Оновлена інформація на фронті.
Біля Торецька росіяни вперше почали застосовувати техніку.
Ветеранські гранти стануть доступнішими.
Цифрова безпека: як громадяни можуть захистити себе та допомогти державі. Гість — Віталій Якушев, CEO компанії із кібербезпеки 10 Guards.
Інформаційна кампанія "Сексуальне насильство в інтернеті: як захистити дітей". Гостя — директорка правозахисного департаменту ГО "Докудейз" Анастасія Багаліка.
Жінка, яка вважалася зниклою внаслідок ракетного удару по Кривому Рогу, вийшла на звʼязок.
Трамп налаштований досягти миру найближчим часом в Україні.
Чи варто очікувати паузи на різдвяні свята у дипломатичній активності навколо війни. Чи навпаки, це час для неофіційної дипломатії? Гість — Олександр Леонов, виконавчий директор центру прикладних політичних досліджень "Пента".
Транзит російського газу через Україну: чи поставлено крапку у цьому питанні? Що роблять Віктор Орбан і Роберт Фіцо для збереження транзиту. Нові схеми і азербайджанський газ. Майбутнє ГТС. Гість — Сергій Дяченко, голова Бюро комплексного аналізу та прогнозів.
Трамп хоче змінити назву найвищої гори в США.
Міноборони України запустило нову програму "Плюси".
Окуповане майно. ВРУ у першому читанні ухвалила законопроєкт (12148) про пом'якшення умов кредитування та лізингу під час воєнного стану для людей, чиє майно потрапило в окупацію. Яка нині ситуація з таким майном? Кого саме він стосуватиметься? Що потрібно змінити в нашому законодавстві в цьому контексті? Гість — Юрій Черній, провідний юрист з питань адвокації БФ "Право на захист".
"Аудіокнижка". Оксана Забужко, "Музей покинутих секретів".
"Хвилина класики". Костянтин Вілінський, "Сюїта для флейти і фортепіано". / Георг Філіп Телеман, "Сюїта із застольної музики".
Латвія за рік передала Україні 612 конфіскованих авто.
Понад 10 млн українців подали заявки на отримання тисячі гривень зимової єПідтримки.
Є в польській історії доволі цікавий факт: 1908 року було пограбовано поштовий вагон поїзда Варшава — Санкт-Петербург. Із його сейфа було викрадено 200 тисяч царських рублів (на нинішні ціни — 8 мільйонів доларів). Викрали ці гроші чотири майбутні прем'єр-міністри Другої Речі Посполитої та уряду Польщі в екзилі — Юзеф Пілсудський, Валерій Славек, Александр Пристор і Томаш Арцішевський. Про їхні долі, погляди на Україну говоримо з доктором історичних наук, професором, завідувачем кафедри історії Центральної та Східної Європи Львівського Національного університету імені І.Франка, заступником директора Інституту українознавства ім. І.Крип'якевича Леонідом Зашкільняком.
Нову і останню цього року марку презентувала Укрпошта.
Росіяни на сході наступають на Торецькому, Краматорському, Сіверському напрямках.
Послуга "Домашній Майстер": де шукати працівника для дрібного ремонту, прибирання помешкання та як діяти, якщо господар побачив, що після роботи щось зникло з квартири чи було зламано? І як захиститися хатньому робітнику від претензій, агресії і домагань замовника? Гості: Марія Абдулліна, керівниця напрямку OLX Робота та послуги; Олена Маньківська, юристка системи безоплатної правничої допомоги.
Якими музичними подіями запам’ятається рік, що минає? Що цікавого й непересічного цьогоріч відбувалося в концертних залах, музичних театрах і на Радіо Культура поговоримо із музикознавицею Світланою Галась.
З нагоди Різдва до українців звернувся глава Православної Церкви України.
1 мільярд доларів від Сполучених Штатів надійшов Україні.
Одна з перших спецоперацій легендарного "Азову". Як звільнили Маріуполь у 2014?
Маріуполь — це місто, яке нині окуповане вдруге. Вперше українські військові звільнили його від проросійських сепаратистів 13 червня 2014 року. Тоді у спецоперації взяли участь бійці щойно сформованого "Азову", а також підрозділів Національної гвардії України, батальйону "Дніпро-1" і 79-ї бригади ЗСУ. Як проходила спецоперація зі звільнення Маріуполя, і як перша окупація змінила настрої у місті — розповідають учасники і очевидці цих подій: Олександр Алфьоров — колишній керівник пресслужби полку "Азов", історик Ігор Луценко — колишній боєць "Азову", військовослужбовець ЗСУ Максим Бородін — депутат Маріупольської міської ради, активіст із Маріуполя.
Армія РФ має намір захопити плацдарм на правому березі Дніпра.
Різдво Христове сьогодні святкують у світі.
Які проблеми виникають при оформленні пенсій під час воєнного стану, і, зокрема, у внутрішньо переміщених осіб? Хто може отримувати пенсію у зв'язку із втратою годувальника, на яких умовах, та який розмір такої виплати? Про особливості пенійного забезпечення в умовах війни — адвокатка Лілія Лукацька.
Що таке "ВАР'ЮВАТИ"? Це — біситися, божеволіти. Це галицький діалектизм, який вживають на Тернопільщині. А ще: баняк — це казан, чавунний горщик; пательця — сковорода; захцянка — бажання; маринарка — жакет, піджак; мешти — туфлі, взуття; вар’ят — божевільний; виходок — вбиральня.
Триває повітряна тривога по всій території країни.
В Україні застосовані обмеження споживання електроенергії.
Ярослав Скрипник — керівник підприємства легкої промисловості. Весь його бізнес був у Херсоні. Там ще у 2012 році придбав стару фабрику, переобладнав і запустив у виробництво форменного одягу. Серед замовників були і Національна гвардія, і Національна поліція. За 10 років справу вдалося суттєво масштабувати. В області відкрили 6 фабрик, на яких працювали понад 450 працівників. Коли в 2022-му російські війська пройшли Чонгар, чоловік ухвалив єдине можливе рішення — рятувати життя людей. Тож Ярослав і його команда змушені були терміного виїжджати з Херсонщини на Черкащину. А от потужності підприємства релокувати не вдалося.
Про Різдво Христове за новоюліанським календарем.
Різдво Христове — одне з найбільших свят християнського світу. За два тисячоліття навколо нього сформувалася не лише багата традиція, а й чимало міфів. Актуальною залишається тема маніпуляцій, пов’язаних з датою святкування Різдва. Російська пропаганда досі активно поширює міфи про так зване "католицьке" та "православне" Різдво, намагаючись розділити людей.
Триває повітряна тривога по всій території країни.
Різдво Христове сьогодні святкують у світі.
Актуальна ситуація на фронті: активізація окупантів на Времівському напрямку, бої на Курщині. Гість — Іван Тимочко, військовий та голова Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ.
Щонайменше шестеро поранених у Харкові внаслідок російської атаки.
В Україні застосовані обмеження споживання електроенергії.
Іпотечне кредитування в Україні в 2024 році: причини уповільнення кредитування. Гостя — Олена Гайдамаха, президентка Асоціації фахівців з нерухомості України.
До шести зросла кількість поранених внаслідок російських влучань у трьох районах Харкова, – повідомив у ТГ керівник ОВА Олег Синєгубов.
Виникли пожежі у нежитлових будівлях. Також у місті зафіксували влучання "шахеда", зайнялася пожежа, – повідомив міський голова Ігор Терехов.
Трансляція богослужіння Української Греко-Католицької Церкви з Патріаршого собору Воскресіння Христового.
Гість студії — Архімандрит Михаїл (Карнаух), благочинний Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, Православної Церкви України.
Трансляція богослужіння Української Греко-Католицької Церкви з Патріаршого собору Воскресіння Христового.
Гість студії — Архімандрит Михаїл (Карнаух), благочинний Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, Православної Церкви України.
Росія атакувала Україну понад 70 ракетами.
У Казахстані розбився пасажирський літак.
Трансляція урочистого богослужіння Православної Церкви України з Михайлівського Золотоверхого собору в Києві.
Гість студії — Архімандрит Михаїл (Карнаух), благочинний Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, Православної Церкви України.
Трансляція урочистого богослужіння Православної Церкви України з Михайлівського Золотоверхого собору в Києві.
Гість студії — Архімандрит Михаїл (Карнаух), благочинний Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, Православної Церкви України.
Російські бойовики запустили по Україні понад 70 ракет та більш ніж сотню ударних безпілотників.
Зеленський підписав закон про скасування підвищення податків "заднім числом".
Про мандри бандуристки від Нью-Йорка та Аделаїди до Львова та прифронтового українського Дніпра, про міжнародні проєкти та роботу української культурної дипломатії. Гості: Анастасія Войтюк, Banduragirl та Мар'яна Бонадаренко, очільниця відділу "Музика" Українського інституту.
На Дніпропетровщині внаслідок російського обстрілу загинула одна людина.
Сьогодні в Україні відзначають Різдво Христове.
Різдвяне привітання предстоятеля Православної Церкви України Блаженнішого Митрополита Епіфанія.
73% громадян України прихильно ставляться до ідеї відновлення ядерної зброї у країні, свідчить опитування КМІС. Які причини таких думок серед українців та що вони означають в умовах активізації політичного життя в Україні. Гість — Петро Олещук, доктор політичних наук.
На Харківщині внаслідок російських влучань постраждали шестеро людей.
А на Полтавщині через російську атаку пошкоджено енергетичну інфраструктуру.
Нова роль соцмереж у виборчих кампаніях: розслідування ЄС щодо китайської соцмережі TikTok після виборів в Румунії. Чи є небезпека? Гість — Трохим Бабич, заступник декана факультету інформатики Національного університету "Києво-Могилянська академія".
Вранці росіяни здійснили масований обстріл Дніпропетровщини.
Українські захисники продовжують відбивати штурми росіян у Курській області.
Якого миру чекають українці: результати всеукраїнського опитування. Гість — Олексій Гарань, професор Києво-Могилянської академії, науковий радник Фонду "Демократичні ініціативи".
Сили ППО збили 59 ракет, якими росія атакувала Україну.
Під час різдвяно - новорічних свят в Україні діють посилені заходи безпеки.
Різдвяне привітання глави Української Греко-Католицької церкви Блаженнішого Святослава.
Кількість населення України у 2024 році та прогноз на майбутнє. Гість — Олександр Гладун, заступник директора з наукової роботи Інституту демографії та проблем якості життя.
У Кривому Розі розбирають завали багатоповерхівки в яку напередодні поцілила російська ракета.
Військовослужбовцям 44-ї окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола передали Вифлеємський вогонь.
Рекрутинг донорів крові в Україні. Гостя — Ірина Славінська, співзасновниця ДонорUA, президентка ГО "Всеукраїнська асоціація донорів України".
Нові ставки військового збору: що зміниться з 2025 року.
Завтра українці зможуть обрати членів Громадської антикорупційної ради при Міноборони.
Як працює цивільна конфіскація майна. Наприкінці серпня ВАКС стягнув у керівника одного з ТЦК Вінницької області квартиру майже за 2 млн грн. Подібне відбулося і з начальником одного з управлінь ДБР, який також позбувся активів на 7 млн грн. Що таке цивільна конфіскація? Наскільки проблематично конфіскувати майно у чиновників за цією процедурою? Які перепони стають на цьому шляху? На яку суму було конфісковано майна та активів за цією процедурою? Гість — Павло Демчук, юридичний радник Transparency International Ukraine.
СБУ знищила склад боєприпасів у Ростовській області.
1600 російських окупантів українські оборонці ліквідували за останню добу.
Привітання Прем'є-міністра Дениса Шмигаля з Різдвом Христовим.
Як правильно повідомляти про війну, щоб не брехати і при цьому не завдати шкоди? Гість — Микола Мельник, старший лейтенант ЗСУ, кавалер ордену Богдана Хмельницького, експерт Аналітичної групи "Левіафан".
У Бурштині на Івано-Франківщині - немає тепла й води.
Музей Івана Гончара влаштував Різдвяну ходу.
Про Хануку, Свято Світла. Це єврейське свято, яке триває вісім днів і святкується на честь відновлення Другого Храму в Єрусалимі та дива, пов'язаного з лампадою Менори.
На Харківщині внаслідок російського обстрілу загинула жінка.
12 вертепів завтра вирушать на прифронтові та деокуповані території.
Панама і Панамський канал. Чому США наважилися на вторгнення до цієї країни 1989 року? Якої є регіональна політика Сполучених Штатів щодо своїх південних сусідів? Гостя — Наталя Шевченко, кандидатка історичних наук, доцентка кафедри нової та новітньої історії зарубіжних країн історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, експертка Ради зовнішньої політики "Українська ПРИЗМА".
На фронті протягом минулої доби сталося 266 бойових зіткнень.
150 мільйонів євро отримала Україна від Європейського Союзу.
Панама і Панамський канал. Чому США наважилися на вторгнення до цієї країни 1989 року? Якої є регіональна політика Сполучених Штатів щодо своїх південних сусідів? Гостя — Наталя Шевченко, кандидатка історичних наук, доцентка кафедри нової та новітньої історії зарубіжних країн історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, експертка Ради зовнішньої політики "Українська ПРИЗМА".
Запущена росіянами ракета не розірвалася у Харкові, її знешкоджують.
У лікарні Кривого Рогу перебувають люди, травмовані внаслідок учорашнього російського удару.
Ситуація на фронті: найбільше боїв відбулося на Покровському, Времівському, Курахівському та Лиманському напрямках.
Якого миру чекають українці: результати всеукраїнського опитування. Гість — Олексій Гарань, професор Києво-Могилянської академії, науковий радник Фонду "Демократичні ініціативи".
У п’ятницю у Кривому Розі - День жалоби.
Різдво святкують в Україні. Колядники завтра вирушають на прифронтові та деокуповані території.
Транзит російського газу через Україну: чи поставлено крапку у цьому питанні? Що роблять Віктор Орбан і Роберт Фіцо для збереження транзиту. Нові схеми і азербайджанський газ. Майбутнє ГТС. Гість — Сергій Дяченко, голова Бюро комплексного аналізу та прогнозів.
Херсонищна під російським вогнем, окупанти намагаються форсувати Дніпро.
На Львівщині затримали депутата облради та його спільника, їх підозрюють у шахрайстві.
Вифлеємський вогонь вже у прифронтовому Оріховому.
Як АРМА арештовує активи. Що з ними потім відбувається? Чи є, в управлінні АРМА, активи країни агресора на територї України? Якими є механізми реалізації надзвичайно вартісних активів вилучених при обшуках? Гість — Грігол Катамадзе, заступник голови Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (Агентство з розшуку та менеджменту активів, АРМА) з питань європейської інтеграції.
Росіяни втринадцяте здійснили масовану ракетну атаку на енергетичну інфраструктуру України.
Завтра світло відключатимуть як побутовим споживачам, так і бізнесу.
Різдво Христове другий рік поспіль відзначають в Україні 25 грудня.
Проаналізуємо висловлювання Трампа щодо завершення війни в Україні. Також днями Україну відвідав директор ЦРУ Білл Бернс. Наскільки важливий цей візит? Гість — Олександр Солонтай, директор програми практичної політики Інституту політичної освіти.
Росіяни обстріляли рятувальників поблизу Покровська.
Подробиці скандалу щодо висловлювань професора університету Шевченка про українських жінок.
Проаналізуємо висловлювання Трампа щодо завершення війни в Україні. Також днями Україну відвідав директор ЦРУ Білл Бернс. Наскільки важливий цей візит? Гість — Олександр Солонтай, директор програми практичної політики Інституту політичної освіти.
Росіяни намагаються оточити Курахове.
У Сирії святкують перше Різдво після повалення режиму Башара Асада — ексклюзивне включення кореспондента Суспільного.
Світ спорту з його найцікавішими і найважливішими подіями. Інтерв'ю з тренерами та спортсменами, розповіді про нові досягнення, аналіз поєдинків та змагань.
Різдво Христове — одне з найбільших свят християнського світу. За два тисячоліття навколо нього сформувалася не лише багата традиція, а й чимало міфів. Актуальною залишається тема маніпуляцій, пов’язаних з датою святкування Різдва. Російська пропаганда досі активно поширює міфи про так зване "католицьке" та "православне" Різдво, намагаючись розділити людей.
Головні новини дня.
Про українську громаду в Брюсселі, про зміну ставлення європейців до України і українців. Гостя — Дар'я Малевка, українська активістка у Брюсселі, представляє прифронтові області України в Європейському комітеті регіонів.
Російська атака на Харків — у місті частково відновили теплопостачання.
У юдеїв сьогодні почалася Ханука.
Кіберзлочинці розіслали фейкові листи від імені "Нової пошти".
Про мандри бандуристки від Нью-Йорка та Аделаїди до Львова та прифронтового українського Дніпра, про міжнародні проєкти та роботу української культурної дипломатії. Гості: Анастасія Войтюк, Banduragirl та Мар'яна Бонадаренко, очільниця відділу "Музика" Українського інституту.
Світ спорту з його найцікавішими і найважливішими подіями. Інтерв'ю з тренерами та спортсменами, розповіді про нові досягнення, аналіз поєдинків та змагань.
"Оскар 2025" оприлюднив шорт-листи претендентів на головну кінопремію. Цього року серед номінантів два українські фільми. Що про них відомо? Які ще цікаві роботи представлені від інших країн. І чи є шанси на отримання нагороди українським кінематографістам? Гість — Дмитро Десятерик, кінокритик, оглядач видання "Детектор медіа".
Штурмують невеликими групами та гатять з артилерії росіяни на Краматорському напрямку.
Авіакатастрофа пасажирського літака у Казахстані — загинули щонайменше 38 людей.
Місцеві жителі виїжджають, а туристи уникають міста Вифлеєм.
Про життя, діяльність і творчість Олени Пчілки – матері-засновниці України. Які були її ключові ідеї? В чому вона була згідна, а в чому розходилася зі своїм знаменитим братом Михайлом Драгомановим і своєю славетною донькою – Лесею Українкою? Гостя — Богдана Романцова, літературна критикиня.
У центрі Києва запалили ханукальні свічки.
Кіберзлочинці розсилають українцям фейкові повідомлення від "Нової пошти".
На Херсонщині ворог намагається проводити спроби форсування Дніпра.
В Україні Різдво тепер відзначають на 13 днів раніше. Це відбулося через перехід на новий церковний календар у 2023 році. Тож Святвечір тепер відзначають 24 грудня. а саме Різдво Христове — 25 грудня. Журналітка Українського Радіо "Суми" Валентина Погорєлова поцікавилися у сумчан, коли вони святкують Різдво і Святвечір.
Через кібератаку для українців стали недоступними низка державних послуг онлайн. Що робити, поки їх не відновлять і від яких дій варто утриматися на кілька тижнів, аби не натрапити на шахраїв. Про юридичний прогноз на наступний рік. Гість — Андрій Шабельніков, керуючий партнер адвокатського об'єднання "EvrikaLaw".