Фінляндія схавила 26 пакет оборонної допомоги для України.
Команда Трампа обговорила з представниками України шляхи припинення війни.
Міноборони видялить додаткові гроші на закупівлю дронів.
Що українці думають про НАТО і Трампа. Нове опитування від Центру "Нова Європа". Гість — Сергій Солодкий, перший заступник директора Центру "Нова Європа".
Колишнього генерального прокурора Андрія Костіна призначать послом України у Нідерландах.
Як очищають територію сапери бригади “Спартан”.
Чи безпечний громадський транспорт України: результати поведінкового експерименту і всеукраїнського опитування в межах кампанії "16 днів активізму проти гендерно зумовленого насильства", які завершилися 10 грудня. Гість — Павло Соболевський, співзасновник Центру соціальних змін і поведінкової економіки.
Підсумки агрорезультатів цього року: чи очікується здешевшання продуктів? Гостя — Лариса Гук, оглядачка в галузі сільського господарства інформаційно-аналітичного центру "АГРО Перспектива".
На Харківському напрямку ситуація загострюється. Кількість щоденних ворожих штурмів протягом двох тижнів зросла у більш ніж чотири рази.
Звернення Президента України Володимира Зеленського.
Путіна викинули із Близького Сходу, на черзі Африка? Гостя — Марта Олійник-Дьомочко, кандидатка політичних наук, аналітикиня Global Ukraine Foundation.
"Аудіокнижка". Оксана Забужко, "Музей покинутих секретів".
"Хвилина класики". Моріц Мошковський, "Іспанський танець".
Росіяни окупували 5 сіл на Донеччині.
В Україні випустили квадратну монету "Цифрова держава".
Токійський трибунал офіційно називається Міжнародний військовий трибунал для Далекого Сходу. Він був утворений 1946 року рішенням Альянсу переможців у Другій світовій війні. Токійський трибунал був першим, що розглядав воєнні злочини, злочини проти миру і людства в цілому. Тож, дослідження його практики може стати в нагоді в ході створення механізму притягнення до відповідальності та відшкодування за злочини, вчинені рф в Україні. Гість — Роман Єделєв, юрист-міжнародник, виконавчий директор Української асоціації міжнародного права, доцент кафедри міжнародного права КНУ імені Тараса Шевченка.
В США Палата представників схвалила оборонний бюджет. Що там передбачено, або ні для України? Про перспективи військової допомоги для України з боку США на 2025 рік. Заяви Трампа, Маска та їх оточення про скорочення допомоги і чи може щось вплинути на зміну такої позиції? Гість — Олег Преловський, асоційований експерт Інституту Американістики.
Наприкінці листопада у Ліхтенштейні відбувся мініфестиваль української літератури, організований українським видавництвом Meridian Czernowitz. Серед подій - покази двох фільмів Ірини Цілик та літературні читання й розмови за участі Ірини Цілик та Андрія Любки. Андрій Любка продовжив свої виступи, відвідавши Швейцарію, Австрію та Хорватію. Про цей досвід, його творчість та волонтерство для українського війська йтиметься далі.
Італія розглядає можливість відправлення миротворчих військ до України.
Невідомі безпілотники у Німеччині.
Надзвичайний та Повноважний Посол України в Ізраїлі, США, Мексиці, Канаді Юрій Щербак — про роботу з академіком Сахаровим, прихід на дипломатичну службу, відрядження до Ізраїлю та двосторонні взаємини з Мексикою.
Росіяни знову атакують Україну безпілотниками.
Сьогодні вимкнення світла діють з півночі до 22:00.
Президентка Грузії заявила, що вона не визнає результатів майбутніх президентських виборів.
Кирило Лаврієнко з Кам'янського, що на Дніпропетровщині, за рік повномасштабної війни вступив до Київського медуніверситету і переїхав жити в столицю. Нині він студент 3-го курсу і вже підприємець. Власну справу Кирило започаткував торік, коли йому було 19. Починав працювати як масажист, але згодом вирішив розширювати бізнес. Пройшов навчання на косметолога і вже працює за цією спеціальністю.
Окупанти просунулися на Донеччині.
Російська влада обмежила доступ до месенджера Viber.
Сьогодні в Україні вшановують учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС.
Побори провідників та побори з провідників: обшуки та затримання Нацполіції на Укрзалізниці, або схеми на міжнародних пасажирських перевезеннях. Гість — Євген Плінський, журналіст, ведучий 1+1.
Щойно виповнилося 18 років у березні 2022 Єгор підписав контракт в ЗСУ. Наразі солдат "Малий" — кавалер відзнаки "За сумлінну службу", командир відділення із 60-ї Степової бригади зі своїм бойовим підрозділом "Відар" люто боронить країну від окупантів.
Росіяни атакували Київ ударними безпілотниками.
Підготовку пілотів F-16 перенесуть з Данії в іншу країну.
Україна готова надати Сирії зерно в рамках гуманітарної допомоги.
Командувач Сухопутних військ ЗСУ Михайло Драпатий анонсував масштабну трансформацію у війську. Як вона вплине на ситуацію на фронті на користь України. Грудневі пакеті військової допомоги від США та європейських партнерів, зокрема, Німеччини та Франції. Гість: Іван Тимочко, військовий та голова Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ.
Окупанти збільшили вогневий натиск на Лиманському напрямку.
У грузинському парламенті розпочалося засідання виборчої колегії, де обиратимуть нового президента країни.
Росіяни атакували Київ та область ударними безпілотниками.
В російському Орлі пролунали вибухи.
У Грузії розпочалися президентські вибори.
Продовження "мінного" скандалу. Браковані міни від Міноборони. Чим закінчився скандал з неякісною “партією” мін, що постачалися на фронт захисникам? Гість: Юрій Ніколов, редактор сайту “ Наші гроші”.
Що таке "ВАР'ЮВАТИ"? Це — біситися, божеволіти. Це галицький діалектизм, який вживають на Тернопільщині. А ще: баняк — це казан, чавунний горщик; пательця — сковорода; захцянка — бажання; маринарка — жакет, піджак; мешти — туфлі, взуття; вар’ят — божевільний; виходок — вбиральня.
Російські бойовики запустили по Україні понад 130 Shahed.
Окупанти за добу втратили на фронті понад тисячу своїх військових.
В Одесі скасували екстрені вимкнення електрики.
Скільки світла залишилося в Україні. Що тепер буде з оновленими графіками і чи діятимуть вони після цієї атаки. Як ми пройдемо цей морозний період. Ризики. Гість: Олексій Оржель, голова Київського офісу Секретаріату енергетичного співтовариства, колишній Міністр енергетики та захисту довкілля України 2019-2020 рр.
Російські бойовики атакували Україну понад 130-ма Shahed.
Підготовку українських пілотів F-16 перенесуть з Данії в іншу країну.
У грузинському парламенті триває засідання виборчої колегії Грузії.
Як українським підприємцям адаптувати бізнес до європейських реалій: виклики, менталітет споживачів та нові можливості під час повномасштабної війни. Гостя: Людмила Калабуха — "Краща бізнес-тренерака з продажів України 2023" за версією UKRAINIAN BUSINESS AWARD, експертка з продажів Дія.Бізнес, письменниця.
Радбез ООН обговорюватиме російські удари по українській інфраструктурі
Росія найближчим часом може залучити солдатів з КНДР до штурмів.
Як українським підприємцям адаптувати бізнес до європейських реалій: виклики, менталітет споживачів та нові можливості під час повномасштабної війни Гостя: Людмила Калабуха — "Краща бізнес-тренерака з продажів України 2023" за версією UKRAINIAN BUSINESS AWARD, експертка з продажів Дія.Бізнес, письменниця.
Голову Антимонопольного комітету Кириленка не випустили з України.
Росія може залучити солдатів з КНДР до штурмів.
Парламент Південної Кореї підтримав імпічмент президента Юн Сок Йоля.
14 грудня, в день, коли в 1986 році над зруйнованим аварією четвертим енергоблоком Чорнобильської атомної електростанції, було завершено будівництво так званого саркофагу, в Україні вшановують учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС. Журналістка Українського Радіо Вікторія Будан поспілкувалася з одним із тисяч учасників ліквідації аварії на ЧАЕС, журналістом Михайлом Біденком.
Росіяни з артилерії атакували Білозерку на Херсонщині.
Парламент Південної Кореї підтримав імпічмент президента Юн Сок Йоля.
Українці почали отримувати виплати в рамках програми "Зимова єПідтримка". Гостя: Надія Бігун, заступниця Міністра економіки України.
У Києві в межах проєкту Good Governance Fund “Інклюзивна економіка” проходить ярмарок підприємиць освітньої програми "Зростай 2.0". На зв'язку — Ірина Жданова, журналістка Українського Радіо.
Радбез ООН обговорюватиме російські ракетні удари по інфраструктурі України.
В енергосистемі України спостерігається дефіцит електроенергії.
- Авторка Елі Кук із NEWSWEEK роздумує над тим, чи зможе сирійська криза вплинути на перебіг війни в Україні;
- Видання THE WEEK вийшло зі статтею про те, що саме ослаблена російська економіка може стати причиною припинення війни;
- У колонці для видання DESERET NEWS професорка Валері Гадсон пише про перспективи "ендшпілю" в російсько-українській війні, які вже проглядаються;
- Констант Мехют із THE NEW YORK TIMES познайомив своїх читачів із українськими митцями "Розстріляного відродження" і розказав про те, як українці борються за збереження своєї культурної спадщини.
У Грузії обирають нового президента. Вперше – не всенародним голосуванням, а парламенті.
- Авторка Елі Кук із NEWSWEEK роздумує над тим, чи зможе сирійська криза вплинути на перебіг війни в Україні;
- Видання THE WEEK вийшло зі статтею про те, що саме ослаблена російська економіка може стати причиною припинення війни;
- У колонці для видання DESERET NEWS професорка Валері Гадсон пише про перспективи "ендшпілю" в російсько-українській війні, які вже проглядаються;
- Констант Мехют із THE NEW YORK TIMES познайомив своїх читачів із українськими митцями "Розстріляного відродження" і розказав про те, як українці борються за збереження своєї культурної спадщини.
Російські бойовики з артилерії атакували Білозерку на Херсонщині.
Виборча колегія Грузії обрала президента країни.
Свобода самовираження як риса української ментальності. Про що свідчить проєкт "НАЇВ ВІЛЬНИЙ"? Гостя: Тетяна Волошина, кураторка проєкту "НАЇВ ВІЛЬНИЙ".
У Краснодарському краї росії згорів винищувач Су-30 і три залізничні локомотиви.
Евакуація людей з Покровська на Донеччині спові́льнилася.
Жорстоке поводження з тваринами: що робити і як запобігати таким випадкам. Гостя: Ольга Чевганюк, керівниця відділу стратегічних ініціатив UAnimals.
У Краснодарському краї росії згорів винищувач Су-30 і три залізничні локомотиви.
В енергосистемі України зберігається дефіцит електроенергії.
Стиль в політиці. Соратник і колишній радник новообраного президента США Дональда Трампа Роджер Стоун обурився одягу, в якому Володимир Зеленський прийшов на зустріч із Трампом та Макроном. Наскільки доречні такі закиди? Як змінився стиль в одязі у політиків за останні роки? Які речі перейшли в ранг – можна, а які навпаки? Гостя: Наталя Адаменко, експертка з етики та дипломатичного протоколу.
У Краснодарському краї росії згорів винищувач Су-30 і три залізничні локомотиви.
Евакуація людей з Покровська на Донеччині спові́льнилася.
Міноборони рф повідомило про атаки українських БПЛА на Крим.
Понад 60 російських атак відбили українські захисники на Покровському напрямку минулої доби.
Виборча колегія Грузії обрала президента країни.
У 2024 році середня зарплата українців перевищила довоєнний рівень. Про це повідомляє Державна служба статистики. За рахунок чого, про що свідчить така тенденція і як це зростання співвідноситься із зростанням вартості життя українців? Гість: Володимир Ланда, старший економіст Центру економічної стратегії.
Російські війська атакували дронами Приморське у Запорізькій області.
"Зустрінемо Різдво вдома". Мирна акція під такою назвою проходить нині у Києві.
Сімейний бюджет: живемо чи виживаємо, що говорить статистика. Гість: Олександр Сергієнко, директор аналітично-дослідницького центру "Інститут міста".
Протиповітряна оборона минулої ночі працювала в 11 регіонах.
Росіяни зранку обстріляли Білозерку на Херсонщині.
Сторінки недавньої історії Сирії. Згадаємо засновників партії БААС, чи важливо, що вони були переважно військовими, як трансформувалася її партійна ідеологія. Розкажемо про алавітів і тих, хто був до батька і сина Асадів. І все це разом із сходознавцем, науковим співробітником Фрайбурзького університету в Німеччині Михайлом Якубовичем.
У центрі Дніпра пролунав вибух.
В енергосистемі України зберігається дефіцит електроенергії.
Сторінки недавньої історії Сирії. Згадаємо засновників партії БААС, чи важливо, що вони були переважно військовими, як трансформувалася її партійна ідеологія. Розкажемо про алавітів і тих, хто був до батька і сина Асадів. І все це разом із сходознавцем, науковим співробітником Фрайбурзького університету в Німеччині Михайлом Якубовичем.
Росія застосувала військових із КНДР для штурмів на Курщині.
У центрі Дніпра пролунав вибух.
Поляк із походження, Влодзімєж Антоновіч міг спокійнісінько користатися з того привілейованого становища, яке мала в середині 19 ст. в Україні польська шляхта. Міг успадкувати зверхнє ставлення до українців. Проте він пішов геть інакшим шляхом, логіку якого пояснив у "Моїй сповіді" 1862 року. За його твердим переконанням, польська шляхта повинна повернутися до народу, серед якого живе; шанувати його культуру й мову; спокутувати працею свої історичні гріхи. Праця, якій присвятив своє життя Антонович, – це громадська робота в Старій Громаді та історичні дослідження, які заклали фундамент української історіософії й по суті проклали шлях до монументальної 10-томної праці Михайла Грушевського "Історія України-Русі". Літературознавиця Ольга Петренко-Цеунова — про історика Володимира Антоновича. Чому він обрав українську ідентичність? Що таке хлопоманство і чому він став хлопоманом? Як Антонович обґрунтував неперервну тяглість українського історичного буття?
Росія задіяла військових із КНДР для штурмів на Курщині.
Глава НБУ пояснив, кому банки встановлять ліміт на карткові перекази 50 тисяч гривень.
Поляк із походження, Влодзімєж Антоновіч міг спокійнісінько користатися з того привілейованого становища, яке мала в середині 19 ст. в Україні польська шляхта. Міг успадкувати зверхнє ставлення до українців. Проте він пішов геть інакшим шляхом, логіку якого пояснив у "Моїй сповіді" 1862 року. За його твердим переконанням, польська шляхта повинна повернутися до народу, серед якого живе; шанувати його культуру й мову; спокутувати працею свої історичні гріхи. Праця, якій присвятив своє життя Антонович, – це громадська робота в Старій Громаді та історичні дослідження, які заклали фундамент української історіософії й по суті проклали шлях до монументальної 10-томної праці Михайла Грушевського "Історія України-Русі". Літературознавиця Ольга Петренко-Цеунова — про історика Володимира Антоновича. Чому він обрав українську ідентичність? Що таке хлопоманство і чому він став хлопоманом? Як Антонович обґрунтував неперервну тяглість українського історичного буття?
Росія задіяла військових із КНДР для штурмів на Курщині.
В енергосистемі України зберігається дефіцит електроенергії.
День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Гість: Юрій Костенко, народний депутат України п'яти скликань, міністр охорони довкілля та ядерної безпеки 1992-1998 рр.
У Дніпрі по обіді прогримів вибух в одному із центральних районів.
166 бойових зіткнень вже зафіксовано на передовій.
Про суперників збірної України та її плани на 2026-й рік. Які матчі і з ким граємо товариські матчі. Невдалий виступ київського "Динамо" і донецького "Шахтаря" в єврокубках нинішньої осені. Гість: Костянтин Дульцев, спортивний коментатор Українського Радіо і Радіо “Промінь”.
Російські окупаційні війська підступили максимально близько до Покровська на Донеччині.
В НБУ пояснили, кому банки встановлять нові ліміти на карткові перекази.
“Зимова підтримка: ще більш доступні ліки”. Держава робить ліки доступнішими для кожного, хто їх потребує, ідеться про фінансову доступність і можливість отримати необхідні ліки близько до дому за допомогою "мобільних аптек", через "Укрпошту". Програма медичних гарантій на пакет медичних послуг. Лікування безпліддя за допомогою допоміжних репродуктивних технологій (запліднення in vitro) в 2024 році і в 2025 році. Гість: Віктор Ляшко, Міністр охорони здоров'я України.
Виборча колегія Грузії обрала президента країни.
У Кураховому російські окупанти вивісили свій прапор на приміщенні міської ради.
Начальник штабу Бучанської добровольчої територіальної громади полковник Андрій Верлатий — про мобільні вогневі групи на сторожі київського неба та про інженерні групи на "0".
Головні новини дня.
Протягом року в Україні попит на антидепресанти зріс майже на 50%. Чи дійсно ці препарати є панацеєю при депресивному стані? Чому молодшає вік пацієнтів, що “сидять” на антидепресантах? Чи викликають вони залежність і що потрібно знати тим, хто приймає такі ліки? Гість: Владислав Сова, головний лікар клініки “Петра і Павла”, лікар-психіатр.
Родина Марини Блонської з Луганська під час війни 2015 року виїхала на Полтавщину в с. Вовнянка. На новому місці започаткували власну справу — завели козину ферму і відкрили сироварню.
Росіяни вивісили прапор над міськрадою Курахового.
Війська КНДР зазнали перших втрат на Курщині.
Що читають військові й цивільні під час війни? Гість: Андрій Овчарук, координатор проєкту з книгозабезпечення військових "Книга на фронт".
Що таке "ВИПИХАЧ"? Це кисіль, яким на Донеччині зазвичай пригощали гостей на завершення весілля, натякаючи на те, що вже час розходитися. Діалектизми Донеччини.
У Дніпрі затримали ймовірного виконавця теракту.
Війська КНДР зазнали перших втрат на Курщині.
Найкращі українські дитячі книжки 2024 року. Гостя: Тетяна Стус, дослідниця книжок для дітей, експертка з дитячого читання.
Росіяни запустили дрони, у низці областей оголосили повітряну тривогу.
Теракт у Дніпрі - правоохоронці затримали підозрюваного.
Протести у Грузії тривають вже 17-й день.
Світлана не бачила своїх дітей з 24 лютого 2022 року. Вона разом з дітьки жила в селі Каїри на лівобережжі Херсонщини. Щоб утримувати двох неповнолітніх дітей, часто їздила на заробітки в Одесу, а їх лишала на батьків. Територію, де знаходилось село, росіяни окупували з початку новномасштабного вторгнення і діти разом з бабусею і дідусем опинилися в окупації. Світлана на той час знаходилась в Одесі і не могла повернутися. Жінка була в розпачі. У пошуках допомоги звернулася до українського омбудсмена і згодом отримала допомогу в логістиці. Світлана до цих пір згадує свою подорож за дітьми і ніколи її не забуде. Всі разом вони намагаються адаптуватися до нової реальності. Ніколи в житті вона не могла уявити, що їх з дітьми роз'єднають росіяни.
Миротворчі місії в Європі: ілюзія чи реальність? Гість — Іван Ступак, військовий аналітик, колишній працівник СБУ (2004-2015).
Молоді підприємці Лілія та Олександр Стрибайло з Очеретиного Донецької області перед початком повномасштабного вторгнення тільки-но розпочали власну справу, як довелося виїхати у Кривий Ріг. Родина на новому місці відкрила власний бізнес.
Звернення Президента України Володимира Зеленського.
Дорогі українці, українки!
Сьогодні вже є попередні дані про те, що росіяни почали застосовувати в штурмах солдатів з Північної Кореї – помітну кількість. Росіяни включають їх у зведені підрозділи та використовують в операціях у районах Курської області. Поки що тільки там. Але ми маємо інформацію про те, що можливе застосування й на інших ділянках фронту. Втрати серед цієї категорії вже теж помітні. Фактично Москва втягнула в цю війну ще одну державу, причому втягнула максимально. І якщо це не ескалація, то що тоді ескалація, про яку багато хто говорив? Саме Путін робить кроки, які розширюють та продовжують цю війну. Саме він відштовхує можливість миру. І він хоче, щоб і в Азії у світу додалось проблем. Саме для цього росіяни навчають Північну Корею сучасної війни. І очевидно, Москва ігнорує заклики всіх країн, від Китаю та Бразилії до багатьох інших, щодо необхідності робити все для деескалації. Якщо немає жорсткої реакції світу, Росія робить війну гіршою. Завжди так. Ми будемо захищатись, у тому числі проти цих північнокорейців. І ми будемо й надалі діяти скоординовано з усіма нашими партнерами, щоб цю війну зупинити – зупинити надійно, гарантованим миром. Наступного тижня будемо говорити у Європі щодо спільної роботи. Санкції проти Росії, підтримка нашої оборони та інвестиції в спільну оборону Європи і сильна дипломатія заради миру – це те, що має збільшуватись кожного тижня, аби в наступному році всі разом з партнерами ми змогли досягти нашої головної мети.
Сьогодні ж після доповідей наших урядовців погодили роботу щодо Сирії. Перш за все гуманітарну та безпекову роботу. Те, як ми можемо допомогти стабілізації. Для України це важливо: що більш спокійною буде ситуація в таких регіонах, то активніше світ зможе допомагати нам встановити мир. Ми готові допомогти Сирії з недопущенням продовольчої кризи. І зокрема, завдяки гуманітарній програмі «Зерно з України» – Grain from Ukraine. Я дав доручення уряду налагодити постачання продовольства у співпраці з міжнародними організаціями й тими партнерами, які можуть посприяти. І ми закликаємо всіх у світі зараз підключитись до стабілізаційних зусиль заради того, щоб війна, понад десятиліття тому розпалена в Сирії – розпалена за участі Ірану, Росії, – щоб ця війна нарешті припинилась.
І ще одне. У ніч на сьогодні росіяни застосували проти нашої держави ще понад сотню ударних дронів. На щастя, більшість з них не досягли своїх цілей – були збиті, відведені РЕБом. Я хочу зараз подякувати й усім нашим мобільним вогневим групам, які щоночі, які щодня захищають Україну, і всім нашим іншим воїнам підрозділів ППО. А також усім, хто розробляє наші системи РЕБ, хто виробляє їх, хто постачає їх у війська. Ваша робота рятує багато життів – і завдяки протидії «шахедам», і через захист від інших видів дронів. Я дякую кожному й кожній, хто працює заради України! Слава нашим воїнам, слава всьому нашому народові! Слава Україні!