Zilnic Radioul Ucrainean pregătește un rezumat al celor mai importante știri despre războiul ruso-ucrainean în formatul unui podcast scurt. Oferim doar informații de încredere din surse confirmate: comunicăm despre evenimente militare, oglindim știrile din orașele atacate de Rusia, precum și viața în regiunile Ucrainei de lângă linia frontului. Dacă doriți să urmăriți situația din Ucraina, dar nu aveți timp să citiți în mod constant știrile – "Ucraina: problemele securităţii" este creat anume pentru dumneavoastră.
Ми з України на захисті європейських цінностей!
Miniștrii energiei din Grupul celor șapte (G7) au convenit să lucreze la reducerea energiei nucleare, iar Europa ar putea refuza să cumpere gaz natural lichefiat rusesc. UE se pregătește să includă în cel de-al 14- lea pachet de sancțiuni restricții asupra acestui combustibil, care este încă livrat către UE.
Consumul de electricitate în Ucraina va crește cu 30-40% în vară față de prezent - pe fondul pierderii a aproximativ o treime din producția totală din cauza atacurilor pe care Rusia le-a intensificat în urmă cu mai bine de o lună – Oleksandr Harcenko, directorul Centrului de cercetare în domeniul energiei.
„Un spectacol care miroase a copilărie lipsită de griji” - pe scena Teatrului Muzical-Dramatic „O.Kobyleanska” din Cernăuți, a avut loc premiera în limbile ucraineană și română a proiectului teatral neobișnuit pentru copii și maturi „Povești din pod”.
Міністри енергетики Групи семи (G7) погодилися працювати над зменшенням ядерною енергетикою, a Європа може відмовитися від російського скрапленого газу. У 14-й пакет санкцій Євросоюз готується внести обмеження щодо цього виду пального, яке й досі надходить до ЄС.
Влітку споживання електроенергії в Україні зросте на 30-40%, порівняно з сьогодні - на тлі втрати приблизно третини загальної генерації внаслідок атак, які Росія активізувала понад місяць тому – директор Центру дослідження енергетики Олександр Харченко.
«Вистава, що пахне безтурботним дитинством» – на сцені-майстерні Чернівецького музикально- драматичного театру ім. О. Кобилянської відбулась премʼєра незвичного театрального проєкту для маленьких і великих людей «Казки на поді» української та румунської мовами.
Допомога від партнерів буде - тепер справа за військовою логістикою? Поговоримо про доставку: які можуть бути ускладнення та проблеми з затримкою поставок оголошеного озброєння через дії рф. Гість — Владислав Селезньов, військовий експерт, полковник запасу ВМС ЗСУ.
Ukraińskie Radio codziennie przygotowuje skrót najważniejszych wiadomości o wojnie rosyjsko-ukraińskiej w formie podcastu. Oferujemy tylko wiarygodne informacje z potwierdzonych źródeł: relacje o dzialaniach bojowych,reportaże z zaatakowanych przez rosje miast, wiadomości z życia w rejonach tylowych Ukrainy. Jeśli chcesz znać bieżącą sytuacje w Ukrainie, ale nie masz czasu na czytanie wiadomości przez cały dzień - „Ukraina: kwestia bezpieczeństwa” dla Ciebie.
Київ та Вашингтон фіналізують двосторонню безпекову угоду. Про це заявив Президент Зеленскьки. Вона діятиме 10 років. Загалом вже підписано угоди з дев'ятьма країнами. Ці угоди діятимуть до вступу в НАТО чи паралельно, які гарантії у цих документах прописано, з якими країнами ще планується підписання. Чи не стануть ці угоди альтернативою НАТО? На зв'язку: Олександр Леонов, директор Центру прикладних політичних досліджень "Пента".
Україна і ЄС розпочали офіційні перемовини щодо продовження "транспортного безвізу". Чи буде продовження Угоди і на який термін? Гість — Володимир Балін, віцепрезидент Асоціації міжнародних автомобільних перевізників України.
Краткото ежедневно радиопредаване "Украйна: въпрос на сигурността" има важна роля – да предаде на аудиторията на Украинското радио, което се слуша не само в Украйна, но и в други страни, включително и в България, най-актуалната и достоверна информация за военните действия от страна на руските окупатори на теритоията на Украйна.
Слушателят научава не само за фактите от последните военни, икономически и културни събития, засягащи в това число и целият свят, но може и емоционално да усети тази или онази ситуация, благодарение на кратки забележки и коментари на военни, жертви на войната или официални лица. Войната на Русия в Украйна е въпрос на сигурност не само за украинците, а и за всеки жител на света, затова хората трябва да получават правилната информация, без пропоганда, за да оценяват истинната същност на случващото се в Украйна.
Винищувач F-16: в очікуванні появи у нашому небі. Чи справді ці літаки здатні змінити баланс сил у повітрі і тим самим вплинути на перебіг бойових дій. Чому його називають легендарним. І як ці літаки показали себе у бойових умовах. Про життєпис цього винищувача. Цієї весни виходить книга "Бойовий сокіл. Історія F-16". Її автор Андрій Харук. Гість — Андрій Харук, доктор історичних наук, професор кафедри гуманітарних наук Національної академії сухопутних військ ім. гетьмана Петра Сагайдачного.
Спека йде, отже зросте споживання електроенергії, зокрема, через кондиціонери. Чи витримає система після російських ударів на цих вихідних? Гість — Олександр Харченко, директор Центру дослідження енергетики.
Міністерство закордонних справ наказало керівникам усіх дипломатичних установ України тимчасово призупинити усі консульські дії для громадян України призовного віку. Заборона діятиме до отримання роз'яснень положень щодо закону про посилення мобілізації. Що таке призупинення означає на практиці? Які документи найчастіше оформлюють у консульствах? І як консульства взагалі працюють? Гість — Лев Захарчишин, громадський діяч, колишній консул України в Гданську (Польща) в 2016-2021 роках.
Новини на български език
ВЛК: що треба знати військовозобовʼязаним та військовослужбовцям. Гість — Олег Леонтьєв, адвокат.
Від початку повномасштабної війни росіяни повністю знищили на окупованих ними територіях понад 60 тис. гектарів лісів вартістю щонайменше 14 млрд грн — йдеться в розслідуванні NGL.media. Де і які території постраждали найбільше, які маємо докази для міжнародних судів та потенційної справи про екоцид, які є шляхи відновлення цих лісів. Гостя — Мар'яна Вербовська, журналістка NGL.media, авторка матеріалу.
Україна подала до Ради Європи заяву про частковий відступ від дотримання Європейської Конвенції про захист прав та свобод людини. Про які статті йдеться? Для чого це робиться та чому саме зараз? Як та на кого такий відступ вплине? Гість — Борис Бабін, експерт Асоціації "Реінтеграція Криму", професор, доктор юридичних наук.
Росія поширила фейк про нібито "перші очні переговори з Україною" щодо повернення депортованих дітей. Чому саме щодо цих перемовин росіяни зараз просувають таку дезінформацію. Україна надала Катару список викрадених дітей, у якому понад 500 імен — що далі, адже досі повернення депортованих відбуваються по кілька осіб за один раз, максимум? Гостя — Катерина Рашевська, експертка ГО "Регіональний центр прав людини".
Magyar nyelvű hírek
Яка нині підтримка України в британського суспільства? Чи активно обговорюють в медіа події в Україні? Які заходи організовують українці? Чи похитнула британську монархію чорна смуга, що пов’язана зі здоров’ям ключових персон? Гостя — Аліна Кострубіцька, українка, журналістка британських видань, активістка руху "Манчестер з Україною".
Військово-повітряні сили США уклали контракт на 13 мільярдів доларів на розробку нового літака "Судного дня", — пише Reuters. Які літаки так називають? Чому США працюють над розробкою нового, що не так із попереднім літаком "“судного дня"? Які їх модифікації є у світі? Чи є вони в росії та які саме? Задіюються вони нині у війні чи ні? Взагалі вони використовувались у війнах чи ні? Гість — Костянтин Криволап, аналітик, авіаційний експерт.
Внаслідок чергового ракетного удару по Одесі постраждали 14 людей.
Європейський Союз потребує нової політики безпеки.
Настоятеля Святогірської лаври УПЦ МП арештували через "релігійні переконання".
У випуску розглядаємо черговий російський фейк про те, що настоятеля Святогірської лаври УПЦ Московського патріархату Арсенія заарештували нібито через його "релігійні переконання". Подібні закиди від росіян на адресу української держави про так звані "релігійні переслідування" виникають періодично. Що не так з повідомленнями росіян та як відділити віру від злочинів проти державиу.
Внаслідок чергового ракетного удару по Одесі постраждали 14 людей.
Сили оборони відбили 121 російську атаку на фронті.
Про найгарячіші ділянки фронту, а також як нам заполучити застарілі ЗРК "Patriot", які списує Ізраїль. Гість — Павло Нарожний, військовий експерт, волонтер.
Протягом минулої доби на фронті відбулося 121 бойове зіткнення.
Деякі країни надали Україні зброю з дозволом бити по території РФ.
Щонайменше у п'яти регіонах Росії вночі і вранці пролунали вибухи.
2 травня Всесвітній день запобігання булінгу. Як розпізнати булінг? Що потрібно зробити аби допомогти дитині, яка піддається цькуванню? Хто і як має реагувати на такі випадки? Наскільки війна вплинула на цькування дітей? Гостя — Альона Парфьонова, співголова громадської організації "Батьки СОС".
14 людей дістали поранення внаслідок російської ракетної атаки по Одесі.
На фронті найгарячішим залишається Авдіївський напрямок.
Вкрадене мистецтво. Як росіяни з давніх давен викрадали наших митців. Кого вкрали у нас росіяни? Чому Рєпін насправді є Ріпиним? Гість — Богдан Горобчук, завідувач кафедрою соціогуманітарних дисциплін Київської державної академії декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука, кандидат соціологічних наук, автор YouTube-каналу Культуртригер; на зв'язку — Оксана Семенік, історикиня мистецтва.
Сили оборони відбили 121 російську атаку на фронті.
Деякі країни надали Україні зброю з дозволом бити по території РФ.
Вкрадене мистецтво. Як росіяни з давніх давен викрадали наших митців. Кого вкрали у нас росіяни? Чому Рєпін насправді є Ріпиним? Гість — Богдан Горобчук, завідувач кафедрою соціогуманітарних дисциплін Київської державної академії декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука, кандидат соціологічних наук, автор YouTube-каналу Культуртригер; на зв'язку — Оксана Семенік, історикиня мистецтва.
14 людей дістали поранення внаслідок російської ракетної атаки по Одесі.
Російська армія збільшила кількість ударів по Херсонщині.
Особиста гігієна в екстремальних умовах: як помитися без води, освіжити білизну та зігріти тіло? Новітні засоби та цікаві лайфхаки. Гості: Ксенія Драганюк та Андрій Колесник, співзасновники громадської організації "Землячки"; Ірина Кулик, сімейна лікарка Центру первинної медико-санітарної допомоги номер 6 міста Ужгорода.
На Куп'янському напрямку російська армія атакує біля Стельмахівки та Берестового.
Комітет ВР розглядає питання щодо тиску на Суспільне.
Особиста гігієна в екстремальних умовах: як помитися без води, освіжити білизну та зігріти тіло? Новітні засоби та цікаві лайфхаки. Гості: Ксенія Драганюк та Андрій Колесник, співзасновники громадської організації "Землячки"; Ірина Кулик, сімейна лікарка Центру первинної медико-санітарної допомоги номер 6 міста Ужгорода.
Сьогодні десята річниця трагічних подій в Одесі.
Протягом минулої доби на фронті відбулося 121 бойове зіткнення.
Німеччина проти передачі активів рф Україні, бо побоюється нових позовів за Другу світову війну. Також така практика може спричинити позови проти інших європейських країн — за колоніалізм і рабовласництво. Пише The Wall Street Journal. Наскільки вірогідні такі побоювання? Подібні позови можуть бути такою собі світовою скринькою пандори, яку всі так бояться відкрити? Які ще побоювання щодо передачі нам російських активів є? Чи вдається нам з ними ефективно боротись? Гостя — Олена Галушка, співзасновниця Міжнародного центру перемоги, членкиня правління ЦПК.
Росіяни запускають дрони-камікадзе над ядерними реакторами ЗАЕС.
Ворог відновив наступальні дії на Куп’янському напрямку.
Ситуація на лінії зіткнення на захід від Авдіївки, зокрема в Очеретиному і не тільки, по яких напрямках просуваються російські війська? Коментар Назара Волошина, спікера оперативно-стратегічного угруповання військ "Хортиця", підполковника.
Știri în limba română
Správy v slovenskom jazyku
Magyar nyelvű hírek
Новини на български език
Novini gagauzkoy movoya
Росіянам вдалося закріпитися в Очеретиному, та ця частина селища під вогневим контролем ЗСУ.
Українських учнів навчатимуть прав дитини згідно з Європейською соціальною хартією. Що це за проєкт? Хто навчатиме дітей та в яких містах? Скільки триватиме навчання та хто готував навчальну програму? Наскільки обізнані з правами наші діти? Гостя — Марія Богуслав, координаторка мережі Українських освітніх хабів, виконавча директорка Асоціації інноваційної та цифрової освіти.
Хто найбільше забруднює повітря в Україні і чи реально змінити ситуацію на краще. Гостя — Ірина Черниш, голова ГО "SaveDnipro".
"Щоденник спротиву" – щоденний огляд подій, які відбуваються на деокупованих та тимчасово окупованих, прифронтових територіях. У програмі можна почути інформацію про життя людей на цих територій, про проблеми та виклики, які постають перед ними. Як себе убезпечити? Як зберегти життя та здоров’я? Куди звертатися по допомогу та як евакуюватися з окупованих і прифронтових територій? Як відбувається відновлення деокупованих територій та багато іншого.
Друга половина 19 століття була позначена Великою Парагвайською війною проти Потрійного союзу — Бразилії, Аргентини та Уругваю. Наслідки цієї тотальної й першої геноцидної війни в історії Латинської Америки відчувається й через 150 років. Говоримо про це із експертом програми досліджень Латинської Америки Ради зовнішньої політики "Українська призма" Іваном Фечком.
Митрополит УПЦ МП Лука отримав підозру у розпалюванні міжнаціональної ворожнечі, а з митрополита Павла суд зняв електронний браслет у межах кримінального провадження із аналогічними звинуваченнями. Яка ситуація з притягненням до відповідальності "намісників" російської церкви в Україні. Гість — Юрій Чорноморець, професор, релігієзнавець, волонтер.
Știri în limba română
Správy v slovenskom jazyku
Magyar nyelvű hírek
Новини на български език
Novini gagauzkoy movoya
Оборонні рубежі та власне виробництво зброї: про що ще йшлося на ставці Головнокомандувача.
Відтепер ветерани можуть скористатися програмою безоплатного зубопротезування.
Ситуація на фронті, росіяни фактично перейшли у наступ, проблема мобілізації, іноземна військова допомога, як ці чинники впливають на хід війни. Гість — Євген Дикий, ветеран АТО.
На Великдень у Запорізькій області посилять заходи безпеки.
До Києва дістався естонський депутат, який їхав велосипедом із Талліна на підтримку ЗСУ.
Ситуація на фронті, росіяни фактично перейшли у наступ, проблема мобілізації, іноземна військова допомога, як ці чинники впливають на хід війни. Гість — Євген Дикий, ветеран АТО.
Російські війська обстріляли Херсон. Що відбувається в місті.
Затримали організатора переправлення чоловіків до Румунії за 8 тисяч доларів.
Росія активно наступає і супроводжує атаки на фронті психологічними операціями. На що потрібно звертати увагу військовим та родичам військових? Гість: полковник Євген Сасько, колишній заступник командувача Сил спеціальних операцій ЗСУ, начальник управління ІПсО (2016-2022 рр.), екс-начальник управління стратегічних комунікацій Генерального штабу ЗСУ (2022-2024 рр.).
Битва за Часів Яр у самому розпалі.
Напередодні Великодніх свят українці активно повертаються додому з-за кордону.
Світ спорту з його найцікавішими і найважливішими подіями. Інтерв'ю з тренерами та спортсменами, розповіді про нові досягнення, аналіз поєдинків та змагань.
Заправка авто, купівля квитків, розрахунки за таксі: Monobank «готує карткові обмеження» для ухилянтів — фейки за 2 травня
У випуску розглядаємо російські маніпуляції на теми донатів та зборів. Російські телеграм-канали поширюють інформацію про те, що допомога від українських волонтерів нібито «значно зменшилась», оскільки українці «перестали жертвувати кошти» благодійним фондам. А також розберемо черговий фейк на тему мобілізації. Свіжа вигадка — український банк буцімто попередив своїх користувачів, про те, що «застосує обмеження до ухилянтів»: з картки начебто не дозволятимуть заправляти машину, купувати квитки на поїзд, користуватися таксі, та навіть орендувати електросамокат. Навіщо Росія продовжує створювати нові і нові фейки про мобілізацію
Які питання будуть в центрі уваги народних депутатів найближчим часом: кадрові зміни і нові закони? Гість: Дмитро Васильєв, політичний експерт, президент розвиткової Агенції досліджень та аналітики “Рада”.
Національна ідея України. За що воюємо?
На Вашу думку, за що зараз воює Україна (українці)? Якою, на Ваш погляд, має бути Україна? (україноцентричною — фокус на власній мові, культурі, традиціях; мультикультурною — фокус на ліберально-демократичих цінностях; розглядати можливість будь-яких компромісів заради єдності країни). Чи має Україна програмно сформувати та впровадити національну ідею? Як Ви бачите співіснування з росією після війни?
Національна ідея України. За що воюємо?
На Вашу думку, за що зараз воює Україна (українці)? Якою, на Ваш погляд, має бути Україна? (україноцентричною — фокус на власній мові, культурі, традиціях; мультикультурною — фокус на ліберально-демократичих цінностях; розглядати можливість будь-яких компромісів заради єдності країни). Чи має Україна програмно сформувати та впровадити національну ідею? Як Ви бачите співіснування з росією після війни?
Куди здатне дотягнутися російське радіо: у прифронтових східних регіонах росіяни використовують станцію "Жизнь", яка мовить із Бєлгородської області, а її пропаганда спрямована на українських військових. Особливо активізувалися вони після того, як влучили у телевежу у Харкові. Що і як просувають росіяни, як ми можемо цьому протидіяти. Гість — Андрій Діхтяренко, провідний ведучий Суспільного, головний редактор "Реальної газети".