Zilnic Radioul Ucrainean pregătește un rezumat al celor mai importante știri despre războiul ruso-ucrainean în formatul unui podcast scurt. Oferim doar informații de încredere din surse confirmate: comunicăm despre evenimente militare, oglindim știrile din orașele atacate de Rusia, precum și viața în regiunile Ucrainei de lângă linia frontului. Dacă doriți să urmăriți situația din Ucraina, dar nu aveți timp să citiți în mod constant știrile – "Ucraina: problemele securităţii" este creat anume pentru dumneavoastră.
Ми з України на захисті європейських цінностей!
Nu mai există niciun tip de rachete rusești pe care sistemul de apărare antirachetă al Ucrainei să nu le poată doborî – Oleksandr Kocetkov, expert militar.
Ucraina este la un pas de a începe mult așteptatele negocieri de aderare la UE. După aceea, Ucraina se va confrunta cu noi provocări mult mai complicate decât decizia formală de a începe negocierile - Victoria Didaci și Ivan Posylnyi, reprezentanți ai Coaliției Pachetul pentru Reforme de Reanimare.
Nu există nici un „plan de pace” chinezesc. Documentul lansat de partea chineză se numește „Viziuni chinezești pentru rezolvarea crizei ucrainene”. Se poate lucra cu acest document în acele părți care coincid cu viziunea părții ucrainene - Serghii Gherasymciuk, director executiv adjunct al Consiliului de politică externă „Prisma Ucraineană”.
Уже немає типів російських ракет, які ПРО України не здатна збивати – експерт із ракетно-ядерного озброєння Олександр Кочетков.
Україна – за крок до початку довгоочікуваних перемовин про вступ до ЄС. Після цього перед Україною постануть нові виклики, значно складніші за формальне рішення про початок перемовин – Вікторія Дідач та Іван Посильний – представники Коаліції Реанімаційний Пакет Реформ.
Китайського «мирного плану» не існує. Документ, який оприлюднила китайська сторона, називається «Китайські бачення врегулювання української кризи». З цим документом можна працювати в тих частинах, які збігаються з баченням української сторони – Сергій Герасимчук, заступник виконавчого директора Ради зовнішньої політики «Українська призма».
Ситуація на півночі Харківщини: які зміни сталися від 10 травня, коли росіяни почали наступ. Що зараз взагалі відбувається на північних кордонах — спроба реваншу чи відволікаючий маневр? І яку мету наразі переслідує ворог на цьому напрямку? До чого готуватися найближчий тиждень: посилення тиску на Харківському напрямку, а також на інших ділянках? Допомога від партнерів. Як і коли це вплине на ситуацію на нулі. Гість — Олександр Мусієнко, керівник Центру військово-правових досліджень
Ukraińskie Radio codziennie przygotowuje skrót najważniejszych wiadomości o wojnie rosyjsko-ukraińskiej w formie podcastu. Oferujemy tylko wiarygodne informacje z potwierdzonych źródeł: relacje o dzialaniach bojowych,reportaże z zaatakowanych przez rosje miast, wiadomości z życia w rejonach tylowych Ukrainy. Jeśli chcesz znać bieżącą sytuacje w Ukrainie, ale nie masz czasu na czytanie wiadomości przez cały dzień - „Ukraina: kwestia bezpieczeństwa” dla Ciebie.
Яка військова техніка зараз має вирішальне значення на полі бою. ЄС розпочав роботу над відкриттям Офісу оборонних інновацій у Києві. Як це допоможе із розвитком українського оборонно-промислового комплексу (ОПК). Гість — Дмитро Левусь, політолог, експерт аналітичного центру "Об’єднана Україна".
Верховна Рада прийняла законопроєкт №11079-1 про мобілізацію деяких категорій засуджених осіб. Як він працюватиме? Які тут можуть бути ризики і особливості щодо таких мобілізованих. Гість — Андрій Кулібаба, військовослужбовець ЗСУ, член Громадської ради доброчесності, юрист.
Краткото ежедневно радиопредаване "Украйна: въпрос на сигурността" има важна роля – да предаде на аудиторията на Украинското радио, което се слуша не само в Украйна, но и в други страни, включително и в България, най-актуалната и достоверна информация за военните действия от страна на руските окупатори на теритоията на Украйна.
Слушателят научава не само за фактите от последните военни, икономически и културни събития, засягащи в това число и целият свят, но може и емоционално да усети тази или онази ситуация, благодарение на кратки забележки и коментари на военни, жертви на войната или официални лица. Войната на Русия в Украйна е въпрос на сигурност не само за украинците, а и за всеки жител на света, затова хората трябва да получават правилната информация, без пропоганда, за да оценяват истинната същност на случващото се в Украйна.
Ізраїль поновлює військову операцію. Водночас у Саудівській Аравії скоєно замах на спадкоємного принца. Що стоїть за цими подіями? Пояснює Роман Кот, журналіст Українського Радіо.
У національний прокат виходить стрічка "Будинок "Слово". Нескінчений роман" про літераторів Розстріляного відродження, які в 1930-х роках жили в письменницькому кооперативі Будинок "Слово" в Харкові. Гість — Тарас Томенко, кінорежисер-постановник фільму "Будинок "Слово". Нескінченний роман", член Європейської кіноакадемії.
Як працює мережа соціальних квартир для матерів і дітей, що опинилися у складних життєвих обставинах — тікали з окупації, від домашнього насильства. Гостя — Анна Саєнко, заступниця директорки із програмних питань Української фундації громадського здоров'я.
Яким може бути трибунал для росії. Гість — Іван Ліщина, юрист, адвокат, заступник міністра юстиції України — уповноважений з питань Європейського суду з прав людини у Міністерстві юстиції України з 24 червня 2016 до 1 вересня 2021 року.
Як може закінчитися війна: два варіанти. Гість — Олександр Мотиль, історик і політолог, професор Ратгерського університету (США), експерт з української політики.
ХIІ Міжнародний фестиваль "Книжковий Арсенал", який розпочнеться 30 травня, оприлюднив програму. Гостя — Ольга Русіна, журналістка Українського Радіо, письменниця, перекладачка, авторка книжок для дітей та підлітків, членкиня Українського ПЕН-клубу.
Správy v slovenskom jazyku
Читаємо світові медіа.
- Видання NEWSWEEK проаналізувало поточну ситуацію на полі бою в Україні та спрогнозувало можливий подальший розвиток наступної фази російсько-української війни;
- POLITICO розмістив авторську колонку бригадного генерала армії США у відставці Марка Кіммітта, який закликав країни Заходу посилити підтримку України;
- Пакистанське відділення видання ARAB NEWS опублікувало аналіз впливу українсько-російської війни на пострадянські держави Центральної Азії;
- Корпорація BBC видала репортаж про те, як Росія обманом заманює кубинців воювати проти України.
Magyar nyelvű hírek
Про зміни при проходженні ВЛК, відміна статусу "обмежено придатний" та інше. Гостя - Оксана Міськів, адвокатка.
Про зміни при проходженні ВЛК, відміна статусу "обмежено придатний" та інше. Гостя - Оксана Міськів, адвокатка.
Росіяни вдарили по Київському району Харкова.
Понад 30 тисяч російських військових наступають на півночі Харківщини.
У Парижі "перейменують міст" на міст Червоної армії.
Визначна роль Червоної армії у "визволенні Європи" від нацизму — важливий історичний міф, який старанно плекає росія для підтримки свого культу перемоги. У випуску розглянемо фейк, який вигадали пропагандисти для підживлення цього міфу. Міська влада Парижа нібито "ухвалила рішення" перейменувати міст Аваль на честь Червоної армії. Таким чином у Франції хочуть "віддати належне" Червоній армії та її ролі у "звільненні" Європи. А також говоримо з військовим істориком Василем Павловим про справжнє обличчя російського "визволителя" — як за часів Другої світової, так і під час інших воєн.
Росіяни вдарили по Київському району Харкова.
Сьогодні починається основна сесія Національного мультипредметного тесту.
Про ситуацію на Харківщині. Наскільки активно на цьому напрямку просуваються росіяни? Також проаналізуємо інформацію від The New York Times стосовно ймовірності того, що наступ росіян на Харків може змусити Київ погодитись на перемир'я. Яка вірогідність розвитку такого сценарію? Як його уникнути? Гість — Владислав Селезньов, військовий експерт, полковник запасу ВМС ЗСУ.
Майже 2 тисячі дітей в Україні були вбиті або поранені з початку повномасштабного вторгнення Росії.
Сьогодні День пам’яті українців, які рятували євреїв під час Другої світової війни.
Вже пів року як стартував проєкт з рекрутингу до ЗСУ. Як сказав Міністр оборони Умєров, в Україні відкрито приблизно 20 центрів рекрутингу, де найбільший попит мають вакансії водіїв, механіків або операторів безпілотників. Що показав новий досвід? Наскільки охоче претенденти відгукуються на вакансії? Аналізуючи дані вашої платформи, яких вакансій наразі найбільше? Як хлопці та дівчата, що хочуть долучитись до ЗСУ, обирають для себе підрозділ (на що орієнтуються, реклама, рекомендації, можливо, проходять тестовий тиждень?). Гостя — Ольга Бандрівська, керівниця воєнного департаменту Lobby X.
Четверо місцевих жителів поранені внаслідок обстрілів Сновська на Чернігівщині.
Держсекретар США Блінкен прибув до Києва.
Ранні овочі та ягоди заполоняють прилавки: звідки їх імпортують, коли ціни на цю продукцію знизяться? А також поговоримо про те, наскільки багато нітратів у ранній зелені, городині та ягодах. Чому та ж полуниця "дерев'яна" на смак, чи може це свідчити про надмірне використання добрив при її вирощенні? Як вміст нітратів перевірити в домашніх умовах? Що потрібно зробити аби кількість нітратів зменшилась (вимочити в сольовому розчині тощо?). Гостя — Лариса Гук, оглядачка в галузі сільського господарства інформаційно-аналітичного центру "АГРО Перспектива".
Зросла кількість постраждалих внаслідок ранкової авіаатаки росіян на Харків.
На Сумщині почали евакуацію з Білопілля та Ворожби.
Ранні овочі та ягоди заполоняють прилавки: звідки їх імпортують, коли ціни на цю продукцію знизяться? А також поговоримо про те, наскільки багато нітратів у ранній зелені, городині та ягодах. Чому та ж полуниця "дерев'яна" на смак, чи може це свідчити про надмірне використання добрив при її вирощенні? Як вміст нітратів перевірити в домашніх умовах? Що потрібно зробити аби кількість нітратів зменшилась (вимочити в сольовому розчині тощо?). Гостя — Лариса Гук, оглядачка в галузі сільського господарства інформаційно-аналітичного центру "АГРО Перспектива". На зв'язку — Олена Сидоренко, професорка кафедри товарознавства управління безпечністю та якістю Державного торговельно-економічного університету.
Росіяни вдарили по Київському району Харкова.
1400 російських бойовиків ліквідовано за добу на фронті.
Українська місія в Іраку: понад 5 років, наймасштабніша за всю історію незалежності.
Буданов назвав наступний напрямок наступу росіян.
Майже 7 тис. людей уже евакуювали з прикордонних населених пунктів Харківщини.
Українська місія в Іраку: понад 5 років, наймасштабніша за всю історію незалежності.
Буданов назвав наступний напрямок наступу росіян.
У США усвідомлюють, що через затримку Україна опинилась у небезпечній ситуації.
14 травня відзначають День онлайн-романтики. Це щорічне свято любові та романтики в епоху цифрових технологій. Але ми поговоримо про небезпеки, які криються в онлайн романтиці. Чи не розучаться люди знайомитись, спілкуватись та зав'язувати офлайн стосунки? Чи не втрачають люди адекватного сприйняття дійсності? Як онлайн романтика впливає на пари? Гість — Марина Діденко, психологиня.
Російські війська атакували Нікополь на Дніпропетровщині.
На Харківському напрямку Сил оборони не допускають прориву росіян углиб нашої території.
Як врятувати бійців бригади "Азов" з російського полону, що триває майже два роки? (16.05. 2022 року командир "Азову" Денис Прокопенко, який перебував на "Азовсталі", повідомив, що наказ вищого військового командування для збереження життів особового складу виконано, після чого українські військові покинули завод "Азовсталь" у Маріуполі). Гостя — Тетяна Катриченко, координаторка Медійної ініціативи за права людини, що входить до Коаліції "Україна. П'ята ранку".
У Вовчанську на Харківщині залишилося близько 200 місцевих жителів.
Буданов назвав наступний напрямок наступу росіян.
Українські війська відбили на передовій 31 російську атаку.
Не вщухають бої поблизу Часового Яру на Донеччині.
Știri în limba română
Správy v slovenskom jazyku
Magyar nyelvű hírek
Новини на български език
Novini gagauzkoy movoya
Буданов назвав наступний ймовірний напрямок наступу росіян.
Сьогодні День пам’яті українців, які рятували євреїв під час Другої світової війни.
14 травня – День пам’яті українців, які рятували євреїв під час Другої світової війни. Гість — Андрій Руккас, кандидат історичних наук, доцент Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Сили оборони України роблять все, щоб стабілізувати ситуацію на Харківщині.
Сьогодні – День пам'яті українців, які рятували євреїв під час Другої світової війни.
Вранці 13 травня юридичний комітет парламенту Грузії в експрес режимі погодив проєкт закону про "іноагентів" перед фінальним третім розглядом, яке очікується у вівторок. Вірогідніше за все законопроєкт ухвалять, тому обговоримо наслідки. Водночас, 12 країн хочуть пояснень Брюсселя, як закон про "іноагентів" вплине на рух Грузії у ЄС. Чи зупинить він його? А в самій Грузії оголошено найбільший студентський страйк. Вдасться чи ні суспільству вплинути на парламентарів? Гостя — Наталя Іщенко, міжнародна оглядачка.
Двоє людей загинули у Вовчанській громаді на Харківщині через російські обстріли.
Сили оборони уважно відстежують пересування російських військ у прикордонні Чернігівщини та Сумщини.
Новий пакет військової допомоги Україні анонсував Білий дім.
Рада ЄС ухвалила план допомоги Україні на суму 50 млрд євро.
Російська армія посилила авіаудари по півночі Харківщини.
Тарифи на електроенергію ймовірно зростуть в цьому році.
Новий мирний план для України тепер від Трампа. Гість — Олександр Хара, дипломат, експерт Центру оборонних стратегій.
Зранку росіяни вдарили двома авіабомбами по Харкову.
З тимчасово окупованих територій Херсонської області повернули ще шістьох дітей.
"Щоденник спротиву" – щоденний огляд подій, які відбуваються на деокупованих та тимчасово окупованих, прифронтових територіях. У програмі можна почути інформацію про життя людей на цих територій, про проблеми та виклики, які постають перед ними. Як себе убезпечити? Як зберегти життя та здоров’я? Куди звертатися по допомогу та як евакуюватися з окупованих і прифронтових територій? Як відбувається відновлення деокупованих територій та багато іншого.
Парламент Грузії остаточно ухвалив так званий закон "Про іноагентів".
Майже на всіх ділянках фронту тривають бої.
Російські військові вдарила по багатоповерхівці у центрі Харкова.
У Бабиному Яру вшанували пам'ять українців — Праведників народів світу.
Știri în limba română
Správy v slovenskom jazyku
Magyar nyelvű hírek
Новини на български език
Novini gagauzkoy movoya
У Харкові зросла кількість постраждалих внаслідок влучання в багатоповерхівку.
Від початку повномасштабного вторгнення з Херсонщини виїхали понад 45 тисяч людей. Як зараз триває евакуація?
Держсекретар США у Києві. Гість: Володимир Огризко, дипломат, Міністр закордонних справ України 2007-2009 рр.
Збільшення часу обмежень для промисловості зростає, а імпорт електрики б'є рекорди. Чи є альтернатива? Проаналізуємо наслідки для роботи бізнесу та надходжень до бюджету. Гість: Олег Устенко, економіст, екс-радник Президента.
На Харківщині ворог намагається закріпитися біля Вовчанська, яка ситуація на цьому напрямку?
Грузинський парламент ухвалив закон про "іноагентів". Що відбувається зараз на площі біля грузинського парламенту?
Поговоримо про розвиток подій в Грузії. Гість: Юрій Панченко, журналіст-міжнародник, редактор видання "Європейська правда".
Росія вдарила КАБами по центральній частині Харкова.
У прикордонні Сумщини рф зосередила невеликі угруповання військ, чи можливий наступ?
У Вовчанську під час евакуації зникли двоє волонтерів.
Світ спорту з його найцікавішими і найважливішими подіями. Інтерв'ю з тренерами та спортсменами, розповіді про нові досягнення, аналіз поєдинків та змагань.
Туск "підтвердив", що НАТО воює з Росією.
44Російська армія в Україні "воює" з військами НАТО — це один із головних постулатів російської пропаганди. Пропагандисти постійно шукають будь-які "підтвердження" участі НАТО у війні. У випуску розглянемо фейк про те, що польський прем'єр-міністр Дональд Туск буцімто визнав "введення бойового контингенту" НАТО в Україну, відповідно підтвердив, що західні країни нібито "ведуть гібридну війну" проти Росії. Що відбулося — поговоримо у випуску.
Достовірна інформація з перевірених джерел
З 14 травня випускники розпочнуть складати НМТ 2024. Хтось вже визначився зі вступом, а хтось ще обирає, куди подаватиме документи після школи. Як допомогти обрати спеціальність до душі? Що робити, якщо дитина й досі вагається, який фах опановувати? Якою має були участь батьків під час вибору майбутньої спеціальності? Які сучасні тести й програми можуть допомогти майбутньому абітурієнту з напрямком для навчання? Які професії будуть затребувані в майбутньому? Гостя — Альона Федько, профорієнтолог, кар’єрний консультант.
Світ спорту з його найцікавішими і найважливішими подіями. Інтерв'ю з тренерами та спортсменами, розповіді про нові досягнення, аналіз поєдинків та змагань.
În prima parte a emsiunii discutăm cu Viorel Raducan care a creat o clinică denară și se deplasează în zonele apropiate de front pentru a acorda servicii stomatologice militarilor ucraineni. În a doua parte a emisiunii dicutăm cu Nicolae Șapcă președintele Societății Scriitorilor români din Cernăuți despre reluarea funcționării societății.
У новому випуску програми "Спільна мета" інтерв’ю зі стоматологом Віорелом Радуканом, який створив мобільну стоматологічну клініку, яка їздить у прифронтові зони, де лікують військових. У другій частині програми говоримо з головою Товариства румунських письменників у Чернівцях Миколою Шапке про відновлення діяльності товариства.