Zilnic Radioul Ucrainean pregătește un rezumat al celor mai importante știri despre războiul ruso-ucrainean în formatul unui podcast scurt. Oferim doar informații de încredere din surse confirmate: comunicăm despre evenimente militare, oglindim știrile din orașele atacate de Rusia, precum și viața în regiunile Ucrainei de lângă linia frontului. Dacă doriți să urmăriți situația din Ucraina, dar nu aveți timp să citiți în mod constant știrile – "Ucraina: problemele securităţii" este creat anume pentru dumneavoastră.
Ми з України на захисті європейських цінностей!
China nu este pregătită să sacrifice în totalitate cooperarea cu Rusia, dar ar putea să o limiteze dacă primește o ofertă interesantă din partea UE –Alina Gryțenko, consultant șef la Institutul Național pentru Studii Strategice, doctor în filosofie și științe politice, comentând turneul european al președintelui chinez Xi Jinping în Franța, Serbia și Ungaria.
Una dintre principalele activități ale Uniunii Ucrainenilor din România este organizarea de concerte caritabile în sprijinul Forțelor Armate ale Ucrainei, cu participarea unor artiști din Ucraina. În fiecare an, UUR organizează aproximativ 300 de evenimente culturale menite să păstreze identitatea națională ucraineană și să răspândească cunoștințe despre cultura, tradițiile și limba maternă în rândul comunității ucrainene.
Китай не готовий пожертвувати співпрацею з Росією цілковито, проте обмежити її може, якщо отримає цікаву пропозицію від ЄС – головна консультантка Національного інституту стратегічних досліджень, доктор філософії і політології Аліна Гриценко, коментуючи європейське турне лідера Китаю Сі Цзіньпіна Францією, Сербією та Угорщиною.
Один з основних напрямків нинішньої діяльності Союзу Українців Румунії є організація благодійних концертів на підтримку ЗСУ, за участі митців з України. Щорічно СУР проводить близько 300 культурних заходів, метою яких є збереження української національної ідентичності та поширення серед української громади знань про рідну культуру, традиції та мову.
Західні кредитори хочуть, аби з наступного року Україна відновила виплату відсотків за єврооблігаціями. Згадаємо, що це за зобов’язання, про які суми може йтися, чи реальна це перспектива. Гостя — Марія Репко, заступниця директора Центру економічної стратегії.
Ukraińskie Radio codziennie przygotowuje skrót najważniejszych wiadomości o wojnie rosyjsko-ukraińskiej w formie podcastu. Oferujemy tylko wiarygodne informacje z potwierdzonych źródeł: relacje o dzialaniach bojowych,reportaże z zaatakowanych przez rosje miast, wiadomości z życia w rejonach tylowych Ukrainy. Jeśli chcesz znać bieżącą sytuacje w Ukrainie, ale nie masz czasu na czytanie wiadomości przez cały dzień - „Ukraina: kwestia bezpieczeństwa” dla Ciebie.
Що очікувати Україні під час весняно-літньої кампанії та як цьому протистояти. Гість — Іван Тимочко, військовий та голова Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ.
Інавгурація старого-нового російського диктатора. Як пройшла сама церемонія (якщо станом на вечір закінчиться), які заяви пролунали і як їх можемо інтерпретувати. Які із західних країн відправили на церемонію своїх представників і чому, чому в ЄС немає єдності у цьому питанні. Навіщо в росії перед інавгурацією путіна масово оголосили в розшук Зеленського і інших посадовців. Україна, судячи з заяв президента, нібито готова змінити свою лінію і до переговорів на певних умовах, які ці умови можуть бути і як їх створити. Гість — Олександр Шульга, доктор соціологічних наук, керівник Інституту конфліктології та аналізу росії.
Краткото ежедневно радиопредаване "Украйна: въпрос на сигурността" има важна роля – да предаде на аудиторията на Украинското радио, което се слуша не само в Украйна, но и в други страни, включително и в България, най-актуалната и достоверна информация за военните действия от страна на руските окупатори на теритоията на Украйна.
Слушателят научава не само за фактите от последните военни, икономически и културни събития, засягащи в това число и целият свят, но може и емоционално да усети тази или онази ситуация, благодарение на кратки забележки и коментари на военни, жертви на войната или официални лица. Войната на Русия в Украйна е въпрос на сигурност не само за украинците, а и за всеки жител на света, затова хората трябва да получават правилната информация, без пропоганда, за да оценяват истинната същност на случващото се в Украйна.
Примусова мобілізація у Криму та рух спротиву. Гість — Ескендер Барієв, голова Кримсько-татарського ресурсного центру.
8 травня у 176 країнах світу відзначають Міжнародний день Червоного Хреста і Червоного Півмісяця. Кому з постраждалих від війни сьогодні може допомогти Червоний Хрест та про яку підтримку йдеться? Наскільки українська організація автономна? Також як заявив Уповноважений ВР із прав людини Дмитро Лубінець, Міжнародна Федерація Товариств Червоного Хреста налаштована рішуче захищати діяльність своєї російської філії. Ми можемо вплинути на цю ситуацію? Гість — Павло Розенко, віцепрезидент Червоного Хреста, експерт з питань соціальної політики, віцепрем'єр-міністр у 2016-2019, міністр соціальної політики у 2014-2016.
Навіны па-беларуску
ВЛК: що треба знати військовозобовʼязаним та військовослужбовцям. Гість — Олег Леонтьєв, адвокат.
Міноборони опублікувало наказ зі списком захворювань, за якими визначається придатність до військової служби. Гостя — Анжела Василевська, адвокатка, медійна експертка з правових питань.
Ситуація в Чорному морі: напередодні ГУР провело чергову успішну операцію у бухті Вузька і дроном-камікадзе Magura V5 знищили катер. А чи доцільно витрачати дорогі дрони на дрібні катери, коли раніше ними топили великі кораблі чф росії? Де наразі ховаються російські носії крилатих ракет "Калібр" і як їх дістати? Росіяни будують потужний порт в окупованій Абхазії, що це дасть ворогу і чи врятує це залишки чорноморського флоту? ВМС України підсилили два катери класу Patrol 18 WP від Естонії. В Брюсселі проходить форум оборонної промисловості Україна-ЄС. Які перспективи для українського ОПК. І які напрямки зараз є важливими і перспективними? Гість — Павло Лакійчук, керівник безпекових проєктів Центру глобалістики "Стратегія 21"(ВМС).
Ломбардам та банкам заборонили приймати у заставу товари подвійного призначення. Що підпадає під такі категорії? Як взагалі ломбарди працюють під час війни? Чи стало їх менше? Чи є проблеми в роботі ломбардів та як регулюється їх діяльність зараз? Гість — Олександр Залєтов, начальник Управління нагляду за фінансовими компаніями.
5 травня — День боротьби за права людей з інвалідністю. Як виглядає життя цих людей в Україні на третьому році війни, труднощі і досягнення, державна підтримка, можливості працевлаштування та розвитку. Гість — Валерій Сушкевич, голова Всеукраїнського громадського об’єднання "Національна асамблея людей з інвалідністю України".
Як може закінчитися війна: два варіанти. Гість — Олександр Мотиль, історик і політолог, професор Ратгерського університету (США), експерт з української політики.
Як може закінчитися війна: два варіанти. Гість — Олександр Мотиль, історик і політолог, професор Ратгерського університету (США), експерт з української політики.
Вночі бійці ППО збили 17 ударних ворожих БПЛА, яку область атакував ворог?
Ухвалення законопроєкту про допомогу Україні від США, що каже про ефект його дії міністр оборони Ллойд Остін?
У Краснодарському краї росії, поблизу Анапи, горить нафтобаза. Яка причина загоряння?
"Можем повторіть": як і навіщо путін створив "Бессметний полк"?
Під час правління путіна День Перемоги — радянсько-російське свято 9 травня, а точніше спосіб його відзначення в росії — остаточно втрачає будь-які людські риси. Акції типу "Бессметний полк", паради техніки вкупі з погрозами всьому світові, риторика "можем повторить": усе більше святкування Дня перемоги своїми рисами нагадує якийсь культ. Коли і для чого розкрутили нову традицію, акцію "Бессметрний полк", і як до цього причетне путінське оточення — про це ми розпитали воєнного історика Василя Павлова. А також говоримо про внесок України в перемогу над нацизмом і про те, як Україні варто вибудовувати власну історичну пам’ять про Другу світову війну.
Ворожий авіаудар по Запорізькому району. Є поранена і півсотні випадків пошкодження житла.
На Миколаївщині через влучання шахеда зруйновано будинок культури.
146 боєзіткнень відбулося минулої доби на фронті, найбільше атак ворога відбито на Авдіївському напрямку.
Який вигляд матиме поле бою в Україні цього літа? До чого має готуватися ЗСУ і як протистояти ворогу. Гість — Олексій Їжак, експерт з питань регіональної безпеки Національного інституту стратегічних досліджень.
9 травня російські солдати обстріляли п'ять громад Сумщини. Де були влучання?
Чеська ініціатива: коли Україна отримає першу партію снарядів?
До Дня Європи. Базові європейські цінності. Скільки їх. Що на практиці вони означають? Чи готові ми їх дотримуватися. Європейські цінності і Україна. Гість — Олександр Стегній, доктор соціологічних наук.
Зранку росіяни обстріляли Нікополь на Дніпропетровщині. Є втрати.
Росія активно працює над тим, щоб зірвати мобілізацію в Україні.
Електронний кабінет військовозобов'язаного. Чи стане він альтернативою чергам до ТЦК. (Говоримо про сам кабінет і що він собою являтиме, функціонал, чи всі зможуть ним скористатися? Проходження ВЛК все одно буде? Яке покарання за неоновлення військово-облікових даних тощо). Гостя — Олена Карнаух-Голодняк, адвокатка, правозахисниця.
У Херсоні станом на ранок частково відновили електропостачання, коли забезпечать світлом повністю?
Сьогодні, 9 травня, Україна разом з ЄС відзначає на державному рівні День Європи, чи лишаються популярними серед українців 1 і 9 травня? Дослідження соціологів.
Електронний кабінет військовозобов'язаного. Чи стане він альтернативою чергам до ТЦК. (Говоримо про сам кабінет і що він собою являтиме, функціонал, чи всі зможуть ним скористатися? Проходження ВЛК все одно буде? Яке покарання за неоновлення військово-облікових даних тощо). Гостя — Олена Карнаух-Голодняк, адвокатка, правозахисниця.
Окупанти обстріляли будинок в Олександрівці на Херсонщині, літній чоловік зазнав контузії у власній оселі.
Два хлопчики, поранені напередодні у Харкові, досі у важкому стані.
Красногорівка на Донеччині перебуває під повним контролем українських військ, і жодних "сірих зон" там немає. Про це інформує офіцер ЗСУ.
Якщо вкусив собака, кліщ, змія, оса чи бджола. Як правильно діяти, аби убезпечитись від негативних наслідків? Гості: Тамара Білько, доцентка кафедри охорони праці та біотехнічних систем Національного університету біоресурсів і природокористування України; Оксана Пушкарьова, керівниця відділу інфекційного контролю Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру; Олег Шпичак, голова правління Всеукраїнської асоціації апітерапевтів, доктор фармацевтичних наук.
Суд арештував заступника міністра аграрної політики Маркіяна Дмитрасевича на два місяці із можливістю застави.
Литва не здійснюватиме депортацій чоловіків призовного віку до України.
Якщо вкусив собака, кліщ, змія, оса чи бджола. Як правильно діяти, аби убезпечитись від негативних наслідків? Гості: Тамара Білько, доцентка кафедри охорони праці та біотехнічних систем Національного університету біоресурсів і природокористування України; Оксана Пушкарьова, керівниця відділу інфекційного контролю Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру; Олег Шпичак, голова правління Всеукраїнської асоціації апітерапевтів, доктор фармацевтичних наук.
Парламент звільнив Олександра Кубракова з посади Віцепрем’єр-міністра з відновлення України.
Окупанти активізували роботу розвідувальних дронів на півдні України.
Лідер Китаю Сі Цзіньпін прибув з візитом до Угорщини, планується його зустріч з прем’єр-міністром Віктором Орбаном.
Удари по об’єктах генерації. Чи справді українська енергосистема переживає наймасштабнішу атаку з боку рф, які варіанти захисту можливі і як повертатимуть об'єкти в роботу до зими. Гість — Олександр Харченко, директор Центру дослідження енергетики.
Звільнено з посади міністра аграрної політики Миколу Сольського.
Також народні депутати посилили відповідальність за військові правопорушення.
Національна кампанія "Велосипедом до школи"! Гості: Марина Блудша, комунікаційна координаторка U-Cycle (ГО Асоціація велосипедистів Києва); Аліна Кундіч, координаторка національної кампанії "Велосипедом до школи".
Верховна Рада ухвалила в цілому законопроєкт щодо посилення відповідальності за військові правопорушення.
За добу збільшилася кількість бойових зіткнень по всій лінії фронту.
У росії дрони атакували нафтопереробний завод.
Ірландія візьме участь у Глобальному саміті миру.
Știri în limba română
Správy v slovenskom jazyku
Magyar nyelvű hírek
Новини на български език
Novini gagauzkoy movoya
Російські війська атакували Куп'янськ, є поранені.
Окупанти розкрадають Авдіївський коксохім.
Декларація Шумана: як починався процес євроінтеграції? Як вихід Великої Британії і російсько-українська війна змінили Європейський Союз, чи стають питання оборони і безпеки пріоритетними для ЄС, наскільки ЄС готовий до подальшого розширення? Гість — Андрій Мартинов, доктор історичних наук, професор, провідний науковий співробітник відділу історії міжнародних відносин і зовнішньої політики України Інституту історії України НАН України.
Посли ЄС погодили заходи щодо надзвичайних надходжень від заморожених російських активів.
До Києва сьогодні прибула президентка Європейського парламенту Роберта Мецола.
Журналісти повертаються до роботи у Верховну Раду. Напередодні спікер ВР Руслан Стефанчук підписав відповідне розпорядження. Гість — Денис Рибачок, аналітик Комітету виборців України.
Дві гідроелектростанції виведено з експлуатації через обстріли росіян.
Верховна Рада підтримала у цілому законопроєкт про видачу паспортів українцям.
Де цього тижня потрібна кров. Гостя — Ірина Славінська, співзасновниця ДонорUA, президентка ГО "Всеукраїнська асоціація донорів України".
Росіяни обстріляли Куп'янськ. Є жертви
. Володимир Зеленський звільнив генерала Валерія Залужного з військової служби.
Російські війська завдали удару по Дергачах, що у Харківській області.
Інвестори зацікавлені оборонно-промисловим комплексом.
Українські дрони вразили один з найбільших нафтопереробних заводів росії. Ігорю
Коломойському обрали запобіжний захід у справі про організацію убивства.
"Щоденник спротиву" – щоденний огляд подій, які відбуваються на деокупованих та тимчасово окупованих, прифронтових територіях. У програмі можна почути інформацію про життя людей на цих територій, про проблеми та виклики, які постають перед ними. Як себе убезпечити? Як зберегти життя та здоров’я? Куди звертатися по допомогу та як евакуюватися з окупованих і прифронтових територій? Як відбувається відновлення деокупованих територій та багато іншого.
Росіяни обстріляли Білозерку на Херсронщині.
Безпілотник атакував нафтопереробний завод у російській Башкирії.
Ялтинська та Потсдамська мирні конференції 1945 року. Як вчергове ділили Європу за підсумками Другої світової війни. Які наслідки це мало для повоєнного світу. Говоримо із завідувачем відділу воєнно-історичних досліджень Інституту історії Україні Академії наук, доктором історичних наук, професором Олександром Лисенком.
Верховна Рада ухвалила законопроєкт щодо посилення відповідальності за військові правопорушення.
Володимир Зеленський звільнив генерала Валерія Залужного з військової служби.
Україна має важливу роль у забезпеченні продуктами харчування, в тому числі і жителів Європи.
Безпілотник атакував нафтопереробний завод у російській Башкирії за півтори тисячі кілометрів на Харківщині.
Робота Верховної Ради під час війни. Огляд головних рішень.
В Одесі пролунав вибух під час повітряної тривоги.
Росіяни формують "реєстри" мешканців Маріуполя, яким буде заборонено проживати у місті.
Știri în limba română
Správy v slovenskom jazyku
Magyar nyelvű hírek
Новини на български език
Novini gagauzkoy movoya
Верховна Рада звільнила сьогодні (09.05) Олександра Кубракова з посади віцепрем’єр-міністра з відновлення України — Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури.
Живим коридором сьогодні (09.05) зустріли у Вінниці 21-річного Назарія Гринцевича на псевдо "Грінка".
В Кабміні звільнено ще двох міністрів, кількість вакансій збільшилася, чому їх не заповнюють, де кадрові резерви? Гість — Віктор Бобиренко, експерт "Бюро аналізу політики".
Вчорашня атака росіян на об’єкти української енергетики стала п’ятою за останній час і принесла значні руйнації.
Рада врегулювала оформлення паспортів за кордоном через ДП "Документ"
Інтерв'ю Суспільному президентки Європейського парламенту Роберти Мацоли.
В День Європи Київ вперше приймає EuroSummit громадських організацій. Гостя — Ірина Жданова, журналістка Українського Радіо.
Мобілізацію та воєнний стан знову продовжили.
Понад два десятки разів атакували Нікопольщіну.
В Україні запустили безкоштовний освітній онлайн-курс "Перемовини про вступ України до ЄС" для тих, хто прагне здобути знання та практичні навички стосовно євроінтеграційних переговорів. Для кого і для чого цей курс? Чому там навчатимуть? Хто може долучитися і які навички чи мотивації отримають його учасники? (Курс презентували напередодні в Медіацентрі Україна: мережа захисту національних інтересів "АНТС" спільно з платформою з онлайн-освіти "Прометеус"). Гість — Василь Сегін, виконавчий директор ГО "АНТС".
Сьогодні другий півфінал пісенного конкурсу Євробачення. Пісенне свято супроводжують демонстрації.
Протягом доби зафіксовано 76 бойових зіткнень.
Світ спорту з його найцікавішими і найважливішими подіями. Інтерв'ю з тренерами та спортсменами, розповіді про нові досягнення, аналіз поєдинків та змагань.
Росія влаштувала "диктант побєди": це копія Радіодиктанту національної єдності?
У випуску поговоримо про нові традиції, які з'являються у суспільстві, роль медіа в їх укріпленні та історію нової російської крадіжки. Росія спробувала вкрасти ідею нашого Радіодиктанту національної єдності, у них це називається "диктант побєди" і проходить до Дня побєди. Про деталі говоримо з членом правління Суспільного мовлення і керівником проєкту "Радіодиктант національної єдності" Дмитром Хоркіним.
Головні новини дня.
Економічне бронювання, які варіанти? Гість: Олег Пендзин, експерт "Економічного дискусійного клубу".
Переговори неминучі? Як посилити позиції України?
Україна міняє стратегію щодо переговорів? Що таке "сильні позиції"? Як співіснувати з Росією після закінчення війни?
Переговори неминучі? Як посилити позиції України?
Україна міняє стратегію щодо переговорів? Що таке "сильні позиції"? Як співіснувати з Росією після закінчення війни?
Звернення Президента України Володимира Зеленського.
Дорогі українці, українки!
Провів нараду з керівниками наших Сил оборони України: Головком Сирський, начальник Генерального штабу Баргилевич, міністр оборони України Умєров. І про те, як прискорити постачання зброї від партнерів, і про те, як діяти зараз, наявними силами й засобами, наявною зброєю, щоб досягати необхідних нам результатів. Бачимо, до чого готується окупант. Буде йому відповідь. Сьогодні ж призначив нового командувача Сил спеціальних операцій Олександра Трепака. Достойна людина, сильний воїн, Герой України. Друге за сьогодні. Візит в Україну Президентки Європарламенту Роберти Мецоли. Дуже символічно, що саме сьогодні, у День Європи, наше з Робертою спілкування з журналістами перервала повітряна тривога. Це те, чим російські нацисти хочуть підмінити життя не лише в Україні, а й в усій нашій Європі, усюди, куди дотягнуться їхні терористичні удари. Україну вони не злякають і не зламають – так само, як і всіх тих, хто сміливо та принципово допомагає нам захищати життя. Пані Президентка Європарламенту – якраз із таких лідерів, які з нами від перших днів цієї війни й завжди підтримують настільки, наскільки потрібно. Сьогодні ми обговорили з Робертою, які ще політичні та оборонні кроки потрібні, щоб ми справді могли витримати всі удари й зірвати російські наступальні та дестабілізаційні плани. Я хочу також сьогодні подякувати всім учасникам уже другого саміту українських та європейських громад – саміту, що відбувся тут, у Києві. Були представлені країни Європейського Союзу, а також Сполучені Штати. Дуже важливо, що є угоди про співпрацю між нашими громадами та громадами і компаніями країн-партнерів: Німеччини, Польщі, Молдови, Словаччини, Австрії, Румунії, Сполучених Штатів. Це і для розвитку медицини в Україні, реабілітаційних можливостей у наших громадах, а також для розвитку транспорту, для відбудови. Я вдячний усім учасникам саміту – кожній громаді, кожній країні, які зараз з Україною, які наповнюють реальною співпрацею кожну з тих домовленостей, які досягаються. І, звичайно, було сьогодні багато міжнародної нашої комунікації. Президент Європейської ради Шарль Мішель. Щойно я також говорив із Президенткою Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн. Активно готуємо на червень наступний етап зближення із Євросоюзом – очікуємо затвердження переговорної рамки і фактичного початку перемовин про вступ України. Наша держава, наші люди заслуговують на це, і Євросоюзу потрібен цей крок – не просто політично потрібен. Це життєва сила Євросоюзу – бути таким європейським проєктом, який не залишає нікого поза межами Євросоюзу. Нікого, хто справді сповідує європейські цінності. І також мені було приємно сьогодні почути повну підтримку нашими європейськими друзями Саміту миру – я вдячний кожному лідеру, які вже підтверджують свою участь у Саміті та готові дієво нам допомагати в залученні лідерів. Сьогодні я особисто у розмовах запросив на Саміт президентів Молдови, Чехії та Гани, Прем’єр-міністра Ірландії. Звичайно, ми з ними обговорили й двосторонній наш порядок денний. Молдова – маємо очевидні спільні виклики і допомагаємо одне одному. Чехія – я подякував за ініціативу щодо артилерії, і головне зараз – повна й невідкладна реалізація ініціативи. Гана – світ залежить від стабільності й розвитку Африки. Нещодавно ми відкрили Посольство в Гані, ця країна тепер має нового акредитованого Посла в Києві. Разом можемо додати більше сили нашим частинам світу. Ірландія – я подякував за підтримку нашої держави та людей, подякував за те, що Ірландія справді старається допомогти нам і політично, і також у захисті життя – у розмінуванні нашої землі. І така підтримка буде ще збільшуватися – ще більше території України буде очищено від російських мін і боєприпасів. Отже, цей день і цей тиждень додали нам іще підтримки – нашим воїнам, нашій державі, нашій дипломатії. І Саміту миру. Щодня в дипломатичному марафоні робимо Саміт миру й наближення миру реальністю. Дякую всім лідерам, які допомагають! Дякую кожному й кожній, хто захищає Україну та життя! Дякую всім, хто додає нам сили! Слава Україні!
Небезпечні харчові добавки. Гостя — Олена Сидоренко, професорка кафедри товарознавства управління безпечністю та якістю Державного торговельно-економічного університету.