Zilnic Radioul Ucrainean pregătește un rezumat al celor mai importante știri despre războiul ruso-ucrainean în formatul unui podcast scurt. Oferim doar informații de încredere din surse confirmate: comunicăm despre evenimente militare, oglindim știrile din orașele atacate de Rusia, precum și viața în regiunile Ucrainei de lângă linia frontului. Dacă doriți să urmăriți situația din Ucraina, dar nu aveți timp să citiți în mod constant știrile – "Ucraina: problemele securităţii" este creat anume pentru dumneavoastră.
Ми з України на захисті європейських цінностей – підсумки тижня
Numărul de țări cu care Ucraina semnează acorduri de securitate este în creștere. Până în prezent, Ucraina a semnat astfel de documente cu 12 țări.
Are Ucraina dreptul să folosească armele primite de la partenerii săi occidentali pentru a lovi ținte militare ale statului agresor, care de trei ani duce un război în toată regula împotriva poporului ucrainean?
În cei doi ani de război, Ucraina a devenit cel mai mare importator de arme din Europa, afirmă expertul militar P. Lakiiciuk.
Din ce în ce mai multe țări pregătesc pachete de asistență militară și financiară pentru Ucraina - șeful guvernului ucrainean D. Șmygal.
Зростає число країн з якими Україна підписує Угоди про безпеку. До цього часу Україна підписала таки документи з 12-ма державами світу;
Чи має право Україна наносити удари з отриманої від західних партнерів зброї по військових об'єктах держави-агресора, яка вже третій рік веде повномасштабну війну проти українського народу?
За два роки війни Україна стала найбільшим імпортером зброї в Європі – військовий експерт П. Лакійчук;
Все більше країн готують пакети військової та фінансової допомоги для України – глава українського уряду Д. Шмигаль.
Тренувальні місії партнерів всередині України. Остаточного рішення ще немає, але підготовка іде вже відкрито. Головком Сирський підписав відповідні документи. Що заважає поверненню тренувальних місій в Україну? Хто з країн-партнерів може долучитися? І які перспективи перекрити принаймні Західну Україну союзною ППО. Гостя: Дарія Каленюк, виконавча директорка Центру протидії корупції.
Ще 300 тисяч війська і новий наступ росії з півночі, навіщо і кого лякає міністр оброни Умєров: чим і ким будемо оборонятися, якщо нинішня мобілізація можливо покриє тільки поточну нестачу людей?
Хто відповість за харківський провал на третьому році війни? Чи доповідають президенту, який здається був раніше впевнений в будівництві фортифікацій, а зараз впевнений в достатній кількості снарядів на фронті, правдиву інформацію?
Мобілізація: здається система знову не здатна обробити велику кількість людей в чергах в ТЦК, але при цьому готова затримувати людей на вулицях і відправляти їх у військо без належного медогляду і дотримання законних процедур?
США і надалі проти застосування своєї зброї проти території рф, при цьому Франція і деякі інші країни дозволяють використовувати свою зброю без обмежень, як це виглядатиме?
Саміт миру і позиція великих держав і глобального Півдня, навіщо він потрібен, якщо на нього не поїдуть керівники США, Китаю і Бразилії? Перспективи інших мирних ініціатив: "Китайський план", який підтримує росія, ЄС нібито на осінь готує мирний саміт за участі росії тощо?
Гість програми — Олексій Мельник, співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки Центру Разумкова.
Навіны па-беларуску
Збройні сили стримують росіян на Покровському, Сіверському та Курахівському напрямках.
У Києві заплановані графіки відключення світла будуть довшими, ніж очікувалося.
Військові та добровольці, які захищають Україну.
На передовій і в мирному житті, пліч-о-пліч вони відстоюють суверенітет нашої держави.
Окупанти цієї ночі атакували Україну ракетами і "Шахедами".
Сили оборони контролюють Вовчанськ на 70%.
Врятувати Саміт миру — чи здійсненна місія? Китай взагалі не приїде, США під питанням. Президент Зеленський напередодні Саміту здійснює цілу низку турне. Разом із тим, намітився прогрес щодо зброї для України. Гість — Тарас Семенюк, аналітик, журналіст-міжнародник.
Вночі та вранці окупанти били по Мирівській та Марганецькій громадах на Дніпропетровщині.
КНДР вдруге запустила повітряні кулі зі сміттям і фекаліями у Південну Корею.
Окупанти цієї ночі атакували Україну ракетами і "Шахедами".
Українські захисники не дають росіянам просуватися у Харківській області.
Сили оборони контролюють Вовчанськ на 70%.
Вночі дрони атакували об'єкти росіян у Бєлгороді.
Усі шахеди, які росіяни запустили цієї ночі, збили українські Сили оборони.
ДТЕК вводить екстрені відключення світла в регіонах.
ДТЕК вводить екстрені відключення світла в регіонах.
Усі шахеди, які росіяни запустили цієї ночі, збили українські сили оборони.
Програма про безпеку – базову потребу людини. Завдяки фаховим порадам експертів, досвіду людей, що пережили подібні ситуації, та загальним рекомендаціям офіційних структур, проєкт допомагає правильно оцінити ризики та надає конкретні рекомендації щодо поводження у небезпечних ситуаціях.
ДТЕК вводить екстрені відключення світла в регіонах.
Сьогодні відбудеться закриття Міжнародного фестивалю "Книжковий Арсенал".
Росія обстріляла три громади на Сумщині, є постраждалі внаслідок атаки на одну з громад на Харківщині.
ДТЕК вводить екстрені відключення в регіонах. Графіки зараз не діють.
Двоє людей поранені внаслідок атаки росіян на одну з громад на Харківщині.
ДТЕК вводить екстрені відключення в регіонах. Графіки зараз не діють.
Сіверський, Покровський і Курахівський напрямки залишаються "найгарячішими" на фронті.
Укренерго скасувало екстрені відключення по всій країні.
Окупанти цієї ночі атакували Україну ракетами і "Шахедами".
Укренерго скасувало екстрені відключення по всій країні.
Посилились обстріли прибережних населених пунктів на Херсонщині.
Наповнення Дністровського водосховища нині становить лише 66%.
Не припиняють росіяни спроб штурмів Часового Яру на Донеччині.
Окупанти не ризикують виводити у Чорне море надводні кораблі.
Як український бізнес змінює організаційні форми своєї роботи. Закривається багато компаній, зокрема, у аграрній сфері та юриспруденції. Водночас відкривається все більше ФОПів. Гість — Олег Пендзин, експерт "Економічного дискусійного клубу".
29 бойових зіткнень відбулося на лінії фронту від початку доби.
Із журналісткою та парамедикинею Іриною Цибух прощаються сьогодні у Києві.
Укренерго скасувало екстрені відключення по всій країні.
Сьогодні останній день Міжнародного фестивалю "Книжковий Арсенал".
Нове панно автора тризубу на щиті Батьківщини-матері Олексія Пергаменщика "Україна-ЄС" їде в Брюссель, панно зроблене з часовоярської глини. Гість — Олексій Пергаменщик, скульптор-монументаліст, дійсний член Національної спілки художників.
Росіяни не припиняють обстрілів вздовж всієї смуги кордону на Сумщині.
У Києві відбулася акція на підтримку військовополонених і зниклих безвісти.
Інформаційна кампанія з протидії сучасного рабства. Гостя — Христина Орлова, виконавча директорка ГО "Джерело надії України".
Росія завдала ракетного удару по Одесі.
8 тисяч заяв проти України перебуває на розгляді Європейського суду з прав людини.
Російська влада готується відправити на так званий відпочинок 40 тисяч дітей з тимчасово окупованих територій. Який механізм повернення дітей з окупації та з території російської федерації, розповість наша колега Вікторія Марченко. Також вона розкаже про те, як живуть деокуповані прифронтові населені пункти на Херсонщині та як Донеччина бореться з лісовими пожежами, які трапляються через російські обстріли.
Кухарі World Central Kitchen разом із тими, хто рятує людей. Чай, каву, питну воду, канапки, смаколики й навіть комплексні обіди пропонує команда міжнародної гуманітарної організації World Central Kitchen (WCK). Крім того, вона також надає емоційну підтримку. Про те, як працює команда міжнародного гуманітарного фонду World Central Kitchen — Інна Базилевич, локальна координаторка WCK в Харківській області.
Ситуація на Бахмутсько-Лиманському напрямку є складною.
Росія завдала ракетного удару по Одесі.
Росія ударила з реактивної артилерії по інфраструктурі Шосткинського району Сумщини.
У Києві прощаються з журналісткою, парамедикинею "Госпітальєрів" Іриною Цибух.
Близько 12-ти тисяч людей евакуйовано з Липців та Вовчанська — скільки ще залишається?
Які напрямки на фронті найгарячіші.
Дипломатія УНР та сучасної України, що змінилося за 100 років. Гостя — Ірина Матяш, голова Наукового товариства історії дипломатії і міжнародних відносин, докторка історичних наук, професорка.
На фронті російські окупанти намагаються прорвати оборону на трьох напрямках.
Україна перевиконала державний бюджет на 6 мільярдів гривень — завдяки чому і що це дасть?
Тиск російської армії на Покровському напрямку не зменшується.
Яка основна причина екстрених відключень світла.
Психологічний портрет Джозефа Байдена та чому президент США постійно гальмує із наданням допомоги Україні. На основі книг та статтей від інсайдерів Білого дому. Гість — Роман Кот, журналіст Українського Радіо.
Діалог Шангрі-Ла — про що говорили лідери країн Азії та Президент Зеленський. Гість — Іван Ус, кандидат економічних наук, головний консультант Центру зовнішньополітичних досліджень Національного інституту стратегічних досліджень.
Нікополь протягом дня був під ворожим вогнем.
Ситуація на Бахмутсько-Лиманському напрямку складана.
Учасник боїв на Херсонщині капітан Олександр Попович — командир роти 35-і бригади морської піхоти.
Уряд підвищив тарифи на електроенергію майже вдвічі. На зв'язку — Юрій Корольчук, експерт Інституту енергетичних стратегій.
Достовірна інформація з перевірених джерел
Ще 300 тисяч війська і новий наступ росії з півночі, навіщо і кого лякає міністр оброни Умєров: чим і ким будемо оборонятися, якщо нинішня мобілізація можливо покриє тільки поточну нестачу людей?
Хто відповість за харківський провал на третьому році війни? Чи доповідають президенту, який здається був раніше впевнений в будівництві фортифікацій, а зараз впевнений в достатній кількості снарядів на фронті, правдиву інформацію?
Мобілізація: здається система знову не здатна обробити велику кількість людей в чергах в ТЦК, але при цьому готова затримувати людей на вулицях і відправляти їх у військо без належного медогляду і дотримання законних процедур?
США і надалі проти застосування своєї зброї проти території рф, при цьому Франція і деякі інші країни дозволяють використовувати свою зброю без обмежень, як це виглядатиме?
Саміт миру і позиція великих держав і глобального Півдня, навіщо він потрібен, якщо на нього не поїдуть керівники США, Китаю і Бразилії? Перспективи інших мирних ініціатив: "Китайський план", який підтримує росія, ЄС нібито на осінь готує мирний саміт за участі росії тощо?
Гість програми — Олексій Мельник, співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки Центру Разумкова.