Zilnic Radioul Ucrainean pregătește un rezumat al celor mai importante știri despre războiul ruso-ucrainean în formatul unui podcast scurt. Oferim doar informații de încredere din surse confirmate: comunicăm despre evenimente militare, oglindim știrile din orașele atacate de Rusia, precum și viața în regiunile Ucrainei de lângă linia frontului. Dacă doriți să urmăriți situația din Ucraina, dar nu aveți timp să citiți în mod constant știrile – "Ucraina: problemele securităţii" este creat anume pentru dumneavoastră.
Ми з України на захисті європейських цінностей!
SUA au adoptat o lege care permite confiscarea tuturor activelor înghețate ale Federației Ruse, dar acest lucru ar trebui să se facă în conformitate cu poziția altor state partenere, spune T. Hutor, șeful Institutului de Idei Legislative.
Cum percepe comunitatea românească din Bucovina schimbările din legislația ucraineană, transformarea abordărilor și provocările cu care se confruntă societatea noastră, exemple cheie de dezinformare în comunitatea românească din Bucovina și în România, precum și ce se poate face pentru a construi un dialog constructiv și a reconstrui Ucraina – ecouri la reuniunea-dezbatere publică „Cernăuțiul ca platformă de dialog pentru comunitățile naționale din Europa Centrală”, desfășurată la Universitatea Națională „Iurii Fedkovyci” din Cernăuți.
У США ухвалили закон, який дозволяє конфіскувати всі заморожені активи РФ, однак це мають зробити відповідно до позиції інших держав-партнерів, констатує голова АЦ «Інститут законодавчих ідей» Т. Хутор,
Як румунська громада Буковини сприймає зміни в українському законодавстві, про трансформацію підходів та виклики, що постали перед нашим суспільством, якими є ключові приклади дезінформації в румунській спільноті Буковини та в Румунії, а також про те, що можна зробити для побудови конструктивного діалогу та відбудови України - відгуки з публічної зустріч-дискусії «Чернівці як діалогова платформа для національних спільнот Центральної Європи», яка відбулась в Чернівецькому національному університеті імені Ю. Федьковича.
Україна подала до Ради Європи заяву про частковий відступ від дотримання Європейської Конвенції про захист прав та свобод людини. Про які статті йдеться? Для чого це робиться та чому саме зараз? Як та на кого такий відступ вплине? Гість — Борис Бабін, експерт Асоціації "Реінтеграція Криму", професор, доктор юридичних наук.
Ukraińskie Radio codziennie przygotowuje skrót najważniejszych wiadomości o wojnie rosyjsko-ukraińskiej w formie podcastu. Oferujemy tylko wiarygodne informacje z potwierdzonych źródeł: relacje o dzialaniach bojowych,reportaże z zaatakowanych przez rosje miast, wiadomości z życia w rejonach tylowych Ukrainy. Jeśli chcesz znać bieżącą sytuacje w Ukrainie, ale nie masz czasu na czytanie wiadomości przez cały dzień - „Ukraina: kwestia bezpieczeństwa” dla Ciebie.
Дилема для України перед початком літа: між статичною та глибокою обороною. І що може змінити наявний status quo та підготувати новий контрнаступ. Гість — Михайло Жирохов, військовий експерт.
Військово-повітряні сили США уклали контракт на 13 мільярдів доларів на розробку нового літака "Судного дня", — пише Reuters. Які літаки так називають? Чому США працюють над розробкою нового, що не так із попереднім літаком "“судного дня"? Які їх модифікації є у світі? Чи є вони в росії та які саме? Задіюються вони нині у війні чи ні? Взагалі вони використовувались у війнах чи ні? Гість — Костянтин Криволап, аналітик, авіаційний експерт.
Краткото ежедневно радиопредаване "Украйна: въпрос на сигурността" има важна роля – да предаде на аудиторията на Украинското радио, което се слуша не само в Украйна, но и в други страни, включително и в България, най-актуалната и достоверна информация за военните действия от страна на руските окупатори на теритоията на Украйна.
Слушателят научава не само за фактите от последните военни, икономически и културни събития, засягащи в това число и целият свят, но може и емоционално да усети тази или онази ситуация, благодарение на кратки забележки и коментари на военни, жертви на войната или официални лица. Войната на Русия в Украйна е въпрос на сигурност не само за украинците, а и за всеки жител на света, затова хората трябва да получават правилната информация, без пропоганда, за да оценяват истинната същност на случващото се в Украйна.
Пошуки ППО для України стикаються з проблемами: Греція та Іспанія відмовилися передавати свої системи (хоча Іспанія заявила, що надасть "невелику кількість" ракет до Patriot). До яких іще країн можуть звернутися лідери ЄС із проханням про ППО, чи реально втілити ідею про тимчасове надання ЗРК із подальшим поверненням (раніше це пропонувала українська сторона). Гість — Денис Попович, військовий оглядач.
Хто і як намагається зірвати Глобальний саміт миру. Яким чином рф може вплинути на його проведення, які інструменти тиску використовує на країн-учасниць? Зустріч цими вихідними радників з національної безпеки з усього світу пройде в Досі (Катар) - це підготовчий етап саміту). Гість — Дмитро Левусь, політолог, експерт аналітичного центру "Об’єднана Україна".
Про правопорушення, скоєні військовослужбовцями та військовозобов'язаними — Анжела Василевська, адвокатка.
Від початку повномасштабної війни росіяни повністю знищили на окупованих ними територіях понад 60 тис. гектарів лісів вартістю щонайменше 14 млрд грн — йдеться в розслідуванні NGL.media. Де і які території постраждали найбільше, які маємо докази для міжнародних судів та потенційної справи про екоцид, які є шляхи відновлення цих лісів. Гостя — Мар'яна Вербовська, журналістка NGL.media, авторка матеріалу.
Správy v slovenskom jazyku
G7 хоче обговорити ідею США щодо конфіскації доходів від активів рф на користь України до червневого саміту, — пишуть західні ЗМІ. Міністерка фінансів США Джанет Єллен заявила, що повний арешт є виправданим, але є й інші варіанти. Що це може бути? На що Україна хотіла б спрямувати ці кошти? Напередодні, зокрема, заступниця керівника ОПУ Ірина Мудра озвучила, що ці активи треба спрямувати на відновлення та захист енергетики. Гостя — Тетяна Хутор, голова АЦ “Інститут Законодавчих ідей”.
Глобальні військові витрати у світі зростають шаленими темпами і вже сягнули рекордних майже 2.5 трильйонів доларів — дослідження Стокгольмського інституту дослідження проблем миру (SIPRI). Чи змінився рейтинг найбільших глобальних імпортерів озброєнь на тлі воєн за останні три роки? Хто наразі входить до 10-ки країн з найбільшими витратами на військові видатки? Які країни готові ще збільшувати видатки? На які військові витрати і виробництва спрямовують ці гроші? Гість — Олександр Кочетков, політолог, експерт з ракетно-ядерного озброєння.
Magyar nyelvű hírek
Глобальні військові витрати у світі зростають шаленими темпами і вже сягнули рекордних майже 2.5 трильйонів доларів — дослідження Стокгольмського інституту дослідження проблем миру (SIPRI). Чи змінився рейтинг найбільших глобальних імпортерів озброєнь на тлі воєн за останні три роки? Хто наразі входить до 10-ки країн з найбільшими витратами на військові видатки? Які країни готові ще збільшувати видатки? На які військові витрати і виробництва спрямовують ці гроші? Гість — Олександр Кочетков, політолог, експерт з ракетно-ядерного озброєння.
Результати крайнього "Рамштайну" та озвучені пакети допомоги від партнерів. Два роки діяльності формату "Рамштайн". Чи є необхідність зміни формату надання допомоги Україні? Гість: Олександр Антонюк, військовослужбовець ЗСУ, політичний консультант.
Троє людей загинули внаслідок російського обстрілу Одеси.
На фронті в Україні тривають позиційні бої на багатьох напрямках.
Більш ніж половина новобудов в Україні мають судові процеси щодо земельних ділянок. Гість — Віктор Кобилянський, керівник центру земельного права Вищої школи адвокатури; на зв'язку — Юрій Піта , експрезидент Асоціації фахівців з нерухомості України.
Командир УПА "визнав", що українців нібито "не існувало" до ХХ століття.
У випуску розглядаємо черговий фейк на історичну тематику. Василь Кук, який був лідером українського визвольного руху та останнім Головним командиром Української повстанської армії (УПА) після загибелі генерала Романа Шухевича начебто "зізнався", що "українців не існувало" до 20-го століття. Про це повідомляють російські телеграм-канали. Ці повідомлення співзвучні з тезами Путіна про так звану "історичну єдність" Росії та України, якими він обґрунтовував початок повномасштабного вторгнення у лютому 2022 року. На чому ламається логіка російської пропаганди — з’ясовуватимемо у випуску.
Троє людей загинули внаслідок російського обстрілу Одеси.
Сили оборони відбили 122 російських атаки на фронті.
Сили оборони відбили 122 російських атаки на фронті.
Кабмін виділив ще 15,5 млрд гривень на закупівлю дронів.
Троє людей загинули внаслідок російського обстрілу Одеси.
СБУ з самого ранку проводить безпекові заходи у центрі Києва.
1 травня - день праці. Третій рік війни: як це впливає на трудові відносини? Що змінилося для найманих працівників і роботодавців? У студії — Ірєна Числовська, адвокатка.
Сили оборони ліквідували за добу ще 1120 російських бойовиків.
Вночі безпілотник атакував рязанську область у рф.
1 травня - день праці. Третій рік війни: як це впливає на трудові відносини? Що змінилося для найманих працівників і роботодавців? У студії — Ірєна Числовська, адвокатка.
Внаслідок нічної російської атаки на Одесу загинули троє людей.
Сили оборони відбили 122 російських атаки на фронті.
Активізація з Людмилою Тягнирядно
Вночі російська армія вчергове атакувала Одесу балістичними ракетами.
В МЗС України з’явилася речниця, створена штучним інтелектом.
Активізація з Людмилою Тягнирядно
Як росія порушує права українських дітей на тимчасово окупованих територіях? Гостя — Марія Суляліна, голова Центру громадянської просвіти "Альменда".
Окупанти обстріляли цивільну автівку та будинок на Харківщині.
Вибухи під час повітряної тривоги пролунали і в обласному центрі.
Верховна Рада легалізувала працю домашніх працівників. Кого це стосується, що вважається домашньою працею, чи легалізуються тепер такі працівники, який договір вони укладатимуть з роботодавцем. Гість — Георгій Сандул, юрист, директор Громадської організації "Трудові ініціативи".
росіяни вдарили по Київському району Харкова.
СБУ прийшла з обшуками до митрополита УПЦ МП Луки.
В останній тиждень квітня 2024 року проходить Всесвітній тиждень імунізації. Про рівень імунізації в Україні. Чи задовільний він? Як на імунізацію впливає війна? Чи є проблеми з вакцинами? Чи охоче вакцинують батьки дітей і вакцинуються самі? Згадаємо спалахи інфекційних захворювань, статистику і важливість щеплення. Гість — Федір Лапій, лікар, дитячий інфекціоніст, голова Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики при МОЗ України.
росіяни впродовж 2-х місяців посилюють штурмові дії на Бахмутському напрямку – Калашніков.
Știri în limba română
Správy v slovenskom jazyku
Magyar nyelvű hírek
Новини на български език
Novini gagauzkoy movoya
Коаліція "Україна. П'ята ранку" презентувала аналітичний звіт "Механізми захисту та реституції культурних цінностей у контексті збройного конфлікту між РФ і Україною". Обговоримо звіт і те, як Україні захистити об’єкти культурної спадщини від знищення й привласнення росіянами та повернути вкрадене? Гостя: Дарина Підгорна, юристка Регіонального центру прав людини, учасниця коаліції “Україна. П”ята ранку”.
Виповнюється місяць як відкрилася можливість подати заяву до Реєстру збитків, завданих агресією рф проти України. Які проблеми виникають на практиці у власників зруйнованого житла? Чи всі постраждалі можуть подати заяву про зруйноване житло? Гість — Сергій Мовчан, керівник департаменту документування воєнних злочинів УГСПЛ (Українська Гельсінська спілка з прав людини).
Соціально-політичні орієнтації та проблеми мобілізації в Україні – загальнонаціональне опитування. Гість — Олексій Гарань, професор Києво-Могилянської академії, науковий директор Фонду "Демократичні ініціативи".
Соціально-політичні орієнтації та проблеми мобілізації в Україні – загальнонаціональне опитування. Гість — Олексій Гарань, професор Києво-Могилянської академії, науковий директор Фонду "Демократичні ініціативи".
Демографічна стратегія уряду. Гостя — Ірина Корженкова, аналітикиня Центру спільних дій.
"Щоденник спротиву" – щоденний огляд подій, які відбуваються на деокупованих та тимчасово окупованих, прифронтових територіях. У програмі можна почути інформацію про життя людей на цих територій, про проблеми та виклики, які постають перед ними. Як себе убезпечити? Як зберегти життя та здоров’я? Куди звертатися по допомогу та як евакуюватися з окупованих і прифронтових територій? Як відбувається відновлення деокупованих територій та багато іншого.
Про Велику Британію та її політичний естеблішмент — Надзвичайний і Повноважний посол України у Великій Британії 2020-2023 роках, міністр закордонних справ 2019-2020 роках Вадим Пристайко.
Про Велику Британію та її політичний естеблішмент — Надзвичайний і Повноважний посол України у Великій Британії 2020-2023 роках, міністр закордонних справ 2019-2020 роках Вадим Пристайко.
2 людини загинули і 6-ро пораненні — такі попередні наслідки обстрілу Гірника на Донеччині.
У Черкасах планують зібрати 3,5 тисячі пасок для військових.
Повернення чоловіків призовного віку з Європи. Гість: Андрій Кулібаба, військовослужбовець ЗСУ, член Громадської ради доброчесності, юрист.
У тимчасово окупованому Маріуполі пролунали вибухи.
На ремонті доріг у столиці розікрали майже 10 млн грн. Поліція викрила злочинну схему.
Știri în limba română
Správy v slovenskom jazyku
Magyar nyelvű hírek
Новини на български език
Novini gagauzkoy movoya
Ураганами росіяни обстріляли місто Гірник на Донеччині. Є загиблі та поранені.
Третій день поспіль ворожа армія б'є керованими авіабомбами по Харкову.
Митрополит УПЦ МП Лука отримав підозру у розпалюванні міжнаціональної ворожнечі, а з митрополита Павла суд зняв електронний браслет у межах кримінального провадження із аналогічними звинуваченнями. Яка ситуація з притягненням до відповідальності "намісників" російської церкви в Україні. Гість — Юрій Чорноморець, професор, релігієзнавець, волонтер.
Одна жінка загинула внаслідок ворожого обстрілу села Лелюківка на Харківщині.
До кінця року в Запорізькій області планують побудувати 10 підземних шкіл.
Відсьогодні в Україні змінюються правила дорожнього руху.
У Грузії продовжують розглядати закон про "іноагентів", у Тбілісі тривають протести — уночі поліція застосувала проти демонстрантів перцевий газ та водомет, але їй не вдалося розігнати натовп. Ситуація станом на зараз (сьогодні вдень розгляд закону продовжиться), а також суспільні, внутрішньо- та зовнішньополітичні наслідки для Грузії у разі його прийняття, зокрема в контексті євроінтеграції. Гостя — Наталя Іщенко, міжнародна оглядачка.
Росія накопичила понад 700 ракет типу "Циркон", "Онікс", Ха-69 та "Калібр".
В Україні запустили пілотний проєкт безоплатного зубного протезування для захисників.
Куди здатне дотягнутися російське радіо: у прифронтових східних регіонах росіяни використовують станцію "Жизнь", яка мовить із Бєлгородської області, а її пропаганда спрямована на українських військових. Особливо активізувалися вони після того, як влучили у телевежу у Харкові. Що і як просувають росіяни, як ми можемо цьому протидіяти. Гість — Андрій Діхтяренко, провідний ведучий Суспільного, головний редактор "Реальної газети".
Росіяни обстріляли місто Гірник на Донеччині. Також цілили по Харківщині та обласному центру.
МЗС за допомогою штучного інтелекту для спілкування з пресою створило представницю з консульських питань. Назвали її Вікторією Ші.
Військовослужбовець із Вінниччини з біонічною рукою збирає дрони-камікадзе для побратимів.
Світ спорту з його найцікавішими і найважливішими подіями. Інтерв'ю з тренерами та спортсменами, розповіді про нові досягнення, аналіз поєдинків та змагань.
Настоятеля Святогірської лаври УПЦ МП арештували через "релігійні переконання".
У випуску розглядаємо черговий російський фейк про те, що настоятеля Святогірської лаври УПЦ Московського патріархату Арсенія заарештували нібито через його "релігійні переконання". Подібні закиди від росіян на адресу української держави про так звані "релігійні переслідування" виникають періодично. Що не так з повідомленнями росіян та як відділити віру від злочинів проти державиу.
Яким може бути трибунал для росії. Гість — Іван Ліщина, юрист, адвокат, заступник міністра юстиції України — уповноважений з питань Європейського суду з прав людини у Міністерстві юстиції України з 24 червня 2016 до 1 вересня 2021 року.
Росіяни гатили по цивільним на Харківщині та Донеччині. Є жертви.
Загалом протягом доби на фронті зафіксовано 100 бойових зіткнень. Де наступали окупанти?
Парламент Грузії у другому читанні ухвалив законопроєкт про "іноагентів".
Telegram блокував низку офіційних чат-ботів України, які протидіяли агресії рф. Як вони працюють і якими можуть бути наслідки? Гість — Костянтин Корсун, експерт з кібербезпеки.
Світ спорту з його найцікавішими і найважливішими подіями. Інтерв'ю з тренерами та спортсменами, розповіді про нові досягнення, аналіз поєдинків та змагань.
Поговоримо про ситуація в тимчасово окупованому Маріуполі, а також про те, якої шкоди Національному природному парку "Кам'янська Січ", розташованому на правобережжі Херсонщини, завдала війна та підрив росіянами греблі Каховської гідроелектростанції.
Достовірна інформація з перевірених джерел
Звернення Президента України Володимира Зеленського.
Бажаю здоров’я, шановні українці, українки!
Сьогодні день, присвячений нашій міжнародній роботі – тим результатам, які потрібні Україні у травні та червні. Ми готуємо ще сім нових безпекових документів для нашої держави – двосторонніх безпекових угод. Зокрема щодо безпекової угоди зі Сполученими Штатами... Зброя, фінанси, політична взаємодія – сьогодні працював із командою щодо конкретних деталей цих документів, і стосовно деяких із них уже є попередній текст угод. Кожна з них підтримає нас і цього року, і в наступні роки – безпекова архітектура на час до вступу в НАТО. Наповнюємо драфти угод сильнішими можливостями для України та для нашої спільної з партнерами безпеки. Зрозуміло, що особливий пріоритет – усьому, що дасть більше захисту від російського терору. Друге – європейський напрямок. Як і на кожному попередньому етапі інтеграції з Євросоюзом, багато залежить саме від нашої активності. Україна вже повністю реалізувала свою частину зобов’язань, щоб у цьому червні фактично розпочати переговори щодо вступу. Працюємо, щоб не було затримок чи непорозумінь із боку Євросоюзу. Всі деталі, усі кроки, усі аспекти комунікації – готуємо разом із командою наших міжнародників. У цьому році маємо втримати ситуацію й досягти нових цілей у кожному зі стратегічних напрямів. Євросоюз, фактичний старт переговорів, наше зближення – це один із таких напрямів. І, звичайно, Глобальний саміт миру, перший такий Саміт, який здатен розпочати реальний рух до справедливого миру. Готуємо цей Саміт і такий рух. Разом зі швейцарською стороною. Сьогодні узгодили фінальні штрихи, а також максимально активно працюємо для того, щоб на Саміті було якнайбільше лідерів та країн. Це принципово. Світ може зупинити будь-якого агресора. Якщо буде діяти в єдності та за правилами більшості – жодна агресія не витримає справді глобального тиску. І ми всі разом маємо примусити Росію до миру. Найближчими тижнями буде багато зокрема й непублічної роботи з партнерами, щоб Саміт був справді наповненим. Провів кілька кадрових замін у Службі безпеки України. Також сьогодні хочу подякувати 9-му департаменту ГУР – ваша влучність надихає. І наша Національна гвардія, усі, хто на передовій, усі, хто разом з іншими елементами Сил оборони та безпеки України з честю виконує бойові завдання. А особливо 3-й та 4-й бригадам оперативного призначення, воїнам Центру спецпризначення "Омега", 5-му окремому штурмовому загону та 6-му окремому загону. Дякую всім, хто б’ється заради України, хто посилює Україну та хто допомагає Україні наближати відновлення справедливості – справедливості та миру. Слава Україні!