Zilnic Radioul Ucrainean pregătește un rezumat al celor mai importante știri despre războiul ruso-ucrainean în formatul unui podcast scurt. Oferim doar informații de încredere din surse confirmate: comunicăm despre evenimente militare, oglindim știrile din orașele atacate de Rusia, precum și viața în regiunile Ucrainei de lângă linia frontului. Dacă doriți să urmăriți situația din Ucraina, dar nu aveți timp să citiți în mod constant știrile – "Ucraina: problemele securităţii" este creat anume pentru dumneavoastră.
Ми з України на захисті європейських цінностей – підсумки тижня
Întreaga povară a apărării și a luptei în zonele urbane revine în primul rând infanteriei, deoarece utilizarea artileriei, a vehiculelor blindate sau a dronelor în astfel de condiții este mai puțin eficientă decât pe teren deschis – expertul militar Myhailo Jyrohov. El a analizat situația din Vovciansk, regiunea Harkiv, unde au loc în prezent lupte de stradă, și cum rezistă militarii noștri.
Datorită aprobării planului de finanțare a Mecanismului de facilități pentru Ucraina, țara va primi luna aceasta fonduri de aproape 1,9 miliarde de euro.
Artistul Poporului din Ucraina, regizorul, cineastul și scenaristul Iurii Illienko a fost unul dintre creatorii cinematografiei poetice ucrainene, afirmă criticul de film și redactorul-șef al revistei „Kino-Teatr”, Larysa Bryuhovețka.
Увесь тягар оборони і ведення боїв у міській забудові передусім лежить на піхоті, оскільки використання артилерії, бронетехніки чи дронів у таких умовах менш ефективне, ніж на відкритій місцевості – військовий експерт Михайло Жирохов. Він проаналізував ситуацію у Вовчанську на Харківщині, де зараз йдуть вуличні бої, і як наші військові тримають там оборону.
Завдяки затвердженню плану для Ukraine Facility країна отримає майже 1,9 мільярда євро фінансування вже цього місяця.
Народний артист України, кінорежисер, оператор і сценарист Юрій Іллєнко був одним із творців українського поетичного кіно – кінокритикиня, головна редакторка журналу «Кіно-Театр» Лариса Брюховецька.
Нещодавно ухвалений у другому читанні закон про народовладдя на рівні місцевого самоврядування, тобто в громадах, що він має дати власне мешканцям громад і місцевому самоврядуванню? Ухвалено також закон про мобілізацію вʼязнів. Яка процедура вступу увʼязненого на військову службу? Гостя: Оксана Заболотна, аналітикиня Центру спільних дій.
Ситуація на фронті, провал з мобілізацією , допомога союзників та інше. Гість — Іван Ступак, військовий аналітик, колишній працівник СБУ (2004-2015).
Краткото ежедневно радиопредаване "Украйна: въпрос на сигурността" има важна роля – да предаде на аудиторията на Украинското радио, което се слуша не само в Украйна, но и в други страни, включително и в България, най-актуалната и достоверна информация за военните действия от страна на руските окупатори на теритоията на Украйна.
Слушателят научава не само за фактите от последните военни, икономически и културни събития, засягащи в това число и целият свят, но може и емоционално да усети тази или онази ситуация, благодарение на кратки забележки и коментари на военни, жертви на войната или официални лица. Войната на Русия в Украйна е въпрос на сигурност не само за украинците, а и за всеки жител на света, затова хората трябва да получават правилната информация, без пропоганда, за да оценяват истинната същност на случващото се в Украйна.
Безпекові угоди. Днями з'явилися деталі щодо двох ключових: зі США та Польщею. Що тут для нас важливо? І чому може затягуватися ратифікація інших 9 безпекових угод у Верховній Раді? Гість — Тарас Семенюк, аналітик, журналіст-міжнародник.
Поточний стан енергомережі. Скільки часу нам знадобиться на її відновлення? Чи вдасться це зробити до опалювального сезону, який як вже прогнозують може бути вкрай важким? Як правильно заощаджувати електрику? Гість: Марія Цатурян, керівник прес-служби НАК "Укренерго", та Володимир Омельченко, директор енергетичних програм Центру Разумкова.
Навіны па-беларуску
Про зміни при проходженні ВЛК, відміна статусу "обмежено придатний" та інше. Гостя - Оксана Міськів, адвокатка.
Správy v slovenskom jazyku
Блінкен в Києві, путін в Пекіні, Сі прибув з Європи, а Президент Зеленський скасував найближчі поїздки. Що відбувається у світовій дипломатії? Гостя — Ганна Шелест, директорка безпекових програм Ради зовнішньої політики "Українська призма".
Рада Євросоюзу схвалила призупинення ввізних мит та квот на український експорт до ЄС ще на один рік. Як це сприятиме Україні, чи змінилися правила, і чи не призведе до чергової хвилі протестів фермерів. Гість: Данило Гетманцев, голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики, член фракції партії "Слуга народу".
Magyar nyelvű hírek
Як буде працювати новий закон “про мобілізацію”. Наскільки він дотримує права громадян? Економічне бронювання. Соціальна захищеність ветеранів та військовослужбовців після поранення. Гість: Михайло Цимбалюк, перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів, член фракції партії Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина".
Євросоюз остаточно ухвалив план для реалізації програми Ukraine Facility на 50 мільярдів євро — повідомив прем’єр-міністра Денис Шмигаль. Що це означає на практиці, які транші і коли Україна буде отримувати, які для цього вимоги має виконати. Гість — Максим Самойлюк, економіст Центру економічної стратегії.
Сили оборони України проводять стабілізаційні заходи у районі Красногорівки та Очеретиного.
Міністерство оборони України запустило електронний кабінет військовозобов'язаного "Резерв+".
"Порча на росіян": українські школярі нібито виготовляють "ляльки вуду".
У випуску аналізуємо російський фейк про те, що в Харківській школі нібито виготовляють ляльки вуду, щоб "наводити порчу" на росіян. А також розберемо фейки щодо українських військових, які буцімто залишаться без нових підвищених виплат, бо Україні "забракне грошей".
Уночі російські війська атакували територію України 13-ма шахедами.
Закон про мобілізацію від сьогодні набуває чинності.
Турбулентні часи в Європі: від нападу на прем’єра у Словаччині до витоку документів про російську кібератаку в Угорщині. Де може бути безпосередній російський вплив, а де — внутрішні виклики ЄС та проблеми країн-членів. Як це впливає на допомогу та ставлення європейців до війни в Україні. На зв'язку — Маріанна Присяжнюк, політичний аналітик Фонду "Демократичні ініціативи" імені І.Кучеріва.
Впродовж доби окупанти 452 рази вдарили по Запорізькій області.
Закон про мобілізацію від сьогодні набуває чинності.
На Харківщині ворог двічі робив спроби прорвати оборону наших військ.
Міністерство оборони України запустило електронний кабінет військовозобов'язаного.
Скільки осіб зареєструвалося цього року на НМТ? Чи були проблеми з реєстрацією? Скільки центрів підготовлені для прийому тесту? Про особливості та умови здачі (від входу в центр тестування до отримання результатів). Гостя — Тетяна Вакуленко, директорка Українського центру оцінювання якості освіти.
Російські безпілотники вночі пошкодили енергетичну інфраструктуру в одному з районів Полтавщини.
Сьогодні в Україні День пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу.
Вступає в дію закон про мобілізацію. Проговоримо основне, що треба знати. Гостя — Інна Сімакіна, юристка ГО "Юридична сотня".
Із трьох районів Харківщини евакуювалися близько 10-ти тис. людей.
Закон про мобілізацію від сьогодні набуває чинності.
Українська місія в Іраку: понад 5 років, наймасштабніша за всю історію незалежності.
Зросла кількість постраждалих через російський удар по Харкову вчора вдень.
Російські безпілотники вночі пошкодили енергетичну інфраструктуру в одному з районів Полтавщини.
Українська місія в Іраку: понад 5 років, наймасштабніша за всю історію незалежності.
Противник не має тактичних успіхів на Харківщині.
Російські безпілотники вночі пошкодили енергетичну інфраструктуру на Полтавщині.
Громадські організації, війна і політика: що хотів сказати українцям держсекретар США. Гість — Михайло Жернаков.
Зросла кількість постраждалих через російський удар по Харкову вчора вдень.
У застосунку "Резерв+" авторизувалися вже 150 тисяч українців.
Кримські татари. У день 80-х роковин депортації з Криму кримськотатарського народу про долю своїх родин в 20-му столітті і зараз розповідають кримський татарин і кримська татарка — військовослужбовці Збройних Сил України.
Росіяни вночі знову атакували населені пункти Харківщини.
Всеукраїнський пікет за чіткі терміни служби проводять дружини і родичі військових.
- AL JAZEERA проаналізувала кадрові перестановки у Кремлі і те, як вони можуть вплинути на перебіг війни в Україні;
- Видання BLOOMBERG розмістило колонку аналітика Хала Брендса, який вважає, що війна в Україні — перший етап другої Холодної війни;
- RADIO FREE EUROPE взяло інтерв’ю в аналітика американського Інституту вивчення війни про перебіг війни в Україні та плани російського диктатора стосовно її продовження;
- У новому матеріалі від FOREIGN POLICY розповідається про стійкість українських жінок, які втратили на війні своїх чоловіків і партнерів.
Новий мобілізаційний порядок не вплине на імпорт нафтопродуктів в Україні.
Українські спортсмени здобули 75 ліцензій на участь у літній олімпіаді у Парижі.
- AL JAZEERA проаналізувала кадрові перестановки у Кремлі і те, як вони можуть вплинути на перебіг війни в Україні;
- Видання BLOOMBERG розмістило колонку аналітика Хала Брендса, який вважає, що війна в Україні — перший етап другої Холодної війни;
- RADIO FREE EUROPE взяло інтерв’ю в аналітика американського Інституту вивчення війни про перебіг війни в Україні та плани російського диктатора стосовно її продовження;
- У новому матеріалі від FOREIGN POLICY розповідається про стійкість українських жінок, які втратили на війні своїх чоловіків і партнерів.
Закон про мобілізацію від сьогодні набуває чинності.
Експортні можливості України покращищился на всіх напрямках.
З 18 вересня можна буде подивитися серіал "Потяг" про роботу залізничників на початку повномасштабної війни. Гості: Антон Базелінський, автор історії серіалу "Потяг"; Олексій Комаровський, автор історії серіалу "Потяг".
Військовозобов'язані українці можуть оновити облікові дані у ЦНАПах.
В Україні ввечері знову обмежать електроенергію для промислових споживачів.
Чоловікам для перетину кордону знадобиться ще один документ.
Сьогодні в Україні День пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу.
70 років тому, 12 травня 1954 року, Україна (на той час УРСР) стала постійним членом ЮНЕСКО. Які можливості відкрились перед українцями? Які запобіжники щодо культурної спадщини спрацювали в час повномасштабної війни? Гостя — Есма Аджієва, голова громадської організації "Алем", ініціаторка внесення до списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО елементів кримськотатарської культури.
Із трьох районів Харківщини евакуювалися близько 10-ти тис. людей.
Сьогодні в Україні День пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу..
Ситуація на Харківщині стабілізувалася, тривають бої.
4 людей загинули, 35 зазнали поранень внаслідок вчорашнього обстрілу росіянами Харкова.
Поразка Карла ХІІ й Івана Мазепи під Полтавою спричинилася до жорстокої помсти московитів. За наказом Петра І князь Меншиков вщент спалив гетьманську столицю Батурин і замордував її мешканців. Перед соратниками гетьмана, що увійшли до історії як "мазепинці", постало вагоме завдання: заручитись підтримкою іноземних монархів, щоб визволити козацьку націю з-під московського ярма.
Яке значення відіграла знаменита Конституція Пилипа Орлика? Який устрій козацької України вона узасаднювала? Ким був Григорій Орлик і яким чином йому вдалося зробити шалену дипломатичну кар'єру при дворі французького короля Людовіка XV?
Російські війська влучили по житловому сектору Харкова.
Далекобійники влаштували протест через зміни до закону про мобілізацію.
Поразка Карла ХІІ й Івана Мазепи під Полтавою спричинилася до жорстокої помсти московитів. За наказом Петра І князь Меншиков вщент спалив гетьманську столицю Батурин і замордував її мешканців. Перед соратниками гетьмана, що увійшли до історії як "мазепинці", постало вагоме завдання: заручитись підтримкою іноземних монархів, щоб визволити козацьку націю з-під московського ярма.
Яке значення відіграла знаменита Конституція Пилипа Орлика? Який устрій козацької України вона узасаднювала? Ким був Григорій Орлик і яким чином йому вдалося зробити шалену дипломатичну кар'єру при дворі французького короля Людовіка XV?
Російські війська влучили по житловому сектору Харкова.
Відсьогодні посилюються адміністративні норми щодо військовозобов’язаних, які не оновили даних.
Про дві сусідні країни на краю Європи – Іспанію та Португалію, які свого часу пройшли дуже складний і тривалий шлях від диктатур до демократії. Гість програми — історик і журналіст Павло Зінченко.
Авто з цивільними потрапило під обстріл окупантів у Вовчанську.
150 тисяч військовозобов’язаних українців оновили свої облікові дані через застосунок "Резерв+".
Про дві сусідні країни на краю Європи – Іспанію та Португалію, які свого часу пройшли дуже складний і тривалий шлях від диктатур до демократії. Гість програми — історик і журналіст Павло Зінченко.
День науки в Україні. Гість — Олександр Рундель, член команди Дійсної науки, активний популяризатор.
На більшості напрямків ворог намагається прорвати оборону українських військ.
У Києві відкрився перший ректрутинговий центр.
Розвиток агропереробної промисловості. Гість — Тарас Висоцький, в.о. міністра аграрної політики і продовольства України.
У Харкові зросла кількість поранених.
Президентка Грузії наклала вето на закон про "іноагентів".
18 травня — роковини початку депортації кримських татар. Комітет ООН з прав людини визнав примусове нав’язування громадянства рф жителям Криму дискримінацією за національною ознакою, — сказав Лубінець. Як росія десятиліттями не змінює свої методи терору. Гість — Борис Бабін, експерт Асоціації "Реінтеграція Криму", професор, доктор юридичних наук.
Російські військові скинули вибухівку з дрона на двох жителів Станіслава.
Десятки квадратних кілометрів окупованої Луганщини охоплені лісовими пожежами.
Поглиблення китайсько-російського союзу чи російської залежності від Китаю? Про що говорили диктатори обох країн на зустрічі 16-17 травня. Які ризики це несе. Гостя — Аліна Гриценко, головний консультант Національного інституту стратегічних досліджень, доктор філософії з політолог
У Запоріжжі відбувся автопробіг на підтримку оборонців Маріуполя.
У столичному сквері заклали камінь на місці майбутнього меморіалу Пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу.
Україна має перспективи для нового контрнаступу.
Новий Закон про мобілізацію та військовий облік запрацював відсьогодні, що зміниться.
Президентка Грузії наклала вето на закон про "іноагентів".
Бойовий Хрест ОУН за звитягу добровольцю стрільцю-зенітнику 53 бригади ім. Володимира Мономаха, у цивільному житті — історику, журналісту із Маріуполя Вадиму Джувазі.
Головні новини дня.
Ядерне роззброєння України і його наслідки: сумна необхідність чи трагічна помилка? Відбулася презентація другого видання книги Юрія Костенка "Історія ядерного роззброєння України". Гість — Юрій Костенко, народний депутат України п’яти скликань (1990-2012), Міністр охорони довкілля та ядерної безпеки (1992-1998).
Зенітники збили російський Су-25 на Донеччині.
Де завтра можливі відключення світла.
Українські військові відбили ворожий штурм біля Часового Яру.
Польща інвестує 2,5 мільярда доларів у зміцнення кордонів з Росією та Білоруссю.