Zilnic Radioul Ucrainean pregătește un rezumat al celor mai importante știri despre războiul ruso-ucrainean în formatul unui podcast scurt. Oferim doar informații de încredere din surse confirmate: comunicăm despre evenimente militare, oglindim știrile din orașele atacate de Rusia, precum și viața în regiunile Ucrainei de lângă linia frontului. Dacă doriți să urmăriți situația din Ucraina, dar nu aveți timp să citiți în mod constant știrile – "Ucraina: problemele securităţii" este creat anume pentru dumneavoastră.
Ми з України на захисті європейських цінностей!
Ucraina unește întreaga lume în jurul ideii de instaurare a unei păci durabile și de respectare a dreptului internațional - O. Mereșko, președintele Comitetului pentru afaceri externe și cooperare interparlamentară al Radei Supreme.
De ce este importantă țara noastră pentru Uniunea Europeană? Ucraina, în calitate de membru cu drepturi depline al UE, va deveni cu siguranță mai puternică, nu există nicio îndoială în această privință - viceprim- ministrul pentru integrarea europeană și euroatlantică al Ucrainei, O. Ștefănișina.
Belousov va trebui să lichideze moștenirea lui Șoigu pentru o lungă perioadă de timp - directorul Institutului de Studii și Analiză a Conflictelor din Rusia, O. Șulga, despre schimbările de personal de la Moscova și teama dictatorului în timpul războiului.
Україна об’єднує увесь світ навколо ідеї встановлення тривалого миру та поваги до норм міжнародного права – голова комітету ВР України з питань закордонних справ та міжпарламентської співпраці, О. Мерешко.
Чому наша країна важлива для Європейського Союзу? Україна, як повноправний член ЄС, безумовно стане сильнішою, це не викликає жодних сумнівів - віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України, О. Стефанішина.
Бєлоусову доведеться дуже довго ламати спадок Шойгу - директор Інституту конфліктології та аналізу Росії О. Шульга про кадрові зміни в Москві та боязнь диктатора під час війни. Автор Д. Вербицький, ведучі Дмитро Вербицький та Віталій Зигря
На тлі наступу на Харківщині — активність російських спецслужб в тилу. СБУ розповіла деталі про теракти, які росія планувала на 9 травня. Де і яку небезпеку зараз найбільше несе ФСБ. Тим часом у ГУР кажуть, що інформували всі відповідальні органи про плани росіян щодо нового наступу. Чи достатньою була реакція? Гість — Василь Богдан, експерт з питань безпеки, генерал-лейтенант, ветеран зовнішньої розвідки.
Ukraińskie Radio codziennie przygotowuje skrót najważniejszych wiadomości o wojnie rosyjsko-ukraińskiej w formie podcastu. Oferujemy tylko wiarygodne informacje z potwierdzonych źródeł: relacje o dzialaniach bojowych,reportaże z zaatakowanych przez rosje miast, wiadomości z życia w rejonach tylowych Ukrainy. Jeśli chcesz znać bieżącą sytuacje w Ukrainie, ale nie masz czasu na czytanie wiadomości przez cały dzień - „Ukraina: kwestia bezpieczeństwa” dla Ciebie.
Переговори з Польщею щодо аграрної продукції "зависли в повітрі"? Видання Dziennik Gazeta Prawna пише, що вони призупинені після вручення підозри міністру Сольському. Що далі? Гість — Павло Коваль, генеральний директор "Української аграрної конфедерації".
Результати візиту Сі Цзіньпіна до Угорщини: спільні інтереси Будапешта і Пекіна. Що наразі відбувається у відносинах Угорщини та України? Гість —- Дмитро Тужанський, директор Інституту Центральноєвропейської стратегії.
Краткото ежедневно радиопредаване "Украйна: въпрос на сигурността" има важна роля – да предаде на аудиторията на Украинското радио, което се слуша не само в Украйна, но и в други страни, включително и в България, най-актуалната и достоверна информация за военните действия от страна на руските окупатори на теритоията на Украйна.
Слушателят научава не само за фактите от последните военни, икономически и културни събития, засягащи в това число и целият свят, но може и емоционално да усети тази или онази ситуация, благодарение на кратки забележки и коментари на военни, жертви на войната или официални лица. Войната на Русия в Украйна е въпрос на сигурност не само за украинците, а и за всеки жител на света, затова хората трябва да получават правилната информация, без пропоганда, за да оценяват истинната същност на случващото се в Украйна.
Ситуація на Харківщині. Наскільки активно на цьому напрямку просуваються росіяни? Інформація від The New York Times стосовно ймовірності того, що наступ росіян на Харків може змусити Київ погодитись на перемир'я: яка вірогідність розвитку такого сценарію, як уникнути? Гість — Владислав Селезньов, військовий експерт, полковник запасу ВМС ЗСУ.
Небезпека на дорозі: в Україні рекордно зросла кількість "п'яних" ДТП. Обговоримо юридичні аспекти: як змусити водіїв більш відповідально ставитися до кермування, а відтак, до збереження свого життя та інших учасників руху? Наскільки суворими мають бути покарання і штрафи за порушення ПДР? Чи можна зробити українські дороги безпечними? Гість — Микола Голодняк, керуючий партнер Адвокатського об’єднання "Атторнейс Юнайтед".
Як працює мережа соціальних квартир для матерів і дітей, що опинилися у складних життєвих обставинах — тікали з окупації, від домашнього насильства. Гостя — Анна Саєнко, заступниця директорки із програмних питань Української фундації громадського здоров'я.
Навіны па-беларуску
Про зміни при проходженні ВЛК, відміна статусу "обмежено придатний" та інше. Гостя - Оксана Міськів, адвокатка.
Správy v slovenskom jazyku
Кіберстійкість війська. Гість — Руслан Прилипко, керівник напряму C2IS (Command & Control Information Systems) ГО "Аеророзвідка".
Міноборони опублікувало наказ зі списком захворювань, за якими визначається придатність до військової служби. Гостя — Анжела Василевська, адвокатка, медійна експертка з правових питань.
Достовірна інформація з перевірених джерел
Magyar nyelvű hírek
Ситуація на півночі Харківщини: які зміни сталися від 10 травня, коли росіяни почали наступ. Що зараз взагалі відбувається на північних кордонах — спроба реваншу чи відволікаючий маневр? І яку мету наразі переслідує ворог на цьому напрямку? До чого готуватися найближчий тиждень: посилення тиску на Харківському напрямку, а також на інших ділянках? Допомога від партнерів. Як і коли це вплине на ситуацію на нулі. Гість — Олександр Мусієнко, керівник Центру військово-правових досліджень.
Проаналізуємо повітряні атаки противника за травень: інтенсивність, характер, яке озброєння застосовується і ефективність знищення повітряних цілей. Які типи ракет зараз переважно застосовує противник, про що це говорить, траєкторії. А також про те, як зросли відстані, які вже здатні долати українські дрони. Які можливості для ударів по об'єктах противника це дає. Перспективні цілі. Гість — Олександр Кочетков, політолог, експерт з ракетно-ядерного озброєння.
росіяни на кордоні з Харківщиною – хотіли створити так звану "буферну зону".
Сьогодні діятимуть графіки відключення електроенергії для промислових споживачів.
Ранні овочі та ягоди заполоняють прилавки: звідки їх імпортують, коли ціни на цю продукцію знизяться? Наскільки багато нітратів у ранній зелені, городині та ягодах. Як вміст нітратів перевірити в домашніх умовах? Гостя — Лариса Гук, оглядачка в галузі сільського господарства інформаційно-аналітичного центру "АГРО Перспектива". На зв'язку — Олена Сидоренко, професорка кафедри товарознавства управління безпечністю та якістю Державного торговельно-економічного університету.
Туск "підтвердив", що НАТО воює з Росією.
Російська армія в Україні "воює" з військами НАТО — це один із головних постулатів російської пропаганди. Пропагандисти постійно шукають будь-які "підтвердження" участі НАТО у війні. У випуску розглянемо фейк про те, що польський прем'єр-міністр Дональд Туск буцімто визнав "введення бойового контингенту" НАТО в Україну, відповідно підтвердив, що західні країни нібито "ведуть гібридну війну" проти Росії. Що відбулося — поговоримо у випуску.
Зросла кількість поранених і травмованих внаслідок вчорашніх авіаударів по Харкову.
Укренерго продовжив аварійні відключення для промислових та побутових споживачів.
Голова ГУР попереджає про можливий наступ росіян на Сумщині, місцева влада оголосила про евакуацію з Білопілля та Ворожби. Які сили росіяни сконцентрували на цьому напрямку. Гість — Денис Попович, військовий оглядач.
Українські воїни знищили ще 1.5 тис російських бойовиків на фронті.
Укренерго продовжив аварійні відключення для промислових та побутових споживачів.
Як медична система готується працювати в умовах обмеженого енергопостачання. Гість — Віктор Ляшко, міністр охорони здоров'я України.
26 людей впродовж минулої доби зазнали поранень на Харківщині.
США планують відправити Україні ще одну батарею Patriot.
Родини, розділені війною: як зберегти близькість. Про всі аспекти: стосунки між партнерами, батьками та дітьми, цивільними та військовими, за кордоном і в Україні, в тилу та на лінії фронту. У студії — Катерина Гольцберг, дитячий і сімейний психолог, президентка Професійної асоціації дитячих аналітичних психологів. На зв'язку — Олег Чабан, д.м.н., професор, медичний психолог, психотерапевт.
Минулої доби росіяни атакували 4 населені пункти Херсонщини.
Темп російського наступу на півночі Харківської області сповільнився.
Родини, розділені війною: як зберегти близькість. Про всі аспекти: стосунки між партнерами, батьками та дітьми, цивільними та військовими, за кордоном і в Україні, в тилу та на лінії фронту. У студії — Катерина Гольцберг, дитячий і сімейний психолог, президентка Професійної асоціації дитячих аналітичних психологів. На зв'язку — Олег Чабан, д.м.н., професор, медичний психолог, психотерапевт.
26 людей впродовж минулої доби зазнали поранень на Харківщині.
Українські воїни знищили ще 1.5 тис російських бойовиків на фронті.
Активізація з Людмилою Тягнирядно
Як гуманітарна місія "Проліска" евакуює жителів прифронтової Харківщини й допомагає людям, які живуть на лінії зіткнення. Гість — керівник гуманітарної місії "Проліски" Євген Каплін.
Темп російського наступу на півночі Харківської області сповільнився.
Франція відправить Україні нову партію зенітних ракет "Астер".
Активізація з Людмилою Тягнирядно
Як гуманітарна місія "Проліска" евакуює жителів прифронтової Харківщини й допомагає людям, які живуть на лінії зіткнення. Гість — керівник гуманітарної місії "Проліски" Євген Каплін.
1 цивільний загинув внаслідок російського обстрілу прикордоння Чернігівщини.
російська армія продовжує обстрілювати прикордоння Сумщини.
Збільшення часу обмежень для промисловості зростає, а імпорт електрики б'є рекорди. Чи є альтернатива? Проаналізуємо наслідки для роботи бізнесу та надходжень до бюджету. Гість — Олег Устенко, економіст, екс-радник Президента.
Двоє людей ще залишаються у лікарні внаслідок вчорашнього обстрілу Харкова.
166 разів за минулу добу російські війська намагалися атакувати українські позиції на фронті.
Вже офіційно. У Кабінеті Міністрів обговорюють можливість підвищення тарифів на електроенергію. Скільки може дати підвищення для бюджету. І чи є альтернативи такого рішення, які? Гість — Юрій Корольчук, експерт Інституту енергетичних стратегій.
Із 18:00 по 23:00 в Україні можуть бути аварійні відключення електроенергії – "Укренерго".
Știri în limba română
Správy v slovenskom jazyku
Magyar nyelvű hírek
Новини на български език
Novini gagauzkoy movoya
Євросоюз остаточно ухвалив план для реалізації програми Ukraine Facility на 50 мільярдів євро — повідомив прем’єр-міністра Денис Шмигаль. Що це означає на практиці, які транші і коли Україна буде отримувати, які для цього вимоги має виконати. Гість — Максим Самойлюк, економіст Центру економічної стратегії.
У ДП "Ліси України" повідомили про рекордну кількість справ за фактами зловживань у підприємстві. Чого стосуються ці зловживання і як їх розслідують, суми збитків. Як запобігати таким справам у майбутньому. Гість — Юрій Болоховець, генеральний директор Держпідприємства "Ліси України".
Як литовські волонтери допомагають українцям відстоювати свою країну? Гості: Гінтаутас Мауріцас, військовий інструктор та експерт, засновник ГО "Вовки Світла" ("Лукшу віри") та Вячеславас Міцкевічус, артист, представник литовського шоубізнесу, волонтер.
"Щоденник спротиву" – щоденний огляд подій, які відбуваються на деокупованих та тимчасово окупованих, прифронтових територіях. У програмі можна почути інформацію про життя людей на цих територій, про проблеми та виклики, які постають перед ними. Як себе убезпечити? Як зберегти життя та здоров’я? Куди звертатися по допомогу та як евакуюватися з окупованих і прифронтових територій? Як відбувається відновлення деокупованих територій та багато іншого.
Пакистан і його прем'єр-міністерка, єдина допоки жінка в мусульманському світі, яка двічі очолювала уряд країни, Беназір Бгутто. Гостя — індологиня, докторка політичних наук, провідна наукова співробітниця Національного Інституту стратегічних досліджень Олена Борділовська.
Держсекретар США у Києві. Гість — Володимир Огризко, дипломат, Міністр закордонних справ України 2007-2009 рр.
Știri în limba română
Správy v slovenskom jazyku
Magyar nyelvű hírek
Новини на български език
Novini gagauzkoy movoya
Президент України засудив замах на словацького прем'єра.
"Укренерго" прогнозує запровадження аварійних відключень — коли і кого це торкнеться?
Замах на голову уряду Словаччини Роберта Фіцо. На зв'язку — Сергій Герасимчук, заступник виконавчого директора Ради зовнішньої політики "Українська призма".
Війська відійшли на більш вигідні позиції, а куди пішли гроші на фортифікацію? Гостя — Мартина Богуславець, засновниця та виконавча директорка "Інституту Законодавчих ідей".
Вибори до Європейського парламенту перебувають під загрозою — чому і до чого тут росія?
13 травня Рада Євросоюзу схвалила призупинення ввізних мит та квот на український експорт до ЄС ще на один рік. Як це сприятиме Україні, чи змінилися правила, і чи не призведе до чергової хвилі протестів фермерів. Гість: Данило Гетманцев, голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики, член фракції партії "Слуга народу".
Кількість поранених через атаку російських військ по центру Херсону збільшилася. Також ворог атакував Миколаїв та Дніпро — що відомо про постраждалих?
У Тбілісі новий мітинг проти закону про іноагентів. Що відбувається біля парламенту — дізнаємося від нашої кореспондентки.
Як буде працювати новий закон “про мобілізацію”. Наскільки він дотримує права громадян? Економічне бронювання. Соціальна захищеність ветеранів та військовослужбовців після поранення. Гість: Михайло Цимбалюк, перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів, член фракції партії Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина".
Російська армія сьогодні обстріляла Херсон — що відомо про наслідки дізнаємося від нашої кореспондентки.
Інформація про захоплення рф Роботиного не відповідає дійсності.
На прем'єра Словаччин здійснено замах — у якому він стані?
Дітей в Україні "змушують" вчити польську мову: така підготовка до "польської окупації".
У випуску аналізуємо черговий фейк про те, як українських дітей "змушують" вивчати польську, бо українська влада нібито готує громадян до здачі своїх територій Польщі. А також поговоримо про фейки щодо Сил оборони. Пропагандисти переконують, що бійців ЗСУ начебто "змушують збирати" снаряди, які не розірвалися. Навіщо росія продовжує створювати подібні фейки.
Як змінився рівнеь бідності за два роки війни. На зв'язку — Гліб Вишлінський, виконавчий директор Центру економічної стратегії.
Окупанти знову вдарили по центральній частині Харкова — є поранені.
Яка ситуація у Вовчанську?
Словацького прем’єра прооперували після нападу — стан стабільний.
Як врятувати бійців бригади "Азов" з російського полону, що триває майже два роки? Гостя: Тетяна Катриченко, координаторка медійної ініціативи за права людини, що входить до коаліції "Україна. П'ята ранку".
Світ спорту з його найцікавішими і найважливішими подіями. Інтерв'ю з тренерами та спортсменами, розповіді про нові досягнення, аналіз поєдинків та змагань.
З прикордоння Харківщини евакуйовано майже 8000 людей. Передислокують установи критичної інфраструктури та медичні заклади;
Екоцид у тимчасово окупованому Маріуполі: росіяни скидають каналізацію в річки та в море;
Вибухами у Дніпрі пошкоджені будинки — що відомо про потерпілих?
Сили оборони стабілізували ситуацію на Харківщині — як прикордонники знищили два танка?
Поразка Карла ХІІ й Івана Мазепи під Полтавою спричинилася до жорстокої помсти московитів. За наказом Петра І князь Меншиков вщент спалив гетьманську столицю Батурин і замордував її мешканців. Перед соратниками гетьмана, що увійшли до історії як "мазепинці", постало вагоме завдання: заручитись підтримкою іноземних монархів, щоб визволити козацьку націю з-під московського ярма.
Яке значення відіграла знаменита Конституція Пилипа Орлика? Який устрій козацької України вона узасаднювала? Ким був Григорій Орлик і яким чином йому вдалося зробити шалену дипломатичну кар'єру при дворі французького короля Людовіка XV?
Гість програми — історик Ярослав Затилюк.
Поразка Карла ХІІ й Івана Мазепи під Полтавою спричинилася до жорстокої помсти московитів. За наказом Петра І князь Меншиков вщент спалив гетьманську столицю Батурин і замордував її мешканців. Перед соратниками гетьмана, що увійшли до історії як "мазепинці", постало вагоме завдання: заручитись підтримкою іноземних монархів, щоб визволити козацьку націю з-під московського ярма.
Яке значення відіграла знаменита Конституція Пилипа Орлика? Який устрій козацької України вона узасаднювала? Ким був Григорій Орлик і яким чином йому вдалося зробити шалену дипломатичну кар'єру при дворі французького короля Людовіка XV?
Гість програми — історик Ярослав Затилюк.
Звернення Президента України Володимира Зеленського.
Дорогі українці, українки!
Сьогодні протягом усього дня – доповіді наших військових, Міністерства оборони. Постійна увага – фронту, усім районам бойових дій. Харківщина – райони поруч із кордоном, місто Вовчанськ – тривають наші захисні дії. За цей день нашим Силам оборони та безпеки України – усім задіяним підрозділам – вдалося частково стабілізувати ситуацію. Окупанта, який зайшов на Харківщину, всіма засобами знищують. Артилерія, дрони, наша піхота достатньо влучно працюють. Так само увага – усім іншим напрямкам. Особливо Донеччина – Покровський напрямок, також Куп’янський напрямок на Харківщині. Ми чітко бачимо, як окупант намагається відтягнути наші сили та зробити менш концентрованою нашу бойову роботу. Реагуємо на це саме так, як потрібно, – на кожному напрямку нам має бути чим відповісти ворогу. Наш український результат, наша сила залежать від кожного солдата, кожного сержанта, кожного офіцера, які безпосередньо на позиціях, у бою, на фронті: повне виконання бойових завдань у наявних умовах має зірвати російські наступальні плани. Протягом дня сьогодні були також доповіді щодо внутрішньої ситуації: це безпека, це ліквідація наслідків російських ударів. Сьогодні – жорсткий удар по Херсону, російські авіабомби… Дніпро – російський ракетний удар… Харківщина, Миколаївщина, Сумщина… Сьогодні було багато роботи у наших рятувальників ДСНС України. Дякую кожній рятувальній команді за незмінну оперативність. Дякую кожній державі, які теж незмінно оперативно, незмінно дієво допомагають нам – допомагають нашим людям, нашій державі. Світ має силу, має зброю, має можливість примусити Росію до миру – до справедливого миру. І, щоб це вдалося, зараз потрібно зробити абсолютно все, щоб російські наступальні дії, російська спроба розширити війну не вдалася. Сьогодні стався жахливий напад на Прем’єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо. Це абсолютно неприпустимий прояв насильства. Бажаю якнайшвидшого одужання пану Прем’єр-міністру, важливо, щоб нападник відповідав за скоєне. Жодна форма насильства, і тим більше політичного насильства, не повинна бути частиною буття людей. Слава всім, хто захищає життя! Дякую кожному й кожній, хто боронить Україну! Слава Україні!