У Сирії християни святкують перше Різдво після повалення режиму Асада.
Сирія планує створити регулярну армію за підтримки Туреччини.
Рекрутинг донорів крові в Україні. Гостя — Ірина Славінська, співзасновниця ДонорUA, президентка ГО "Всеукраїнська асоціація донорів України".
Як працює цивільна конфіскація майна. Наприкінці серпня ВАКС стягнув у керівника одного з ТЦК Вінницької області квартиру майже за 2 млн грн. Подібне відбулося і з начальником одного з управлінь ДБР, який також позбувся активів на 7 млн грн. Що таке цивільна конфіскація? Наскільки проблематично конфіскувати майно у чиновників за цією процедурою? Які перепони стають на цьому шляху? На яку суму було конфісковано майна та активів за цією процедурою? Гість — Павло Демчук, юридичний радник Transparency International Ukraine.
Актуальна ситуація на фронті: активізація окупантів на Времівському напрямку, бої на Курщині. Гість — Іван Тимочко, військовий та голова Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ.
Оновлена інформація на фронті.
У Керченській протоці оголосили режим надзвичайної ситуації регіонального масштабу.
Як правильно повідомляти про війну, щоб не брехати і при цьому не завдати шкоди? Гість — Микола Мельник, старший лейтенант ЗСУ, кавалер ордену Богдана Хмельницького, експерт Аналітичної групи "Левіафан".
Транзит російського газу через Україну: чи поставлено крапку у цьому питанні? Що роблять Віктор Орбан і Роберт Фіцо для збереження транзиту. Нові схеми і азербайджанський газ. Майбутнє ГТС. Гість — Сергій Дяченко, голова Бюро комплексного аналізу та прогнозів.
Після масованого російського удару Байден пообіцяв Україні більше ракет для ППО.
Хурделиця у Боснії та Герцеговині залишила сотні тисяч людей без світла.
Святвечір і Різдво: скільки українців святкують ці свята за новим календарем на третьому році війни? Як багато релігійних громад вже перейшло до ПЦУ? Що найбільше впливає на погляди вірян і перехід до ПЦУ? Яка ситуація наразі з військовим капеланством? Гість — Вячеслав Горшков, начальник відділу у справах релігії Державної служби з етнополітики та свободи совісті.
"Аудіокнижка". Оксана Забужко, "Музей покинутих секретів".
"Хвилина класики". Антоніо Вівальді, "Концерт до мінор для флейти і фортепіано."
Панама і Панамський канал. Чому США наважилися на вторгнення до цієї країни 1989 року? Якої є регіональна політика Сполучених Штатів щодо своїх південних сусідів? Гостя — Наталя Шевченко, кандидатка історичних наук, доцентка кафедри нової та новітньої історії зарубіжних країн історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, експертка Ради зовнішньої політики "Українська призма".
Цього року в Україні починає діяти новий підхід до відбору декларацій для проведення повних перевірок.
Румунія з 1-го січня закриє понад 30 пунктів сухопутного кордону.
Іпотечне кредитування в Україні в 2024 році: причини уповільнення кредитування. Гостя — Олена Гайдамаха, президентка Асоціації фахівців з нерухомості України.
Театральні підсумки року. Гість — Сергій Васильєв, театральний критик, завідувач відділу Інституту проблем сучасного мистецтва Академії мистецтв України.
Байден може запровадити новІ санкції проти енергетичного сектору Росії.
"Укрзалізниця" випустила ще кілька вагонів для медичної евакуації.
Епоха змін. Історія економічних криз усіх часів і народів
Економічне становище України на межі 17 — 18 століття: криза часів козацтва, як наслідок Національної революції 1648 — 1676 років та невизнання елітою Речі Посполитої лицарських прав та інших соціально-економічних привілеїв козацтва і вільного українського народу. Гості: кандидат історичних наук, доцент Київського національного університету імені Тараса Шевченка Олексій Сокирко та кандидат економічних наук, головний консультант Центру зовнішньо-політичних досліджень Національного інституту стратегічних досліджень Іван Ус.
Джо Байден доручив Пентагону нарощувати поставки зброї в Україну.
Олена Зеленська закликала батьків показувати дітям український контент.
Цифрова безпека: як громадяни можуть захистити себе та допомогти державі. Гість — Віталій Якушев, CEO компанії із кібербезпеки 10 Guards.
Що таке "ЦВЯК"? Цвяк використовується у говірках Хмельниччини для позначення цвяхів. Це — діалектне слово, яке має своє коріння в польській мові.
Третя штурмова бригада продовжує успішно знищувати російських військових на Харківщині.
Українські лікарі цьогоріч провели 467 трансплантацій органів.
Володимир Касалапа — родом із міста Щастя Луганської області. Те, що більшість українців пережили у 2022-му році, йому довелося пройти ще 2014-го. Володимиру довелося рятувати життя і вивезти родину з Луганщини, а сам він разом з батьком пішли служити до батальйону "Айдар". Після демобілізації побратими запросили до Івано-Франківська. Вже на Прикарпатті Володимир і його родина отримали квартиру. Грошей вистачило тільки зробити ремонт, а от меблів не було. Тож чоловік, хоч і ніколи не працював з деревом, вирішив зробити тумбочки та ліжка. Вийшло добре. Почав приймати замовлення від інших.
Про саміт Співдружності незалежних держав, який мав відбутися 25 грудня в Санкт-Петербурзі.
Шахрайські схеми в інтернеті та соцмережах. Фейкові виплати, якими користуються зловмисники, аби викрасти персональні дані та доступ до банківських карток.
На Харківщині через постійні обстріли три громади залишились без комунальних послуг.
На Полтавщині у лісосмузі знайшли боєприпаси.
Замість перемир'я — різдвяні обстріли. Партнери посилюють допомогу. Україна готується до виробництва нової потужної зброї у новому році, як скоро вороги відчують на собі дію нових розробок. Гість — Анатолій Храпчинський, виробник засобів радіоелектронної боротьби.
На Херсонщині внаслідок російських обстрілів поранено дві людини.
Вночі Бєлгородську область атакували безпілотники.
У грудні українці отримають менші зарплати через підвищений військовий збір (5%). Хто є платниками військового збору і на що вплине його збільшення? Скільки взагалі відсотків зарплати йде на податки в Україні? Та на скільки збідніють українці, враховуючи шалену інфляцію і ціни, які постійно ростуть? Гість — Ілля Несходовський, керівник аналітичного напряму мережі АНТС.
Впродовж доби російські військові завдали 255 ударів по Запорізькій області.
У Сирії загинули 14 співробітників МВС.
Святкові акції та знижки: як не наразитися на неякісну і прострочену продукцію? Що і як продають українцям перед святами? Що потрібно знати і на що звертати увагу, купуючи продукти і готуючи смаколики до свят. У студії — Роман Матвійчук, в.о. начальника Управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини-начальник відділу організації протиепізоотичної роботи Головного Управління Держпродспоживслужби в м. Києві.
Сили ППО цієї ночі знищили 20 російських дронів.
Японська авіакомпанія зазнала кібератаки.
Святкові акції та знижки: як не наразитися на неякісну і прострочену продукцію? Що і як продають українцям перед святами? Що потрібно знати і на що звертати увагу, купуючи продукти і готуючи смаколики до свят. У студії — Роман Матвійчук, в.о. начальника Управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини-начальник відділу організації протиепізоотичної роботи Головного Управління Держпродспоживслужби в м. Києві.
Понад 1000 багатоквартирних будинків у Харкові досі без тепла після вчорашнього російського обстрілу.
Справу про вбивство Фаріон перекваліфікували та відправили до суду.
Шахрайські схеми та маніпуляції почуттями: як родинам полонених та зниклих безвісти вберегтися від зловмисників? Про що небезпечно писати у соцмережах та хто цим може скористатися?. Гості: психологиня громадської організації з Хмельниччини "Захист — обʼєднання волонтерів" Наталія Чорна; начальник відділу Управління з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин МВС України Дмитро Богатюк та мати двох синів, захисників України Олеся Безрук.
У Криму партизани виявили нові укріплення загарбників.
У вихідні напередодні Різдва зафіксували рекордну кількість перетинів державного кордону.
Шахрайські схеми та маніпуляції почуттями: як родинам полонених та зниклих безвісти вберегтися від зловмисників? Про що небезпечно писати у соцмережах та хто цим може скористатися?. Гості: психологиня громадської організації з Хмельниччини "Захист - обʼєднання волонтерів" Наталія Чорна; начальник відділу Управління з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин МВС України Дмитро Богатюк та мати двох синів, захисників України Олеся Безрук.
На Харківщині з початку повномаштабного вторгнення близько 1000 осіб отримали підозри за співпрацю з росією.
Шабля Мазепи стане іграшкою: придбати артефакт можна буде вже навесні 2025.
Вироки по корупційних справах в 2024 році. На зв'язку — Аліна Латанська, журналістка редакції розслідувань Суспільного.
У Криму український безпілотник уразив російське судно.
Ексначальнику Одеського обласного Територіального центру комплектування та соціальної підтримки вручили підозру.
У Середземному морі затонуло російське судно Ursa Major. А кілька днів раніше в Керченській протоці затонули два російські танкери. Чому це відбувається — санкції потроху працюють? Чи зроблять із цього висновки наші іноземні партнери в контексті тіньового флоту росії? Гість — Василь Шевченко, в.о. міністра транспорту та зв'язку України в 2009-2010 роках.
Російські бойовики атакували ринок у Нікополі.
Покровський напрямок залишається найгарячішим на мапі фронту.
Гостя: Ксенія Бовкун, грантова менеджерка проєкту "Дикий Схід". Говоримо про цей проєкт, який запустився у грудні.
Російські бойовики атакували ринок у Нікополі.
На виході з СІЗО знову затримали ексначальника одеського ТЦК Євгена Борисова.
19 грудня у державній електронній торговій системі "Прозорро.Продажі" відбувся онлайн-аукціон із продажу статутного капіталу ТОВ "Аерок". Раніше компанія належала російському олігарху Андрію Молчанову. Підсумки приватизації в 2024 році. Гість — Ігор Тимошенко, заступник голови Фонду державного майна України.
Росіяни штурмують позиції українських військових на Харківському напрямку.
Президент Володимир Зеленський звільнив посла України в Німеччині Олексія Макеєва.
В росії заблокували ютюб. Обсяги трафіку на платформі впали на понад 20%. Чи матиме це позитивний ефект для України, адже саме там активно працюють пропагандистські канали? У студії — Ігор Розкладай, заступник директора Центру демократії та верховенства права.
Близько тисячі осіб отримали підозри за співпрацю з країною-агресоркою на Харківщині.
Експерти відновлюють роботу державних реєстрів, які постраждали внаслідок кібератаки.
Що нового дізнався світ про українську самобутність та ідентичність: які номінації від України підтвердила ЮНЕСКО у 2024 році? І які поповнили Національний перелік нематеріальної культурної спадщини України? Гостя — Валентина Телеуця, к.філологічних наук, доцентка, завідувачка відділу по роботі з міжнародними організаціями ГО "Інститут культури України", експертка УКФ з 2019 року, експертка з нематеріальної культурної спадщини.
Російські бойовики обстріляли мікрорайон “Лазурний” у Покровську.
Медіарух закликав РНБО запровадити санкції проти Андрія Портнова.
Проаналізуємо висловлювання Трампа щодо завершення війни в Україні. Також днями Україну відвідав директор ЦРУ Білл Бернс. Наскільки важливий цей візит? Гість — Олександр Солонтай, директор програми практичної політики Інституту політичної освіти.
За фактом катастрофи літака біля Актау у Казахстані Генпрокуратура Азербайджану відкрила кримінальне провадження.
Проаналізуємо висловлювання Трампа щодо завершення війни в Україні. Також днями Україну відвідав директор ЦРУ Білл Бернс. Наскільки важливий цей візит? Гість — Олександр Солонтай, директор програми практичної політики Інституту політичної освіти.
Зранку росіяни атакували Дарʼївку на Херсонщині.
Міноборони анулювало результати голосування за членів Громадської антикорупційної ради.
Оновлений прогноз від МВФ двох сценаріїв закінчення війни в Україні: які наслідки для економіки? Глава уряду повідомив, що Україна отримала від МВФ ще $1,1 мільярда. На що підуть ці гроші? І як буде формуватися співпраця України та МВФ надалі? Чи поставив МВФ нові структурні маяки та яких податкових посилень фонд чекає від України у 2025 році? Гість — Олег Устенко, економіст, ексрадник Президента.
Росіяни завдали два удари керованими авіабомбами по Салтиному на Харківщині, – повідомив начальник ОВА Олег Синєгубов.
Із понад трьохсот населених пунктів Харківщини ведеться активна евакуація.
Причиною авіакатастрофи у Казахстані стала російська ракета.
Про Ефіопію, єдину країну континенту, яка ніколи не була колонією, про її війни, кордони і штучний голод у 1984-1987 роках — Сергій Сингаївський, письменник і перекладач. Саме в ці роки пан Сергій працював військовим перекладачем у Ефіопії.
Щодня росіяни обстрілюють Часів Яр на Донеччині.
На енергооб’єктах тривають аварійно-відновлювальні роботи після вчорашньої російської атаки.
Про Ефіопію, єдину країну континенту, яка ніколи не була колонією, про її війни, кордони і штучний голод у 1984-1987 роках — Сергій Сингаївський, письменник і перекладач. Саме в ці роки пан Сергій працював військовим перекладачем у Ефіопії.
Ситуація на фронті — найбільше боїв відбулося на Покровському напрямку.
Життя у прифронтовому селі: триває примусова евакуація родин із дІтьми.
У Південній Кореї розглянуть імпічмент тимчасово виконуючого обов'язки президента.
Доктрина Монро на максималках. Трамп заявив про прагнення взяти під контроль низку територій, що належать іншим країнам — Панамський канал, Гренландію та Канаду. Гість — Роман Кот, журналіст Українського Радіо.
Удар росіян по Нікополю, поранені 8 людей.
Скандал щодо висловлювань професора Микити Василенка набирає обертів.
Кількість населення України у 2024 році та прогноз на майбутнє. Гість: Олександр Гладун, заступник директора з наукової роботи Інституту демографії та проблем якості життя.
Злочини проти дітей в Україні: депортованими вважаються майже 20 тисяч маленьких українців.
Удар росіян по Слатиному на Харківщині: є жертви.
Голосування за членів громадської антикорупційної ради при Міністерстві оборони перенесли.
Військово-політичні підсумки року. Реальна ситуація на фронті та в тилу. Шанси на перемир'я. Гість студії — Іван Ступак, військовий аналітик, колишній працівник СБУ (2004-2015).
Ситуація на Сумщині: росіяни обстрілюють прикордоння області.
Справа про вбивство Ірини Фаріон: прокурори завершили досудове розслідування.
Військово-політичні підсумки року. Реальна ситуація на фронті та в тилу. Шанси на перемир'я. Гість студії — Іван Ступак, військовий аналітик, колишній працівник СБУ (2004-2015).
На Харківщині тимчасово не обмежуватимуть електрику для побутових споживачів.
Підпал автомобілів військових: понад 180 людей притягуються до кримінальної відповідальності.
Колишньому голові Західного апеляційного господарського суду повідомили про підозру.
Які для України міжнародні підсумки 2024 року, питання інтеграції в ЄС, НАТО відносини з провідними партнерами, і що відбуватиметься в році наступному? У студії — Іванна Климпуш-Цинцадзе, голова Комітету Верховної Ради України з питань інтеграції України з Європейським Союзом, членкиня депутатської фракції партії "Європейська солідарність".
Удар росіян по ринку у Нікополі — 4-ро людей у тяжкому стані.
Командиру одного із взводів 211-ї понтонно-мостової бригади заочно повідомили про підозру.
Ситуація у Сирії — ексклюзивне включення з країни від кореспондента Суспільного.
Світ спорту з його найцікавішими і найважливішими подіями. Інтерв'ю з тренерами та спортсменами, розповіді про нові досягнення, аналіз поєдинків та змагань.
Шахрайські схеми в інтернеті та соцмережах. Фейкові виплати, якими користуються зловмисники, аби викрасти персональні дані та доступ до банківських карток.
Головні новини дня.
Іпотечне кредитування в Україні в 2024 році: Причини уповільнення кредитування. Гостя: Олена Гайдамаха, президентка Асоціації фахівців з нерухомості України.
Підсумки року на фронті та прогнози на майбутнє. В якому стані українська армія завершила цей рік і чи зможе втримати оборону у наступному?
Учасники програми: Мар'яна Безугла, народна депутатка України, позафракційна; Ганна Маляр, адвокатка, криміналістка, заступниця Міністра оборони України (2021—2023); Петро Кузик, командир батальйону "Свобода" 4 бригади "Рубіж" Національної гвардії України; Юрій Бутусов, головний редактор Цензор. Нет.
Підсумки року на фронті та прогнози на майбутнє. В якому стані українська армія завершила цей рік і чи зможе втримати оборону у наступному?
Учасники програми: Мар'яна Безугла, народна депутатка України, позафракційна; Ганна Маляр, адвокатка, криміналістка, заступниця Міністра оборони України (2021—2023); Петро Кузик, командир батальйону "Свобода" 4 бригади "Рубіж" Національної гвардії України; Юрій Бутусов, головний редактор Цензор. Нет.
Замість перемир'я — різдвяні обстріли. Партнери посилюють допомогу. Україна готується до виробництва нової потужної зброї у новому році. Гість: Анатолій Храпчинський, виробник засобів радіоелектронної боротьби.
Володимир Касалапа — родом із міста Щастя Луганської області. Те, що більшість українців пережили у 2022-му році, йому довелося пройти ще 2014-го. Володимиру довелося рятувати життя і вивезти родину з Луганщини, а сам він разом з батьком пішли служити до батальйону "Айдар". Після демобілізації побратими запросили до Івано-Франківська. Вже на Прикарпатті Володимир і його родина отримали квартиру. Грошей вистачило тільки зробити ремонт, а от меблів не було. Тож чоловік, хоч і ніколи не працював з деревом, вирішив зробити тумбочки та ліжка. Вийшло добре. Почав приймати замовлення від інших.
Звернення Президента України Володимира Зеленського.
Бажаю здоров’я, шановні українці, українки!
Перше – військові. Сьогодні була доповідь Головкома Сирського, міністра оборони Умєрова. Фронт. Забезпечення. Дуже важливо те, що зараз Сполучені Штати збільшують постачання. Це потрібно, щоб вирівняти ситуацію. Я вдячний нашим партнерам. І темп постачання має стати таким, щоб збити темп російських штурмів. Нам потрібна більша сила зброї. І сильні позиції для дипломатії. І кожен підрозділ, кожна бригада, яка це забезпечує, наближає для нас можливість нормального миру. Я дякую за стійкість і сміливість у боях цими тижнями нашій 95-й, 80-й, 82-й окремим десантно-штурмовим бригадам. Також 68-ма окрема єгерська бригада – молодці, хлопці! 225-й та 425-й окремі штурмові батальйони – дякую! Також хочу відзначити зараз усіх наших воїнів, які завдають далекобійних ударів по території Росії. І в нас є правильні, потрібні результати у знищенні саме військової інфраструктури ворога, і тільки такої: Україна захищається від агресії, і наші удари спрямовані виключно на військові цілі. Збройні Сили України, Служба безпеки України, ГУР, зовнішня розвідка – я дякую вам за влучність, усім нашим залученим структурам.
Сьогодні ж багато уваги було і щодо внутрішніх питань – тих рішень, тих новацій, які потрібні в перспективі, щоб Україна мала можливість повернути якнайбільше наших людей, які виїхали через війну. І ми повинні створити всі необхідні економічні, соціальні стимули для українців працювати в Україні, працювати на Україну, робити для України більше потенціалу, щоб бути на рівних у глобальній конкуренції. Український народ довів свою сміливість і може продемонструвати світові свою можливість відновлюватися, відбудовуватися з руїн. Я провів сьогодні нараду щодо цього – були віцепрем’єр-міністри Чернишов, Федоров та Кулеба, команда Офісу. Ми готуємося на завтра ще до розмови з представниками українського бізнесу – про те, які системні рішення потрібні зараз та в перспективі, щоб дати Україні більше впевненості та сильне економічне дихання.
І третє за сьогодні, що важливо. Говорив із Президентом Сербії, подякував Олександру за підтримку нашої держави, наших людей. Ми обговорили нашу взаємодію – двосторонню і також з іншими партнерами. Дуже ціную наш діалог. Максимум конструктивних відносин для України та спільної з партнерами безпеки. Слава Україні!
Суд обрав запобіжний захід заступнику мера міста Яворов.
В застосунку “Дія” відновили бронювання працівників.
Президент провів нараду майбутнього повернення українців з-за кордону.
Вже понад рік у Чернівцях на базі обласного госпіталю ветеранів війни працює реабілітаційне відділення. А нещодавно на базі цього госпіталю відкрили реабілітаційний центр "Рекавері". Про нього — журналістка Українського Радіо в Чернівцях Христина Петренко.
Святкові акції та знижки: як не наразитися на неякісну і прострочену продукцію? Що і як продають українцям перед святами? Що потрібно знати і на що звертати увагу, купуючи продукти і готуючи смаколики до свят. У студії — Роман Матвійчук, в.о. начальника Управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини-начальник відділу організації протиепізоотичної роботи Головного Управління Держпродспоживслужби в м. Києві.