій території.
У МЗС прокоментували скандальне інтерв’ю американської конгресвумен, де та пропонує українцям змиритися з втратою територій.
Ситуація в Дніпрі. Журналістка регіональної редакції УР у Дніпрі Світлана Угнівенко.
Яка ситуація у громадах та містах області. Чи були обстріли?
На Дніпропетровщині відкрили перший Барнахус — центр захисту дітей, які постраждали від насильства чи стали його свідками. Як саме він працює і які його переваги?
Старовинна українська кухня: що їли наші предки та які страви "дожили" до сьогодні. Чи можемо ми вирахувати, яка страва є найстаровиннішою? Як за останні роки змінились та чи змінились трапезні традиції? Чому інші країни постійно намагаються привласнити наші страви? Гостя — Олена Брайченко, дослідниця гастрономічної культури, засновниця проєкту "їzhakultura".
Понад півтори сотні боєзіткнень за добу на фронті. Найбільше окупанти атакують на Покровському напрямку.
Американська коаліція за Україну розпочала у Вашингтоні Український саміт дій, де йтиметься про важливість підтримки нашої країни.
Старовинна українська кухня: що їли наші предки та які страви "дожили" до сьогодні. Чи можемо ми вирахувати, яка страва є найстаровиннішою? Як за останні роки змінились та чи змінились трапезні традиції? Чому інші країни постійно намагаються привласнити наші страви? Гостя — Олена Брайченко, дослідниця гастрономічної культури, засновниця проєкту "їzhakultura".
Зранку російські війська скинули вибухівку з дрона у Дніпровському районі Херсона. Поранено людину.
Російські окупанти напередодні ввечері Обстріляли балістичною ракетою "Іскандер-М" недіючу територію бази відпочинку на Харківщині.
Цьогорічний березень 2025 року встановив новий температурний рекорд у Європі.
"Повернувся би навіть до Бахмута, але не на аеродром у Гостомелі". Як Сили оборони звільнили Київщину?
Після початку повномасштабного вторгнення 15 громад Київської області опинилися в окупації. Росія не розраховувала на суттєвий збройний опір України і планувала взяти Київ за кілька днів. Втім, українські військові змогли розгромити ворога, незважаючи на те, що його сили переважали. Як Сили оборони України змусили окупантів тікати з Київщини? Про це розповідають: Сергій Фалатюк, екскомандир зенітно-ракетного взводу Нацгвардії, який першим зустрів російський десант у Гостомелі; Євген Межевікін, полковник ЗСУ, Герой України, який брав участь у боях за Ірпінь; Богдан Матківський, колишній командир зведеної групи батальйону імені Кульчицького Нацгвардії, який служив у селі Козаровичі, де підірвали дамбу.
Сьогодні у Кривому Розі на Дніпропетровщині — другий день жалоби за загиблими внаслідок російської ракетної атаки 4 квітня.
До української столиці прибули прем’єр-міністр Бельгії Барт Де Вевер, глава МЗС Максим Прево та міністр оборони країни Тео Франкен.
"Повернувся би навіть до Бахмута, але не на аеродром у Гостомелі". Як Сили оборони звільнили Київщину?
Після початку повномасштабного вторгнення 15 громад Київської області опинилися в окупації. Росія не розраховувала на суттєвий збройний опір України і планувала взяти Київ за кілька днів. Втім, українські військові змогли розгромити ворога, незважаючи на те, що його сили переважали. Як Сили оборони України змусили окупантів тікати з Київщини? Про це розповідають: Сергій Фалатюк, екскомандир зенітно-ракетного взводу Нацгвардії, який першим зустрів російський десант у Гостомелі; Євген Межевікін, полковник ЗСУ, Герой України, який брав участь у боях за Ірпінь; Богдан Матківський, колишній командир зведеної групи батальйону імені Кульчицького Нацгвардії, який служив у селі Козаровичі, де підірвали дамбу.
У Києві другу добу ліквідовують наслідки масованого обстрілу російськими балістичними ракетами 6 квітня.
Внаслідок ворожих обстрілів "Укрпошта" втратила два відділення за два дні.
Другий день поспіль в Україні зростає рівень споживання електроенергії. Станом на ранок він перевищує на понад 2% рівень попереднього дня. Причина — зниження температури повітря на всій території України.
Митні баталії: ЄС найближчими днями планує запровадити контрзаходи щодо американського імпорту. Як це вплине на економіку цих країн? Гість — Олег Гетман, економіст, координатор експертних груп Економічної експертної платформи.
Наслідки тарифів Трампа. Різко знизилися світові ціни на нафту, зафіксувавши найбільше відсоткове падіння з 2022 року. Як це рішення Організації країн-експортерів нафти накладається на очікуване падіння попиту у випадку світової рецесії. Що все це означає для України і росії, яка живиться доходами від нафти. Гість — Євген Олейніков, економічний експерт.
Військовослужбовець на війні почав створювати ікони на "уламках війни", трансформуючи знаряддя смерті в сакральне мистецтво. Гість — Сергій Герасименко, художник-монументаліст, військовослужбовець; на зв'язку — Валентин Шуткевич, очільник відділу культури і туризму Переяславської міської ради, організатор експозиції військової ікони "Третя весна".
Президент підписав закон, який посилює контроль за виробництвом та обігом дієтичних добавок, також відомих як БАДи. В чому полягає відмінність БАДів від ліків. Що про ці препарати знають українці. Чи можна нашкодити вживанням БАДів? Навіщо держава посилює контроль над ними. Гостя — Ірина Волошина, докторка медичних наук, професорка Українського тренінгового центру сімейної медицини Національного медичного університету імені О.О.Богомольця.
Приморожений врожай. Як нинішні заморозки вплинуть на ранньоквітучі дерева? Без яких фруктів може лишитись Україна? Як похолодання впливає на ранні овочі, що ростуть в теплицях? Гостя — Лариса Гук, оглядачка в галузі сільського господарства інформаційно-аналітичного центру "АГРО Перспектива".
6 квітня Суспільне Мовлення презентувало третій сезон анімаційного серіалу "Тото" на ютуб-каналі "Бробакс". Гості студії: Юлія Дичук, керівниця редакції дитячого та підліткового мовлення Суспільного; Вікторія Мурована, генеральна продюсерка цифрових платформ Суспільного.
ГУР попередило, що росія активізувала інформаційну операцію проти України, увійшовши в гостру фазу. Які теми і тези наразі превалюють в російській пропаганді? Хто і як їх просуває. Яка частка в поширенню пропаганди та фейків припадає на чат-боти. Гість — Олександр Шульга, доктор соціологічних наук, керівник Інституту конфліктології та аналізу росії.
Російська війна нового покоління: гібридна чи всебічна? Як у Євросоюзі та НАТО оцінюють небезпеки російської гібридної війни. Що змінює росія в своїх наративах, дезінформації, політичному втручанні, маніпулятивних кампаніях і кібератаках. Як реагують на європейському континенті і чи достатня ця протидія. Гостя — Валентина Білан, експертка з міжнародного інформаційного права Асоціації українських правників.
Як війна росії проти України позначається на житті ромської спільноти в Україні, які виклики стоять перед ромами нині та чи можливо подолати дискримінацію і стереотипи щодо ромської громади. Гість — Януш Панченко, ромський етнограф і мовознавець, співголова Українського ромського адвокаційного альянсу "AУРА", науковий співробітник Інституту етнології Чеської академії наук.
Європа згуртувалася, "Коаліція рішучих" надає Україні різнопланову підтримку. Насамперед військову, фінансову, матеріально-технічну та розвідувальну. Це вже не перша спроба європейських лідерів об’єднатися заради колективної безпеки. 70 років тому намагання організувати об’єднання збройних сил шести країн — Франції, Західної Німеччини, Італії, Бельгії, Нідерландів та Люксембургу завершилося формуванням Західноєвропейського союзу, а Західна Німеччина була прийнята до НАТО 1955 року. Історію цього процесу та перспективи діяльності "Коаліції рішучих" у ХХІ столітті розглядали разом із доктором історичних наук, професором, головним науковим співробітником Інституту всесвітньої історії НАН України Сергієм Стельмахом.
Європа згуртувалася, "Коаліція рішучих" надає Україні різнопланову підтримку. Насамперед військову, фінансову, матеріально-технічну та розвідувальну. Це вже не перша спроба європейських лідерів об’єднатися заради колективної безпеки. 70 років тому намагання організувати об’єднання збройних сил шести країн — Франції, Західної Німеччини, Італії, Бельгії, Нідерландів та Люксембургу завершилося формуванням Західноєвропейського союзу, а Західна Німеччина була прийнята до НАТО 1955 року. Історію цього процесу та перспективи діяльності "Коаліції рішучих" у ХХІ столітті розглядали разом із доктором історичних наук, професором, головним науковим співробітником Інституту всесвітньої історії НАН України Сергієм Стельмахом.
Bloomberg: Китай відхилив угоду про продаж TikTok США після мит Трампа. Чому злилась угода, в чому сила TikTok? Гість — Антон Ганоцький, експерт з політики країн Азії незалежного аналітичного центру "ADASTRA".
Світ спорту з його найцікавішими і найважливішими подіями. Інтерв'ю з тренерами та спортсменами, розповіді про нові досягнення, аналіз поєдинків та змагань.
Російські пропагандисти не зупиняються у своїх спробах посіяти паніку серед українців — не випадають з уваги фейкометів і ті українці, які виїхали за кордон. Чергова масштабна маніпуляція – підроблене відео з ведучим національного телемарафону "Єдині. Головне" Олексієм Фадєєвим, у якому він нібито заявляє про перевірки військовозобов’язаних чоловіків за кордоном та їхню примусову депортацію в Україну. Змонтований ролик має правдоподібний вигляд: ведучий у знайомому образі, офіційний стиль подачі, начебто достовірна інформація "державний портал", де опубліковані списки для депортації. Однак є одна проблема – цей портал просто-напросто не існує, а сам сюжет виявився майстерно зробленим дипфейком.
Головнокомандувач Об'єднаних збройних сил НАТО в Європі Крістофер Каволі повідомив, що додаткові літаки-винищувачі F-16 готуються до передачі Україні. Про це Каволі сказав на слуханнях в Сенаті США. Про яку кількість може йтися й коли вони можуть бути в Україні? Як нині виглядає наш військовий авіапарк? Чи варто чекати на додаткові Міражі від Франції? Які завдання постійно виконують західні літаки в Україні? І що з підготовкою нових пілотів й техніків. Гість — Костянтин Криволап, аналітик, авіаційний експерт.
Світ спорту з його найцікавішими і найважливішими подіями. Інтерв'ю з тренерами та спортсменами, розповіді про нові досягнення, аналіз поєдинків та змагань.
Держава надасть гранти 28 переробникам — в Мінекономіки затвердили перший в цьому році перелік заявників, які пройшли відбір за програмою "Гранти для переробних підприємств". Чи звертає увагу держава на переробників відходів, а не лише сировини. Скільки таких є в Україні. Що в перспективі і що потрібно для повноцінного розвитку галузі та інвестицій. Гість — Володимир Слабий, голова Української пакувально-екологічної коаліція.
Неявка за повісткою, відмова проходити ВЛК, не оновлені військово-облікові дані, неповідомлення про переїзд або зміну місця проживання… Чи все це буде автоматичною підставою для штрафу від ТЦК? Яка процедура накладання штрафу? Гість — Роман Кичко, адвокат.
Влітку 2024 року відбулася реорганізація Скориківської школи Новодмитрівської громади на Черкащині. У закладі залишили початкову та базову освіту. А пізніше постало питання про можливу повну ліквідацію закладу. Яке рішення ухвалили? Яка альтернатива для школярів — дізнавалася журналістка Черкаської регіональної редакції Українського Радіо Альона Ніколенко.
Старовинна українська кухня: що їли наші предки та які страви "дожили" до сьогодні. Чи можемо ми вирахувати, яка страва є найстаровиннішою? Як за останні роки змінились та чи змінились трапезні традиції? Чому інші країни постійно намагаються привласнити наші страви? Гостя — Олена Брайченко, дослідниця гастрономічної культури, засновниця проєкту "їzhakultura".
Старовинна українська кухня: що їли наші предки та які страви "дожили" до сьогодні. Чи можемо ми вирахувати, яка страва є найстаровиннішою? Як за останні роки змінились та чи змінились трапезні традиції? Чому інші країни постійно намагаються привласнити наші страви? Гостя — Олена Брайченко, дослідниця гастрономічної культури, засновниця проєкту "їzhakultura".
Ситуація в Дніпрі. Журналістка регіональної редакції УР у Дніпрі Світлана Угнівенко.
Яка ситуація у громадах та містах області. Чи були обстріли?
На Дніпропетровщині відкрили перший Барнахус — центр захисту дітей, які постраждали від насильства чи стали його свідками. Як саме він працює і які його переваги?
Оборонні закупівлі: як швидко та ефективно забезпечити потреби ЗСУ. Наскільки зарегульованою є сфера виробництва озброєння? Гостя — Катерина Михалко, виконавча директорка Технологічних Сил України.
В Україні розпочала роботу "Бібліотека комплектуючих". Це цифрова база виробників українських компонентів для компаній оборонного сектору. Як ця новація працюватиме на практиці та чого від неї очікувати? Завдяки чому темпи просування російських військ щомісячно знижуються. Про що повідомляє британське Міністерства оборони. Гість — Денис Попович, військовий оглядач.
Ситуація на Житомирщині. Журналістка Житомирської регіональної редакції УР Оксана Кропивницька.
Про посмертну донацію органів та операцію в обласній лікарні.
"Простори турботи про ветеранів". Що це? Як працює на Житомирщині?
Рекрутинг до 128-мої окремої гірсько-штурмової Закарпатської бригади бригади: історія підрозділу, вакансії, особливості служби і навчання. Гостя — Марʼяна Станко, старший сержант, сержант менеджер відділення рекрутингу 128 ОГШБр.
Наслідки тарифів Трампа. Різко знизилися світові ціни на нафту, зафіксувавши найбільше відсоткове падіння з 2022 року. Як це рішення Організації країн-експортерів нафти накладається на очікуване падіння попиту у випадку світової рецесії. Що все це означає для України і Росії, яка живиться доходами від нафти. Гість — Євген Олейніков, економічний експерт.
З приходом весни для частини українців актуальне оновлення гардеробу. Скільки це зараз може коштувати. Які цінові діапазони пропонують українські виробники та скільки коштує імпорт. Які чинники впливають на вартість? Гість — Андрій Кривонос, голова Асоціації франчайзингу України.
Ситуація в Одесі. Журналістка Одеської регіональної редакції УР Олена Халілова.
Чи вплине на пляжний сезон на Одещині мазут в морі? 48 пляжів планують відкрити для відпочивальників цьогоріч на Одещині. Про це повідомив голова постійної комісії з питань надзвичайних ситуацій та екології при Одеській міськраді Михайло Карпенчук.
Чи працює президентське рішення про зниження цін на ліки? Протягом квітня ціни знизяться ще на понад 100 лікарських засобів. Водночас, в Україні зросли ціни на ті ліки, що не увійшли до списку МОЗ. Гість — Іван Сорока, президент Українського медичного клубу, Заслужений працівник охорони здоров'я України.