Росіяни збільшують застосування авіації на Харківщині.
На Курщині могли бути нейтралізовані близько 1000 південноросійських військових.
Рекордне наближення космічного зонду до Сонця.
Військово-політичні підсумки року. Реальна ситуація на фронті та в тилу. Шанси на перемир'я. Гість студії — Іван Ступак, військовий аналітик, колишній працівник СБУ (2004-2015).
США запровадили санкції проти лідера грузинської провладної партії Іванішвілі.
Азербайджанський літак збила російська ППО.
Якою може бути війна наступного року, чи зможе Україна сама себе більше озброювати і чому це важливо. Поставки зброї від партнерів. Ініціатива на полі бою: які фактори її визначають. Звідки беруться прогнози про тривалість і завершення війни: чи можна це спрогнозувати зараз. Гість — Селезньов Владислав, військовий експерт, полковник запасу ВМС ЗСУ.
Як правильно годувати птахів взимку аби не нашкодити. На зв’язку — Вадим Жуленко, біолог-орнітолог, дослідник зимової орнітофауни, блогер, автор ютуб-каналу "Біо".
Україна підготувала все для проведення Другого саміту Миру.
У Сил Оборони можуть закінчуватися запаси ракет Атакмс.
В Миколаєві через атаку дронів палає дах багатоповерхівки.
Звернення Президента України Володимира Зеленського.
"Знай свою Україну". Онлайн-курс про українську народну культуру, що допоможе дізнатися більше про себе через історію та культуру власної країни. Гості: Вероніка Селега, директорка креативної агенції Bickerstaff.157 та учасниця ансамблю української автентичної музики "Божичі"; Ната Жижченко, відома як фронтвумен гурту "Онука", активно сприяє збереженню та популяризації традиційної української культури через свою музичну діяльність та культурні ініціативи.
"Аудіокнижка". Оксана Забужко, "Музей покинутих секретів".
"Хвилина класики". Ф.Тальга, інпродукція і блискучі варіації для гітари.
У Миколаєві рятувальники ліквідували пожежу.
Росія залучила 40 українських дітей із Бердянська до "Юнармії".
Близько 1400 далекобійних ракет має в запасі рф.
Сьогодні в центрі нашої уваги буде Арктика. Чому Китай і росія спільно патрулюють в Північному Льодовитому океані. Бо варто пам'ятати, що згідно з міжнародним правом, Північний полюс і прилеглий до нього регіон Північного Льодовитого океану не належить жодній країні. Гість — Михайло Гончар, президент Центру глобалістики "Стратегія ХХІ".
ЗСУ відбили велику механізовану атаку росіян під Кліщіївкою та яка чисельність російських війск на території України.
Послуга "Домашній Майстер": де шукати працівника для дрібного ремонту, прибирання помешкання та як діяти, якщо господар побачив, що після роботи щось зникло з квартири чи було зламано? І як захиститися хатньому робітнику від претензій, агресії і домагань замовника? Гості: Марія Абдулліна, керівниця напрямку OLX Робота та послуги; Олена Маньківська, юристка системи безоплатної правничої допомоги.
Різдво у Музеї просто неба: як і коли колядуватимуть у Національному музеї народної архітектури та побуту. Гостя — Ірина Батюк, заступниця генерального директора з культурно-просвітницької діяльності музею народної архітектури та побуту України.
Радіотеатр у році, що минає. Що ми слухали? Гостя — Наталя Коломієць, завідувачка редакції літературних передач, авторка і режисерка-постановниця радіовистав.
США планують виділити новий пакет військової допомоги для України.
Через атаку безпілотників у росії є поранені.
Він був дипломатом ще до проголошення Незалежності у 91-му та радником-посланником у Посольстві України в Канаді разом з Левком Лукʼяненком, домагався, будучи Послом у Єгипті, концесії тамтешніх нафтових родовищ для Нафтогазу України. Надзвичайний та Повноважний Посол України Андрій Веселовський розповість, як збільшити товарообіг на десятки мільярдів доларів і пояснити місцевій владі, що Помаранчева революція — не державний переворот.
Володимир Зеленський підтвердив, що українські бійці взяли у полон північнокорейських солдатів.
В Україні з'явилося нове державне свято.
Ярослав Скрипник — керівник підприємства легкої промисловості. Весь його бізнес був у Херсоні. Там ще у 2012 році придбав стару фабрику, переобладнав і запустив у виробництво форменного одягу. Серед замовників були і Національна гвардія, і Національна поліція. За 10 років справу вдалося суттєво масштабувати. В області відкрили 6 фабрик, на яких працювали понад 450 працівників. Коли в 2022-му російські війська пройшли Чонгар, чоловік ухвалив єдине можливе рішення — рятувати життя людей. Тож Ярослав і його команда змушені були терміного виїжджати з Херсонщини на Черкащину. А от потужності підприємства релокувати не вдалося.
Що таке "БОБЛЯТИ"? Це — змішувати. Діалекти Миколаївщини.
На кордоні затримали шістьох чоловіків, які намагалися перетнути Тису на гумовому човні.
Англійська мова стане обов'язковою для військових-контрактників.
У Казахстані розбився літак з 67 людьми. Рейс J2-8243 прямував зі столиці Азербайджану Баку до російського Грозного.
Лицар 2-х орденів Богдана Хмельницького, заступник командира 24-ї їм. Короля Данила підполковник Роман Думʼянчук — про воїнський обовʼязок та свою особливу любов до танків — грізних машин, які ніжно називають "ведмедиками".
Миколаїв атакували російські шахеди.
ДБР завершили досудове розслідування стосовно правоохоронця, який продавав інформацію з обмеженим доступом.
Про стан справ у зоні відповідальності батальйону. Що це за програма "маскарад", яку росіяни вже почали задіювати? Варто чи ні очікувати масованого обстрілу в новорічну ніч? Також за даними Politico, рф може захопити частину Естонії, яка є країною НАТО. Чи дійсно росії вистачить клепки це зробити? Гість — Юрій Федоренко, командир Батальйону ударних безпілотних авіаційних комплексів "АХІЛЛЕС" 92 ОШБр ім. кошового отамана Івана Сірка.
Внаслідок вечірнього обстрілу Дніпропетровщини постраждала жінка.
Бєлгородську область росії атакували безпілотники.
На Херсонщині протягом минулої доби внаслідок російських обстрілів 5 людей дістали поранення.
Прем’єр-міністр Словаччини пригрозив Україні припинити постачання електроенергії через відмову від транзиту російського газу.
У грудні українці отримають менші зарплати через підвищений військовий збір (5%). Хто є платниками військового збору і на що вплине його збільшення? Скільки взагалі відсотків зарплати йде на податки в Україні? Та на скільки збідніють українці, враховуючи шалену інфляцію і ціни, які постійно ростуть? Гість — Ілля Несходовський, керівник аналітичного напряму мережі АНТС.
Сили ППО цієї ночі знищили 15 російських безпілотників.
Майже 19% дітей у світі живе в зоні конфлікту.
Важливість турботи суспільства про поранених, які перебувають в лікарнях. Адже сьогодні поранених можуть розміщувати в різних регіонах країни, тому надвелике значення мають не лише донати, а й їх фізична підтримка. Про відповідальну благодійність. Оскільки важливо не лише донатити, а чітко знати кому, щоб не втрапити на шахрайські схеми, вигадані із-за порєбріка. Гість — Сергій Сошинський, президет міжнародного фонду "Здоров’я українського народу" та ініціатор програми "Врятуй кінцівку".
Карпулінг: як впливає на економіку та екологію. Гостя — Марина Пухова, координаторка комунікацій BlaBlaCar в Центральній та Східній Європі.
Молоді підприємці Лілія та Олександр Стрибайло з Очеретиного Донецької області перед початком повномасштабного вторгнення тільки-но розпочали власну справу, як довелося виїхати у Кривий Ріг. Родина на новому місці відкрила власний бізнес.
Українські захисники відновили раніше втрачені позиції біля Сіверська.
Міністерство молоді та спорту створить науково-освітній спортивний кластер.
Карпулінг: як впливає на економіку та екологію. Гостя — Марина Пухова, координаторка комунікацій BlaBlaCar в Центральній та Східній Європі.
На Херсонщині внаслідок ранкового російського обстрілу поранено чоловіка.
Мирноград через обстріли лишився без газу, води та електрики.
Цифрова безпека: як громадяни можуть захистити себе та допомогти державі. Гість — Віталій Якушев, CEO компанії із кібербезпеки 10 Guards.
Українські безпілотники здатні вражати цілі на відстані до 2 тис. кілометрів.
Збройні сили презентували інформаційну платформу "На зв’язку".
Цифрова безпека: як громадяни можуть захистити себе та допомогти державі. Гість — Віталій Якушев, CEO компанії із кібербезпеки 10 Guards.
Володимир Касалапа — родом із міста Щастя Луганської області. Те, що більшість українців пережили у 2022-му році, йому довелося пройти ще 2014-го. Володимиру довелося рятувати життя і вивезти родину з Луганщини, а сам він разом з батьком пішли служити до батальйону "Айдар". Після демобілізації побратими запросили до Івано-Франківська. Вже на Прикарпатті Володимир і його родина отримали квартиру. Грошей вистачило тільки зробити ремонт, а от меблів не було. Тож чоловік, хоч і ніколи не працював з деревом, вирішив зробити тумбочки та ліжка. Вийшло добре. Почав приймати замовлення від інших.
Покровськ на Донеччині сьогодні повністю залишився без світла.
Україна підготувала все необхідне для проведення другого Саміту миру.
- Австралійський портал THE STRATEGIST розмістив статтю, автори якої зазначають, що Норвегія наживається на російсько-українській війні та санкціях проти рф, проте не направляє навіть частини з зароблених наддоходів на допомогу Україні;
- Екологічне видання DOWN TO EARTH із Індії проаналізувало світову продовольчу кризу та те, як її посилює війна в Україні;
- EURONEWS написав про українських захисників, які вимушені зустрічати Різдво в російському полоні, та про зусилля, що докладаються для їхнього звільнення з полону;
- Журналіст BBC зробив репортаж із українського Покровська, у якому розповів про всесвітньо відомий "Щедрик" Миколи Леонтовича та про те, як ця мелодія надихає українських бійців продовжувати оборону міста.
На Лиманському напрямку росіяни поновили механізовані штурми.
Погрози прем'єра Словаччини Фіцо про припинення постачання електрики не загрожують Україні.
- Австралійський портал THE STRATEGIST розмістив статтю, автори якої зазначають, що Норвегія наживається на російсько-українській війні та санкціях проти рф, проте не направляє навіть частини з зароблених наддоходів на допомогу Україні;
- Екологічне видання DOWN TO EARTH із Індії проаналізувало світову продовольчу кризу та те, як її посилює війна в Україні;
- EURONEWS написав про українських захисників, які вимушені зустрічати Різдво в російському полоні, та про зусилля, що докладаються для їхнього звільнення з полону;
- Журналіст BBC зробив репортаж із українського Покровська, у якому розповів про всесвітньо відомий "Щедрик" Миколи Леонтовича та про те, як ця мелодія надихає українських бійців продовжувати оборону міста.
Майже 400-а ударів за добу росіяни завдали по 12 населених пунктах Запорізької області.
Скорботну коляду влаштували на Личаківському кладовищі Львова для вшанування полеглих захисників України.
Російський індекс погроз: у вересні цього року кількість публічних нагнітаючих висловлювань від російських політиків вперше випередила період перед повномасштабним вторгненням. Такі дані дослідження від OpenMinds. Як змінювались російські погрози, що на них вплинуло? Яке рішення буквально довело росіян до сказу? Гостя — Юлія Дукач, кандидатка соціологічних наук, очолює дослідження дезінформації в OpenMinds.
Україна вперше отримала американський скраплений газ через Грецію.
В Україні запровадили нове державне свято.
В росії заблокували ютюб. Обсяги трафіку на платформі впали на понад 20%. Чи матиме це позитивний ефект для України, адже саме там активно працюють пропагандистські канали? У студії — Ігор Розкладай, заступник директора Центру демократії та верховенства права.
162 бойових зіткнення зафіксовано на фронті минулої доби.
Наступного тижня в Україні все ще діятимуть графіки відключень електроенергії.
Програма "єВідновлення": як вона діяла в 2024 році і що з нею буде в 2025-му. Гостя — Олена Шуляк, голова Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, голова партії "Слуга народу".
Від початку року росія втратила в Україні ще понад 400 тисяч своїх бойовиків.
Україна підготувала все необхідне для проведення другого Саміту миру.
Екологічна катастрофа в Керченській протоці, наслідки якої тільки розростаються. 15 грудня внаслідок аварії російських танкерів "Волгонефть-212" і "Волгонефть-239" в море потрапило кілька тисяч тонн мазуту. Дістався мазут і узбережжя анексованого росією Криму. Куди саме потрапив? Про які наслідки вже відомо? Гість — Павло Гольдін, український зоолог, доктор біологічних наук.
Минулої ночі російські війська атакували Миколаїв Шахедами.
Росія здатна виготовляти до півсотні різних ракет щомісяця.
Проєкт "Лікар&Ветеран". Гостя — Наталія Тулінова, директорка і засновниця національної агенції гуманітарної допомоги "ZDOROVI".
Робота з дітьми — це улюблена справа Ірини Тищенко. До війни вона жила у Новій Каховці і мала свою невеличку "Студію творчості". Коли у місто зайшли росіяни Ірина продовжувала свою справу. Тепер це вже була не просто робота, а місія. Студія була одночасно — і укриттям від обстрілів, і місцем психологічної терапії. З кожним днем у місті з'являлося все більше ворожої армії. Почастішали випадки викрадення і депортації дітей, тож Ірина вирішила виїжджати, спочатку у Запоріжжя, а звідти на Тернопільщину. Жінка сподівалася, що швидко знайде роботу, але така, щоб до душі, не знаходилася. Тож Ірина вирішила почати усе спочатку і відновити улюблену справу. Написала бізнес-план і виграла конкурс, завдяки якому знову почала роботу з дітьми.
Кабмін погодив звільнення керівників двох обласних військових адміністрацій.
Понад 3 сотні випадків підпалу військових автомобілів зафіксували в Україні цього року.
Проєкт "Лікар&Ветеран". Гостя — Наталія Тулінова, директорка і засновниця національної агенції гуманітарної допомоги "ZDOROVI".
Росіяни вдарили з артилерії по Білозерці на Херсонщині.
Покровськ на Донеччині сьогодні повністю залишився без світла.
Сьогодні в центрі уваги — російська пропаганда. Як вона працювала в 90-ті, як діє зараз. Особливо ганебно роспропагандисти поводяться з історією не лише України, а й Грузії та Ічкерії. На власному досвіді в цьому пересвідчилася гостя програми, журналістка Ічкерія-Ньюс, спецпредставниця прем’єр-міністра Чеченської республіки Ічкерія Ахмеда Закаєва з особливих доручень Інна Курочкіна.
Очільник кремля путін вибачився перед президентом Азербайджану Ільхамом Алієвим за "інцидент" з літаком Azerbaijan Airlines.
Сьогодні в центрі уваги — російська пропаганда. Як вона працювала в 90-ті, як діє зараз. Особливо ганебно роспропагандисти поводяться з історією не лише України, а й Грузії та Ічкерії. На власному досвіді в цьому пересвідчилася гостя програми, журналістка Ічкерія-Ньюс, спецпредставниця прем’єр-міністра Чеченської республіки Ічкерія Ахмеда Закаєва з особливих доручень Інна Курочкіна.
Володимир Касалапа — родом із міста Щастя Луганської області. Те, що більшість українців пережили у 2022-му році, йому довелося пройти ще 2014-го. Володимиру довелося рятувати життя і вивезти родину з Луганщини, а сам він разом з батьком пішли служити до батальйону "Айдар". Після демобілізації побратими запросили до Івано-Франківська. Вже на Прикарпатті Володимир і його родина отримали квартиру. Грошей вистачило тільки зробити ремонт, а от меблів не було. Тож чоловік, хоч і ніколи не працював з деревом, вирішив зробити тумбочки та ліжка. Вийшло добре. Почав приймати замовлення від інших.
Покровський напрямок залишається найгарячішою ділянкою на мапі бойових дій.
Президент Азербайджану назвав причину падіння пасажирського літака у Казахстані.
Про життя, діяльність і творчість Олени Пчілки – матері-засновниці України. Які були її ключові ідеї? В чому вона була згідна, а в чому розходилася зі своїм знаменитим братом Михайлом Драгомановим і своєю славетною донькою – Лесею Українкою? Гостя — Богдана Романцова, літературна критикиня.
Покровський напрямок залишається найгарячішою ділянкою на мапі бойових дій.
Міністр енергетики відреагував на погрози словацького прем'єра припинити імпорт електроенергії до України.
Про життя, діяльність і творчість Олени Пчілки – матері-засновниці України. Які були її ключові ідеї? В чому вона була згідна, а в чому розходилася зі своїм знаменитим братом Михайлом Драгомановим і своєю славетною донькою – Лесею Українкою? Гостя — Богдана Романцова, літературна критикиня.
Що таке "ДЗИГАРОК"? Так називають годинник на Буковині. Діалектизми Буковини.
Росіяни не полишають намірів до нового року зайти на Куп’янськ-Вузловий.
США передадуть Україні новий пакет допомоги.
Політичні підсумки року: що вдалось, а що — ні Україні на третьому році повномасштабної війни. Гість — Андрій Городницький, політичний експерт, кандидат філософських наук.
Росія здатна виготовляти до півсотні різних ракет щомісяця.
Укрзалізниця сформувала ще один медичний поїзд, який рятуватиме життя військових.
Збитий політ. Про збитий росіянами пасажирський літак Embraer 190 авіакомпанії Azerbaijan Airlines. Чи вдасться нам дізнатись правду? Наскільки реально притягнути винних до відповідальності? Як надовго іноземні авіакомпанії можуть скасовувати польоти до рф? Гість — Богдан Долінце, авіаційний експерт, член Громадської ради при Державіаслужбі.
33 бойових зіткнення відбулося сьогодні на Покровському напрямку.
Українські безпілотники здатні вражати цілі на відстані до 2 тис. кілометрів.
Чому зірвався конкурс до громадської антикорупційної ради Міністерства оборони. Гість — Сергій Миткалик, голова правління громадської організації "Антикорупційний штаб".
Росія здатна виготовляти до півсотні різних ракет щомісяця.
Кабмін погодив звільнення керівників двох обласних військових адміністрацій.
У 2022-му 27-річний Влад Харченко із мальовничого села на Січеславщині без вагань став солдатом. Так у нього, головного сержанта "Бороди" 60-ї Інгулецької бригади, з побратимами місцями бойової звитяги стали Херсонщина, Лиман, Бахмут. Скрізь, де бригада воює з гаслом "З Богом за Україну".
Головні новини дня.
Через кібератаку для українців стали недоступними низка державних послуг онлайн. Що робити, поки їх не відновлять і від яких дій варто утриматися на кілька тижнів, аби не натрапити на шахраїв. Про юридичний прогноз на наступний рік. Гість — Андрій Шабельніков, керуючий партнер адвокатського об'єднання "EvrikaLaw".
33 бойових зіткнення відбулося сьогодні на Покровському напрямку.
Наступного тижня в Україні все ще діятимуть графіки відключень електроенергії.
Театральні підсумки року. Гість — Сергій Васильєв, театральний критик, завідувач відділу Інституту проблем сучасного мистецтва Академії мистецтв України.
Якими музичними подіями запам’ятається рік, що минає? Про те, що цікавого й непересічного цьогоріч відбувалося в концертних залах, музичних театрах і на Радіо Культура. Гостя — Світлана Галась, музикознавиця.
На передовій відбулося 82 бойових зіткнення.
США передадуть Україні новий пакет допомоги.
Проблема нищення і збереження культурної спадщини під час війни. Яким був для нас 2024-й рік? Гостя — Катерина Чуєва, експертка проєкту "Мережа захисту культурної спадщини".
Що таке "Тремпель"? Тремпель — це вішалка, плечики. Діалекти Харкова.
Про імпорт електроенергії з Європейського Союзу говорили українські високопосадовці.
На Харківщині та у Дніпрі тривають відновлювальні роботи після російських обстрілів цього тижня.
Це відбулося в Херсонському обласному будинку дитини на самому початку повномасштабного вторгнення. І ця історія – в певному сенсі, унікальна в контексті депортації росіянами таких дітей. Станом на 24-те лютого 2022-го року в дитбудинку перебували 63 дитини. Почалась окупація і вивезти 63-х вихованців українська сторона не змогла. Росіяни вивезли дітей в окупований Крим, а двох з них ще в Херсоні викрали російські політики, і навіть таємно всиновили вже в росії. Як таке могло статися — розповідають очевидці, дослідники та учасники досудового розслідування цього воєнного злочину.
Родина Анастасії Муранової до війни жила у Сєвєродонецьку. Вони з чоловіком були підприємцями: Анастасія мала власну школу англійської мови, а чоловік — популярний ресторан. У бізнес вкладалася душа і багато коштів. У 21-му, прямо перед війною, у ресторані обновили все обладнання, а у школі зробили ремонт. Пара була щаслива і вірила, що місто стрімко розвиватиметься. Лютий 22-го змінив усе. Перші 20-ть днів великої війни подружжя провело у бомбосховищі, а потім змушені були виїхати з міста до Києва. І там почали усе спочатку.
Що таке "ЧАРА"? Важливий наголос. Якщо наголос на першому складі, то це буде старовинна посудина для пиття вина. Якщо на останньому — сковорідка. Діалектизми Кіровоградщини.
Звернення Президента України Володимира Зеленського.
Дорогі українці!
Сьогодні я говорив із Президентом Азербайджану. Висловив співчуття Президенту і народу Азербайджану. Не сумніваюсь, що можна встановити повну правду про катастрофу літака "Азербайджанських авіаліній" і що Росії не вдасться нічого приховати. Зараз уже залучені партнери, яким може довіряти передусім Азербайджан. Україна надасть усю допомогу, яка необхідна. І ми закликаємо підтримувати Азербайджан у цій ситуації. І кожну країну – тиснути на Росію, щоб припинилася брехня про цю катастрофу – така ж брехня, як була і про MH-17, про збитий над Донеччиною боїнг. В розмові з Президентом Алієвим ми відзначили героїзм екіпажу, який витягнув літак на територію Казахстану і який врятував 29 людей. Але, на жаль, багато загиблих, і за все це повинна бути відповідальність – відповідальність саме тих, хто ударив по літаку і хто все це в Росії допустив: що літак став мішенню. Заслухав сьогодні доповідь розвідки щодо того, що сталось і наявних у нас даних. Я доручив передати всі факти партнерам. Найближчими днями ми будемо продовжувати нашу комунікацію з лідерами. Хоч і Новий рік наближається, але робота без зупинок. Уже ми маємо попередній графік нашої дипломатичної активності й на січень місяць, зокрема з нашими американськими партнерами. Говорив сьогодні з Премʼєр-міністром України Денисом Шмигалем, а також спілкувався з міністром енергетики Германом Галущенком. Заслухав деталі по імпорту електрики з Євросоюзу в Україну через Словаччину – близько 19 %. Це у загальному обсязі. Ми працюємо з іншими сусідами в ЄС. І я доручив нашим урядовцям робити разом з Єврокомісією, разом з усіма нашими партнерами у Європі все, щоб зберегти стабільність обʼєднаної європейської енергосистеми та європейських енергетичних правил. Хоч би що там Путін сказав Фіцо, коли той був у Кремлі, але європейські правила повинні бути сильнішими, ніж звʼязки того чи іншого персонажа з Москвою. Ми готуємо кілька важливих кадрових рішень. Укази вже незабаром. Я хочу подякувати всім, хто допомагає! Слава Україні!