Третина об'єктів паливного сектору росії уражена або пошкоджена внаслідок спецоперацій.
На Куп’янському напрямку відбулося дев’ять боєзіткнень.
Чому розвиток критичного мислення є основою для боротьби з фейками, й ані повна довіра до інформації, ані її повне заперечення не є ефективними підходами? Як захистити себе від інформаційних атак, підвищити свою інформаційну грамотність і навчитися відрізняти правду від вигадки? Про все це в розмові з Мариною Кафтан, медіатренеркою, авторкою програм із медіаграмотності для дітей і дорослих та авторкою книги "Історія брехні. Як ми обманюємося". А також про те, як емоції допомагають виявляти фейки, а реклама мікрокредитів може навчити медіаграмотності.
Платні дороги: міф чи плани на найближчі роки? Які дороги можуть стати платними та скільки це задоволення може коштувати водіям? Перевірки на дорогах та боротьба з корупцією. Гість: Сергій Деркач, заступник Міністра розвитку громад та територій України.
Вакцина проти ВІЛ пройшла останню стадію випробувань. 99% пацієнтів отримали імунітет. Чи вдасться тепер побороти ВІЛ/СНІД? Як працює ця вакцина, скільки вона може коштувати і коли з'явитися в Україні? Гість — Костянтин Косяченко, доктор фармацевтичних наук, професор.
Військово-Морські Сили України завдали прицільних ударів по російських цілях.
Сполучені Штати Америки нададуть Україні новий пакет оборонної допомоги.
Словаччина з 1 березня скоротить допомогу українським біженцям.
Кремль втрачає вплив: у Грузії не вщухають вуличні протести, в Сирії продовжується приголомшливий наступ повстанців. Гостя — Ганна Гопко, ексголова Комітету Верховної Ради 8 скликання у закордонних справах, керівниця Мережі захисту національних інтересів "АНТС", співзасновниця Міжнародного центру української перемоги.
Як працюють місцеві ради в умовах війни? Гість — Олександр Солонтай, директор програми практичної політики Інституту політичної освіти.
Зеленський, Макрон і Трамп під час тридцятип'ятихвилинних перемовин мали змогу обговорити питання, які стосуються України.
У Грузії завершилася антиурядова акція протесту.
Про вплив на історію України Бориса Грінченка у переддень його дня народження. Гість студії — Ігор Стамбол, історик.
"Аудіокнижка". Оксана Забужко, "Музей покинутих секретів".
"Хвилина класики". Антоніо Вівальді, "Концерт до мінор для флейти і фортепіано".
Україна веде перемовини з партнерами про термінову передачу систем ППО.
Сполучені Штати готують для України пакет додаткової допомоги на 988 мільйонів доларів.
Андрій Шевченко привіз в Україну свій Золотий м’яч.
США програли свою битву за Афганістан. За 20 років окупації країни демократія американсько-європейського зразка не прижилася на ґрунті, де ніколи не росла. Тому сьогодні при владі у цій країни Талібан. Про Афганістан, у якому тричі побував і знімав документальні фільми, говоримо з журналістом, нині — військовим оглядачем і волонтером Романом Бочкалою.
Військово-Морські Сили України атакували захоплені газові платформи біля Криму.
Частину Чорнобильської зони передадуть у користування прикордонників.
Тетяна Пасюга разом з чоловіком Андрієм у Великій Писарівці відкрила "Квіткову майстерню". На початку 2022-го у подружжя були три великі теплиці з хризантемами, почали також вирощувати овочі, які користувалися значним попитом. Все змінила війна. Квіткові магазини і теплиці довелося законсервувати на кілька місяців. Родина Пасюг не виїжджала із села і не кидала улюблену справу. Вони не сподівалися, що квіти матимуть попит у час війни. Але у березні 2023-го посилилися обстріли і всі їхні теплиці були знищені ворогом. У квітні родина переїхала до Сум. На новому місці жінка влаштувалась на роботу флористом, але мрію відродити — свою квіткову справу — не полишала.
Що таке "ТАЙСТРА"? Це — сумка через плече, зроблена зі шкіри й оздоблена за гуцульськими традиціями. Саме так її називають на Прикарпатті. Діалектизми Івано-Франківщини.
Як найстаріший в Україні фестиваль імені А. Кос-Анатольського, що відбувається щорічно у Коломиї, підтримує юних талантів і формує місту імідж культурної столиці Прикарпаття. На зв'язку — Микола Губчук, художній керівник Коломийської малої філармонії ім. Олександра Козаренка.
"Надбання людства": українська писанка увійшла до нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО. Гості — народна депутатка, заступниця голови парламентського Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики, членкиня постійної делегації у ПАРЄ, заступниця голови Національного комітету Програми ЮНЕСКО "Інформація для всіх" (IFAP) Євгенія Кравчук та популяризаторка культурних елементів України у світі, менеджерка подачі борщу до нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО Марина Кобилинська
Президент України Володимир Зеленський зустрівся у Парижі з президенткою Грузії Саломе Зурабішвілі.
У Києві на 30% зросла кількість аварій на електромережах.
Релокація бізнесу: виклики, можливості та втрати під час війни. Гості: Андрій Забловський, керівник Секретаріату Ради підприємців при КМУ та Світлана Барбанова, підприємиця.
Прикордонники на Харківському напрямку уразили п'ять ворожих укриттів та склад боєприпасів.
Президент Володимир Зеленський розкрив деталі зустрічі у Парижі:
Цієї ночі у двох регіонах росії було чутно звуки вибухів, через ракетну атаку працювало ППО.
Сирійські повстанці увійшли в Дамаск, президент Башар Асад вилетів зі столиці.
Компенсація за шкоду життю та здоров’ю: що потрібно знати працівникам критичної інфраструктури. Гість: Віталій Дудін, кандидат юридичних наук з трудового права, юрист ГО "Соціальний рух".
На початку повномасштабного вторгнення сімейна лікарка Анастасія Спасібо працювала у рідному Вовчанську, що на Харківщині. Приватну практику вона відкрила ще 2019-го. Її власна клініка мала багато пацієнтів. Тож наприкінці лютого 2022-го мала переїхати у нове, більше приміщення, але повномасштабне вторгнення зруйнувало усі плани. Замість переїзду клініки довелося переїжджати родині Анастасії, рятуючись від війни. Так вони опинились у Харкові. Завдяки підтримці і співпраці з Національною службою здоров'я України на початку 2023 року вдалося відкрити клініку в Харкові.
Росіяни атакували позиції Сил оборони на самокатах і зазнали невдачі в районі Неліпівки, що на Донеччині.
П'ять регіонів РФ зазнали нічних атак безпілотників, місцеве ППО за ніч збило майже півсотні дронів:
У столиці Сирії Дамаску припинено роботу міжнародного аеропорту, а Прем'єр Сирії заявив про готовність передати владу повстанцям.
8 грудня 1991 року в Біловезькій Пущі в Білорусі лідери Російської Федерації, України та Білорусі, Борис Єльцин, Леонід Кравчук і Станіслав Шушкевич, підписали рішення про припинення існування СРСР і створення Співдружності Незалежних Держав (СНД). 8 грудня 2013 року знесли пам'ятник Леніну на Бесарабській площі в Києві.
У старшого лейтенанта поліції на псевдо "Футболіст" із окремої штурмової бригади "Лють" Національної гвардії України мотивація у боротьбі з рашистами зашкалює. Ігор б'ється не просто з чужинцем, а з лютим ворогом, що загарбав його домівку на Запоріжжі. Вірить в обовʼязкове звільнення.
Через російські обстріли напередодні загинув місцевий житель у Василівському районі на Запоріжжі.
Україна активно готується до масштабної операції з розмінування акваторії Чорного моря.
Литва у відповідь на заявлену Україною необхідність убезпечити учнів і вчителів під час війни передасть українським школам сотню металодетекторів.
Сирійські повстанці увійшли в столицю Дамаск і захопили телебачення. Президент Башар Асад залишив столицю.
Що відбувається на Покровському напрямку. Яка найефективніша зброя наразі на фронті? Чи варто мобілізовувати молодь та наскільки сучасну техніку використовує ворог? Гість — Андрій Отченаш, командир екіпажу безпілотних авіаційних комплексів "Кара небесна" 4-ї бригади оперативного призначення "Рубіж" Національної гвардії України.
Сімох людей було поранено на Херсонщині через обстріли росіян минулої доби.
Сирійська опозиція вранці оголосила про повалення режиму Башара Асада.
Дональд Трамп вважає, що Вашингтон не має втручатись у конфлікт в Сирії.
Сили ППО знищили 28 із 74 ударних дронів ворога, якими були атаковані 8 областей України. 46 локаційно втрачено.
Силам оборони України вдалося призупинити росйських загарбників в районі Колісниківки у Харківській області.
США виділили Україні новий пакет військової допомоги – майже на 988 мільйонів доларів.
Прем'єр-міністр Сирії Мохаммед аль-Джалалі заявив про готовність співпрацювати з будь-яким керівництвом, обраним народом.
Вакцина проти ВІЛ пройшла останню стадію випробувань. 99% пацієнтів отримали імунітет. Чи вдасться тепер побороти ВІЛ/СНІД? Як працює ця вакцина, скільки вона може коштувати і коли з'явитися в Україні? Гість — Костянтин Косяченко, доктор фармацевтичних наук, професор.
Вночі з БпЛА було скидання вибухового пристрою на територію Білопільської громади на Сумщині.
На фронті минулої доби було зафіксовано 182 бойових зіткнення.
Сексуальна освіта для дітей. Про виховання соціальної культури і гідності серед найменших. На тлі доступності порно, що необхідно змінювати в системі освіти? Гостя — Христина Шабат, керівниця Центру гідності дитини в Українському Католицькому Університеті.
На Сумщині вночі російська армія скинула з безпілотника вибуховий пристрій на територію Білопільської громади.
Російські війська облаштовують нові вогневі позиції на набережній Євпаторії.
Мобілізовані українці нині проходять базову військову підготовку за оновленою програмою, яку Генеральний штаб затвердив минулого місяця.
Пожежна безпека в житлових будинках: яких правил варто дотримуватись, аби максимально убезпечити оселю. Гості: голова громадської організації "Український союз пожежної та техногенної безпеки" Борис Платкевич, спеціаліст зі встановлення пожежних сигналізацій Віктор Макодзеба та голова ОСББ зі Львова Іван Мовчан.
Обраний президент США Дональд Трамп заявив, що Україні та Росії необхідно негайно припинити вогонь і почати переговори.
У Покровську Донецької області внаслідок російських обстрілів знеструмлено три мікрорайони.
США готові навчати більше українських пілотів на винищувачах F-16, проте цього досі не сталося через нібито брак контингенту в Україні для цього.
Пожежна безпека в житлових будинках: яких правил варто дотримуватись, аби максимально убезпечити оселю. Гості: голова громадської організації "Український союз пожежної та техногенної безпеки" Борис Платкевич, спеціаліст зі встановлення пожежних сигналізацій Віктор Макодзеба та голова ОСББ зі Львова Іван Мовчан.
Дональд Трамп закликав Київ і Москву до переговорів і заявив, що президент Володимир Зеленський і Україна хотіли б "укласти угоду" з РФ.
На Покровському напрямку за добу українські бійці зупинили 35 штурмів росіян.
Голова Національної коаліції сирійської революції та опозиційних сил Хаді аль-Бахра оголосив сьогодні про падіння режиму Башара Асада, який правив Сирією 24 роки.
Доброчесність і корупція у мистецтві. Гостя — Ольга Балашова, голова Правління, співзасновниця Громадська організації "Музей сучасного мистецтва" / MOCA NGO, мистецтвознавиця, кураторка, кандидатка філософських наук.
На Харківщині 12-річний хлопчик зазнав уламкових поранень внаслідок вибуху невідомого пристрою.
Литва у відповідь на заявлену Україною необхідність убезпечити учнів і вчителів під час війни передасть українським школам 100 металодетекторів.
Війна і "меми": роль мемів в українському супротиві під час повномасштабної війни. Про природу появи "мемів", як суспільство реагує на різні політичні, воєнні і міжнародні події за допомогою гумору? Які наслідки мають популярні/ вірусні меми та наскільки вони можуть бути впливовими в контексті інформаційної війни? Гість — Антон Лягуша, кандидат історичних наук, дослідник публічної історії та декан першої в Україні магістерської програми з публічної історії в Київській школі економіки.
На Херсонщині російські війська атакували Кіндійку, є поранені.
Сирійські повстанці взяли сьогодні під контроль столицю Дамаск, президент Сирії Асад міг загинути в авіатрощі, коли тікав з країни.
Релокація бізнесу: виклики, можливості та втрати під час війни. Гості: Андрій Забловський, керівник Секретаріату Ради підприємців при КМУ та Світлана Барбанова, підприємиця.
Стало відомо, скільки військових втратила росія за останній тиждень в Україні.
Сполучені Штати виділили Україні новий пакет військової допомоги.
Що таке "ВАР'ЮВАТИ"? Це — біситися, божеволіти. Це галицький діалектизм, який вживають на Тернопільщині. А ще: баняк — це казан, чавунний горщик; пательця — сковорода; захцянка — бажання; маринарка — жакет, піджак; мешти — туфлі, взуття; вар’ят — божевільний; виходок — вбиральня.
Релокація бізнесу: виклики, можливості та втрати під час війни. Гості: Андрій Забловський, керівник Секретаріату Ради підприємців при КМУ та Світлана Барбанова, підприємиця.
Ситуація навколо Великої Новосілки на Донеччині загострюється.
Американські танки Abrams виявилися не дуже корисними для України, — заявили у США.
Сімейний бюджет: живемо чи виживаємо, що говорить статистика. Гість — Олександр Сергієнко, директор аналітично–дослідницького центру "Інститут міста".
Володимир Зеленський назвав оновлені втрати українських воїнів з початку повномасштабного вторгнення Росії.
Україна активно готується до масштабної операції з розмінування акваторії Чорного моря.
Як журналісти служать і впливають на демократичні зміни в ЗСУ? Гість — Мирослав Откович, відомий тележурналіст, нині-пресофіцер 241-ї Окремої бригади тероборони Києва.
У Києві відбулася акція "Не мовчи, полон вбиває".
У Грузії ухвалять закон, який заборонятиме закривати обличчя масками під час протестів.
Як впливають відключення світла на наш зір. Як мінімізувати шкоду від браку освітлення. Чи варто користуватися гаджетами у темряві, до чого це може призвести? Які прилади освітлення використовувати найкраще. Чи можлива профілактика? Гість — Дмитро Павленко, лікар-офтальмолог, випускник Гарвардського університету.
Що таке "ТАЙСТРА"? Це сумка через плече, зроблена зі шкіри й охдоблена за гуцульськими традиціями. Саме так її називають на Прикарпатті. Діалектизми Івано-Франківщини.
Збільшилася кількість поранених внаслідок сьогоднішніх атак російськими безпілотниками у Кіндійці.
У Запорізькій області 269 ворожих обстрілів за останню добу.
"Зимова 1000" від Зеленського: роздамо усім, а там розберемося? Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що влада пізніше проведе аудит наданої допомоги в рамках зимової "єПідтримки", і ті, хто оформив її за кордоном, повертатимуть виплату. Що не так з цією ініціативою? Чому суспільство розділилося "за" і "проти"? Гість — Ілля Несходовський, керівник аналітичного напряму мережі АНТС.
Молоді підприємці Лілія та Олександр Стрибайло з Очеретиного Донецької області перед початком повномасштабного вторгнення тільки-но розпочали власну справу, як довелося виїхати у Кривий Ріг. Родина на новому місці відкрила власний бізнес.
Українські військові "зачистили" від окупантів один із міських кварталів у Часовому Яру на Донеччині.
Мобілізовані українці проходять базову військову підготовку за оновленою програмою.
Ігри нескорених: учасники від України повернулися з тренувальниих зборів. Гість — Ярослав Шаркий, старший солдат ЗСУ, ветеран, представляє Полтавську область, учасник збірної України Ігор Нескорених.
Російські окупанти вбили цивільного в Антонівці біля Херсона.
Збройні сили США з метою самозахисту завдали удару проти систем озброєнь у східній Сирії.
Окупанти обстрілюють прикордонні території на півночі нашої країни. Більш детально розкаже наша колега Вікторія Марченко. Також вона розповість про ситуацію на тимчасово окупованих територіях, там росіяни посилили рейди на чоловіків призовного віку та влаштовують репресії проти цивільного населення.
На Херсонщині російські війська від ранку полюють на цивільних з безпілотників.
Українські військові "зачистили" від окупантів один із міських кварталів у Часовому Яру на Донеччині.
Епоха змін. Історія економічних криз усіх часів і народів
Тюльпаноманія в Нідерландах: як квітка може дорівнювати вартості будинку та стати прибутковим об’єктом спекуляції, що спричинить одну з перших економічних криз в історії людства? До чого тут сучасна криптовалюта та чому тюльпаноманію все частіше називають нідерландським біткоїном 17 століття? Чи дійсно існують очевидні паралелі? Гості: Олексій Петрівський, кандидат економічних наук, економіст; Петро Котляров, доктор історичних наук, професор кафедри історії мистецтв Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
У Києві відбулася акція "Не мовчи, полон вбиває".
Стало відомо, скільки загинуло українських військових від початку повномасштабного вторгнення росії.
Епоха змін. Історія економічних криз усіх часів і народів
Тюльпаноманія в Нідерландах: як квітка може дорівнювати вартості будинку та стати прибутковим об’єктом спекуляції, що спричинить одну з перших економічних криз в історії людства? До чого тут сучасна криптовалюта та чому тюльпаноманію все частіше називають нідерландським біткоїном 17 століття? Чи дійсно існують очевидні паралелі? Гості: Олексій Петрівський, кандидат економічних наук, економіст; Петро Котляров, доктор історичних наук, професор кафедри історії мистецтв Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
На початку повномасштабного вторгнення сімейна лікарка Анастасія Спасібо працювала у рідному Вовчанську, що на Харківщині. Приватну практику вона відкрила ще 2019-го. Її власна клініка мала багато пацієнтів. Тож наприкінці лютого 2022-го мала переїхати у нове, більше приміщення, але повномасштабне вторгнення зруйнувало усі плани. Замість переїзду клініки довелося переїжджати родині Анастасії, рятуючись від війни. Так вони опинились у Харкові. Завдяки підтримці і співпраці з Національною службою здоров'я України на початку 2023 року вдалося відкрити клініку в Харкові.
Ворог просунувся у південній частині Торецька.
Ізраїльські військові завдали авіаударів по склАдах зброї на півдні Сирії.
Від виходу з Іловайського котла до посади речника МЗС, як складався цей шлях? Як досягається єдність у голосах українських дипломатів за кордоном і коли вона може бути порушена? Чому брифінг речника називається "просмажкою" і чим запамʼяталися перші дні нового міністра на посаді? Гість — Георгій Тихий, речник МЗС.
Україні, ймовірно, не варто очікувати нинішніх обсягів військової допомоги від США за нової адміністрації.
Європейські політики схвалюють повалення диктатури Асада.
Від виходу з Іловайського котла до посади речника МЗС, як складався цей шлях? Як досягається єдність у голосах українських дипломатів за кордоном і коли вона може бути порушена? Чому брифінг речника називається "просмажкою" і чим запамʼяталися перші дні нового міністра на посаді? Гість — Георгій Тихий, речник МЗС.
Що таке "БОБЛЯТИ"? Це — змішувати. Діалекти Миколаївщини.
Криміналісти ідентифікували тіла людей, загиблих внаслідок російського авіаудару по Запоріжжю.
На Миколаївщині до резервних частин повернулися 304 військовослужбовця після СЗЧ.
Аналіз і осмислення після провалу так званих гарантій безпеки у Будапешті. Гість — Олег Лісний, політолог, віцепрезидент Аналітичного центру "Політика".
Президентський палац Башара Асада в Дамаску майже повністю розграбовано.
Папа Римський закликав до різдвяного припинення вогню.
Від перевороту до імпічменту президента: а що сталося в Південній Кореї? Гість — Віктор Константінов, доцент Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Акція "Не мовчи, полон вбиває". відбулася сьогодні в українських містах.
Поставки російського трубопровідного газу до Китаю досягли нового добового рекорду.
Протягом свого існування росія вкрала в України десятки пісень: від колядок до повстанських маршів, від народних романсів до авторських композицій. Деякі з них ми досі вважаємо російськими. У цьому випуску йтиметься про українські пісні, нахабно вкрадені росіянами.
Інформаційний партнер - Dovidka.info, проєкт Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки.
Що таке "ВАР'ЮВАТИ"? Це — біситися, божеволіти. Це галицький діалектизм, який вживають на Тернопільщині. А ще: баняк — це казан, чавунний горщик; пательця — сковорода; захцянка — бажання; маринарка — жакет, піджак; мешти — туфлі, взуття; вар’ят — божевільний; виходок — вбиральня.
Україні, "ймовірно", не варто очікувати нинішніх обсягів військової допомоги від США за нової адміністрації.
В Сирії впав режим Башара Асада.
У Тбілісі представники ЗМІ провели акцію протесту проти насильства над журналістами.
Щойно виповнилося 18 років у березні 2022 Єгор підписав контракт в ЗСУ. Наразі солдат "Малий" — кавалер відзнаки "За сумлінну службу", командир відділення із 60-ї Степової бригади зі своїм бойовим підрозділом "Відар" люто боронить країну від окупантів.
Головні новини дня.
Сирія: кінець епохи Асадів, що далі, як це вплине на позиції росії, усю "вісь зла" і на війну в Україні? Гість: Тарас Семенюк, аналітик, журналіст-міжнародник.
Сирійський диктатор Башар Асад втік до Москви.
Посольство США в Україні попередило про зростання загроз від російських ракет і дронів.
Президент США заявив про підтримку передачі влади в Сирії після повалення режиму Асада.
В Україні запускають програму "єКнига".
Компенсація за шкоду життю та здоров’ю: що потрібно знати працівникам критичної інфраструктури. Гість — Віталій Дудін, кандидат юридичних наук з трудового права, юрист ГО "Соціальний рух".
Біля грузинського парламенту протестувальники прикрасили каркас новорічної ялинки.
Внаслідок удару балістикою по Кривому Рогу семеро людей залишаються в лікарнях.
Які проєкти ведуть українські волонтери і вони нині точно не стосуються сталого розвитку, а зовсім інших речей. Гостя — Євгенія Таліновська, співзасновниця Громадської організації "Зграя".
Як змінилось волонтерство з початку війни? Наскільки важко наразі збирати донати? З якими складнощами стикаються волонтери? Гості: Катерина Купців та Микола Рибитва, волонтери із Frontline.Care.
Що таке "ПЛЮШКА" або ще "ДОШКА"? Так на Сумщині кажуть на кожушок, який вдягали жінки, виходячи на вулицю. Діалектизми Сумщини.