Zilnic Radioul Ucrainean pregătește un rezumat al celor mai importante știri despre războiul ruso-ucrainean în formatul unui podcast scurt. Oferim doar informații de încredere din surse confirmate: comunicăm despre evenimente militare, oglindim știrile din orașele atacate de Rusia, precum și viața în regiunile Ucrainei de lângă linia frontului. Dacă doriți să urmăriți situația din Ucraina, dar nu aveți timp să citiți în mod constant știrile – "Ucraina: problemele securităţii" este creat anume pentru dumneavoastră.
Ми з України на захисті європейських цінностей!
Comisia Europeană a declarat în mod clar că acordul va fi prelungit și există o prognoză optimistă că acesta va fi prelungit până la sfârșitul anului viitor – vicepreședintele Asociației Transportatorilor Rutieri Internaționali din Ucraina, Volodymyr Balin, comentând informația Ministerului Infrastructurii referitoare la începerea negocierilor oficiale privind prelungirea „regimului fără vize de transport” între Ucraina și UE
. Autoritățile ucrainene și întreaga lume democratică depun eforturi susținute pentru înființarea unui tribunal internațional special care să judece conducerea Federației Ruse pentru crima de agresiune împotriva Ucrainei - Denys Maslov, președintele Comitetului pentru politică juridică al Radei Supreme, membru al grupului de lucru care se ocupă de înființarea unui tribunal special.
Liceul din Ostrița-Mahala, regiunea Cernăuți, și Școala Gimnazială din Berchișești, județul Suceava, România, au semnat un acord de colaborare și un proiect comun de promovare a tradițiilor populare.
Єврокомісія чітко сказала, що угода буде пролонгована і є оптимістичний прогноз, що її продовжать до кінця наступного року – віцепрезидент Асоціації міжнародних автомобільних перевізників України Володимир Балін, коментуючи інформацію Мінінфраструктури про старт офіційних переговорів щодо продовження «транспортного безвізу» між Україною і ЄС.
Українська влада та увесь демократичний світ наполегливо працюють над створенням спеціального міжнародного трибуналу для притягнення керівництва Російської Федерації за злочин агресії проти України – голова Комітету Верховної Ради з питань правової політики, член робочої групи, яка опрацьовує питання створення спецтрибуналу, Денис Маслов.
Ліцей з с. Остріца-Магала, Чернівецька область, та Школа-гімназія з с. Беркішешть Сучавського повіту, Румунія, підписали угоду про співпрацю та спільний проект з популяризації народних традицій.
Ukraińskie Radio codziennie przygotowuje skrót najważniejszych wiadomości o wojnie rosyjsko-ukraińskiej w formie podcastu. Oferujemy tylko wiarygodne informacje z potwierdzonych źródeł: relacje o dzialaniach bojowych,reportaże z zaatakowanych przez rosje miast, wiadomości z życia w rejonach tylowych Ukrainy. Jeśli chcesz znać bieżącą sytuacje w Ukrainie, ale nie masz czasu na czytanie wiadomości przez cały dzień - „Ukraina: kwestia bezpieczeństwa” dla Ciebie.
Митрополит УПЦ МП Лука отримав підозру у розпалюванні міжнаціональної ворожнечі, а з митрополита Павла суд зняв електронний браслет у межах кримінального провадження із аналогічними звинуваченнями. Яка ситуація з притягненням до відповідальності "намісників" російської церкви в Україні. Гість — Юрій Чорноморець, професор, релігієзнавець, волонтер.
Демографічна стратегія уряду. Гостя — Ірина Корженкова, аналітикиня Центру спільних дій.
Краткото ежедневно радиопредаване "Украйна: въпрос на сигурността" има важна роля – да предаде на аудиторията на Украинското радио, което се слуша не само в Украйна, но и в други страни, включително и в България, най-актуалната и достоверна информация за военните действия от страна на руските окупатори на теритоията на Украйна.
Слушателят научава не само за фактите от последните военни, икономически и културни събития, засягащи в това число и целият свят, но може и емоционално да усети тази или онази ситуация, благодарение на кратки забележки и коментари на военни, жертви на войната или официални лица. Войната на Русия в Украйна е въпрос на сигурност не само за украинците, а и за всеки жител на света, затова хората трябва да получават правилната информация, без пропоганда, за да оценяват истинната същност на случващото се в Украйна.
Допомога від партнерів буде - тепер справа за військовою логістикою? Поговоримо про доставку: які можуть бути ускладнення та проблеми з затримкою поставок оголошеного озброєння через дії рф. Гість — Владислав Селезньов, військовий експерт, полковник запасу ВМС ЗСУ.
У світі почали судитися за використання згенерованого штучним інтелектом голосу померлих виконавців. Інфопривід: Drake випустив дисс зі згенерованим голосом легендарного Тупака Шакура. Юристи останього готують позов, і Drake тепер все видаляє. Гості: Олексій Бондаренко, музичний критик, головний редактор медіа про нову українську культуру LiRoom; Олена КарнАух-Голодняк, адвокатка, правозахисниця.
Навіны па-беларуску
Соціально-політичні орієнтації та проблеми мобілізації в Україні – загальнонаціональне опитування. Гість — Олексій Гарань, професор Києво-Могилянської академії, науковий директор Фонду "Демократичні ініціативи".
Винищувач F-16: в очікуванні появи у нашому небі. Чи справді ці літаки здатні змінити баланс сил у повітрі і тим самим вплинути на перебіг бойових дій. Чому його називають легендарним. І як ці літаки показали себе у бойових умовах. Про життєпис цього винищувача. Цієї весни виходить книга "Бойовий сокіл. Історія F-16". Її автор Андрій Харук. Гість — Андрій Харук, доктор історичних наук, професор кафедри гуманітарних наук Національної академії сухопутних військ ім. гетьмана Петра Сагайдачного.
Повернення чоловіків призовного віку з Європи. Гість: Андрій Кулібаба, військовослужбовець ЗСУ, член Громадської ради доброчесності, юрист.
Київ та Вашингтон фіналізують двосторонню безпекову угоду. Про це заявив Президент Зеленскьки. Вона діятиме 10 років. Загалом вже підписано угоди з дев'ятьма країнами. Ці угоди діятимуть до вступу в НАТО чи паралельно, які гарантії у цих документах прописано, з якими країнами ще планується підписання. Чи не стануть ці угоди альтернативою НАТО? На зв'язку: Олександр Леонов, директор Центру прикладних політичних досліджень "Пента".
Україна та ОАЕ завершили переговори щодо Угоди про всеосяжне економічне партнерство. Що це означає для двох країн. Чому цю Угоду називають історичною та унікальною. Чи дозволить це розширити співробітницьво в регіоні. На зв'язку: Валерій Король, віце-президент Торгово-промислової палати.
Попри відсутність американської допомоги, росіянам не вдалося прорвати фронт.
російські військовослужбовці увійшли на авіабазу в Нігері, де дислокувалися американські війська.
Заправка авто, купівля квитків, розрахунки за таксі: Monobank "готує карткові обмеження" для ухилянтів.
У випуску розглядаємо російські маніпуляції на теми донатів та зборів. Російські телеграм-канали поширюють інформацію про те, що допомога від українських волонтерів нібито "значно зменшилась", оскільки українці "перестали жертвувати кошти" благодійним фондам. А також розберемо черговий фейк на тему мобілізації. Свіжа вигадка — український банк буцімто попередив своїх користувачів, про те, що "застосує обмеження до ухилянтів": з картки начебто не дозволятимуть заправляти машину, купувати квитки на поїзд, користуватися таксі, та навіть орендувати електросамокат. Навіщо Росія продовжує створювати нові і нові фейки про мобілізацію.
Сили оборони відбили 134 російські атаки на фронті.
Україна має всі шанси ще у цьому році переламати хід війни.
Гуманітарна ситуація у місті Часів Яр, скільки ще там цивільних, евакуація. Гість: Сергій Чаус, начальник Часовоярської міської військової адміністрації.
Українські військові покращили свої тактичні позиції у районі Серебрянського лісництва.
Україна має право бити по території росії британською зброєю.
ДСНС: робота на Великдень. Як готується служба. Заходи безпеки. Гість: Олександр Хорунжий, пресофіцер ДСНС України.
Через російський обстріл села в Куп’янському районі загинув цивільний.
Військова допомога від США, зокрема, артилерійські снаряди, ще в дорозі.
Північне сяйво цієї ночі у небі спостерігали мешканці кількох регіонів.
Великодні яйця. Які види пасхальних яєць існують. Крашанки, писанки, драпанки, крапанки: як їх відрізніти, чи можна створити власноруч. Воєнна тематика у писанках. Символізм і традиції. Цьогоріч українську писанку можуть внести до переліку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО. Гостя: Оксана Білоус, заслужена майстриня народної творчості України, членкиня Національної Спілки майстрів народного мистецтва України.
російські окупанти застосовували безпілотники по Нікополю та Марганецькій громаді.
Українські військові покращили свої тактичні позиції у районі Серебрянського лісництва.
Великодні яйця. Які види пасхальних яєць існують. Крашанки, писанки, драпанки, крапанки: як їх відрізніти, чи можна створити власноруч. Воєнна тематика у писанках. Символізм і традиції. Цьогоріч українську писанку можуть внести до переліку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО. Гостя: Оксана Білоус, заслужена майстриня народної творчості України, членкиня Національної Спілки майстрів народного мистецтва України.
російські військові тиснуть на всіх напрямках фронту.
Двоє людей загинуло внаслідок російського обстрілу села Мемрик на Донеччині.
Які уроки винесла Україна з протестів польських фермерів? Як проявляти емоції, коли це неможливо чи й небезпечно, і зберігати спокій, коли починається війна? Як вибудовуються взаємини між послами, що змінюють один одного в країні перебування? Про все це і набагато більше — з Надзвичайним і Повноважним Послом України Андрієм Дещицею.
росія готується запустити "трирівневий" план дестабілізації України.
Повне розблокування пунктів пропуску на українсько-польському кордоні вже має позитивні результати.
Які уроки винесла Україна з протестів польських фермерів? Як проявляти емоції, коли це неможливо чи й небезпечно, і зберігати спокій, коли починається війна? Як вибудовуються взаємини між послами, що змінюють один одного в країні перебування? Про все це і набагато більше — з Надзвичайним і Повноважним Послом України Андрієм Дещицею.
Щонайменше дві людини загинули, ще двоє поранені внаслідок обстрілу росіянами міста Курахове.
Сили оборони відбили 134 російські атаки на фронті.
В Україні стало більше мільйонерів. Такі результати декларування доходів за 2023 рік. Про що це свідчить. Доходи зростають чи відбувається детінізація економіки. Хто вони — гривневі мільйонери. В яких сферах можна заробити мільйон. Гість: Олександр Крамаренко, головний редактор журналу "Деньги".
На тимчасово окупованих територіях перебуває до 513 тисяч окупантів.
Північне сяйво цієї ночі у небі спостерігали мешканці кількох регіонів України.
Știri în limba română
Správy v slovenskom jazyku
Magyar nyelvű hírek
Новини на български език
В Україні розробили геопортал Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника. Які дані тепер стали доступними, кому це корисно і як це працює. Поговоримо загалом і про сам заповідник. Чи внесуть його до Всесвітньої мережі біосферних резерватів ЮНЕСКО. Чому це важливо. Гість: Олександр Борсук, заступник завідувача наукового відділу в Чорнобильському радіаційно-екологічному біосферному заповіднику.
Винищувач F-16: в очікуванні появи у нашому небі. Чи справді ці літаки здатні змінити баланс сил у повітрі і тим самим вплинути на перебіг бойових дій. Чому його називають легендарним. І як ці літаки показали себе у бойових умовах. Говоримо по життєпис цього винищувача. Цієї весни виходить книга "Бойовий сокіл. Історія F-16". Її автор Андрій Харук. Гість: Андрій Харук, доктор історичних наук, професор кафедри гуманітарних наук Національної академії Сухопутних військ ім. гетьмана Петра Сагайдачного.
У ніч проти 1 травня 2024 року у небі над кількома регіонами України був яскравий спалах. Що це було і чому люди традиційно у своїй уяві поєднують якісь космічні явища з подіями на Землі. Гість — Анатолій Казанцев, старший науковий співробітник Астрономічної обсерваторії Київського національного університету імені Тараса Шевченка, кандидат фізико-математичних наук.
Какао на світовому ринку дорожчає, що будуть робити кондитери, чи будуть дорожачати їхні вироби? Гість: Олександр Балдинюк, президент галузевого об'єднання виробників кондитерських виробів України - Асоціації "Укркондпром".
Достовірна інформація з перевірених джерел
"Щоденник спротиву" – щоденний огляд подій, які відбуваються на деокупованих та тимчасово окупованих, прифронтових територіях. У програмі можна почути інформацію про життя людей на цих територій, про проблеми та виклики, які постають перед ними. Як себе убезпечити? Як зберегти життя та здоров’я? Куди звертатися по допомогу та як евакуюватися з окупованих і прифронтових територій? Як відбувається відновлення деокупованих територій та багато іншого.
Ворог накопичує сили на півночі Харківської області - до чого готуватися харківянам?
ДБР передало до суду обвинувачення щодо ухилення від служби трьома депутатами.
росія активно наступає і супроводжує атаки на фронті психологічними операціями. На що потрібно звертати увагу військовим та родичам військових? Гість: полковник Євген Сасько, колишній заступник командувача Сил спеціальних операцій ЗСУ, начальник управління ІПсО (2016-2022 рр.), екс-начальник управління стратегічних комунікацій Генерального штабу ЗСУ (2022-2024 рр.)
Достовірна інформація з перевірених джерел
Știri în limba română
Správy v slovenskom jazyku
Magyar nyelvű hírek
Новини на български език
Novini gagauzkoy movoya
Російські окупанти застосовують виключно підводні ракетоносії для обстрілів України - з чим це пов'язано і чим загрожує?
У Бородянці Держаудитслужба недорахувала 20 млн грн на відновлення.
На східному фронті — загострення.
НБУ заборонив ломбардам приймати дрони і тепловізори.
Мінфін США оголосив масштабні санкції проти росії та країн, які допомагають їй виробляти зброю. Також Сенат США проголосував за ухвалення закону про заборону імпорту збагаченого урану з рф – документ вже направили на підпис Президенту Джо Байдену. Коли ці санкції почнуть діяти? Як це вплине на спроможності росії виготовляти зброю. Гість: Владислав Власюк, радник Офісу президента з питань санкцій, секретар Міжнародної робочої групи з російських санкцій та заступник голови Task Force UA.
Війська рф вдарили ракетами по Кропивницькому.
На Великдень комендантську годину змінювати не будуть — які заходи безпеки плануют на Харківщині?
Велопробіг на підтримку України "Ride for victory" стартує наприкінці травня. Гість — Павло Танасюк, українсько-британський технологічний підприємець, засновник кількох компаній у сферах космосу та блокчейну: Spacebit, MoneXy, Blockverify.
Біля Часового Яру ворог завершує перегрупування.
ДБР повідомило про підозру ексначальнику Головного управління внутрішньої безпеки.
Харків незабаром стане "непридатним для проживання".
З початку нинішнього року помітні ознаки організованої кампанії із заповнення онлайн-простору тривожними дописами, які просувають думку: Харків незабаром нібито стане "непридатним для проживання". Про це пише українська експертка з питань безпеки та стратегічних комунікацій Марія Авдєєва, з Харкова, у матеріалі для Atlantic Council. Які тактики використовує росія, яка у неї мета, а також як самі харків’яни реагують на ці повідомлення — говоримо з Марією Авдєєвою.
Президент США Джо Байден заявив, що візьме участь у дебатах з майбутнім кандидатом в президенти від республіканців Дональдом Трампом. Експрезидент США Дональд Трамп заявив, що в разі перемоги на президентських виборах цього року вимагатиме від європейських країн активнішої ролі в допомозі Україні на тлі повномасштабного російського вторгнення. Дональд Трам випереджає чинного президента США Джо Байдена у передвиборчих перегонах. Гість — Олександр Краєв, експерт Ради зовнішньої політики "Українська Призма".
Одна жінка загинула, ще двоє — поранені. Детальніше про наслідки сьогоднішнього удару росіян по середмістю Харкова.
З якими захворюваннями ВЛК встановлює непридатність до служби.
Читаємо світові медіа. Для нового випуску “Підтексту” ведучі обрали, прочитали та розкажуть слухачам Українського Радіо про такі публікації у закордонних медіа:
- Гонконзьке видання SOUTH CHINA MORNING POST підготувало огляд перспектив візиту китайського лідера Сі Цзіньпіна до країн ЄС, що відбудеться 8-10 травня;
- Американський військовий журнал THE NATIONAL INTEREST розповів читачам про те, як Україна поступово винищує російський чорноморський флот; -
THE VOICE OF AMERICA опублікував матеріал про те, як Росія знущається над українськими полоненими, як військовими, так і цивільними;
- TIME підготував розгорнуту статтю про переслідування Росією українських християн-євангелістів на тимчасово окупованих територіях нашої країни.
Світ спорту з його найцікавішими і найважливішими подіями. Інтерв'ю з тренерами та спортсменами, розповіді про нові досягнення, аналіз поєдинків та змагань.
Сьогодні поговоримо про, внесення міста Суми до територій можливих бойових дій, що у зв’язку з цим рішенням змінилося для жителів міста, а також про зміну тактики російських ударів по Сумщині. В другій частині програми розкажемо про те, як зараз живе деокупована Чкаловська громада на Харківщині.
Ми перед новим етапом війни — про що говорив Президент на Хмельниччині.
Італія готує новий пакет військової допомоги Україні.
Серія 5. "Вуковар — це був хорватський Маріуполь". Українські миротворці у післявоєнній Хорватії та Боснії і Герцеговині.
Українські військові з 1996 року брали участь у миротворчій місії у Хорватії. Війна на той час вже скінчилася, але країна потребувала відбудови. Деякі міста були зруйновані вщент, багато територій заміновані. Як відновлювалося життя у післявоєнній Хорватії, а також сусідній Боснії і Герцеговині, і яку роль у цьому відіграли українці? Про події тих часів розують: Анатолій Мукоїд, начальник вузла зв'язку та радіотехнічного забезпечення польотів 17-ї окремої вертолітної ескадрильї миротворчої місії у Хорватії (1997); Олег Мартиненко, командир станції Новий Град Цивільної поліції ООН у Боснії і Герцеговині (1999-2001); Желько Мачич, боснійський хорват, професор хорватської мови і соціології із Загреба; Олександр Левченко, Посол України у Хорватії та Боснії і Герцеговині (2010-2017).
Звернення Президента України Володимира Зеленського.
Бажаю здоров’я, шановні українці, українки!
Сьогодні – у Хмельницькому. День присвячений ситуації в області – безпекові питання, захист регіону, все, що стосується внеску Хмельницької області в оборону всієї нашої держави. Були детальні доповіді щодо ППО та РЕБ в області – на ключових об’єктах. Ми обговорили безпеку Хмельницької атомної станції, загалом потенціал енергетики в регіоні та відновлення тих об’єктів, які були пошкоджені російськими ударами. Призначив сьогодні очільника обласної адміністрації Сергія Тюріна. Презентували в області нашу економічну платформу "Зроблено в Україні", мав нагоду поспілкуватись і подякувати підприємцям регіону, всім, хто зберігає робочі місця та забезпечує економічну основу для нашої держави. І окремо сьогодні зустрівся з нашими прикордонниками – хлопцями нашими й дівчатами – курсантами Академії державної прикордонної служби України, які навчаються бути сильними, щоб держава наша ставала сильнішою. Навчаються тут, у Хмельницькому. А також були ліцеїсти. Я хочу подякувати всім викладачам Академії за фаховість, командному складу Прикордонної служби, командувачу, генерал-лейтенанту Сергію Дейнеку, міністру внутрішніх справ Ігорю Клименку – за підтримку й кожному нашому воїну-прикордоннику – за те, що всі українці можуть бути впевнені у вашій вірності Україні. І почав цей день відвідуванням військового госпіталю та вдячністю нашим лікарям, медичним сестрам і братам, кожному й кожній, хто допомагає рятувати наших воїнів після поранень і забезпечує реабілітацію. Найважливіше – усе робити на своєму рівні так, щоб уся наша Україна могла досягти потрібних результатів. Кожен, хто воює заради нашої держави, кожен, хто працює, щоб ми вистояли, усі, хто допомагає, – дякую вам і пишаюся вами. Пишаюся Україною! Дякую тобі, Хмельницький, за цей день! Слава Україні!