Оновлена інформація на фронті.
Росіяни протягом минулої доби 35 разів обстріляли Сумщину.
Як впливають відключення світла на наш зір. Як мінімізувати шкоду від браку освітлення. Чи варто користуватися гаджетами у темряві, до чого це може призвести? Які прилади освітлення використовувати найкраще. Чи можлива профілактика? Гість — Дмитро Павленко, лікар-офтальмолог, випускник Гарвардського університету.
"Зимова 1000" від Зеленського: роздамо усім, а там розберемося? Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що влада пізніше проведе аудит наданої допомоги в рамках зимової "єПідтримки", і ті, хто оформив її за кордоном, повертатимуть виплату. Що не так з цією ініціативою? Чому суспільство розділилося "за" і "проти"? Гість — Ілля Несходовський, керівник аналітичного напряму мережі АНТС.
На Харківщині прикордонники знищили міномет і автомобіль росіян.
Естонська оборонна компанія в 2025 році почне випробовувати в Україні зенітні ракети.
ВР ухвалила в першому читанні законопроєкт "Про суд присяжних": як він буде працювати та виносити вердикт. Гостя — Олена Карнаух-Голодняк, адвокатка, правозахисниця.
"Динамо" не може заробити очки на груповому чи загальному етапі турнірів УЄФА вже 1172 дні: чому серія "Динамо" без перемог у єврокубках триває вже майже три роки? На зв'язку — Роберто Моралес, військовослужбовець ЗСУ, футбольний коментатор.
Сполучені Штати виділили Україні новИй пакет військової допомоги.
Умєров та Остін обговорили планування наступного "Рамштайну".
Сексуальна освіта для дітей. Про виховання соціальної культури і гідності серед найменших. На тлі доступності порно, що необхідно змінювати в системі освіти? Гостя — Христина Шабат, керівниця Центру гідності дитини в Українському Католицькому Університеті.
"Аудіокнижка". Оксана Забужко, "Музей покинутих секретів".
"Хвилина класики". Антонін Дворжак, Фортепіанний квінтет № 2, част. 1.
Ворог зазнає катастрофічних втрат у Курській області.
Росіяни просунулися поблизу 5 населених пунктів на Донеччині.
Про авторів державного гімну України – Павла Чубинського й Михайла Вербицького. Що їх спонукало написати вірш "Ще не вмерла"? Чому саме ця пісня стала державним гімном? Й чому перший рядок гімна не можна змінювати за жодних обставин? Гість — Віталій Капранов, письменник.
Сирійська опозиція анонсувала створення цивільного перехідного уряду після падіння режиму Асада.
В Україні запускають програму "єКнига".
Сімейний бюджет: живемо чи виживаємо, що говорить статистика. Гість — Олександр Сергієнко, директор аналітично–дослідницького центру "Інститут міста".
Доброчесність і корупція у мистецтві. Гостя — Ольга Балашова, голова Правління, співзасновниця Громадська організації "Музей сучасного мистецтва" / MOCA NGO, мистецтвознавиця, кураторка, кандидатка філософських наук.
Музика, світло і магія: Львівський органний зал запрошує на різдвяні події. Про концерти, які відбудуться протягом грудня та січня — Тарас Демко, співдиректор Львівського Органного залу, культурний менеджер.
"Хвилина класики". Володимир Сокальський, Симфонія соль мінор.
Сирійські повстанці звільнили в’язнів однієї з найбільших тюрем країн.
У Верховній Раді не напрацьовують жодних законодавчих ініціатив щодо зниження мобілізаційного віку.
Пожежна безпека в житлових будинках: яких правил варто дотримуватись, аби максимально убезпечити оселю. Гості: голова громадської організації "Український союз пожежної та техногенної безпеки" Борис Платкевич, спеціаліст зі встановлення пожежних сигналізацій Віктор Макодзеба та голова ОСББ зі Львова Іван Мовчан.
Цієї ночі росіяни запустили ударні безпілотники по території України. Працює ППО.
Посольство США в Україні попередило про зростання загроз від російських ракет і дронів на об'єкти критичної інфраструктури.
Міністри оборони США та Туреччини обговорили події у Сирії.
Ветеранська політика держави. Гостя — Оксана Коляда, голова правління ГО "Простір можливостей".
Ветеранська політика держави. Гостя — Оксана Коляда, голова правління ГО "Простір можливостей".
Що таке "ТАЙСТРА"? Це — сумка через плече, зроблена зі шкіри й оздоблена за гуцульськими традиціями. Саме так її називають на Прикарпатті. Діалектизми Івано-Франківщини.
Міністри оборони США та України провели телефонну розмову. Говорили про Рамштайн.
У Грузії невідомі чоловіки напали на демонстрантів, опозиційних політиків та журналістів. Протестувальники сформували загони самооборони.
Президент Сполучених Штатів привітав падіння режиму диктатора Башара Асада у Сирії.
Рідна Горлівка для Ганни Горбачової окупована з 2014-го. Ще тоді родина змушена була переїхати до Торецька. Там Ганна, мати 3-х дітей, облаштувала не тільки дім, а й власний бізнес — магазин з пекарнею і кав'ярню. На 2022-й були ще більші плани — відкрити ресторан у Северодонецьку. Усе поламав російський наступ. Довелося знову виїжджати. Наступним пунктом призначення обрали Дніпро. Туди ж вдалося релакувати більшу частину обладнання і відкрити сімейний бізнес.
Російська пропаганда вкотре дивує своїм креативом у створенні фейків. Черговий приклад — поширення підробленого фотооголошення про начебто заборону поєднувати синій, червоний і білий кольори. На цьому фото — буцім-то шкільне оголошення, де йдеться про штраф за використання таких кольорів. Зображення розлетілося проросійськими телеграм-каналами, але, як і багато інших подібних історій, це — підробка.
У Кривому Розі сьогодні День жалоби за загиблими під час ракетного удару, що стався у п'ятницю, 6-го грудня.
Ворожі війська мають певні успіхи на Донеччині, але зазнають втрат. За минулу добу знешкоджено 1220 окупантів.
Чи допоможуть дрони виграти війну. Нова українська ракета-дрон "Пекло" передана до ЗСУ: на що вона здатна. Що означає паритет по кількості дронів з ворогом: на яких ділянках фронту його досягнуто. Гість - Юрій Федоренко, командир батальйону ударних безпілотних авіаційних комплексів "Ахіллес" 92 ОШБр ім. кошового отамана Івана Сірка.
Сили ППО збили 18 із 37 ударних безпілотників, якими армія рф цієї ночі атакувала Україну в межах дев'яти областей.
Росія звернулася до Туреччини з проханням допомогти безпечно вивести російські війська з Сирії.
Світло в садках і школах. Як організовувати освітній процес в умовах, коли немає електрики. Чому діти у темряві і хто за це має відповісти? Що і як робить Міністерство, щоб проконтролювати і змінити ситуацію на краще? Гостя — Анна Бабінець, журналістка, керівниця незалежної розслідувальної агенції Слідство.Інфо.
Внаслідок російських обстрілів на Херсонщині минулої доби є загиблий.
Ситуація на кордоні з Білоруссю залишається стабільною — інформує Державна прикордонна служба.
У Південній Кореї поліція розглядає можливість заборони президенту Юн Сок Йолю виїжджати за кордон.
Міжнародний день боротьби з корупцією. Про те, як корупція руйнує нашу країну зсередини: як зупинити? Чому не працюють закони. Корупція і війна. Викривачі корупції в Україні: як вони діють? Гостя — Катерина Риженко, заступниця виконавчого директора Transparency International Ukraine. На зв'язку — Юрій Ніколов, редактор сайту "Наші гроші".
Через обстріли росіян на Харківщині є пошкодження будинків.
Люди повертаються до Сирії після падіння режиму Башара Асада.
У Римі протестувальники намагалися зупинити кортеж Папи Римського.
Міжнародний день боротьби з корупцією. Про те, як корупція руйнує нашу країну зсередини: як зупинити? Чому не працюють закони. Корупція і війна. Викривачі корупції в Україні: як вони діють? Гостя — Катерина Риженко, заступниця виконавчого директора Transparency International Ukraine. На зв'язку — Юрій Ніколов, редактор сайту "Наші гроші".
Росіяни посилили тиск на мешканців тимчасово окупованої частини Запорізької області, зокрема примусову мобілізацію.
До Києва прибув Фрідріх Мерц — кандидат у канцлери Німеччини від консервативного блоку християнських демократів.
Депозити і що про них треба знати. Як змінюватиметься депозитна політика українських банків? Гість — Олександр Щербаха, експерт, заступник голови правління UGB.
Збільшилась кількість травмованих на Херсонщині за минулу добу.
Російські військові формування активізували атаки на території Курської області.
Зʼявилися деталі спецоперації СБУ "Sea Baby" в Керченській бухті біля берегів тимчасово окупованого Криму в ніч на 6 грудня.
Депозити і що про них треба знати. Як змінюватиметься депозитна політика українських банків? Гість — Олександр Щербаха, експерт, заступник голови правління UGB.
У лікарні помер чоловік, поранений під час ракетного удару по Дніпропетровщині 30-го листопада.
У центрі тимчасово окупованого Донецька підірвали автомобіль. Ймовірно, в ньому загинув колишній начальник Оленівської колонії Сергій Євсюков.
Румунія: перший тур президентських виборів скасовано і другий тур 8 грудня не відбувся. А проєвропейські партії домовилися про коаліцію після парламентських виборів 1 грудня. Якою буде доля країни далі? Гість — Руслан Рохов, політтехнолог, керуючий партнер компанії PGR Consulting Group.
У Херсоні від ранку лунають вибухи. Окупанти атакують з безпілотників.
Обраний президент США Дональд Трамп заявив, що "формулює концепцію" того, як закінчити війну в Україні.
У низці областей України вимушено змінили обсяг вимкнень електрики.
Про жінку-пілота Анастасію Коломиченко. Як і де зараз працюють українські пілоти цивільної авіації?
В тимчасово окупованому Донецьку підірвали позашляховик, у якому, ймовірно, перебували начальник Оленівської колонії Сергій Євсюков і його дружина.
Про співвідношення втрат на Харківському напрямку фронту.
У центрі Донецька підірвали позашляховик, імовірно, з начальником Оленівської колонії.
Українські кінорежисери за сприяння Романа Копполи, американського режисера, сценариста і кінопродюсера, отримали можливість фінансування нових ігрових, документальних або анімаційних короткометражних проєктів за програмою "Повний Короткий". В час, коли Україна продовжує боротьбу з російською агресією, ця ініціатива сприяє посиленню голосів тих, хто саме зараз представляє Україну на кіномапі світу. Гостя — Люба Кнорозок, продюсерка Групи Кінотрон, учасниця проєкту.
Російські окупанти просунулися у Кураховому.
Про боротьбу з корупцією йдеться у кожному розділі переговорів про вступ України до ЄС.
Що таке "ТАЙСТРА"? Це — сумка через плече, зроблена зі шкіри й оздоблена за гуцульськими традиціями. Саме так її називають на Прикарпатті. Діалектизми Івано-Франківщини.
Еволюція Збройних Сил за майже три роки війни, які вони були і які стали (кадри, мобілізація-рекрутинг, командування, оснащення, озброєння, стратегія і тактика). Гість — Микола Мельник, старший лейтенант ЗСУ, кавалер ордену Богдана Хмельницького, експерт аналітичної групи "Левіафан".
Найбільше ворожих штурмів українські військові напередодні відбили на Покровському напрямку.
Після певного затишшя – російські війська активізували атаки на території Курської області.
ОБСЄ тепер має нове керівництво, його не могли затвердити з вересня. Які зміни можливі у роботі організації і наскільки суттєвим залишається вплив рф на ОБСЄ. Гість — Олександр Павліченко, виконавчий директор УГСПЛ (Української Гельсінської спілки з прав людини).
Російська сторона заявила про передачу тіл українських захисників, імовірно загиблих під час авіакатастрофи літака ІЛ-76 у Бєлгородській області 24 січня цього року.
Солодкі новорічно-різдвяні свята. Про шоколад і цукерки: як обрати якісний продукт, скільки він має коштувати. Чому зараз так багато галасу наробив дубайський шоколад і що це таке, чи можна його купити в Україні, скільки солодкого можна дозволити з'їсти дитині, чи існують “корисні” солодощі і які це? Гостя — Олена Сидоренко, професорка кафедри товарознавства і фармації Державного торговельно-економічного університету.
Зеленський анонсував розмову з Байденом про запрошення України до НАТО.
Росіяни перекидають зброю та живу силу на Курахівський напрямок.
Зимова підтримка: ще більш доступні ліки. Держава робить ліки доступнішими для кожного, хто їх потребує, ідеться як про фінансову доступність, так і можливість отримати необхідні ліки близько до дому за допомогою "мобільних аптек", через "Укрпошту ". Програма медичних гарантій на пакет медичних послуг "Лікування безпліддя за допомогою допоміжних репродуктивних технологій" (запліднення in vitro) в 2024-2025 роках. Гість — Віктор Ляшко, Міністр охорони здоров'я України.
Війська рф атакували безпілотником Дніпровський район Херсона.
Байден назвав падіння режиму Асада в Сирії "актом справедливості".
Економічний паспорт українця: що сталося з ідеєю Президента Зеленського розподілити ренту від видобутку надр із молодим поколінням України? Гість в студії — Володимир Бойко, засновник інформагенції NADRA. Info.
Найбільше ворожих штурмів українські військові напередодні відбили на Покровському напрямку.
Після певного затишшя – російські війська активізували атаки на території Курської області.
Про вплив на історію України Бориса Грінченка у переддень його дня народження. Гість студії — Ігор Стамбол, історик.
Україна відреагувала на заяву рф про передачу тіл полонених з Іл-76.
Данія та Франція прискорюють передачу гармат "Цезар" Україні.
Російська армія продовжує штурмові дії на Курахівському напрямку фронту.
Данія та Франція прискорюють передачу гармат "Цезар" Україні.
Венесуела посідає перше місце в світі за обсягами розвіданих запасів нафти. Однак часи добробуту і демократії закінчилися ще наприкінці 80-х років ХХ століття. З 1998 року і до сьогодні країна перебуває в глибокій кризі. Прихід до влади Уго Чавеса, а потім його наступника Ніколаса Мадуро повністю змінило Венесуелу. Гість — Віталій Кулик, політолог, директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства.
Росіяни посилили тиск на мешканців тимчасово окупованої частини Запорізької області.
Про боротьбу з корупцією йдеться у кожному розділі переговорів про вступ України до ЄС.
Венесуела посідає перше місце в світі за обсягами розвіданих запасів нафти. Однак часи добробуту і демократії закінчилися ще наприкінці 80-х років ХХ століття. З 1998 року і до сьогодні країна перебуває в глибокій кризі. Прихід до влади Уго Чавеса, а потім його наступника Ніколаса Мадуро повністю змінило Венесуелу. Гість — Віталій Кулик, політолог, директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства.
Ситуація на фронті: у Генштабі повідомили подробиці.
Операція на Курщині: сили оборони просуваються.
Росіяни атакують цивільних на Донеччині: є загиблі та поранені.
Політичні рішення задля відправлення до України військових у разі досягнення угоди про припинення вогню. Які позиції Франції, Великої Британії, Німеччини? Міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок не виключає відправки німецьких солдатів в Україну. Днями колишній прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон закликає ввести британські миротворчі війська для охорони кордону України в разі майбутнього припинення вогню з росією. Як реагує на такі ідеї Україна? На зв'язку — Артем Бронжуков, політолог.
Німеччина пропонує створити групу для розробки спільної позиції щодо закінчення російсько-української війни.
Виплату у понад 4 мільярди євро схвалила Рада Євросоюзу. Коли Україна отримає кошти?
В Україні запрацював містобудівний кадастр, що змінюється?
Аналіз і осмислення після провалу так званих гарантій безпеки у Будапешті. Гість — Олег Лісний, політолог, віцепрезидент Аналітичного центру "Політика".
Що таке "ГОДЗЯ"? Це — страва із овочів та м'яса, яку здавна готують на Житомирщині, а також у селах подільської частини Вінниччини.
Бої тривають у Кураховому на Донеччині, росіяни намагаються просуватися.
Небезпечна евакуація: з Донеччини та Харківщини вивозять найбільше людей.
На Чернігівщині безкоштовно перевозять людей із прикордонних сіл, діє 6 маршруітів.
Зеленський-Трамп: порозуміння чи суперечка? Гостя — Олена Галушка, голова Міжнародного центру української перемоги, членкиня правління Центру протидії корупції (ЦПК).
Відключення світла: Укренерго повідомило графік на завтра.
Понад 9,5 тисяч пожеж сталося внаслідок знеструмлення в Україні.
Чому режим Асада витримав 13 років громадянської війни, але зненацька впав за лічені дні? Гість студії — Роман Кот, журналіст Українського Радіо.
Вибухівку з безпілотника на авто росіяни скинули у Херсоні.
У мешканців тимчасово окупованої території Запорізської області росіяни відбирають майно.
У 2024 році середня зарплата українців перевищила довоєнний рівень. Про це повідомляє Державна служба статистики. За рахунок чого, про що свідчить така тенденція і як це зростання співвідноситься із зростанням вартості життя українців? Гість — Володимир Ланда, старший економіст Центру економічної стратегії.
Запрошення України до НАТО: Зеленський планує подзвонити Байдену.
Ситуація на фронті: третина від усіх боїв відбулася на Покровському напрямку.
Понад 400 протестувальників затримали у Грузії від початку акцій. Ексклюзивні подробиці про ситуацію у Тбілісі зараз — у включенні в ефір.
Світ спорту з його найцікавішими і найважливішими подіями. Інтерв'ю з тренерами та спортсменами, розповіді про нові досягнення, аналіз поєдинків та змагань.
Російська пропаганда вкотре дивує своїм креативом у створенні фейків. Черговий приклад — поширення підробленого фотооголошення про начебто заборону поєднувати синій, червоний і білий кольори. На цьому фото — буцім-то шкільне оголошення, де йдеться про штраф за використання таких кольорів. Зображення розлетілося проросійськими телеграм-каналами, але, як і багато інших подібних історій, це — підробка.
Головні новини дня.
Гібридні атаки, шпигунство, операції впливу. Росія може бути причетною до майже 100 таких інцидентів у Європі. Про це заявив міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський під час зустрічі міністрів НАТО у Брюсселі. Російські хакери спрямовують атаки на критичну інфраструктуру, зокрема енергетичну та урядові системи, у таких країнах, як Польща, Латвія та Німеччина. Чи успішні такі операції рф? Який мають ефект, якого результату росіяни прагнуть досягнути? Гість — Костянтин Корсун, експерт з кібербезпеки.
Президент провів Ставку, говорили про підготовку воїнів.
Українці стали більше купувати вітчизняних товарів від початку дії "Національного кешбеку".
Рожеві какаду й не тільки з’явилися у черкаському зоопарку.
Інтерв'ю Сергія Гупяка, заступника голови Національного агентства із запобігання корупції.
Світ спорту з його найцікавішими і найважливішими подіями. Інтерв'ю з тренерами та спортсменами, розповіді про нові досягнення, аналіз поєдинків та змагань.
Інтерв'ю Сергія Гупяка, заступника голови Національного агентства із запобігання корупції.
Рятувальники витягнули з гірської ущелини в Румунії українця з кошеням.
Харківський Центр утримання безпритульних тварин щомісяця приймає котів та собак.
Світлана не бачила своїх дітей з 24 лютого 2022 року. Вона разом з дітьки жила в селі Каїри на лівобережжі Херсонщини. Щоб утримувати двох неповнолітніх дітей, часто їздила на заробітки в Одесу, а їх лишала на батьків. Територію, де знаходилось село, росіяни окупували з початку новномасштабного вторгнення і діти разом з бабусею і дідусем опинилися в окупації. Світлана на той час знаходилась в Одесі і не могла повернутися. Жінка була в розпачі. У пошуках допомоги звернулася до українського омбудсмена і згодом отримала допомогу в логістиці. Світлана до цих пір згадує свою подорож за дітьми і ніколи її не забуде. Всі разом вони намагаються адаптуватися до нової реальності. Ніколи в житті вона не могла уявити, що їх з дітьми роз'єднають росіяни.
Рідна Горлівка для Ганни Горбачової окупована з 2014-го. Ще тоді родина змушена була переїхати до Торецька. Там Ганна, мати 3-х дітей, облаштувала не тільки дім, а й власний бізнес — магазин з пекарнею і кав'ярню. На 2022-й були ще більші плани — відкрити ресторан у Северодонецьку. Усе поламав російський наступ. Довелося знову виїжджати. Наступним пунктом призначення обрали Дніпро. Туди ж вдалося релакувати більшу частину обладнання і відкрити сімейний бізнес.
Що таке "ЧАРА"? Важливий наголос. Якщо наголос на першому складі, то це буде старовинна посудина для пиття вина. Якщо на останньому — сковорідка. Діалектизми Кіровоградщини.
Звернення Президента України Володимира Зеленського.
Бажаю здоров’я, шановні українці, українки!
Провів сьогодні Ставку. Одне з питань – якість підготовки наших воїнів. Це те, що потребує відчутних змін. Кадрові зміни відбулись. Саме для того, щоб перезавантажити систему підготовки наших воїнів. Олег Апостол і Михайло Драпатий цим будуть займатись. Сьогодні був початок відповідного обговорення на нашій Ставці. Я дав доручення на наступну Ставку підготувати детальну доповідь. А зараз – зробити аудит того, які речі потребують негайних змін, що саме має бути виправлено, що маємо додати й кого ще замінити. Все, що необхідно, може бути забезпечене і на організаційному рівні, і на рівні фінансів. Саме якість підготовки воїнів – це багато в чому результативність наших воїнів у боях і, звичайно, це збереження життів наших хлопців. Була сьогодні доповідь Головкома Сирського. Фронт. Захист наших позицій. Всі основні напрямки. Курська операція. Дякую всім нашим воїнам, які знищують окупанта. Була також окрема доповідь Павла Паліси щодо сум прямих коштів у бригади безпосередньо – для додаткової закупівлі дронів. Нещодавно вже ухвалили рішення про суму таких прямих грошей. Але зараз я бачу, що тієї суми також недостатньо. Я доручив Прем’єр-міністру найближчими днями збільшити фінансування для бригад додатково – на порядок збільшити. Важливі міжнародні зустрічі сьогодні були. Новий Прем’єр-міністр Естонії Крістен Міхал – із першим візитом саме в Україну. Ми вдячні за всю підтримку – оборонну, політичну, гуманітарну. Вдячні Естонії і всім Балтійським державам. Говорили про те, як досягти більших результатів у захисті нашої землі та людей від Росії – у захисті нашої Європи. Зокрема, одне з питань – це комплектування бригад. Україна вдячна Франції, Президенту Макрону за підготовку однієї бригади, і зараз ми будемо говорити з французькою стороною про підготовку другої бригади. Також зараз у Європі, а саме в Німеччині, американська сторона готує українську бригаду. І це важливо. І ми говорили також з нашими партнерами, з нордиками, із країнами Північної Європи, що вони разом із державами Балтії можуть теж підготувати ще одну бригаду. Це буде дуже відчутний внесок в оборону Європи. Звичайно, ми говорили з Прем’єр-міністром Естонії і про заходи, які відбудуться незабаром. Сьогодні ж із візитом в Україні був також Фрідріх Мерц, лідер німецької опозиції. Ми вдячні Німеччині за лідерство у Європі за обсягами підтримки і, зокрема, за підтримку в розвитку нашої протиповітряної оборони. Тисячі життів уже врятовані завдяки системам ППО та іншій зброї, яку надала Німеччина. Ми можемо зробити значно більше. Говоримо про це на всіх рівнях. Сьогодні було кілька тем. Перше – це запрошення в НАТО. Друге – мені подобається позиція Мерца, і це просто правдива, справедлива позиція – що для України несправедливо та неефективно воювати однією рукою: нам потрібні «тауруси», як і інші далекобійні ракети, щоб бити по необхідних військових, саме військових, цілях у Росії й саме так закінчити війну якнайшвидше. Що меншим буде російський військовий потенціал, то швидше буде досягнутий мир. Україна представила партнерам пункти Плану перемоги і всі партнери це знають. Всі знають пункти, і геополітичні пункти, і воєнні, – і ми вважаємо, що країни, від яких залежить і питання щодо НАТО, і далекобійна зброя для нашого захисту, і всі ті країни, хто фінансує виробництво зброї в Україні, потребують спільної позиції та повної координації. Європа, Америка, інші частини світу – ми всі маємо бути в єдності заради безпеки, бо не буває безпеки часткової. Якщо є Росія, яка руйнує життя інших, це завжди битиме по всіх. Ми маємо бути разом. І ми обговорювали саме таку координацію, таку групу для Європи, і ми готували її, і найближчим часом організуємо таку зустріч координаційної такої групи для Європи. Важливо, щоб усе відбувалось у єдності. Наш підхід до такої групи – щонайменше Німеччина, Франція, Британія, Італія, Польща, сподіваємося буде Данія, інші партнери. Політична координація, яка має значення. Єдність, яка дає успіх. Нам усім потрібен справжній мир. Вдячний кожному й кожній, хто допомагає! Слава Україні!
У столиці Грузії 12-й день поспіль продовжуються мітинги проти зміни євроінтеграційного курсу країни.
Австрія зняла вето на розширення Шенгенської зони для Болгарії та Румунії.
У чотирьох одеських медичних закладах сонячні станції забезпечують власну генерацію енергії. Під час блекауту у листопаді цьогоріч енергетичні комплекси з сонячних панелей, акумуляторів та генераторів допомогли лікарням не зупиняти апарати життєзабезпечення та подачу кисню ні на хвилину. Такі резервні джерела живлення в медзакладах Одеси почали встановлювати торік і планують заживити альтернативною енергією всі установи охорони здоров’я, які відповідатимуть технічним вимогам. Як працюють такі енергетичні комплекси в одеських медзакладах. Програму підготувала журналістка Одеської регіональної редакції Українського Радіо Діана Попкова.
Міжнародний день боротьби з корупцією. Про те, як корупція руйнує нашу країну зсередини: як зупинити? Чому не працюють закони. Корупція і війна. Викривачі корупції в Україні: як вони діють? Гостя — Катерина Риженко, заступниця виконавчого директора Transparency International Ukraine. На зв'язку — Юрій Ніколов, редактор сайту "Наші гроші".
Що таке "ТАЙСТРА"? Це — сумка через плече, зроблена зі шкіри й оздоблена за гуцульськими традиціями. Саме так її називають на Прикарпатті. Діалектизми Івано-Франківщини.