Zilnic Radioul Ucrainean pregătește un rezumat al celor mai importante știri despre războiul ruso-ucrainean în formatul unui podcast scurt. Oferim doar informații de încredere din surse confirmate: comunicăm despre evenimente militare, oglindim știrile din orașele atacate de Rusia, precum și viața în regiunile Ucrainei de lângă linia frontului. Dacă doriți să urmăriți situația din Ucraina, dar nu aveți timp să citiți în mod constant știrile – "Ucraina: problemele securităţii" este creat anume pentru dumneavoastră.
Ми з України на захисті європейських цінностей!
În cei doi ani de război declanșat de Rusia, Ucraina a devenit cel mai mare importator de arme din Europa – Pavlo Lakiiciuk, șeful proiectelor de securitate de la Centrul de Studii Globale „Strategia 21”.
Alegerile din Marea Britanie: ce se va schimba pentru Ucraina - Oleksandr Kraev, expert la Consiliul de politică externă „Prisma Ucraineană”.
Ucraina, cu sprijinul UE, creează condiții favorabile pentru dezvoltarea industriei de prelucrare a produselor agricole. „Uniunea Europeană a aprobat decizia de a prelungi acțiunile comerciale autonome pentru Ucraina pentru încă un an. Acesta este un semnal pozitiv pentru industria de prelucrare” – Taras Vysoțki, ministrul interimar al Politicii Agrare și Alimentației al Ucrainei.
Україна за понад два роки розв'язаної Росією війни стала найбільшим імпортером зброї в Європі, констатує керівник безпекових проєктів Центру глобалістики «Стратегія 21» Павло Лакійчук.
Великобританія йде на вибори: що зміниться для України – Олександр Краєв, експерт Ради зовнішньої політики «Українська призма».
Україна за підтримки ЄС створює сприятливі умови для розвитку агропереробної галузі. «Європейський Союз остаточно схвалив рішення про продовження ще на рік автономних торгових заходів для України. Це позитивний сигнал для переробної промисловості» – виконуючий обов’язки Міністра агрополітики та продовольства України Тарас Висоцький.
росіяни знову активізували масовані атаки — вночі та вдень 26 травня били по Хмельниччині крилатими та аеробалістичними ракетами. Володимир Зеленський у зверненні до світових лідерів заявив про нове угруповання росіян біля кордону за 90 кілометрів від Харкова. Гість — Ігор Романенко, засновник Благодійного фонду "Закриємо небо України", генерал-лейтенант у відставці, заступник начальника Генерального штабу ЗС України (2006-2010).
Ukraińskie Radio codziennie przygotowuje skrót najważniejszych wiadomości o wojnie rosyjsko-ukraińskiej w formie podcastu. Oferujemy tylko wiarygodne informacje z potwierdzonych źródeł: relacje o dzialaniach bojowych,reportaże z zaatakowanych przez rosje miast, wiadomości z życia w rejonach tylowych Ukrainy. Jeśli chcesz znać bieżącą sytuacje w Ukrainie, ale nie masz czasu na czytanie wiadomości przez cały dzień - „Ukraina: kwestia bezpieczeństwa” dla Ciebie.
Імпорт зброї до України за останні 5 років зріс на 6633% — такі дані повідомили у Страткомі ЗСУ. Водночас стрімко зростає вітчизняний ОПК, зараз у державному бюджеті навіть не вистачає коштів, аби "завантажити" ці заводи замовленнями на повну. Як розвинути українське виробництво, забезпечувати власні потреби і можливо навіть експортувати зброю в інші країни та поповнювати бюджет? Гість — Павло Лакійчук, керівник безпекових проєктів Центру глобалістики "Стратегія 21"(ВМС).
У ЄС хочуть офіційно почати переговори про членство України вже наступного місяця. На заваді, як завжди, стоїть Угорщина. Які наші перспективи станом на зараз? Гостя — Вікторія Вдовиченко, кандидатка історичних наук, програмна директорка безпекових студій Центру оборонних стратегій, викладачка Болонського університету та співголова Української програми Центру геополітики Кембриджського університету.
Краткото ежедневно радиопредаване "Украйна: въпрос на сигурността" има важна роля – да предаде на аудиторията на Украинското радио, което се слуша не само в Украйна, но и в други страни, включително и в България, най-актуалната и достоверна информация за военните действия от страна на руските окупатори на теритоията на Украйна.
Слушателят научава не само за фактите от последните военни, икономически и културни събития, засягащи в това число и целият свят, но може и емоционално да усети тази или онази ситуация, благодарение на кратки забележки и коментари на военни, жертви на войната или официални лица. Войната на Русия в Украйна е въпрос на сигурност не само за украинците, а и за всеки жител на света, затова хората трябва да получават правилната информация, без пропоганда, за да оценяват истинната същност на случващото се в Украйна.
З початку 2024 року ЗСУ збили 24 літаки та два гелікоптери. А з початку повномасштабного вторгнення росії в Україну, ЗСУ знищили 709 російських одиниць авіації. Наразі найбільша концентрація літаків спостерігається на аеродромі Оленья. Навіщо рф збирає важку авіацію в одному місці? До чого вони готуються? Гість — Андрій Крамаров, військовий експерт, офіцер резерву Повітряних Сил ЗСУ.
Долар зростає, що відбуваєтсья з гривнею? Гість — Олександр Крамаренко, головний редактор журналу "Деньги".
Навіны па-беларуску
Про проєкт ГО Центр зайнятості вільних людей "Драйвер", який розрахований на ветеранів та ветеранок, які втратили ноги під час бойових дій або втратили рухливість ніг. Також говоримо про працевлаштування ветеранів та ветеранок за нинішніх умов. Гість — Михайло Писанець, ветеран, підприємець, менеджер ветеранських проєктів ГО "Центр зайнятості вільних людей".
Správy v slovenskom jazyku
- У THE GUARDIAN з’явилася колонка політичного оглядача Саймона Тісдалла, який поставив питання — а навіщо взагалі існує НАТО, якщо ця організація не спроможна захистити Україну?
- Сингапурське видання FULCRUM проаналізувало вплив російсько-української війни на економічну ситуацію в країнах Південно-Східної Азії;
- Регіональна газета MILWAUKEE JOURNAL SENTINEL, що виходить у американському штаті Вісконсин, опублікувала інтерв’ю з Андрієм Івановим, професором місцевого університету, який розповів, на що американцям варто звертати увагу, читаючи про війну в Україні;
- THE NEW YORK TIMES розповіли читачам про те, як українські винороби розвиваються в Україні й освоюють закордонні ринки, незважаючи на війну.
Magyar nyelvű hírek
Внутрішній і зовнішній фронти України: як ситуація на фронті впливає на внутрішню ситуацію в країні і навпаки, як ситуація в тилу позначається на ситуації на фронті. Гість — Ігор Рейтерович, політолог.
18 травня почали діяти нові правила закону про мобілізацію щодо виїзду за кордон. Що наразі відбувається в сфері закордонних перевезень? Чи вирішено проблему з бронюванням? Гість — Володимир Балін, віцепрезидент Асоціації міжнародних автомобільних перевізників України.
У понеділок відбулося майже 100 бойових зіткнень на фронті.
Росіяни до кінця тижня активізують дезінформаційні кампанії.
Мобілізація "жінок та вчителів".
Щодня Росія розкручує неправдиву інформацію на тему мобілізації. Мета пропагандистів — сіяти страх і зневіру для того, щоб зменшувати волю суспільства до спротиву. У випуску поговоримо про вигадки росіян стосовно "мобілізації вчителів". Проаналізуємо фейк про те, що в Україні нібито хочуть зробити військовозобов’язаними "всіх жінок" віком від 18 до 60 років. Чому російська пропаганда обрала саме такі категорії суспільства як мішень для створення чергових фейків?
ЗСУ здійснили незначне просування на північ від Харкова.
Російські окупанти атакували Україну трьома безпілотниками Shahed.
Війська росії вночі з важкої артилерії та "Градів" обстріляли три громади на Дніпропетровщині.
Президент Володимир Зеленський сьогодні зустрінеться з премʼєром Бельгії.
Правозахисники спільно з НСЗУ розробили довідник щодо найпоширеніших хвороб, які виникають або ускладнюються під час військової служби. Кому він може бути корисним і яку інформацію там можна дізнатися? Які власне хвороби поширені у військових, як їх лікують і як це оформлюється? Гість — Євген Лисенко, старший аналітик Правозахисного центру для військовослужбовців "Принцип".
У Харкові за ДНК дитини ідентифікували тіло батька, загиблого під час удару по "Епіцентру".
ЗСУ здійснили незначне просування на північ від Харкова.
В Києві відхилили сьому петицію про скасування зупинок громадського транспорту під час тривог. Наразі столиця є єдиним містом, яке це практикує. А як у інших містах? Про економічні фактори, хто втрачає, а хто виграє від цього, а також ситуація з транспортом взагалі — Олександр Сергієнко, директор аналітично-дослідницького центру "Інститут міста".
Служба безпеки України затримала агента воєнної розвідки Росії.
У понеділок росіяни понад двадцять разів обстріляли Сумщину.
В Києві відхилили сьому петицію про скасування зупинок громадського транспорту під час тривог. Наразі столиця є єдиним містом, яке це практикує. А як у інших містах? Про економічні фактори, хто втрачає, а хто виграє від цього, а також ситуація з транспортом взагалі — Олександр Сергієнко, директор аналітично-дослідницького центру "Інститут міста"; Дмитро Беспалов, експерт з транспортного планування.
Російські війська штурмовими групами намагались прориватися в Часів Яр.
Російські окупанти атакували Україну трьома безпілотниками Shahed.
"Автомат тримали під подушкою". Українські миротворці в Африці.
Українські військові брали участь у миротворчих місіях у різних країнах Африки. Серед них — Ангола, Ліберія і Сьєрра-Леоне. Ці країни вразили українців низьким рівнем життя, а також особливостями місцевого клімату і природними умовами. Багато військових перехворіли на малярію. Незважаючи на це, миротворці успішно виконували покладені на них завдання. Які саме? Про миротворчий досвід в Африці розкажуть: Володимир Симоненко, учасник миротворчої місії в Анголі, старший прапорщик, начальник станції космічного зв'язку Юрій Лавров, помічник з питань преси командира 56-го окремого вертолітного загону Місії ООН в Ліберії Сергій Громов, учасник миротворчої місії у Сьєрра-Леоне, перекладач з англійської мови.
Російська армія посилила тиск на лівобережжі Херсонщини.
Бельгія передасть Україні 30 винищувачів F-16 до 2028 року.
"Автомат тримали під подушкою". Українські миротворці в Африці.
Українські військові брали участь у миротворчих місіях у різних країнах Африки. Серед них — Ангола, Ліберія і Сьєрра-Леоне. Ці країни вразили українців низьким рівнем життя, а також особливостями місцевого клімату і природними умовами. Багато військових перехворіли на малярію. Незважаючи на це, миротворці успішно виконували покладені на них завдання. Які саме? Про миротворчий досвід в Африці розкажуть: Володимир Симоненко, учасник миротворчої місії в Анголі, старший прапорщик, начальник станції космічного зв'язку Юрій Лавров, помічник з питань преси командира 56-го окремого вертолітного загону Місії ООН в Ліберії Сергій Громов, учасник миротворчої місії у Сьєрра-Леоне, перекладач з англійської мови.
ЗСУ здійснили незначне просування на північ від Харкова.
Бельгія передасть Україні 30 винищувачів F-16 до 2028 року.
В Україні історичний розрив між експортом та імпортом - дані від Держмитслужби. Чому від'ємне сальдо торговельного балансу збільшується? Які є наслідки для економіки від такого розриву, коли імпорт в рази більший за експорт та чи можна вирівняти торговельний баланс? Хто в Європі і чому "боїться" української продукції? Які наразі виклики стоять перед українським бізнесом, який імпортує свою продукцію? Гість — Михайло Непран, перший віцепрезидент Торгово-промислової палати України, член Української ради бізнесу.
Українські сили здійснили незначне просування на північ від Харкова.
Бельгія передасть Україні 30 винищувачів F-16 до 2028 року.
З якими викликами на дипломатичній роботі доведеться стикнутись Валерію Залужному та як сприймають нового посла у Лондоні, чи збільшиться військова допомога Києву? Про все це слухайте в інтерв’ю Вадима Пристайка, Надзвичайного і Повноважного Посла України у Великій Британії (2020 — 2023), заступника глави Адміністрації Президента України у 2019 році, міністра закордонних справ України (2019 — 2020), віцепрем'єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України у 2020 році.
Știri în limba română
Správy v slovenskom jazyku
Magyar nyelvű hírek
28 травня може стати поворотним моментом у взаєминах між Грузією і Заходом. Цього дня парламентська більшість від правлячої партії "Грузинська мрія" планує подолати вето, яке президентка Саломе Зурабішвілі наклала на закон про "іноагентів". Як реагує Захід та ЄС. Які заходи і санкції готують у відповідь? Гостя — Наталя Іщенко, міжнародна оглядачка.
"Честь професії-2024": 30 травня відбудеться церемонія оголошення і нагородження переможців конкурсу "Честь професії", хто претенденти, як і де буде проходити церемонія. Гостя — Інна Мельникова, керівниця проєктів Національної асоціації медіа і керівниця конкурсу "Честь Професії".
Прес-конференція Президента України Володимира Зеленського і прем’єр-міністра Бельгії Александра Де Кроо.
Реформа автострахування. Що саме вона передбачає? Які проблеми в цій царині має вирішити? Гість — В'ячеслав Черняховський, генеральний директор асоціації "Страховий бізнес".
"Щоденник спротиву" – щоденний огляд подій, які відбуваються на деокупованих та тимчасово окупованих, прифронтових територіях. У програмі можна почути інформацію про життя людей на цих територій, про проблеми та виклики, які постають перед ними. Як себе убезпечити? Як зберегти життя та здоров’я? Куди звертатися по допомогу та як евакуюватися з окупованих і прифронтових територій? Як відбувається відновлення деокупованих територій та багато іншого.
Колоніальна та геноцидальна політика росії не змінюється впродовж століть. Згадуємо столітню геноцидальну війну росії ХІХ століття — Кавказьку, коли було майже повністю винищено черкеський народ. Історичні паралелі ми проводимо разом із кандидатом історичних наук, провідним науковим співробітником Національного музею Голодомору-геноциду Андрієм Іванцем.
Колоніальна та геноцидальна політика росії не змінюється впродовж століть. Згадуємо столітню геноцидальну війну росії ХІХ століття — Кавказьку, коли було майже повністю винищено черкеський народ. Історичні паралелі ми проводимо разом із кандидатом історичних наук, провідним науковим співробітником Національного музею Голодомору-геноциду Андрієм Іванцем.
Українська розвідка стежить за військовими навчаннями на території Білорусі.
Російські пропагандисти вигадали нову ІПСО.
Ексначальника Одеського обласного ТЦК затримали повторно.
Ситуація на кордоні Сумщини контрольована.
Știri în limba română
Správy v slovenskom jazyku
Magyar nyelvű hírek
Новини на български език
Novini gagauzkoy movoya
Знайдено рештки вісімнадцятого загиблого в гіпермаркеті "Епіцентр" у Харкові.
За фактом прориву військами РФ державного кордону на Харківщині ДБР проводить досудове розслідування.
Тренувальні місії партнерів всередині України. Остаточного рішення ще немає, але підготовка іде вже відкрито. Головком Сирський підписав відповідні документи. Що заважає поверненню тренувальних місій в Україну? Хто з країн-партнерів може долучитися? І які перспективи перекрити принаймні Західну Україну союзною ППО. Гостя: Дарія Каленюк, виконавча директорка Центру протидії корупції.
Відлунання справи головреда "Економічної правди": чи можна змусити державу і її органи, зокрема ТЦК, не дискредитувати самих себе, а заохочувати йти до Сил оборони? Чи є механізми захистити свої права у тих, кого незаконно затримали. Гість: Андрій Кулібаба, військовослужбовець ЗСУ, член Громадської ради доброчесності, юрист.
Парламент Грузії подолав вето президентки на "закон про іноагентів".
До виходу в ремонт готується кілька блоків АЕС, чи плануються відключення світла?
Дослідження українських полярників: хто і як їх фінансує. Гість: Євген Дикий, директор Національного антарктичного наукового центру МОН України, морський біолог, кандидат наук.
Україна та Бельгія уклали безпекову угоду.
Швеція виділяє 65 млн євро на будівництво об'єктів генерації енергії.
Україна продовжує бути провідним світовим експортером зерна.
Світ спорту з його найцікавішими і найважливішими подіями. Інтерв'ю з тренерами та спортсменами, розповіді про нові досягнення, аналіз поєдинків та змагань.
У 2024 році українці донатять бригадам "набагато менше".
Чи справді українці стали донатити набагато менше? Даємо корисні поради, які допоможуть вберегтися від шахраїв та проаналізуємо схеми аферистів, які намагаються нажитися на тих, хто нехтує фінансовою грамотністю.
Головні новини дня.
6 червня BRAND UKRAINE проводить у Парковому міжнародну конференцію, яка торкається бренду країни та міжнародних комунікацій. Цьогоріч у фокусі конференції буде м’яка сила України. Гостя — Марія Липяцька, голова ГО Brand Ukraine.
Україна та Португалія підписали двосторонню безпекову угоду.
ВАКС обрав запобіжний захід ексзаступнику керівника офісу Президента.
У вівторок 28 травня на 64-му році життя помер засновник і голова агенції "Інтерфакс-Україна" Олександр Мартиненко. Він неодноразово брав участь в ефірах Українського Радіо. І зараз у вас є змога почути голос Олександра Мартиненка та дізнгатися його погляд на події. Ми обрали інтерв'ю, яке він дав ведучому Українського Радіо Роману Коляді майже 5 років тому — 3 жовтня 2019 року. На той момент президент Володимир Зеленський перебував на посаді трохи більше чотирьох місяців і вже можна було підбивати певні підсумки і робити висновки. Зокрема в цьому ефірі обговорювалися наочні проблеми, які на той момент виникли в комунікаціях між владою і суспільством, владою і медіа.
Світ спорту з його найцікавішими і найважливішими подіями. Інтерв'ю з тренерами та спортсменами, розповіді про нові досягнення, аналіз поєдинків та змагань.
În noua ediție a emsiunii radiofonice ”Obiectiv Comun” discutăm cu Serghei Hakman, doctor în istorie, despre parteneriatul de securitate ucraineano-român în contextul integrării Ucrainei la NATO.
У новому випуску радіопередачі «Спільна мета» говоримо з кандидатом історичних наук Сергієм Гакманом про українсько-румунське безпекове партнерство в контексті інтеграції України до НАТО.
Достовірна інформація з перевірених джерел
Інвестиції в індустрію гостинності. Які можливості і небезпеки чатують на ваші гроші? Гість — Максим Храмов, ресторатор, бізнес-ментор.