Рускій фейк
Рускій фейк

Розвінчуємо російські фейки, які прагнуть зламати наш дух.

Чим абсурдніша брехня, тим швидше в неї повірять. Але так було раніше. Тепер будь який фейк чи нісенітницю розвінчує рубрика "Русскій фейк" і відправляє услід за російським кораблем.

Передачі з архіву Українського радіо

12.04.2024 19:50:35 Рускій фейк

Росія "гуманно ставиться" до українських полонених.

У випуску розглядаємо фейк про те, що Росія нібито "дотримується" міжнародних норм у своїй агресії проти України та "гуманно ставиться" до українських полонених.

11.04.2024 19:51:18 Рускій фейк

Фейк про "насильницьку мобілізацію" чоловіка з інвалідністю.

Розбираємо чергову вигадану історію про мобілізацію: в Україні чоловік з інвалідністю загинув через кілька днів після так званої "насильницької мобілізації". Про те, де шукати достовірні новини про новий закон щодо мобілізації. А також послухаємо роз’яснення Сил оборони Півдня про ситуацію в Роботиному, адже росіяни продовжують ширити вкиди про начебто «закріплення» у цьому селі Запорізької області.

10.04.2024 19:49:09 Рускій фейк

Харків'яни "масово залишають" місто в очікуванні нового наступу.

У випуску розбираємо російські чутки щодо нібито готовності армії РФ "наступати на Харків". А також аналізуємо черговий відеофейк росіян: мешканці Харкова начебто "масово" покидають місто. Що насправді відбувається в місті і які дії робить українська влада для відновлення інфраструктури після березневих атак?

09.04.2024 19:50:50 Рускій фейк

Через брак боєприпасів у ЗСУ бійців буцімто "змушують збирати на болотах" нерозірвані снаряди.

У випуску розглядаємо фейк, який став топтемою російських медіа: через брак боєприпасів у ЗСУ бійців начебто "змушують збирати снаряди", що не розірвалися. Також поговоримо про нові загрози від шахраїв. Аферисти виманюють гроші в довірливих громадян, прикриваючись іменами українських посадовців. І насамкінець аналізуємо черговий фейк про те, що в харківській школі нібито "виготовляють ляльки вуду, щоб навести на росіян порчу". Що не так у кожній з цих історій, навіщо росіяни запускають їх в інформаційний простір.

08.04.2024 19:47:05 Рускій фейк

Дружині загиблого військового ЗСУ "виставили рахунок" за екіпірування.

У випуску розбираємо емоційну історію, вкинуту росіянами в наш інформаційний простір — вона мала би підривати суспільну згуртованість. Начебто дружина загиблого військовослужбовця ЗСУ "отримала рахунок" за екіпірування на суму 227 115 гривень. На прикладі цього відеофейку поговоримо про те, як працюють такі вкиди. А також торкнемося питання виборів і легітимності української влади: останнім часом ці теми постійно мусує російська пропаганда. Будемо розбиратися, як справи насправді.

05.04.2024 19:50:48 Рускій фейк

Навіщо Кремль посилив заяви про "готовність" до переговорів?

Російські високопосадовці активізували спроби переконати світ у бажанні до мирних переговорів. Які наміри криються за російською риторикою, чи готові росіяни припиняти війну і виводити війська, а також якими є дії України в цьому напрямі.

04.04.2024 19:48:35 Рускій фейк

ООН "засудила" атаку на об'єкти в Татарстані: це маніпуляція?

2 квітня Україна завдала удару по заводу з виробництва "Шахедів", якими обстрілюють українців — завод розташований у Республіці Татарстан, Росія. Наступного дня у медіа зʼявилися повідомлення буцімто ООН засуджує ці удари. Ми проаналізували заяви посадовців ООН і з'ясували: зрада скасовується, російська пропаганда їх навмисно використала. 

03.04.2024 19:47:20 Рускій фейк

Підбірка фейків про "причетність України" до теракту в Крокус Сіті Холі.

Після нещодавнього інциденту в підмосковному Крокус Сіті Холі — Росія передбачувано звинуватила Україну в організації теракту та взялася за пошуки "доказів" на підкріплення своїх заяв. У випуску розбираємо основні фейки та псевдодокази, якими пропагандисти намагаються аргументувати свою брехню. Зокрема, аналізуємо фейк про те, що посольство України в Таджикистані "вербувало терористів" для теракту в Крокус Сіті Холі.

02.04.2024 19:49:43 Рускій фейк

Макрона "шантажем змушують до ескалації" російсько-української війни.

У випуску розбираємо два відеофейки, які активно поширює російська пропаганда. Перший — Росія зробила для українців про мобілізацію, що покликаний підірвати довіру українців до влади. А другий — про те, що Макрона  начебто "погрозами змушують до ескалації" російсько-української війни. Він вже для західної аудиторії і має на меті стримати міжнародну підтримку України у війні проти Росії.

01.04.2024 19:48:39 Рускій фейк

Столтенберг "визнав причетність НАТО" до атак на російський флот.

У випуску про чергову неправдиву історію із серії "війна НАТО проти Росії", яку поширюють російські медіа. За версією російської пропаганди, генсек Північноатлантичного альянсу Єнс Столтенберг начебто визнав причетність НАТО до атак на російський Чорноморський флот. З якою метою Росія поширює такий фейк.