Zilnic Radioul Ucrainean pregătește un rezumat al celor mai importante știri despre războiul ruso-ucrainean în formatul unui podcast scurt. Oferim doar informații de încredere din surse confirmate: comunicăm despre evenimente militare, oglindim știrile din orașele atacate de Rusia, precum și viața în regiunile Ucrainei de lângă linia frontului. Dacă doriți să urmăriți situația din Ucraina, dar nu aveți timp să citiți în mod constant știrile – "Ucraina: problemele securităţii" este creat anume pentru dumneavoastră.
Ми з України на захисті європейських цінностей!
Occidentul trebuie să neutralizeze marja de siguranță a Rusiei și trebuie să simtă că un război în continuare îi este fatal. În primul rând, este vorba despre permisiunea acordată Ucrainei de a folosi arme occidentale pentru a lovi teritoriul statului agresor – Oleksandr Leonov, director executiv al Centrului „Penta” pentru Studii Politice Aplicate.
La summit-ul NATO de la Washington din 9-11 iulie, Ucraina se așteaptă ca partenerii săi occidentali să ia decizii strategice privind apărarea antiaeriană și antirachetă – Olga Stefanișyna, viceprim-ministru pentru integrarea europeană și euroatlantică a Ucrainei.
La Cernăuți a avut loc o masă rotundă cu tema „Consolidarea egalității și protecției drepturilor minorităților (comunităților) naționale din Ucraina în conformitate cu standardele europene, inclusiv în cadrul negocierilor de aderare la Uniunea Europeană”, la care au participat comisarul Parlamentului ucrainean pentru drepturile omului, Dmytro Lubineț, și Avocatul Poporului din România, Renate Weber.
Захід має нейтралізувати запас міцності Росії, вона має відчувати, що подальше ведення війни для неї є згубним. Насамперед це стосується надання дозволу на використання Україною західної зброї з метою завдання ударів по території держави-агресорки – виконавчий директор Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Олександр Леонов.
На саміті НАТО у Вашингтоні, який відбудеться 9-11 липня, Україна очікує ухвалення західними партнерами стратегічних рішень щодо протиповітряної та протиракетної оборони нашої країни – віцепрем'єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина.
У Чернівцях провели круглий стіл на тему: «Посилення рівності та захисту прав національних меншин (спільнот) в Україні відповідно до європейських стандартів, у тому числі в рамках переговорів про вступ до Європейського Союзу», за участі Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Дмитра Лубінця, Народного адвоката Румунії Ренате Вебер.
У столиці планують встановити шість міні-ТЕЦ у спальних районах на правому і лівому берегах. Таким чином планують забезпечити електрикою 300 тисяч городян. Чи здатні міні-ТЕЦ стати альтернативою централізованій системі, як вони працюють, скільки коштують. Чи стане розподілена генерація порятунком взимку для нашої країни? Гість — Володимир Омельченко, директор енергетичних програм Центру Разумкова.
Ukraińskie Radio codziennie przygotowuje skrót najważniejszych wiadomości o wojnie rosyjsko-ukraińskiej w formie podcastu. Oferujemy tylko wiarygodne informacje z potwierdzonych źródeł: relacje o dzialaniach bojowych,reportaże z zaatakowanych przez rosje miast, wiadomości z życia w rejonach tylowych Ukrainy. Jeśli chcesz znać bieżącą sytuacje w Ukrainie, ale nie masz czasu na czytanie wiadomości przez cały dzień - „Ukraina: kwestia bezpieczeństwa” dla Ciebie.
Ще 300 тисяч війська і новий наступ росії з півночі, навіщо і кого лякає міністр оброни Умєров: чим і ким будемо оборонятися, якщо нинішня мобілізація можливо покриє тільки поточну нестачу людей?
Хто відповість за харківський провал на третьому році війни? Чи доповідають президенту, який здається був раніше впевнений в будівництві фортифікацій, а зараз впевнений в достатній кількості снарядів на фронті, правдиву інформацію?
Мобілізація: здається система знову не здатна обробити велику кількість людей в чергах в ТЦК, але при цьому готова затримувати людей на вулицях і відправляти їх у військо без належного медогляду і дотримання законних процедур?
США і надалі проти застосування своєї зброї проти території рф, при цьому Франція і деякі інші країни дозволяють використовувати свою зброю без обмежень, як це виглядатиме?
Саміт миру і позиція великих держав і глобального Півдня, навіщо він потрібен, якщо на нього не поїдуть керівники США, Китаю і Бразилії? Перспективи інших мирних ініціатив: "Китайський план", який підтримує росія, ЄС нібито на осінь готує мирний саміт за участі росії тощо?
Гість програми — Олексій Мельник, співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки Центру Разумкова.
Краткото ежедневно радиопредаване "Украйна: въпрос на сигурността" има важна роля – да предаде на аудиторията на Украинското радио, което се слуша не само в Украйна, но и в други страни, включително и в България, най-актуалната и достоверна информация за военните действия от страна на руските окупатори на теритоията на Украйна.
Слушателят научава не само за фактите от последните военни, икономически и културни събития, засягащи в това число и целият свят, но може и емоционално да усети тази или онази ситуация, благодарение на кратки забележки и коментари на военни, жертви на войната или официални лица. Войната на Русия в Украйна е въпрос на сигурност не само за украинците, а и за всеки жител на света, затова хората трябва да получават правилната информация, без пропоганда, за да оценяват истинната същност на случващото се в Украйна.
Держборг України перевищив 6 трильйонів гривень. Це вже рекорд? Як такий борг впливає на економіку, ризики? Скільки ще нам доведеться позичати і як бути із запозиченнями у майбутньому? Гість — Руслан Чорний, шеф-редактор Інформаційного агентства "Фінансовий клуб"
Верховна Рада ухвалила за основу законопроєкт про відповідальність за неналежне функціонування укриттів. Направлено на підпис Президенту закон про підтримку книговидання. Гостя — Оксана Заболотна, аналітикиня Центру спільних дій.
Як обрати безпечний табір для дітей. Гостя — Олена Лізвінська, керівниця навчальних проєктів з безпеки дітей, психологиня.
6 червня BRAND UKRAINE проводить у Парковому міжнародну конференцію, яка торкається бренду країни та міжнародних комунікацій. Цьогоріч у фокусі конференції буде м’яка сила України. Гостя — Марія Липяцька, голова ГО Brand Ukraine.
Дослідження українських полярників: хто і як їх фінансує. Гість: Євген Дикий, директор Національного антарктичного наукового центру МОН України, морський біолог, кандидат наук.
Новий пакет військової допомоги від США та заява головнокомандувача Збройних Сил Швеції, який вважає, що війна в Україні знаходиться у глухому куті. 23 травня у Львові пройшов Форум російської опозиції на підтримку України. Наскільки символічно, що саме у Львові було проведено такий Форум? Гість — Костянтин Машовець, координатор групи "Інформаційний спротив", військовий журналіст, полковник запасу.
Бронювання по-новому: чи сприйме вимушені новації бізнес? Якою буде реакція суспільства ? Чим відповість економіка? Гість програми — Дмитро Васильєв, політичний експерт, президент розвиткової Агенції досліджень та аналітики "Рада".
Тренувальні місії партнерів всередині України. Остаточного рішення ще немає, але підготовка іде вже відкрито. Головком Сирський підписав відповідні документи. Що заважає поверненню тренувальних місій в Україну? Хто з країн-партнерів може долучитися? І які перспективи перекрити принаймні Західну Україну союзною ППО. Гостя: Дарія Каленюк, виконавча директорка Центру протидії корупції.
У Харкові росіяни вдарили ракетою у п'ятиповерхівку.
Серія вибухів вночі пролунала у тимчасово окупованому Криму.
Відеофейки про Макрона та Трампа: як росіяни налаштовують суспільства країн Заходу проти України. Аналізуємо відеофейки, які росія вкидає задля стримання міжнародної підтримки України у війні проти росії. Одним фейковим відео російські пропагандисти приписують українським солдатам нібито "спалення опудала" Дональда Трампа. Іншим — розповідають про Макрона, якого начебто "погрозами змушують до ескалації" російсько-української війни. Які тактики використовують пропагандисти?
У Харкові росіяни вдарили ракетою у п'ятиповерхівку.
У Києві під час повітряної тривоги пролунали вибухи.
Зросла кількість жертв російської атаки на Харків цієї ночі.
У США присяжні визнали Дональда Трампа винним у фальсифікації документів.
Вночі армія рф завдала серію ракетних ударів по Харкову.
росіяни завдали удару також по Києву.
Вночі армія рф завдала серію ракетних ударів по Харкову.
росіяни завдали удару також по Києву.
Щонайменше п'ятеро людей загинули внаслідок нічної російської атаки у Харкові.
У Силах оборони розповіли, чим атакували нафтовий термінал порту "Кавказ" на території Краснодарського краю.
Крилату ракету "Іскандер-К" збили над Києвом цієї ночі.
Китай відмовився брати участь у саміті миру у Швейцарії.
Рятувальники продовжують шукати людей під завалами будинку у Харкові .
У внаслідок нічної атаки у Голосіївському районі столиці уламки ракет пошкодили електромережі.
Через мобілізацію в українських містах наростають проблеми з громадським транспортом. "Київський метрополітен" збільшує інтервали між поїздами через гострий кадровий дефіцит. У Миколаєві скорочують кількість автобусів через мобілізацію водіїв, є інші приклади. Як уникнути транспортного колапсу? Гість — Олег Васильєв, автор блогу "Залізні магістралі".
Достовірна інформація з перевірених джерел
Știri în limba română
Správy v slovenskom jazyku
Magyar nyelvű hírek
Новини на български език
Достовірна інформація з перевірених джерел
"Честь професії-2024": 30 травня відбулася церемонія оголошення і нагородження переможців конкурсу "Честь професії". Гостя — Інна Мельникова, керівниця проєктів Національної асоціації медіа і керівниця конкурсу "Честь професії".
75 осіб – воїни, прикордонники, а також – 4 цивільні особи, – вже на батьківщині внаслідок обміну з рф.
У Києві відбувся другий форум, присвячений збереженню культурної спадщини України. У студії — Ірина Жданова, журналістка Українського Радіо.
Близько 150 представників українських, польських та німецьких музеїв, регіональних та державних адміністрацій 28-29 травня збиралися в Берлін з метою розробки спільних пропозицій з українськими музеями для наступної "Ukraine Recovery Conference" 11-12 червня 2024 року в Берліні. Гостя — Ірина Корженкова, аналітикиня Центру спільних дій, брала участь у конференції в Берліні.
Достовірна інформація з перевірених джерел
"Щоденник спротиву" – щоденний огляд подій, які відбуваються на деокупованих та тимчасово окупованих, прифронтових територіях. У програмі можна почути інформацію про життя людей на цих територій, про проблеми та виклики, які постають перед ними. Як себе убезпечити? Як зберегти життя та здоров’я? Куди звертатися по допомогу та як евакуюватися з окупованих і прифронтових територій? Як відбувається відновлення деокупованих територій та багато іншого.
На Книжковому Арсеналі відбулася дискусія: "Українське радіо: 100 років спільної присутності" Учасники: Дмитро Хоркін, Маргарита Лазник, Олена Гусейнова, Ірина Славінська.
З російського полону повернулися ще 75 українців.
На Покровському напрямку ворог продовжує тиснути.
У Києві триває Книжковий арсенал.
Достовірна інформація з перевірених джерел
Știri în limba română
Správy v slovenskom jazyku
Magyar nyelvű hírek
Новини на български език
Novini gagauzkoy movoya
Німеччина передасть Україні ще один Patriot.
Держсекретар США офіційно підтвердив дозвіл для України застосовувати американську зброю по росії.
Зеленський їде до Саудівської Аравії. Якою може бути мета візиту? Також згадаємо поїздку на початку року і як розвиваються відносини між країнами? Яку наразі підтримку Україні надають в СА і яку роль вона може взяти на себе в припиненні війни та майбутніх мирних перемовинах? Гість — Ілія Куса, аналітик "Українського інституту майбутнього".
Як відбувається пошуково-рятувальна операція на місці влучання у п'ятиповерхівку Харкова — розповість наш кореспондент.
Як проходить нацвідбір для участі в "Іграх Нескорених".
Трампа визнано винним по всіх 34-х пунктах кримінального обвинувачення в штаті Нью-Йорк, вирок оголосяить 11 липня, які наслідки це матиме для ходу виборчої кампанії. На зв’язку — Артур Колдомасов, експерт із політики США.
На Покровському напрямку ворог змінив тактику.
На Сумщині мають розвіддані про чисельність ворога на кордонах.
Уряд ухвалив рішення про підвищення тарифів на електроенергію — скільки тепер буде коштувати кіловат.
Україна та Захід "вбивають дітей Донбасу", тому Росія їх "рятує".
1 червня — Міжнародний день захисту дітей. В умовах війни українські діти стали не просто жертвами, а об'єктом особливої уваги з боку окупантів — їх викрадають і депортують, хоч це заборонено міжнародним законодавством. Росія ж намагається уникнути відповідальності за цей міжнародний злочин, вигадуючи фейки і перекручуючи факти, аби переконати світ, що дітей вони не викрадали, а "рятували". І що ці діти нібито "самі хочуть жити" в Росії.
Захід, де снаряди? Найбільший постачальник боєприпасів у Центральній Європі, попередив, що зростання цін і низька якість означають, що половину отриманих снарядів не можна відправити на поля битв в Україні так швидко, як планувалося. Невтішна ситуація з чеською ініціативою щодо постачання боєприпасів для України: чому ЄС має поспішати? Гість програми — Андрій Городницький, політолог, кандидат філософських наук, заступник директора навчально-наукового інституту міжнародних відносин Київського міжнародного університету.
В Одесі пролунав вибух.
Президент підписав безпекові угоди. З якими країнами і про що?
Читаємо та оглядаємо такі матеріали, опубліковані за кордоном:
- Автори колонки у THE JAPAN TIMES наголошують на важливості членства України в НАТО для запобігання війн у майбутньому;
- Видання BLOOMBERG пише про те, як війна в Україні вплине на відродження ядерної енергетики;
- Американська регіональна газета штату Мічиган MACOMB DAILY опублікувала статтю колишнього конгресмена США Девіда Боніора, який написав про жахи, з якими стикаються українські діти, викрадені Росією;
- Агентство ASSOCIATED PRESS написало про контрасти у поводженні та умови, в яких знаходяться військовополонені в Україні та Росії."
Україна сьогодні повернула з російського полону 75 українців.
Влітку окупанти планують вивезти понад 40 тисяч дітей з тимчасово окупованих територій на так званий “відпочинок” до Росії. Навіщо росія це робить та який механізм повернення українських дітей, говоримо з засновником організації Save Ukraine Миколою Кулебою.
На Донеччині від російських обстрілів горить ліс;
З російського полону Україна повернула 75 людей.
Міноборони запустило пілотний проєкт з реабілітації військовослужбовців.
"Автомат тримали під подушкою". Українські миротворці в Африці.
Українські військові брали участь у миротворчих місіях у різних країнах Африки. Серед них — Ангола, Ліберія і Сьєрра-Леоне. Ці країни вразили українців низьким рівнем життя, а також особливостями місцевого клімату і природними умовами. Багато військових перехворіли на малярію. Незважаючи на це, миротворці успішно виконували покладені на них завдання. Які саме? Про миротворчий досвід в Африці розкажуть: Володимир Симоненко, учасник миротворчої місії в Анголі, старший прапорщик, начальник станції космічного зв'язку Юрій Лавров, помічник з питань преси командира 56-го окремого вертолітного загону Місії ООН в Ліберії Сергій Громов, учасник миротворчої місії у Сьєрра-Леоне, перекладач з англійської мови.