Zilnic Radioul Ucrainean pregătește un rezumat al celor mai importante știri despre războiul ruso-ucrainean în formatul unui podcast scurt. Oferim doar informații de încredere din surse confirmate: comunicăm despre evenimente militare, oglindim știrile din orașele atacate de Rusia, precum și viața în regiunile Ucrainei de lângă linia frontului. Dacă doriți să urmăriți situația din Ucraina, dar nu aveți timp să citiți în mod constant știrile – "Ucraina: problemele securităţii" este creat anume pentru dumneavoastră.
Ми з України на захисті європейських цінностей!
„Sper că negocierile vor începe în iunie” - ambasadorul UE în Ucraina, Katarina Mathernova, despre aderarea Ucrainei la UE.
Este imposibil să se revină la situația de dinainte de 24 februarie 2022. Ne confruntăm cu o țară diferită, cu o experiență complet diferită, cu o economie complet diferită, cu o societate diferită – secretarul Consiliului pentru Securitatea Națională și Apărarea Ucrainei, Oleksandr Lytvynenko.
Forțele Armate ucrainene vor avea acum mai multe arme și, prin urmare, va fi mai greu pentru ocupanții ruși să atace, spune expertul și analistul militar, Oleksii Ghetman, analizând situația după ce SUA au aprobat un pachet mare de ajutor militar pentru Ucraina și după ultima reuniune „Ramstein”.
«Сподіваюся, що переговори почнуться в червні»― посол ЄС в Україні Катаріна Матернова про вступ України в ЄС.
Повернення в ситуацію до 24 лютого 2022 року неможливе. У нас постає інша країна, з зовсім іншим досвідом, з зовсім іншою економікою, з іншим суспільством – секретар Ради національної безпеки та оборони України Олександр Литвиненко.
ЗСУ тепер матиме більше зброї і як наслідок – російським окупантами буде важче наступати, каже експерт, військовий аналітик Олексій Гетьман, аналізуючи ситуацію після схвалення у США великого пакету в тому числі військової допомоги для України та останнє засідання «Рамштайну».
Ukraińskie Radio codziennie przygotowuje skrót najważniejszych wiadomości o wojnie rosyjsko-ukraińskiej w formie podcastu. Oferujemy tylko wiarygodne informacje z potwierdzonych źródeł: relacje o dzialaniach bojowych,reportaże z zaatakowanych przez rosje miast, wiadomości z życia w rejonach tylowych Ukrainy. Jeśli chcesz znać bieżącą sytuacje w Ukrainie, ale nie masz czasu na czytanie wiadomości przez cały dzień - „Ukraina: kwestia bezpieczeństwa” dla Ciebie.
Корупція, яку ми не здолали. У контексті затримання Сольського говоримо про системну проблему корупції у країні. Корупцію назвали другою найбільшою проблемою країни після збройної агресії рф проти України. Це результати дослідження від Національного агентства з питань запобігання корупції. Чи справді динаміка рівня корупції погіршилася за попередні два роки, що її підживлює, чому закони не працюють і чи не загальмує це наш рух до ЄС? Гість — Павло Демчук, юридичний радник Трансперенсі Інтернешнл Ukraine.
Краткото ежедневно радиопредаване "Украйна: въпрос на сигурността" има важна роля – да предаде на аудиторията на Украинското радио, което се слуша не само в Украйна, но и в други страни, включително и в България, най-актуалната и достоверна информация за военните действия от страна на руските окупатори на теритоията на Украйна.
Слушателят научава не само за фактите от последните военни, икономически и културни събития, засягащи в това число и целият свят, но може и емоционално да усети тази или онази ситуация, благодарение на кратки забележки и коментари на военни, жертви на войната или официални лица. Войната на Русия в Украйна е въпрос на сигурност не само за украинците, а и за всеки жител на света, затова хората трябва да получават правилната информация, без пропоганда, за да оценяват истинната същност на случващото се в Украйна.
Джо Байден підписав закон про допомогу Україні, Ізраїлю і Тайваню, озброєння мають доставити до України якнайшвидше. І загалом заяви американських посадовців після ухвалення допомоги стали більш прямолінійними. Що визначатиме співпрацю України та США цього року? Які заяви американських посадовців українській владі варто особливо брати до уваги. Гість — Ярослав Войтко, експерт-міжнародник, дипломат.
Законопроєкт №9432 про застосування англійської мови, чому знову спливла скандальна ситуація з дубляжем державною мовою, хто це провокує і чому у міжнародний день англійської мови довелося знімати проєкт з розгяду.
Коли на розгляд парламенту буде винесено у другому читанні законопроєкт №8371 про заборону релігійних організацій, які повʼязані з росією, і які норми він буде містити?
Питання воєнної цензу, чи може бути вона запроваджена в Україні, чи не стане ця ідея засобом придушення свободи слова, як це робиться в росії і методи якої можуть стати дзеркальним прикладом і для українських посадовців?
Чи не стануть такі ідеї додатковим подразником для тих, від кого ми повністю залежимо, адже Державний департамент США у звіті щодо порушень прав людини у 2023 році вже згадав про телемарафон "Єдині новини" як приклад порушення свободи висловлення думок. До речі, що робити з телемарфоном, чи не стане м'яка рекомендація друзів слушним приводом його нарешті закрити?
Ситуація в парламентській більшості, в якому вигляді вона зараз існує, хто становить її ядро, чому фракція більшості більше не може самостійно ухвалювати законопроєкти, скільки людей реально хочуть скласти повноваження депутатів і завдяки яким фракціям і групам вдається ухвалювати законопроєкти.
Гість — Микита Потураєв, голова Комітету з питань інформаційної політики Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики, член фракції партії "Слуга народу
Оформлення спадщини в умовах воєнного стану. Як оформити спадщину, що знаходиться на окупованій території, з чого починати спадкоємцю, перебуваючи за кордоном і маючи спадок в Україні. Зміни в законодавстві щодо спадкування коментує адвокат Сергій Деледивка.
Správy v slovenskom jazyku
Війна в Україні продовжує утримувати увагу закордонних ЗМІ.
Оглядач видання THE WASHINGTON POST розмістив колонку, у якій роздумував, як Україні краще використовувати отриману від США допомогу. налітичний центр GIS REPORT з Ліхтенштейну опублікував звіт, у якому дав свої висновки, чому війна в Україні дійсно важлива для США.
Аргентинське видання BUENOS AIRES TIMES взяло інтерв’ю в американського дипломата Джеймса Рубіна, який розказав про підтримку Китаєм росії у війні з Україною, та про те, як рф поширює свій вплив на країни Латинської Америки.
Автор газети DAILY OBSERVER із Бангладеш пише про наслідки українсько-російської війни для країн Південно-Східної Азії.
Magyar nyelvű hírek
G7 хоче обговорити ідею США щодо конфіскації доходів від активів рф на користь України до червневого саміту, — пишуть західні ЗМІ. Міністерка фінансів США Джанет Єллен заявила, що повний арешт є виправданим, але є й інші варіанти. Що це може бути? На що Україна хотіла б спрямувати ці кошти? Напередодні, зокрема, заступниця керівника ОПУ Ірина Мудра озвучила, що ці активи треба спрямувати на відновлення та захист енергетики. Гостя — Тетяна Хутор, голова АЦ “Інститут Законодавчих ідей”.
Глобальні військові витрати у світі зростають шаленими темпами і вже сягнули рекордних майже 2.5 трильйонів доларів — дослідження Стокгольмського інституту дослідження проблем миру (SIPRI). Чи змінився рейтинг найбільших глобальних імпортерів озброєнь на тлі воєн за останні три роки? Хто наразі входить до 10-ки країн з найбільшими витратами на військові видатки? Які країни готові ще збільшувати видатки? На які військові витрати і виробництва спрямовують ці гроші? Гість — Олександр Кочетков, політолог, експерт з ракетно-ядерного озброєння.
Про наслідки російського обстрілу Одеси напередодні ввечері.
В окупованому Криму прогриміла серія вибухів.
Україна та росія вперше провели "очні переговори" щодо повернення дітей.
У випуску розглядаємо черговий фейк про те, що росія начебто одумалася і "провела очні перемовини" з Україною в Катарі щодо повернення викрадених дітей. Такий фейк поширили російські медіа та телеграм-канали з посиланням на тамтешню дитячу омбудсменку Марію Львову-Бєлову, ордер на арешт якої — саме за викрадення дітей — видав Міжнародний кримінальний суд. Як і чому росія намагається уникнути відповідальності за цей міжнародний злочин, вигадуючи фейки і перекручуючи факти — поговоримо у випуску.
Сили оборони відбили 115 російських атак на фронті.
Зросла кількість жертв російської атаки на Одесу.
Дилема для України перед початком літа: між статичною та глибокою обороною. І що може змінити наявний status quo та підготувати новий контрнаступ. Гість — Михайло Жирохов, військовий експерт.
Зросла кількість жертв російської атаки на Одесу.
У Грузії комітет парламенту підтримав законопроєкт про "іноагентів".
Спека йде, отже зросте споживання електроенергії, зокрема, через кондиціонери. Чи витримає система після російських ударів на цих вихідних? Гість — Олександр Харченко, директор Центру дослідження енергетики.
Про наслідки російського обстрілу Одеси напередодні ввечері.
Сили оборони відбили 115 атак на фронті.
Більш ніж половина новобудов в Україні мають судові процеси щодо земельних ділянок. Гість — Віктор Кобилянський, керівник центру земельного права Вищої школи адвокатури; на зв'язку — Юрій Піта , експрезидент Асоціації Фахівців з нерухомості України.
Про наслідки російського обстрілу Одеси напередодні ввечері.
Україна та США провели черговий раунд переговорів щодо гарантій безпеки.
На Одещині оголошено днем жалоби за загиблими під час атаки РФ.
Сили оборони відбили 115 атак на фронті. .
Серія 5. "Вуковар — це був хорватський Маріуполь". Українські миротворці у післявоєнній Хорватії та Боснії і Герцеговині.
Українські військові з 1996 року брали участь у миротворчій місії у Хорватії. Війна на той час вже скінчилася, але країна потребувала відбудови. Деякі міста були зруйновані вщент, багато територій заміновані. Як відновлювалося життя у післявоєнній Хорватії, а також сусідній Боснії і Герцеговині, і яку роль у цьому відіграли українці? Про події тих часів розують: Анатолій Мукоїд, начальник вузла зв'язку та радіотехнічного забезпечення польотів 17-ї окремої вертолітної ескадрильї миротворчої місії у Хорватії (1997); Олег Мартиненко, командир станції Новий Град Цивільної поліції ООН у Боснії і Герцеговині (1999-2001); Желько Мачич, боснійський хорват, професор хорватської мови і соціології із Загреба; Олександр Левченко, Посол України у Хорватії та Боснії і Герцеговині (2010-2017).
Росіяни дещо знизили інтенсивність обстрілів прикордонних областей.
Фахівці продовжують ліквідовувати наслідки атак на об'єкти енергетики.
Серія 5. "Вуковар — це був хорватський Маріуполь". Українські миротворці у післявоєнній Хорватії та Боснії і Герцеговині.
Українські військові з 1996 року брали участь у миротворчій місії у Хорватії. Війна на той час вже скінчилася, але країна потребувала відбудови. Деякі міста були зруйновані вщент, багато територій заміновані. Як відновлювалося життя у післявоєнній Хорватії, а також сусідній Боснії і Герцеговині, і яку роль у цьому відіграли українці? Про події тих часів розують: Анатолій Мукоїд, начальник вузла зв'язку та радіотехнічного забезпечення польотів 17-ї окремої вертолітної ескадрильї миротворчої місії у Хорватії (1997); Олег Мартиненко, командир станції Новий Град Цивільної поліції ООН у Боснії і Герцеговині (1999-2001); Желько Мачич, боснійський хорват, професор хорватської мови і соціології із Загреба; Олександр Левченко, Посол України у Хорватії та Боснії і Герцеговині (2010-2017).
Російські війська вдарили по Харкову.
Росія завдала удару по Одесі ракетою "Іскандер", начиненою касетами.
Війська РФ вдарили по Київському та Холодногірському районах Харкова.
Протягом минулої доби на фронті відбулося 115 бойових зіткнень.
Глобальні військові витрати у світі зростають шаленими темпами і вже сягнули рекордних майже 2.5 трильйонів доларів — дослідження Стокгольмського інституту дослідження проблем миру (SIPRI). Чи змінився рейтинг найбільших глобальних імпортерів озброєнь на тлі воєн за останні три роки? Хто наразі входить до 10-ки країн з найбільшими витратами на військові видатки? Які країни готові ще збільшувати видатки? На які військові витрати і виробництва спрямовують ці гроші? Гість — Олександр Кочетков, політолог, експерт з ракетно-ядерного озброєння.
Україна вже отримує зброю з пакета допомоги, про який США оголосили минулого тижня, — Білий дім.
Știri în limba română
Správy v slovenskom jazyku
Magyar nyelvű hírek
Новини на български език
Novini gagauzkoy movoya
Повернення чоловіків призовного віку з Європи. Гість: Андрій Кулібаба, військовослужбовець ЗСУ, член Громадської ради доброчесності, юрист.
У світі почали судитися за використання згенерованого штучним інтелектом голосу померлих виконавців. Інфопривід: Drake випустив дисс зі згенерованим голосом легендарного Тупака Шакура. Юристи останього готують позов, і Drake тепер все видаляє. Гості: Олексій Бондаренко, музичний критик, головний редактор медіа про нову українську культуру LiRoom; Олена КарнАух-Голодняк, адвокатка, правозахисниця.
В останній тиждень квітня 2024 року проходить Всесвітній тиждень імунізації. Про рівень імунізації в Україні. Чи задовільний він? Як на імунізацію впливає війна? Чи є проблеми з вакцинами? Чи охоче вакцинують батьки дітей і вакцинуються самі? Згадаємо спалахи інфекційних захворювань, статистику і важливість щеплення. Гість — Федір Лапій, лікар, дитячий інфекціоніст, голова Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики при МОЗ України.
"Щоденник спротиву" – щоденний огляд подій, які відбуваються на деокупованих та тимчасово окупованих, прифронтових територіях. У програмі можна почути інформацію про життя людей на цих територій, про проблеми та виклики, які постають перед ними. Як себе убезпечити? Як зберегти життя та здоров’я? Куди звертатися по допомогу та як евакуюватися з окупованих і прифронтових територій? Як відбувається відновлення деокупованих територій та багато іншого.
1945 року США скинули на Японію дві атомні бомби, потім країну окупували, написали японцям нову Конституцію, дали чимало грошей на відбудову. Сьогодні США та Японія – партнери і союзники. На державному рівні. А суто в людському, гуманітарному вимірі, як японці та американці проходили етапи взаємного прощення і примирення? Досліджуємо разом із кандидатом філософських наук, японістом, доцентом кафедри філософії факультету соціології та права Київського політехнічного інституту імені Ігоря Сікорського Сергієм Гераськовим.
Одеса оговтується від наслідків ворожого удару, який росіяни завдали напередодні. У області день жалоби.
Митники викрили ділків, які наживалися на продажі авто, ввезених в Україну як "гуманітарна допомога" для військових.
Держприкордонслужба створює підрозділи нового зразка бригадного типу для підсилення своїх можливостей.
Що сталося у п'ятницю, 26 квітня, на Годині запитань до Уряду? Які питання могли бути до віцепрем'єра Олександра Кубракова? Хто і як мав захистики об`єкти енергетики і хто відповідальний, що через два роки пісдя початку повномасштабної війни об'єкти енергетичної інфрастурктури виявилися беззахисними перед російськими ударами? Гість: Тарас Загородній, керуючий партнер Національної антикризової групи.
Росіяни щодня штурмують Часів Яр на Донеччині. Яка ситуація на передовій?
Частина українських пілотів вже завершують навчання на американських винищувачах Ф-16.
Știri în limba română
Správy v slovenskom jazyku
Magyar nyelvű hírek
Новини на български език
Novini gagauzkoy movoya
До 10 зросла кількість поранених внаслідок російських авіаударів по Харкову.
У порожні оселі на тимчасово окупованих територіях Запорізької області росіяни заселяють військових.
Київ та Вашингтон фіналізують двосторонню безпекову угоду. Про це заявив Президент Зеленскьки. Вона діятиме 10 років. Загалом вже підписано угоди з дев'ятьма країнами. Ці угоди діятимуть до вступу в НАТО чи паралельно, які гарантії у цих документах прописано, з якими країнами ще планується підписання. Чи не стануть ці угоди альтернативою НАТО? На зв'язку: Олександр Леонов, директор Центру прикладних політичних досліджень "Пента".
У Харкові внаслідок ранкового ворожого обстрілу один загиблий і 10 поранених.
Серед них двоє поліцейських. Росія за останній рік виготовляла боєприпаси, ракети і танки швидше, ніж будь-коли в своїй сучасній історії.
У Києві відкрили перший рекрутинговий центр української армії.
Україна та ОАЕ завершили переговори щодо Угоди про всеосяжне економічне партнерство. Що це означає для двох країн. Чому цю Угоду називають історичною та унікальною. Чи дозволить це розширити співробітницьво в регіоні. На зв'язку: Валерій Король, віце-президент Торгово-промислової палати.
Ідентифіковано чотирьох росіян, які катували місцевих мешканців під час окупації Київщини.
Енергосистема України залишається збалансованою та стабільною.
Винищувач F-16: в очікуванні появи у нашому небі. Чи справді ці літаки здатні змінити баланс сил у повітрі і тим самим вплинути на перебіг бойових дій. Чому його називають легендарним. І як ці літаки показали себе у бойових умовах. Про життєпис цього винищувача. Цієї весни виходить книга "Бойовий сокіл. Історія F-16". Її автор Андрій Харук. Гість — Андрій Харук, доктор історичних наук, професор кафедри гуманітарних наук Національної академії сухопутних військ ім. гетьмана Петра Сагайдачного.
У Харкові внаслідок атаки росіян загинув один чоловік. Репортаж із місця подій.
Упродовж минулої доби на фронті відбулося 96 бойових зіткнень.
Світ спорту з його найцікавішими і найважливішими подіями. Інтерв'ю з тренерами та спортсменами, розповіді про нові досягнення, аналіз поєдинків та змагань.
Командир УПА "визнав", що українців нібито "не існувало" до ХХ століття.
У випуску розглядаємо черговий фейк на історичну тематику. Василь Кук, який був лідером українського визвольного руху та останнім Головним командиром Української повстанської армії (УПА) після загибелі генерала Романа Шухевича начебто "зізнався", що "українців не існувало" до 20-го століття. Про це повідомляють російські телеграм-канали. Ці повідомлення співзвучні з тезами Путіна про так звану "історичну єдність" Росії та України, якими він обґрунтовував початок повномасштабного вторгнення у лютому 2022 року. На чому ламається логіка російської пропаганди — з’ясовуватимемо у випуску.
Головні новини дня.
На передовій бракує бійців, зазначають захисники. Тим часом росіяни продовжують атакувати на семи відтинках фронту.
Україна не повертатиме примусово чоловіків призовного віку з-за кордону.
У Києві писанкарі з різних регіонів України встановили світовий рекорд.
Ексголовнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний знявся у документальному фільмі "Да Вінчі". Генерал розповів про знайомство і дружбу з колишнім командиром батальйону "Вовки Да Вінчі" Дмитром Коцюбайлом. Прем’єра стрічки запланована на квітень. Гості: Володимир Сидько, режисер "Да Вінчі"; Назар Борушок, продюсер фільму "Да Вінчі".
Світ спорту з його найцікавішими і найважливішими подіями. Інтерв'ю з тренерами та спортсменами, розповіді про нові досягнення, аналіз поєдинків та змагань.
În noua ediție a emsiunii radiofonice ”Obiectiv Comun” discutăm cu Nicolae Șapcă, jurnalistul, președintele Societății Scriitorilor români din Cernăuți, despre reluarea activității acestei societăți.
У новому випуску радіопередачі «Спільна мета» говоримо з журналістом, головою Товариства румунських письменників у Чернівцях Миколою Шапке про відновлення діяльності цього товариства.
Двоє людей загинули у Донецькій області внаслідок ворожих обстрілів.
Латвія затвердила надання Україні нової партії військової допомоги.
Як уникнути шахрайських пасток, роблячи перші кроки у фінансовому житті? Від дрібного шрифту у кредитних договорах до приманки "легким заробітком на біржі" та соціального інжинірингу із дзвінками про нещастя у близьких родичів. Гість — Вадим Парновий, фінансовий консультант.
Звернення Президента України Володимира Зеленського.
Бажаю здоров’я, шановні українці, українки!
Сьогодні передусім наша вдячність кожному воїну Державної прикордонної служби України. Сьогодні – їхній професійний день. Це тисячі фахових воїнів – справді хоробрих людей, які не лише захищають наш державний кордон, а й разом з усіма Силами оборони та безпеки України б’ються на фронті, зокрема на найбільш гарячих напрямках. І б’ються справді героїчно. Дякую кожному солдату, сержанту, офіцеру та генералу Державної прикордонної служби України, усім підрозділам, які знищують окупанта й оберігають наші громади у прикордонні від російських терористів. Кожна знищена російська ДРГ, кожен відбитий російський штурм – це наближення того дня, коли дійде навіть до божевільних у Кремлі, що їм не зламати України. Хочу зараз особливо відзначити підрозділи та воїнів нашої Державної прикордонної служби України, які саме цими днями, цими тижнями проявили себе в боях. Луганський прикордонний загін, бригада «Помста», і особливо сержант Антон Кирилов, старший сержант Василь Лусків та старший лейтенант Сергій Незговоров. Я дякую, хлопці! Донецький прикордонний загін: солдати Ярослав Федоренко та Денис Яблінський, старший солдат Олег Зімірський. Дякую! Південь нашої держави – воїни Херсонського прикордонного загону: солдат Сергій Троценко, сержант Юрій Швець і старший сержант Антон Канівець. Дякую! Бердянський прикордонний загін – особливо сержант Дмитро Мануілов та старший лейтенант Сергій Перетятко. Молодці! Наші воїни прикордонної служби з підрозділів Морської охорони. Дякую всім вам! А особливо заслуговують вдячності матрос Артем Назаренко, старший матрос Валерій Луценко, головний старшина Юрій Петрик та лейтенант Антон Конученко. Також Чернігівський прикордонний загін, воїни якого воюють на Новопавлівському напрямку – і справді результативно. Солдат Анатолій Романченко, штаб-сержант Костянтин Мельничук та головний сержант Денис Бортний. Дякую вам за хоробрість, хлопці, та всім вашим побратимам! Напередодні я підписав і кілька указів щодо Державної прикордонної служби України та її воїнів. Відзначив званням Герой України майстер-сержанта Олега Пришневського та підполковника Дмитра Олексюка. Дякую, хлопці! Також підписав указ про відзначення державними нагородами – «Хрестом бойових заслуг», орденами 271 воїна-прикордонника. Також підписав закон України про збільшення штатної чисельності Державної прикордонної служби – це відзнака державою вашої ефективності, воїни, у захисті України, нашої незалежності, життя наших людей. Справді ефективні структури в Силах оборони та безпеки України заслуговують на нарощування й поширення їхнього досвіду в інших елементах нашого війська.
Сьогодні було протягом дня багато нарад саме на військову тематику – щодо ситуації на фронті, наступальних дій окупанта і наших дій – і для того, щоб зірвати російські задуми, і для того, щоб досягти наших завдань. Була доповідь Головкома Олександра Сирського, ще окремо обговорили з міністром оборони Рустемом Умєровим постачання зброї та комунікацію з партнерами. Нам потрібне суттєве прискорення постачання, щоб відчутно посилити можливості наших воїнів. На фронті мають домінувати не російські авіабомби та штурмові дії, а наша, українська ініціатива – наша ППО, наша артилерія, наші дрони. Частково ми це вирішуємо завдяки нашому виробництву та кожному й кожній, хто допомагає Силам оборони. Особливих результатів вдалося досягти щодо дронів – дякую кожному й кожній, хто працює заради цього, хто виробляє дрони, хто тренує операторів, постачає все необхідне. Я дякую кожному з партнерів, хто в цей час робить справді все, що може, щоб зміцнити наші позиції. Дуже розраховуємо на оперативність постачання від Сполучених Штатів – це постачання, яке має відчуватись у знищеній логістиці окупанта, у їхньому страху базуватися будь-де на окупованій території, а також у нашій силі – у силі, що має показати себе і на Покровському напрямку, і Курахівському, Сіверському, Лиманському, Купʼянському… На півдні держави. Всюди, де Росія тисне, і де ми її маємо витіснити. І також усюди, де можуть бути нові ударні загрози. І ще одне за сьогодні. Була доповідь Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля. Обговорили й деталі щодо постачання зброї та снарядів – відповідної роботи з партнерами. Премʼєр-міністр прозвітував про перемовини щодо цього – про реалізацію рішень. Зокрема, я хочу подякувати уряду та особисто Прем’єр-міністру Чехії за пришвидшення реалізації артилерійської ініціативи. Також детально проговорили сьогодні й підготовку до першого Саміту миру, роботу, зокрема, з державами Глобального Півдня: урядовці, наші дипломати, Офіс Президента – усі разом працюватимуть, щоб якнайбільше лідерів та народів могли проявити себе у роботі щодо миру. Також обговорили й роботу на європейському напрямку – підготовку рішень, яких очікуємо у червні, фактичного відкриття переговорів про вступ України у Європейський Союз. Це те, що справді потрібно. І з нашого боку все готово. Дякую всім, хто б’ється й працює заради нашої держави та людей! Я дякую всім у світі, хто з Україною! Усім, хто допомагає – допомагає вчасно й саме так, як треба, щоб перемагати. Слава Україні!