Росіяни запустили дрони, у 3-х областях повітряна тривога.
Протести у Грузії: Держдеп США призупиняє стратегічне партнерство з країною.
Як цифровий тоталітаризм впливає на наше життя, чому важливо навчитися бачити за заголовками глибший контекст і як маніпуляції формують наше сприйняття реальності — Лідія Смола, експертка з комунікацій, докторка політичних наук та професорка КПІ імені Ігоря Сікорського.
Виставка "Небачена сила" про спротив українців. Гостя — Ольга Муха, кураторка виставки "Небачена сила", кандидатка філософських наук, філософиня і менеджерка культури, програмна директорка Української асоціації культурологів — Львів.
Що таке "ЛОВКА"? Це — красивий, гарний, смачний. Діалектизми Полтавщини.
Суспільний мовник Грузії надав ефір мітингувальникам.
В Україні від сьогодні набирає чинності низка нововведень.
Смертоносний обмін. Кремль обстрілює українців ракетами, які офіційний Київ раніше передав Москві. Ба більше, частина стратегічних бомбардувальників, які ми також віддали РФ чверть століття тому, – у бойовому складі армії противника. Як це з`ясувалось? Скільки наших ракет та бомбардувальників все ще лишається на озброєнні в противника? Гість — Сергій Андрушко, журналіст проєкту розслідувань Радіо Свобода “Схеми”.
Бюджет підписано, податки рекордно підвищено: чи витримають населення і економіка? Чому знову плутанина, коли зростуть податки, з листопада чи з грудня? Гість — Олег Устенко, економіст, екс-радник Президента.
Запущені росіянами безпілотники літають в небі над Україною.
Ситуація на фронті: на Запорізькому напрямку триває позиційна війна.
Сирійські повстанці розширюють зону свого контролю.
Звернення Президента України Володимира Зеленського.
На кого рівняються українські підлітки, чому TikTok та Instagram замінили їм зразки для наслідування з реального життя і чим це загрожує? TikTok заборонить неповнолітнім використовувати б'юті-фільтри. В компанії побоюються, що технології щодо "покращення зовнішності" погано впливають на психічне здоров'я та самооцінку підлітків, оскільки ті починають вважати своє справжнє обличчя потворним. Чи допоможе це вирішити проблему? Гостя: Зоя Гаркавенко, соціальний психолог, керівниця Академія професійного розвитку, кандидатка психологічних наук.
"Аудіокнижка". Оксана Забужко, "Музей покинутих секретів".
"Хвилина класики". Антон Муха, фуга і фінал із "Сюїти в класичному стилі".
Росіяни напередодні ударили по Дніпропетровщині, є жертви.
Граната вибухнула у будинку на Закарпатті, троє людей загинули.
Після перемоги в Другій світовій війні залишалися невирішеними проблеми — підписання мирних договорів з колишніми європейськими союзниками фашистської Німеччини — Італією, Болгарією, Румунією, Угорщиною, Фінляндією. Саме для цього 1946 року в Парижі зібралися представники країн-переможців і переможених. Про важливі аспекти Паризького мирного договору, про його значення говоримо з кандидаткою іторчиних наук, страшою науковою співробітницею Інситуту історії України НАН Яною Примаченко.
Про прийняту урядом Стратегію забезпечення права кожної дитини на зростання в сімейному оточенні. А також про адаптацію та життя вихованців після дитбудинку. Гість студії — Микола Литвиненко, заступник голови Координаційного центру з розвитку сімейного виховання та догляду дітей. На зв’язку — Кирило Невдоха, голова офісу дітей та молоді "ДІйМО" при Міністерстві соціальної політики України.
Говоримо про книгу "Сильні жінки сильної країни", яку написала Ірина Никорак, українська волонтерка, засновниця соціальної ініціативи "Arm Women Now" з авторкою книги.
Відключення світла — графіки для побутових споживачів та бізнесу — відрізнятимуться.
Сьогодні в Україні набирає чинності низка змін.
Програми перекваліфікації для жінок: як змінюють ринок праці та розширюють можливості для бізнесу. Гостя — Олександра Панасюк, програмна координаторка проєкту Reskilling Ukraine.
У столиці внаслідок падіння уламків дрона пошкоджено багатоповерхівку.
СБУ встановила особу генерала, який наказав атакувати драмтеатр у Чернігові.
Сертифікаційний курс про планування та організацію велосипедного руху в українських містах і громадах. Гості: Марина Блудша, комунікаційна координаторка U-Cycle; Ольга Куницька, професорка Національного транспортного університету; Оксана Гульчак, професорка Національного транспортного університету.
Чому в Києві вимагають заборонити електросамокати? Раніше запровадити обмеження на використання цього транспортного засобу збиралися в Івано-Франківську, локальна заборона на самокати діє в Одесі. Чому зростає кількість ДТП із двоколісними і чи можна їх інтегрувати у міську інфраструктуру. Гість — Віталій Селик, голова Ради з урбаністики Києва.
Як енергетична система пережила черговий масований обстріл. Наскільки та які регіони найбільше постраждали? Чи варто очікувати на тривалі відключення? Гість — Олег Попенко, засновник Спілки споживачів комунальних послуг.
У двох регіонах Росії повідомляють про вибухи.
На вступній кампанії 2025 року запровадять нові іспити.
Комендант підрозділу "Фенікс" бригади "Помста", Герой України, кавалер ордена Богдана Хмельницького, підполковник Дмитро Олексюк — про відвагу і відданість.
На Дніпропетровщині внаслідок російської атаки загинули 4 людини.
Сьогодні погодинні відключення електроенергії діятимуть з 13:00 до 22:00.
Ситуація на фронті. Візит Сирського на позиції, наслідки "мінного скандалу", ротації у військовому командуванні і анонсовані Президентом зміни в управлінських підходах в армії, що мається на увазі? Остаточне рішення по СЗЧ і мобілізаційний вік, чи врятує ситуацію на фронті зниження віку для мобілізації? Гість: Іван Тимочко, військовий та голова Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ.
Сьогодні запрацював новий порядок бронювання від мобілізації.
Під парламентом Грузії тривають протести.
Що таке "ПШІНКА"? На Дніпропетровщині пшінка кажуть на кукурудзу. Середньонаддніпрянський говір.
На Херсонщині внаслідок російських обстрілів загинули дві людини.
У грудні українці можуть отримати по тисячі гривень від держави.
Знову до нас прийшов ретроградний Меркурій. Як з'явилася традиція пояснювати всі свої невдачі, проблеми зі здоров'ям і просто поганий настрій виходом планети на ретроградну орбіту. Гостя: Дар'я Добричева, кандидатка фізико-матичних наук, старша наукова співробітниця відділу позагалактичної астрономії та астроінформатики Головної астрономічної обсерваторії НАН України.
Що таке "БОБЛЯТИ"? Це — змішувати. Діалекти Миколаївщини.
Вночі і зранку російські війська здійснили п’ять обстрілів Сумської області.
У Румунії стартували парламентські вибори.
У перший день календарної зими поговоримо про зимові традиції і обрядовість у народному календарі. Коли починалися і закінчувалися зимові свята у наших предків. Що було характерно для цієї доби? Яке значення вечорниць? Що готували і як розважалися? Який сенс вкладали в ці дійства та обряди? Гостя: Тамара Василенко, завідувачка відділу науково-освітньої редакційної та видавничої діяльності Національного музею народної архітектури і побуту України у селі Пирогів.
З грудня на українців чекає підвищення податків.
Україна та Молдова домовилися про нові кроки у співпраці задля охорони водних ресурсів Дністра.
Де безпечно зберігати криптовалюту? Якою мірою несе відповідальність за кошти користувачів криптобіржа та чи завжди повертає гроші у разі зламу? Про альтернативу – криптогаманці, а також про методи захисту даних, якими не варто нехтувати. Гості: Адріан Пантюхов, економіст, редактор каналу Crypto Outlook; Василь Кирилюк, криптоексперт.
У Херсоні росіяни атакували з дрона маршрутку.
У Грузії тривають протести.
Де безпечно зберігати криптовалюту? Якою мірою несе відповідальність за кошти користувачів криптобіржа та чи завжди повертає гроші у разі зламу? Про альтернативу – криптогаманці, а також про методи захисту даних, якими не варто нехтувати. Гості: Адріан Пантюхов, економіст, редактор каналу Crypto Outlook; Василь Кирилюк, криптоексперт.
На Київщині внаслідок падіння уламків дронів пошкоджені будинки.
Триває евакуація населення з Борівської громади на Харківщині.
Комплексний аналіз ситуації у сфері безпеки та оборони. Міжнародний контекст. У студії — Микола Маломуж, генерал армії України, голова Служби зовнішньої розвідки України 2005-2010 рр.
За добу на фронті відбулося 224 бойових зіткнення.
До Києва з неоголошеним візитом приїхали нові лідери Євросоюзу.
Комплексний аналіз ситуації у сфері безпеки та оборони. Міжнародний контекст. У студії — Микола Маломуж, генерал армії України, голова Служби зовнішньої розвідки України 2005-2010 рр.
Кількість поранених через вчорашню атаку на Дніпровський район Дніпропетровщини зросла до 25. Четверо людей загинули.
Програми перекваліфікації для жінок: як змінюють ринок праці та розширюють можливості для бізнесу. Гостя — Олександра Панасюк, програмна координаторка проєкту Reskilling Ukraine.
Вибухівку з безпілотника росіяни скинули на маршрутку у Дніпровському районі Херсона.
У "Дії" вже можна подавати заявки на отримання 1 000 гривень "Зимової єПідтримки".
Програми перекваліфікації для жінок: як змінюють ринок праці та розширюють можливості для бізнесу. Гостя — Олександра Панасюк, програмна координаторка проєкту Reskilling Ukraine.
Четверо людей загинули, ще 25 дістали поранень внаслідок учорашньої атаки по Дніпропетровщині.
1 грудня — Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Гостя: Ярослава Лопатіна, голова Фундації АнтиСНІД-США в Україні.
На Харківському напрямку росіяни намагаються скористатися поганою погодою для просування.
У Румунії стартували вибори до парламенту.
Про медичні гарантії для населення, медичні послуги та ліки, які закуповують. Гість: Василь Півень, начальник аналітичного управління НСЗУ.
Що таке "БОБЛЯТИ"? Це — змішувати. Діалекти Миколаївщини.
До 10 зросла кількість поранених через ранкову атаку дроном на маршрутку у Херсоні.
Скандал із 120-мм мінами для ЗСУ українського виробництва: Міноборони розпорядилося забрати з фронту 100 тисяч неякісних мін. Гість: Юрій Ніколов, редактор сайту “Наші гроші”.
Троє людей загинули, вісім поранені внаслідок російської атаки дроном на маршрутку у Херсоні.
На Запоріжжі майже завершили будівництво сучасних фортифікаційних споруд.
В Україні запрацював новий порядок бронювання від мобілізації.
Смертоносний обмін. Скільки наших ракет та бомбардувальників все ще лишається на озброєнні в противника? Гість — Сергій Андрушко, журналіст проєкту розслідувань Радіо Свобода "Схеми".
Троє людей загинули, вісім поранені внаслідок російської атаки дроном на маршрутку у Херсоні.
На Харківському напрямку росіяни намагаються скористатися поганою погодою для просування.
Чому і більшовики, і царська охранка боялися митрополита Василя Липківського? Чим Томос 1924 року відрізнявся від Томосу 2019-го? Як належним чином вшанувати памʼять видатного церковно-громадського діяча? 27 листопада 1937 року було страчено митрополита Василя Липківського. Гість: Олександр Саган, релігієзнавець.
Троє людей загинули у Херсоні внаслідок російської атаки.
Президент Сирії Башар Асад уперше прокоментував ескалацію на північному заході країни.
Мільйон українців вже подали заявки на отримання тисячі гривень "Зимової єПідтримки".
Росіяни посилюють фільтраційні заходи на тимчасово окупованих територіях Херсонщини. Детальніше розповість наша колега Вікторія Марченко. Також вона розповість про те, як окупанти порушують права українських дітей на тимчасово окупованих територіях.
Найсучасніше реабілітаційне обладнання і вмотивовані фізичні терапевти для відновлення мобільності ветеранів: в Харківському національному університеті ім. В. Каразіна створили і презентували науково-практичний реабілітаційний центр KARAZIN ReHab.
Що таке "ЛОВКА"? Це — красивий, гарний, смачний. Діалектизми Полтавщини.
До Києва з візитом прибули новопризначені очільники ЄС.
Щонедільну акцію на підтримку військовополонених провели у Києві.
Епоха змін. Історія економічних криз усіх часів і народів
Економічна криза у Південній Кореї та чудо на річці Хан: як збіднілій після Другої світової війни країні вдалося ввійти в топ економік світу? Гості: економіст, партнер консалтингової компанії Ukraine Economic Outlook Григорій Кукуруза; кандидатка історичних наук Київського національного університету ім. Т. Шевченка Марія Кравченко.
У листопаді російські війська зазнали рекордних втрат живої сили.
Щонедільну акцію на підтримку військовополонених провели у Києві.
Епоха змін. Історія економічних криз усіх часів і народів
Економічна криза у Південній Кореї та чудо на річці Хан: як збіднілій після Другої світової війни країні вдалося ввійти в топ економік світу? Гості: економіст, партнер консалтингової компанії Ukraine Economic Outlook Григорій Кукуруза; кандидатка історичних наук Київського національного університету ім. Т. Шевченка Марія Кравченко.
Від початку доби на фронті відбулося 111 бойових зіткнень.
Понад мільйон українців вже подали заявки на отримання тисячі гривень "Зимової єПідтримки."
Скільки коштує кава в штаб-квартирі ООН, як і навіщо працювати в організації, яка не працює, про що і якими словами говорити з глобальним півднем? Молодіжні делегати від України при ООН Юрій Ломіковський та Марія Коцюрба розповідають про "свій перший раз у Нью-Йорку".
Дві людини загинули і три дістали поранення на Донеччині минулої доби внаслідок російських обстрілів.
З січня Україна отримуватиме €1,5 мільярда від заморожених російських активів щомісяця.
Скільки коштує кава в штаб-квартирі ООН, як і навіщо працювати в організації, яка не працює, про що і якими словами говорити з глобальним півднем? Молодіжні делегати від України при ООН Юрій Ломіковський та Марія Коцюрба розповідають про "свій перший раз у Нью-Йорку".
Що таке "ПШІНКА"? На Дніпропетровщині пшінка кажуть на кукурудзу. Середньонаддніпрянський говір.
4 людей загинули та 25 дістали поранення через російську ракетну атаку по селищу на Дніпропетровщині.
Зеленський передав міжнародним партнерами конкретні потреби України для зміцнення "повітряного щита".
Нова висока представниця ЄС із закордонних справ і політики безпеки Кая Каллас, комісарка з розширення Марта Кос та новий президент Європейської ради Антоніу Кошта прибули до Києва у неділю 1 грудня. Це перший день роботи нового складу Європейської комісії. Чи зміниться підтримка України з боку Брюсселю за нового складу Єврокомісії? Гостя: Любов Акуленко, виконавча директорка ГО "Український центр європейської політики".
Троє людей загинули у Херсоні внаслідок російської атаки.
З січня Україна отримуватиме €1,5 мільярда від заморожених російських активів щомісяця.
Вдруге за два тижні в Україні всі три діючі АЕС були змушені скоротити виробництво електроенергії через масові атаки рф. Які наслідки для АЕС від таких дій? В МАГАТЕ знов занепокоєні, що це небезпечно для ядерної безпеки. Які є запобіжники? Гість: Григорій Плачков, ексголова Державної інспекції ядерного регулювання України.
Росіяни накопичують сили і намагаються проводити штурми на Торецькому напрямку.
Україна ніколи не визнає окупацію росією своїх територій.
Пісня "Біля тополі" польського гурту "Еней" патріотична і журлива. Написана 7 років тому і присвячена українцям, що загинули у зоні проведення АТО на Сході України, вона актуальна й досі. Пісня про очікування батьків на сина з війни, про безпросвітний біль маминого серця, поки війна триває.
Інформаційний партнер — Dovidka.info, проєкт Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки.
Що таке "БОБЛЯТИ"? Це — змішувати. Діалекти Миколаївщини.
Росіяни накопичують сили й намагаються проводити штурмові дії на Торецькому напрямку.
Понад мільйон українців вже подали заявки на отримання тисячі гривень "Зимової єПідтримки".
Начальник штабу батальйону оперативного призначення бригади Національної гвардії "Спартан" майор Іван Криворотько — про свій перший бойовий гарт на північній околиці Харкова, про звитягу побратимів на російсько-українській війні.
Головні новини дня.
Президент України Володимир Зеленський провів зустрічі із новим президентом Європейської ради, яка складається з голів держав та урядів країн-членів Євросюзу, Антоніу Коштою та вискою представницею ЄС з питань зовнішньої політики та безпеки Каєю Каллас. Вони, а також європейська комісарка з питань розширення Марта Кос, відвідали Київ 1 грудня – у перший же день роботи Європейської комісії у новому складі. Президент України і президент Європейської ради зробили заяви для преси.
Від початку доби на фронті відбулося 111 бойових зіткнень.
У листопаді російські війська зазнали рекордних втрат живої сили.
4 людей загинули та 25 дістали поранення через російську ракетну атаку по селищу Царичанка на Дніпропетровщині.
Понад 2 мільйони українців вже подали заявки на отримання тисячі гривень "Зимової єПідтримки".
Про кількість зареєстрованих пільговиків, скорочення бюджету Міністерства соціальної політики на 50 млрд гривень на наступний рік, підтримку людей на ТОТ і соціальну політику. Чи достатня підтримка ВПО, якщо люди повертаються на окуповані території, шляхи розв'язання демографічної кризи, чи розглядається варіант мігрантів, коли нам бракує 4,5 млн кадрів. Законопроєкт про інклюзивну зайнятість очікує на друге читання у Верховній Раді. Збільшення соціального супроводу, щоб людям було легше повертатися на роботу після інвалідності. МСЕКи: як до цього дійшло? Гостя випуску — Міністерка соціальної політики України Оксана Жолнович.
Що таке "ЛОВКА"? Це — красивий, гарний, смачний. Діалектизми Полтавщини.
Росіяни запустили дрони, безпілотники прямують на захід країни.
Понад 2 мільйони українців подали заявку на отримання тисячі гривень.
Протести у Грузії: поліція розганяє мітингувальників водометами.
Сертифікаційний курс про планування та організацію велосипедного руху в українських містах і громадах. Гості: Марина Блудша, комунікаційна координаторка U-Cycle, Ольга Куницька, професорка Національного транспортного університету, Оксана Гульчак, професорка Національного транспортного університету.
Нова редакція закону "Про захист персональних даних". Гість: Данило Глоба, заступник директора з правових питань YouControl.
Звернення Президента України Володимира Зеленського.
Бажаю здоров’я, шановні українці, українки!
Сьогодні в нас активний дипломатичний день: в Україні з візитом – Президент Європейської ради Антоніу Кошта, також – Кая Каллас, верховний представник ЄС із закордонних справ, і Марта Кос – єврокомісар з питань розширення. Важливо, що вони прибули в Україну в перший же день початку своїх повноважень – це новий п’ятирічний термін роботи європейських інституцій, посадовці змінилися, але курс Європи залишається незмінним. Безпека та справжній мир для всіх на континенті – це головний пріоритет. І сьогодні на перемовинах ми говорили саме про це – про спільні можливості зміцнити нашу ППО, реалізувати всі вже досягнуті домовленості в оборонній підтримці, а також детально обговорили, як можемо наступного року дати більше прогресу в перемовинах із ЄС щодо вступу України. Це дуже кропітка робота, і багато в ній нюансів, але найголовніше – готовність і наша, і партнерів якнайшвидше рухатись у перемовинах. Наступного року – піврічні головування Польщі та Данії у Євросоюзі, і ми маємо зробити якнайбільше, щоб європейський проєкт був реалізований і для України, і для Молдови, і для Балканських держав. Звичайно, сьогодні приділили увагу питанню про НАТО для України – про запрошення в Альянс, яке може фундаментально посилити Україну перед будь-якими перемовинами щодо завершення війни. І це така річ, таке посилення, яке багато в чому зможе гарантувати справедливість миру. Я вдячний усім партнерам, які з Україною в цьому питанні. Геополітична визначеність для України – це основа миру для всієї Європи.
І сьогодні маємо важливий крок в Україні для підтримки наших людей цієї зими. Стартувала наша програма «єПідтримка» – тисяча гривень для наших людей в Україні. Це для кожного й кожної – для всіх: для дорослих, для дітей. У середньому – кілька тисяч на сім’ю, і кошти – на оплату товарів та послуг, українських товарів та послуг. Зокрема, це комунальні послуги, українські ліки, квитки на залізницю, можна буде купити й книжки за ці гроші. Ну і, звичайно, програма може стати також фактично програмою національного донату – якщо спрямувати цю тисячу на підтримку волонтерів, на нашу оборону. Я вдячний усім, хто забезпечує технічний бік програми: уряд, Мінекономіки, Мінцифри. Вже за перші пів дня роботи «єПідтримки» мільйон сто тисяч українців зробили заявки на виплату. І, зокрема, майже 300 тисяч заявок – на виплату для дітей. Тобто масштаб програми й темп реалізації хороші. Важливо, щоб уряд контролював роботу всіх систем у програмі – щоб на сто відсотків забезпечили все, що обіцяно людям. І також уряд має представити деталі інших програм підтримки цієї зими та протягом наступного року. Слава Україні!