Митні баталії: ЄС найближчими днями планує запровадити контрзаходи щодо американського імпорту. Як це вплине на економіку цих країн? Гість — Олег Гетман, економіст, координатор експертних груп Економічної експертної платформи.
Митні баталії: ЄС найближчими днями планує запровадити контрзаходи щодо американського імпорту. Як це вплине на економіку цих країн? Гість — Олег Гетман, економіст, координатор експертних груп Економічної експертної платформи.
Zilnic Radioul Ucrainean pregătește un rezumat al celor mai importante știri despre războiul ruso-ucrainean în formatul unui podcast scurt. Oferim doar informații de încredere din surse confirmate: comunicăm despre evenimente militare, oglindim știrile din orașele atacate de Rusia, precum și viața în regiunile Ucrainei de lângă linia frontului. Dacă doriți să urmăriți situația din Ucraina, dar nu aveți timp să citiți în mod constant știrile – "Ucraina: problemele securităţii" este creat anume pentru dumneavoastră.
Există deja o înțelegere a formatului în care un contingent militar străin poate fi prezent în Ucraina, spune Oleksandr Hara, diplomat și director al Centrului pentru Strategii de Apărare.
La 7 aprilie, Adunarea Parlamentară a Consiliului Europei a examinat o propunere de a organiza o dezbatere de urgență privind intențiile Rusiei de a evita responsabilitatea pentru crima de agresiune – Maria Mezențeva, șefa delegației permanente a Radei Supreme la APCE.
Primele luni de mandat ale lui Donald Trump au demonstrat relevanța a ceea ce Bob Woodward, un cunoscut jurnalist de investigație american, a scris despre Președintele SUA, a declarat jurnalista și psihologul Larysa Voloșyna la Radio Cultura.
Уже є розуміння того, в якому форматі іноземний військовий контингент може буде присутній в Україні, констатує дипломат, директор Центру оборонних стратегій Олександр Хара.
7 квітня, у Парламентській Асамблеї Ради Європи розглянуто пропозицію провести термінові дебати з приводу неуникнення Росією відповідальності за злочин агресії – голова постійної делегації Верховної Ради у ПАРЄ Марія Мезенцева.
Перші місяці перебування у Білому Дональда Трампа довели актуальність написаного раніше відомим американським журналістом-розслідувачем Бобом Вудвордом про цього президента США, констатує в ефірі Радіо Культура журналістка, психологиня Лариса Волошина.
"Коаліція рішучих чи нерішучих"? Чому плани розміщення європейських військ в Україні гальмуються, чи просунула це питання зустріч у Києві представників генеральних штабів України, Великої Британії і Франції? Гість — Олександр Хара, дипломат, директор Центру оборонних стратегій.
Дронова атака на військові об'єкти в Мордовії. Чергова зустріч "коаліції рішучих" і "Рамштайн" — дві важливі події наступного тижня — якого посилення чекаємо від європейських партнерів? Чи готова росія відновити наступальні дії на фронті? І чому про це говорять паралельно з "домовленостями" про припинення вогню? Гість — Олексій Гетьман, військовий аналітик.
Російська війна нового покоління: гібридна чи всебічна? Як у Євросоюзі та НАТО оцінюють небезпеки російської гібридної війни. Що змінює росія в своїх наративах, дезінформації, політичному втручанні, маніпулятивних кампаніях і кібератаках. Як реагують на європейському континенті і чи достатня ця протидія. Гостя — Валентина Білан, експертка з міжнародного інформаційного права Асоціації українських правників.
"І був театр…". Історія українського театру м. Бахмут у книзі патріотів Донеччини. На зв'язку — Володимир Сутковий, історик, заслужений працівник освіти України.
ГУР попередило, що росія активізувала інформаційну операцію проти України, увійшовши в гостру фазу. Які теми і тези наразі превалюють в російській пропаганді? Хто і як їх просуває. Яка частка в поширенню пропаганди та фейків припадає на чат-боти. Гість — Олександр Шульга, доктор соціологічних наук, керівник Інституту конфліктології та аналізу росії.
Про розробку основних засад державної політики України щодо взаємодії з національними рухами колоніальних народів російської федерації. Гість — Ярослав Юрчишин, голова Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради України з питань розробки основних засад державної політики щодо взаємодії з національними рухами малих та корінних народів російської федерації, голова Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова, член фракції партії "Голос".
Базова військова підготовка: як змінилась та що ці новації дають на практиці. Гість — Павло Нарожний, засновник БО "Реактивна пошта" та військовий експерт.
Досвід у боротьбі з кіберзагрозами: що потрібно знати бізнесу та приватним особам. Гість — Віталій Якушев, директор компанії з кібербезпеки 10Guards, експерт з кібербезпеки.
Правові аспекти кібербезпеки в Україні. На зв'язку — Катерина Дубас, юристка у сфері IT.
Краткото ежедневно радиопредаване "Украйна: въпрос на сигурността" има важна роля – да предаде на аудиторията на Украинското радио, което се слуша не само в Украйна, но и в други страни, включително и в България, най-актуалната и достоверна информация за военните действия от страна на руските окупатори на теритоията на Украйна.
Слушателят научава не само за фактите от последните военни, икономически и културни събития, засягащи в това число и целият свят, но може и емоционално да усети тази или онази ситуация, благодарение на кратки забележки и коментари на военни, жертви на войната или официални лица. Войната на Русия в Украйна е въпрос на сигурност не само за украинците, а и за всеки жител на света, затова хората трябва да получават правилната информация, без пропоганда, за да оценяват истинната същност на случващото се в Украйна.
- Медіа-платформа PROJECT SYNDICATE опублікувала статтю американського дипломата Річарда Хааса, у якій він наголосив, що дипломатія стала ще одним фронтом, на якому точаться бої російсько-української війни;
- Уна Чіліч, редакторка Радіо Свобода (RADIO FREE EUROPE/RADIO LIBERTY), написала про човникову дипломатію США та порівняла їхні переговори з Україною та РФ із процесом підготовки Дейтонських угод, які припинили війну в Боснії та Герцеговині;
- Американське університетське видання THE STANFORD DAILY наголосило, що зрада України залишається найгіршим вчинком Дональда Трампа на посаді президента США;
- На прикладі загиблої української письменниці Вікторії Амеліної BLOOMBERG описує, як українські автори прози та поезії стали хронікерами війни.
ЗСУ відкинули окупантів біля Покровська, та втратили позиції на інших напрямках.
Президент Володимир Зеленський підтвердив, що українські війська перебувають у Бєлгородській області росії.
Населений пункт Басівка у Cумській області перебуває під контролем Сил оборони України, — запевняють прикордонники.
Ситуація на Житомирщині. Журналістка Житомирської регіональної редакції УР Оксана Кропивницька.
Про посмертну донацію органів та операцію в обласній лікарні.
"Простори турботи про ветеранів". Що це? Як працює на Житомирщині?
З приходом весни для частини українців актуальне оновлення гардеробу. Скільки це зараз може коштувати. Які цінові діапазони пропонують українські виробники та скільки коштує імпорт. Які чинники впливають на вартість? Гість — Андрій Кривонос, голова Асоціації франчайзингу України.
Російські пропагандисти не зупиняються у своїх спробах посіяти паніку серед українців — не випадають з уваги фейкометів і ті українці, які виїхали за кордон. Чергова масштабна маніпуляція – підроблене відео з ведучим національного телемарафону "Єдині. Головне" Олексієм Фадєєвим, у якому він нібито заявляє про перевірки військовозобов’язаних чоловіків за кордоном та їхню примусову депортацію в Україну. Змонтований ролик має правдоподібний вигляд: ведучий у знайомому образі, офіційний стиль подачі, начебто достовірна інформація "державний портал", де опубліковані списки для депортації. Однак є одна проблема – цей портал просто-напросто не існує, а сам сюжет виявився майстерно зробленим дипфейком.
Вночі ворог атакував безпілотниками Самарівський район на Дніпропетровщині, є пошкодження багатоповерхівок. Сили ППО збили над областю 8 ворожих дронів.
У лікарнях залишається 31 поранений через ракетну атаку на Кривий Ріг. Шість пацієнтів у важкому стані.
На Покровському напрямку українські вояки знищили ворожу Бойову машину піхоти з десантом.
В Україні розпочала роботу "Бібліотека комплектуючих". Це цифрова база виробників українських компонентів для компаній оборонного сектору. Як ця новація працюватиме на практиці та чого від неї очікувати? Завдяки чому темпи просування російських військ щомісячно знижуються. Про що повідомляє британське Міністерства оборони. Гість — Денис Попович, військовий оглядач.
Скільки дронів запустила вночі росія та скільки їх збили оборонці неба.
Якою буде вартість цьогорічного великоднього кошика.
Як довго триватимуть заморозки в Україні.
Оборонні закупівлі: як швидко та ефективно забезпечити потреби ЗСУ. Наскільки зарегульованою є сфера виробництва озброєння? Гостя — Катерина Михалко, виконавча директорка Технологічних Сил України.
Україна в рамках ініціативи Президента Bring Kids Back UA врятувала дівчинку, яка жила під обстрілами на тимчасово окупованій території.
У МЗС прокоментували скандальне інтерв’ю американської конгресвумен, де та пропонує українцям змиритися з втратою територій.
Ситуація в Дніпрі. Журналістка регіональної редакції УР у Дніпрі Світлана Угнівенко.
Яка ситуація у громадах та містах області. Чи були обстріли?
На Дніпропетровщині відкрили перший Барнахус — центр захисту дітей, які постраждали від насильства чи стали його свідками. Як саме він працює і які його переваги?
Старовинна українська кухня: що їли наші предки та які страви "дожили" до сьогодні. Чи можемо ми вирахувати, яка страва є найстаровиннішою? Як за останні роки змінились та чи змінились трапезні традиції? Чому інші країни постійно намагаються привласнити наші страви? Гостя — Олена Брайченко, дослідниця гастрономічної культури, засновниця проєкту "їzhakultura".
Понад півтори сотні боєзіткнень за добу на фронті. Найбільше окупанти атакують на Покровському напрямку.
Американська коаліція за Україну розпочала у Вашингтоні Український саміт дій, де йтиметься про важливість підтримки нашої країни.
Старовинна українська кухня: що їли наші предки та які страви "дожили" до сьогодні. Чи можемо ми вирахувати, яка страва є найстаровиннішою? Як за останні роки змінились та чи змінились трапезні традиції? Чому інші країни постійно намагаються привласнити наші страви? Гостя — Олена Брайченко, дослідниця гастрономічної культури, засновниця проєкту "їzhakultura".
Зранку російські війська скинули вибухівку з дрона у Дніпровському районі Херсона. Поранено людину.
Російські окупанти напередодні ввечері Обстріляли балістичною ракетою "Іскандер-М" недіючу територію бази відпочинку на Харківщині.
Цьогорічний березень 2025 року встановив новий температурний рекорд у Європі.
"Повернувся би навіть до Бахмута, але не на аеродром у Гостомелі". Як Сили оборони звільнили Київщину?
Після початку повномасштабного вторгнення 15 громад Київської області опинилися в окупації. Росія не розраховувала на суттєвий збройний опір України і планувала взяти Київ за кілька днів. Втім, українські військові змогли розгромити ворога, незважаючи на те, що його сили переважали. Як Сили оборони України змусили окупантів тікати з Київщини? Про це розповідають: Сергій Фалатюк, екскомандир зенітно-ракетного взводу Нацгвардії, який першим зустрів російський десант у Гостомелі; Євген Межевікін, полковник ЗСУ, Герой України, який брав участь у боях за Ірпінь; Богдан Матківський, колишній командир зведеної групи батальйону імені Кульчицького Нацгвардії, який служив у селі Козаровичі, де підірвали дамбу.
Сьогодні у Кривому Розі на Дніпропетровщині — другий день жалоби за загиблими внаслідок російської ракетної атаки 4 квітня.
До української столиці прибули прем’єр-міністр Бельгії Барт Де Вевер, глава МЗС Максим Прево та міністр оборони країни Тео Франкен.
"Повернувся би навіть до Бахмута, але не на аеродром у Гостомелі". Як Сили оборони звільнили Київщину?
Після початку повномасштабного вторгнення 15 громад Київської області опинилися в окупації. Росія не розраховувала на суттєвий збройний опір України і планувала взяти Київ за кілька днів. Втім, українські військові змогли розгромити ворога, незважаючи на те, що його сили переважали. Як Сили оборони України змусили окупантів тікати з Київщини? Про це розповідають: Сергій Фалатюк, екскомандир зенітно-ракетного взводу Нацгвардії, який першим зустрів російський десант у Гостомелі; Євген Межевікін, полковник ЗСУ, Герой України, який брав участь у боях за Ірпінь; Богдан Матківський, колишній командир зведеної групи батальйону імені Кульчицького Нацгвардії, який служив у селі Козаровичі, де підірвали дамбу.
У Києві другу добу ліквідовують наслідки масованого обстрілу російськими балістичними ракетами 6 квітня.
Внаслідок ворожих обстрілів "Укрпошта" втратила два відділення за два дні.
Другий день поспіль в Україні зростає рівень споживання електроенергії. Станом на ранок він перевищує на понад 2% рівень попереднього дня. Причина — зниження температури повітря на всій території України.
Митні баталії: ЄС найближчими днями планує запровадити контрзаходи щодо американського імпорту. Як це вплине на економіку цих країн? Гість — Олег Гетман, економіст, координатор експертних груп Економічної експертної платформи.
Наслідки тарифів Трампа. Різко знизилися світові ціни на нафту, зафіксувавши найбільше відсоткове падіння з 2022 року. Як це рішення Організації країн-експортерів нафти накладається на очікуване падіння попиту у випадку світової рецесії. Що все це означає для України і росії, яка живиться доходами від нафти. Гість — Євген Олейніков, економічний експерт.
Військовослужбовець на війні почав створювати ікони на "уламках війни", трансформуючи знаряддя смерті в сакральне мистецтво. Гість — Сергій Герасименко, художник-монументаліст, військовослужбовець; на зв'язку — Валентин Шуткевич, очільник відділу культури і туризму Переяславської міської ради, організатор експозиції військової ікони "Третя весна".
Приморожений врожай. Як нинішні заморозки вплинуть на ранньоквітучі дерева? Без яких фруктів може лишитись Україна? Як похолодання впливає на ранні овочі, що ростуть в теплицях? Гостя — Лариса Гук, оглядачка в галузі сільського господарства інформаційно-аналітичного центру "АГРО Перспектива".
6 квітня Суспільне Мовлення презентувало третій сезон анімаційного серіалу "Тото" на ютуб-каналі "Бробакс". Гості студії: Юлія Дичук, керівниця редакції дитячого та підліткового мовлення Суспільного; Вікторія Мурована, генеральна продюсерка цифрових платформ Суспільного.
ГУР попередило, що росія активізувала інформаційну операцію проти України, увійшовши в гостру фазу. Які теми і тези наразі превалюють в російській пропаганді? Хто і як їх просуває. Яка частка в поширенню пропаганди та фейків припадає на чат-боти. Гість — Олександр Шульга, доктор соціологічних наук, керівник Інституту конфліктології та аналізу росії.
Російська війна нового покоління: гібридна чи всебічна? Як у Євросоюзі та НАТО оцінюють небезпеки російської гібридної війни. Що змінює росія в своїх наративах, дезінформації, політичному втручанні, маніпулятивних кампаніях і кібератаках. Як реагують на європейському континенті і чи достатня ця протидія. Гостя — Валентина Білан, експертка з міжнародного інформаційного права Асоціації українських правників.
Як війна росії проти України позначається на житті ромської спільноти в Україні, які виклики стоять перед ромами нині та чи можливо подолати дискримінацію і стереотипи щодо ромської громади. Гість — Януш Панченко, ромський етнограф і мовознавець, співголова Українського ромського адвокаційного альянсу "AУРА", науковий співробітник Інституту етнології Чеської академії наук.
"Щоденник спротиву" – щоденний огляд подій, які відбуваються на деокупованих та тимчасово окупованих, прифронтових територіях. У програмі можна почути інформацію про життя людей на цих територій, про проблеми та виклики, які постають перед ними. Як себе убезпечити? Як зберегти життя та здоров’я? Куди звертатися по допомогу та як евакуюватися з окупованих і прифронтових територій? Як відбувається відновлення деокупованих територій та багато іншого.
Європа згуртувалася, "Коаліція рішучих" надає Україні різнопланову підтримку. Насамперед військову, фінансову, матеріально-технічну та розвідувальну. Це вже не перша спроба європейських лідерів об’єднатися заради колективної безпеки. 70 років тому намагання організувати об’єднання збройних сил шести країн — Франції, Західної Німеччини, Італії, Бельгії, Нідерландів та Люксембургу завершилося формуванням Західноєвропейського союзу, а Західна Німеччина була прийнята до НАТО 1955 року. Історію цього процесу та перспективи діяльності "Коаліції рішучих" у ХХІ столітті розглядали разом із доктором історичних наук, професором, головним науковим співробітником Інституту всесвітньої історії НАН України Сергієм Стельмахом.
Європа згуртувалася, "Коаліція рішучих" надає Україні різнопланову підтримку. Насамперед військову, фінансову, матеріально-технічну та розвідувальну. Це вже не перша спроба європейських лідерів об’єднатися заради колективної безпеки. 70 років тому намагання організувати об’єднання збройних сил шести країн — Франції, Західної Німеччини, Італії, Бельгії, Нідерландів та Люксембургу завершилося формуванням Західноєвропейського союзу, а Західна Німеччина була прийнята до НАТО 1955 року. Історію цього процесу та перспективи діяльності "Коаліції рішучих" у ХХІ столітті розглядали разом із доктором історичних наук, професором, головним науковим співробітником Інституту всесвітньої історії НАН України Сергієм Стельмахом.
Bloomberg: Китай відхилив угоду про продаж TikTok США після мит Трампа. Чому злилась угода, в чому сила TikTok? Гість — Антон Ганоцький, експерт з політики країн Азії незалежного аналітичного центру "ADASTRA".
Світ спорту з його найцікавішими і найважливішими подіями. Інтерв'ю з тренерами та спортсменами, розповіді про нові досягнення, аналіз поєдинків та змагань.
Російські пропагандисти не зупиняються у своїх спробах посіяти паніку серед українців — не випадають з уваги фейкометів і ті українці, які виїхали за кордон. Чергова масштабна маніпуляція – підроблене відео з ведучим національного телемарафону "Єдині. Головне" Олексієм Фадєєвим, у якому він нібито заявляє про перевірки військовозобов’язаних чоловіків за кордоном та їхню примусову депортацію в Україну. Змонтований ролик має правдоподібний вигляд: ведучий у знайомому образі, офіційний стиль подачі, начебто достовірна інформація "державний портал", де опубліковані списки для депортації. Однак є одна проблема – цей портал просто-напросто не існує, а сам сюжет виявився майстерно зробленим дипфейком.
Головнокомандувач Об'єднаних збройних сил НАТО в Європі Крістофер Каволі повідомив, що додаткові літаки-винищувачі F-16 готуються до передачі Україні. Про це Каволі сказав на слуханнях в Сенаті США. Про яку кількість може йтися й коли вони можуть бути в Україні? Як нині виглядає наш військовий авіапарк? Чи варто чекати на додаткові Міражі від Франції? Які завдання постійно виконують західні літаки в Україні? І що з підготовкою нових пілотів й техніків. Гість — Костянтин Криволап, аналітик, авіаційний експерт.
Світ спорту з його найцікавішими і найважливішими подіями. Інтерв'ю з тренерами та спортсменами, розповіді про нові досягнення, аналіз поєдинків та змагань.
Держава надасть гранти 28 переробникам — в Мінекономіки затвердили перший в цьому році перелік заявників, які пройшли відбір за програмою "Гранти для переробних підприємств". Чи звертає увагу держава на переробників відходів, а не лише сировини. Скільки таких є в Україні. Що в перспективі і що потрібно для повноцінного розвитку галузі та інвестицій. Гість — Володимир Слабий, голова Української пакувально-екологічної коаліція.
Думітру Іліуш отримав першу буковинську нагороду і отримав відзнаку ЮНЕСКО «Tezaur Uman Viu». Bărbatul este tâmplar și trăiește în localitatea Crasna . Meseria a fost învățată de la tatăl și bunicul său, care au lucrat toată viața cu lemnul. Dumitru se ocupă cu cioplitul în lemn încă de la vârsta de 14 ani.
Думітру Ільюц став першим буковинцем, якому надали почесне звання ЮНЕСКО "Жива людська скарбниця". Чоловік є столяром, живе у Красноїльську. Своє ремесло Думітру перейняв від батька і діда — вони все життя працювали з деревиною. Чоловік з 14 років займається різьбленням по дереву. Історію Думітру слухайте у румунськомовному інтерв'ю.
Неявка за повісткою, відмова проходити ВЛК, не оновлені військово-облікові дані, неповідомлення про переїзд або зміну місця проживання… Чи все це буде автоматичною підставою для штрафу від ТЦК? Яка процедура накладання штрафу? Гість — Роман Кичко, адвокат.