Zilnic Radioul Ucrainean pregătește un rezumat al celor mai importante știri despre războiul ruso-ucrainean în formatul unui podcast scurt. Oferim doar informații de încredere din surse confirmate: comunicăm despre evenimente militare, oglindim știrile din orașele atacate de Rusia, precum și viața în regiunile Ucrainei de lângă linia frontului. Dacă doriți să urmăriți situația din Ucraina, dar nu aveți timp să citiți în mod constant știrile – "Ucraina: problemele securităţii" este creat anume pentru dumneavoastră.
Ми з України на захисті європейських цінностей!
Oare „acordurile de securitate” pe care Ucraina le semnează cu NATO o vor proteja? Comentariu.
Statele Unite caută în mod constant oportunități de a consolida capacitățile de apărare ale Forțelor Armate Ucrainene - M. Carpenter, director principal pentru afaceri europene la Consiliul Național de Securitate al SUA.
Cum se schimbă societatea ucraineană, cum arată piața muncii în timpul războiului și ce rol joacă femeile în toate acestea? Opinia Svitlanei Voițehovska, co-fondatoare a Congresului Femeilor Ucrainene.
Чи захистять Україну «безпекові угоди», які вона підписує з державами НАТО? Коментар.
США постійно шукають можливості для того, щоби посилити оборонні спроможності ЗСУ - старший директор з питань Європи Ради нацбезпеки США М. Карпентер.
Як змінюється українське суспільство, який ринок праці під час війни і яка роль в усьому цьому відводиться жінкам? Думка Світлани Войцеховської, співзасновниці Українського жіночого конгресу.
Чи не щотижня зявляються новини про кримінальні справи ДБР щодо злочинів вчинених військовими. Від зловживань командирів до дезертирств, СЗЧ та інших злочинів. Але наскільки ефективно вони розслідуються, що може збільшити ефективність ДБР у цій сфері? ДБР викрило на Одещині командувача регіонального управління сил територіальної оборони "Південь", який змушував бійців будувати йому маєток. Спукер: Віктор Чумак, головний військовий прокурор (2019-2020), народний депутат України 7-8 скликання.
Ukraińskie Radio codziennie przygotowuje skrót najważniejszych wiadomości o wojnie rosyjsko-ukraińskiej w formie podcastu. Oferujemy tylko wiarygodne informacje z potwierdzonych źródeł: relacje o dzialaniach bojowych,reportaże z zaatakowanych przez rosje miast, wiadomości z życia w rejonach tylowych Ukrainy. Jeśli chcesz znać bieżącą sytuacje w Ukrainie, ale nie masz czasu na czytanie wiadomości przez cały dzień - „Ukraina: kwestia bezpieczeństwa” dla Ciebie.
Про фактори, що унеможливлюють вибори під час воєнного стану, а також про правові рамки та організацію післявоєнних виборів говорять Аліна Загоруйко, народна депутатка України, заступниця Голови Комітету, голова підкомітету з питань виборів, референдумів та інших форм безпосередньої демократії Комітету Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування та Володимир Венгер, декан факультету правничих наук Національного університету "Києво-Могилянська академія", міжнародний експерт з питань виборів та верховенства права.
Краткото ежедневно радиопредаване "Украйна: въпрос на сигурността" има важна роля – да предаде на аудиторията на Украинското радио, което се слуша не само в Украйна, но и в други страни, включително и в България, най-актуалната и достоверна информация за военните действия от страна на руските окупатори на теритоията на Украйна.
Слушателят научава не само за фактите от последните военни, икономически и културни събития, засягащи в това число и целият свят, но може и емоционално да усети тази или онази ситуация, благодарение на кратки забележки и коментари на военни, жертви на войната или официални лица. Войната на Русия в Украйна е въпрос на сигурност не само за украинците, а и за всеки жител на света, затова хората трябва да получават правилната информация, без пропоганда, за да оценяват истинната същност на случващото се в Украйна.
Як Україна намагається залучити країни Близького Сходу на Саміт миру: заява Президента Зеленського про Ізраїль та Палестину, ситуація із Саудівською Аравією, тощо. Спікер: Сергій Данилов, заступник директора Центру близькосхідних досліджень.
Дозвіл бити західною зброєю по військовим цілям на території ворога: які цілі обере ЗСУ? Зокрема, акцентуємо на Харківському напрямку. Перші десятки тисяч 155-міліметрових боєприпасів будуть поставлені Україні у червні. Про це заявив прем'єр-міністр Чехії Петро Фіала. Як це вплине на характер бойових дій. Спікер: Олексій Гетьман, військовий аналітик.
Навіны па-беларуску
Спрощений вступ до вишів України для абітурієнтів із ТОТ. Гостя — Валентина Потапова, керівниця напрямку національної адвокації ГО "Центр громадянської просвіти "Альменда".
Чи стурбовані США ударами України по російських системах раннього попередження про ракетно-ядерний напад. Гість: Іван Ступак, військовий аналітик, колишній працівник СБУ (2004-2015).
Správy v slovenskom jazyku
Врятувати Саміт миру — чи здійсненна місія? Китай взагалі не приїде, США під питанням. Президент Зеленський напередодні Саміту здійснює цілу низку турне. Разом із тим, намітився прогрес щодо зброї для України. Гість — Тарас Семенюк, аналітик, журналіст-міжнародник.
Корвет "Гетьман Іван Мазепа", який зробили в Туреччині, вийшов на випробування. Чим цікавий цей корабель? Якою зброєю може бути оснащений? Чи буде там "Нептун"? І коли корвет зможе встати на захист територіальних вод України? Про роль великих кораблів та морських дронів у цій війни. І який військово-морський флот потрібен Україні після закінчення війни? Гість — Андрій Риженко, капітан першого рангу запасу, заступник начальника штабу ВМС ЗСУ України (2004-2020).
Magyar nyelvű hírek
Кожен третій українець живе у бідності, і за минулий рік таких стало ще більше — Світовий банк оприлюднив звіт щодо соціально-економічного становища в Україні. А що зараз можуть собі дозволити українці, на чому економлять і як при цьому знаходять кошти на донати для ЗСУ? Які є прогнози на найближче майбутнє щодо інфляції і курсу гривні? Як, вплине підвищення податків, тарифів і мобілізація на економічне становище українців? Що може змінити ситуацію на краще? Гість — Олексій Геращенко, економіст, викладач Києво-Могилянської бізнес-школи.
Як український бізнес змінює організаційні форми своєї роботи. Закривається багато компаній, зокрема, у аграрній сфері та юриспруденції. Водночас відкривається все більше ФОПів. Гість — Олег Пендзин, експерт "Економічного дискусійного клубу".
Окупанти двічі за ніч запускали ударні безпілотники з півночі на Сумщину та Полтавщину.
FPV-дрони вберегли фронт, поки Україна чекала на військову допомогу, — сказав Президент Зеленський у відеозверненні.
Через проблеми з електроенергією в Одесі скорочують вихід трамваїв і тролейбусів.
Чи існує життя без карієсу? Чому українців ця проблема вражає у рази більше, ніж жителів ЄС. Що не так у нас із культурою чищення зубів і чому українці бояться стоматологів. Стоматологія і наркоз. 4 червня — Всесвітній день боротьби з карієсом. За даними ВООЗ у всьому світі ця хвороба зустрічається у 60-90% дітей шкільного віку і майже у 100% дорослих людей. Гостя — Ірина Мазур, докторка медичних наук, професорка, завідувачка кафедри терапевтичної стоматології Національного університету охорони здоров’я України П.Л.Шупика, президентка Асоціації стоматологів України.
Росіяни готують фейкові відео з неадекватною поведінкою нібито військових ТЦК.
У випуску говоримо про ТЦК і мобілізацію, а точніше увагу російської пропаганди до цієї теми. Речник ЗСУ попередив про підготовку нової хвилі фейків, де росіяни будуть виставляти українських військовослужбовців у негативному світлі. А також аналізуємо інформацію про обстріли портової інфраструктури Одещини. Як прикриваючись намаганням вразити кораблі, росія вчергове обстрілює цивільні об’єкти.
Вночі бійці ППО збили 22 з 27-ми ударних дронів російських загарбників.
На Полтавщині через атаку бпла є влучання в промисловий об'єкт, постраждав чоловік, також є пошкодження об'єктів в Нікополі на Дніпропетровщині.
Генштаб оновив інформацію щодо втрат ворожого війська, ліквідовано більше тисячі окупантів.
Через обстріли рф на Херсонщині загинула людина, є поранені, пошкоджено навчальний заклад.
Україна скасувала виняток, який дозволяв українським чоловікам виїжджати з країни, якщо вони мають подвійне громадянство.
4 роки роботи камер автофіксації порушень ПДР. Як себе показала система? Гості: Олексій Білошицький, перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції, підполковник; Микола Ільчук, експерт з адвокації Кампанії "За безпечні дороги" Центру демократії та верховенства права.
На Харківщині за добу через російські обстріли та через підрив на боєприпасах постраждали чотири людини.
Прокуратура Болгарії допомагає розслідувати ймовірні вбивства військовополонених і цивільних громадян росіянами на території Луганщини і Донеччини в 2022-му році.
Школярі вийшли на канікули, тож тепер будуть багато часу проводити вдома з батьками. Що робити з дітьми? Як втримати баланс у спілкуванні батьків і дітей? Гість — Сергій Простун, практикуючий психолог в напрямку сімейної системної психотерапії.
На Миколаївщині через уламки збитого шахеда зруйновано один та пошкоджено близько десятка будинків.
Російська армія атакувала прикордоння Чернігівщини FPV-дронами, скидами з БпЛА, артилерією й мінометами.
Міністерство оборони України запускає проєкт з рекрутингу операторів безпілотників.
Школярі вийшли на канікули, тож тепер будуть багато часу проводити вдома з батьками. Що робити з дітьми? Як втримати баланс у спілкуванні батьків і дітей? Гість — Сергій Простун, практикуючий психолог в напрямку сімейної системної психотерапії.
Найближчими тижнями США оголосять про нові поставки військової допомоги Україні.
Цифрове посвідчення ветерана тепер вже є в застосунку Дія.
Про долю колишнього полоненого, гвардійця із Чернігова Романа Гончаренка, який за 2 роки полону втратив майже 20 кілограмів.
Активізація з Людмилою Тягнирядно
Як російська пропаганда використовує емоції для впливу на українців у соціальних мережах? Гість — Артем Захарченко, керівник громадської організації "CAT-UA".
19 будинків, автомобілі та критичну інфраструктуру пошкодили або знищили російські окупанти через обстріли Донеччини минулої доби. Є поранений.
На фронті відбулося за добу 110 бойових зіткнень.
Ремонт аварійного тунелю між станціями столичного метро "Либідська" та "Деміївська" йде "без збоїв по часу", — звітує Кличко.
Активізація з Людмилою Тягнирядно
Як російська пропаганда використовує емоції для впливу на українців у соціальних мережах? Гість — Артем Захарченко, керівник громадської організації "CAT-UA".
Триває процес евакуації з Вовчанської та Липецької громад на Харківщині.
17-річні українці, які нині за кордоном, мають приїхати до України і стати на військовий облік у ТЦК, — заявили в Міноборони.
Про двох бійців 23 бригади Нацгвардії "Хортиця", які тримали оборону понад два тижні завдяки українським дронам "баба Яга".
Вибити/"виколоти" очі ворога: чому те, що далеко, впливає на те, що відбувається на фронті? Проаналізуємо знищені або пошкоджені РЛС ворога останнім часом. Чому важливе ураження РЛС противника? Чи спроможний ворог шкидко відновлювати або виготовляти нові? Що ми маємо з РЛС? Спікер: Олег Катков, головний редактор Defense Express.
Сьогодні в енергосистемі фіксується значний дефіцит. Скільки годин бути без світла?
На Одещині до райлікарні з харчовим отруєнням потрапили девʼять людей, де харчувались?
Суспільне мовлення сьогодні розпочало приймання заявок на участь у Нацвідборі на "Дитяче Євробачення". Як можна подати заяку?
Російські війська обстріляли Херсонщину, є поранені.
У застосунку "Дія" доступне посвідчення ветерана.
Колективно вирішили і передали грошову премію за отриману "Київську пектораль" у Благодійний фонд Сергія Притули. Гість — Петро Качанов, генеральний директор-художній керівник Київської опери.
Достовірна інформація з перевірених джерел
Știri în limba română
Správy v slovenskom jazyku
Magyar nyelvű hírek
Novini gagauzkoy movoya
До зими українці можуть проводити значну частину дня без електроенергії.
Прокуратура Болгарії бере участь у розслідуванні воєнних злочинів проти України.
Мобілізація рятувальників та поліцейських — як та до якої міри це робити, аби Україна не провалилася в кримінальний хаос та масові пожежі. Гість — Мартін Брест, ветеран АТО, виробник БпЛА, колишній поліцейський.
На Донеччині через російські обстріли є жертви.
Уряд ухвалив постанову, яка передбачає бронювання працівників ДСНС.
Попри війну, в Україні нарешті почав оновлюватися суддівський корпус. Місяць тому Президент призначив більше сотні нових суддів, на підході нова "партія". Судова реформа таки запрацювала? Що з очищенням судової системи від старих недоброчесних суддів? Гостя — Ніка Крейденкова, адвокаційна менеджерка Фундації DEJURE та співкоординаторка Громадської ради доброчесності.
російські військові атакували дроном автомобіль у Нікополі.
Рятувальники ліквідували пожежу на території промислового об’єкту на Полтавщині.
Спрощений вступ до вишів України для абітурієнтів із ТОТ. Гостя — Валентина Потапова, керівниця напрямку національної адвокації ГО "Центр громадянської просвіти "Альменда".
Українська розвідка проводить масштабну DDoS-атаку на держустанови та великі компанії росії.
Чоловіки з подвійним громадянством не зможуть виїжджати з України.
На Житомирщині у ТЦК помер чоловік.
Сполучені Штати ніколи не встановлювали для України обмежень на збиття російських літаків.
З червня 2024 року іспити з основ Конституції України, історії України є обов'язковими для набуття громадянства України – вже діє відповідна урядова постанова. Уряд надав субвенцію громадам на створення нових служб допомоги постраждалим від насильства. Йдеться про 200 мільйонів гривень – це не додаткові видатки, а запланована у державному бюджеті сума. Гостя — Ірина Корженкова, аналітикиня Центру спільних дій.
В Україні мають запрацювати нові правила застосування графіків відключення електроенергії.
Наталя Гуменюк після звільнення знову отримала посаду в ОК "Південь".
"Щоденник спротиву" – щоденний огляд подій, які відбуваються на деокупованих та тимчасово окупованих, прифронтових територіях. У програмі можна почути інформацію про життя людей на цих територій, про проблеми та виклики, які постають перед ними. Як себе убезпечити? Як зберегти життя та здоров’я? Куди звертатися по допомогу та як евакуюватися з окупованих і прифронтових територій? Як відбувається відновлення деокупованих територій та багато іншого.
Правоохоронці затримали 73-річного учасника конфлікту із волонтеркою в Києві.
В Одесі знайшли тіло 20-річної поліцейської, яку змило хвилею в море.
Ефективність санкцій на кількох прикладах - розвал Радянського Союзу, до якого призвели активні дії США, санкції проти КНДР та Ірану. Докладно говоримо про це із кандидаткою політичних наук Анною Меньшеніною.
Усі визволені з полону можуть звільнитися з військової служби.
Європейський банк реконструкції і розвитку виділить Україні 300 млн євро на підтримку енергетики.
Ефективність санкцій на кількох прикладах - розвал Радянського Союзу, до якого призвели активні дії США, санкції проти КНДР та Ірану. Докладно говоримо про це із кандидаткою політичних наук Анною Меньшеніною.
росіяни намагаються прорватися до життєво важливої траси Покровськ-Костянтинівка.
Кабмін продовжив відстрочку від мобілізації для тих, хто отримав бронь від мінекономіки.
На Харківщині є шанси змінити ситуацію на користь ЗСУ.
США не відправлятимуть своїх військових інструкторів до України.
Știri în limba română
Správy v slovenskom jazyku
Magyar nyelvű hírek
Новини на български език
Novini gagauzkoy movoya
У Почаївській лаврі розпочала роботу комісія Мінкульту.
У Запоріжжі відновили рух греблею ГЕС.
Закон і мобілізаційна практика, чому охочі годинами і днями не можуть потрапити в ТЦК і при цьому співробітники ТЦК ганяються за людьми на вулицях. Хто і навіщо дискредитує такою практикою державу, ТЦК і Сили оборони. Нові пропозиції Ірини Верещук щодо мобілізації жінок і молоді. Влада закликає економити, але уникає відповіді на головне питання, хто відповість за те, що ніяких висновків щодо змін в енергетиці після серії атак взимку 2022-го, 2023-го років зроблено не було і енергетика виявилася знову не готовою. При цьому спливає інформація про мільйонні зарплати топменеджерів "Укренерго". Хто свідомо створює умови для того, щоб дратувати українців, підвищуючи ще і тарифи? Плани підвищення податків, на тлі проблем з мобілізацією, це остаточно знищити дрібний і середній бізнес? Чому влада постійно продукує непопулярні ідеї і мов би випробовує терпіння людей? Кадровий голод у владі: чому не можуть знайти заміну міністрам і тримають виконувачів обов'язки. Гість: Максим Розумний, доктор політичних наук, головний редактор Gazeta.ua.
Володимир Зеленський прибув до Катару.
Генеральний секретар НАТО розкритикував Китай за бойкот Глобального саміту миру.
Україна отримала зенітні установки, які раніше стояли на озброєнні Нідерландів.
Відома причина блокування пункту пропуску на українсько-польському кордоні.
6-9 червня відбудуться вибори до Європейського парламенту, як можуть розподілитися симпатії виборців в різних країнах, зокрема в яких країнах і на скільки посилять вплив крайні праві? Як це позначиться на позиції Європарламенту щодо України і війни. Гість — Олександр Нотевський, аналітик Центру формування політики.
Завтра по всій території України діятимуть погодинні графіки відключення світла.
На Харківщині є шанси змінити ситуацію на користь ЗСУ.
Світ спорту з його найцікавішими і найважливішими подіями. Інтерв'ю з тренерами та спортсменами, розповіді про нові досягнення, аналіз поєдинків та змагань.
Даємо відсіч ворожим вкидам, націленим на нашу свідомість.
Бельгія, яка наразі головує в Раді ЄС на ротаційній основі, закликає уряди країн Євросоюзу розглянути можливість розпочати процедуру позбавлення Угорщини, яка перебирає на себе головування наступного місяця, права голосу. Гість — Дмитро Тужанський, політолог, директор Інституту Центральноєвропейської стратегії.
Зеленський і Сунак обговорили продовження оборонної співпраці та підготовку до Саміту миру.
Найважчий період для української енергосистеми — середина літа — чого очікувати?
Чи можна виконати Закон про мобілізацію? На оновлення військово-облікових даних Закон дає два місяці: чи встигнуть військовозобов'язані вкласти у ці рамки. Черги у ТЦК у та ВЛК з літа можуть лише посилитися. Так, з 1 червня військовозобов'язані зі статусом "обмежено придатний" повинні будуть пройти перекомісію. Крім того, оновити свої дані мають призовники віком від 17 до 25 років. Що заважає раціонально організувати роботу комісій? Оновлення своїх даних через ЦНАП та застосунок "Резерв+": чи це гарантія того, що до ТЦК йти не треба. Чи рятує від штрафу "Резерв+" та витяг з ЦНАПу? Чому практику роботи ТЦК порівнюють з диктаторською і називають дії співробітників “свавіллям”. Як такий імідж ТЦК шкодить мобілізації? Чому представники різних обласних ТЦК трактують закон по різному? Гість — Василь Мірошниченко, адвокат, кандидат юридичних наук.
Світ спорту з його найцікавішими і найважливішими подіями. Інтерв'ю з тренерами та спортсменами, розповіді про нові досягнення, аналіз поєдинків та змагань.
У Донецькій обласній адміністрації пояснили, чому відхилено понад півтори сотні заяв на відшкодування за пошкоджене житло мешканців Костянтинівської громади і як працює наразі ця програма в регіоні.
З якими проблемами стикаються пенсіонери-переселенці або представники пенсійного фонду під час відеоідентифікації;
Під Вовчанськом триває бій, який почався ще зранку.
Лісові пожежі на Харківщині спричинили активну детонацію боєприпасів.
Президент Франції візьме участь у Саміті миру.
У чому полягає історична місія України? У чому особливість українського народу і чим він відрізняється від сусідніх народів – поляків та росіян? Який політичний устрій Східної Європи найбільше відповідає інтересам слов’янських народів? Гостя — Ольга Гончар, історикиня.