Ситуація на фронті: найбільше боїв відбулося на Покровському та Курахівському напрямках.
Протести у Грузії: президентка Зурабішвілі закликала остерігатися провокацій.
Скандал із 120-мм мінами для ЗСУ українського виробництва: Міноборони розпорядилося забрати з фронту 100 тисяч неякісних мін. Гість: Юрій Ніколов, редактор сайту “Наші гроші”.
Смертоносний обмін. Скільки наших ракет та бомбардувальників все ще лишається на озброєнні в противника? Гість: Сергій Андрушко, журналіст проєкту розслідувань Радіо Свобода “Схеми”.
Отримати тисячу гривень деякі українці зможуть через Укрпошту.
Сумщина оговтується від російського ракетного удару.
Країни Балтії запровадять санкції проти тих, хто придушував протести в Грузії.
Путін вже погрожує перетворити центр Києва на пил? Чого він прагне досягти ядерним і навколо ядерним шантажем? Гостя — Ганна Шелест, директорка безпекових програм Ради зовнішньої політики "Українська призма".
Криза і крах соціології? Чому соціологи більше не можуть оцінити стан суспільства, дати прогнози і рекомендації, засновуючись на опитуваннях: від США, Франції, Британії і до Румунії і України. Гість — Сергій Гайдай, політтехнолог, Генеральний продюсер ютуб-каналу PRO: UA.
Понад 3 тисячі разів росіяни обстріляли позиції сил оборони у неділю.
Росіяни атакували маршрутку у Херсоні, є жертви.
Звернення Президента України Володимира Зеленського.
Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Гостя: Ярослава Лопатіна, голова Фундації АнтиСНІД-США в Україні.
"Аудіокнижка". Оксана Забужко, "Музей покинутих секретів".
Що таке "БОБЛЯТИ"? Це — змішувати. Діалекти Миколаївщини.
"Хвилина класики". Едвард Гріг, Сон Борхільди із сюїти Сігурд Йорсельвард. / Антонін Дворжак, "Симфонія №8", частина 4.
Російська дронова атака. Є жертви у Тернополі.
Україна не погодиться на часткове членство у НАТО.
Його по праву вважають найбільшим та найоригінальнішим українським мислителем другої половини 19 сторіччя – мислителем, чиї праці в 1870-80-ті роки гучно лунали не тільки обабіч Дніпра на підросійській та підавстрійській частинах роз’єднаної України, але й у цілій Європі. Йдеться про видатного історика та філософа, громадського діяча й видавця Михайла Драгоманова, який був рідним братом Олени Пчілки й дядею Лесі Українки.
Який суспільний лад пропонував мислитель для українців? Яким він бачив майбутнє України в контексті майбутнього Європи та світу? Й чому далеко не всі сучасники були ладні сприйняти його ідеї? Досліджували світоглядні засади праць Михайла Драгоманова з письменником, есеїстом Анатолієм Дністровим.
Дрони усю ніч літають у небі над Україною, у Тернополі є влучання.
Отримати тисячу гривень можуть українці, заявку треба подати до 28 лютого.
На кого рівняються українські підлітки, чому TikTok та Instagram замінили їм зразки для наслідування з реального життя і чим це загрожує? TikTok заборонить неповнолітнім використовувати б'юті-фільтри. В компанії побоюються, що технології щодо "покращення зовнішності" погано впливають на психічне здоров'я та самооцінку підлітків, оскільки ті починають вважати своє справжнє обличчя потворним. Чи допоможе це вирішити проблему? Гостя - Зоя Гаркавенко, соціальний психолог, керівниця Академія професійного розвитку, кандидатка психологічних наук.
День народження Назарія Яремчука. Говоримо про феномен знаменитого співака, музиканта, патріота України з Максимом Сердюком, продюсером фільму "Яремчук: незрівнянний світ краси" і композитором Олександром Злотником.
Що таке "ТРЕМПЕЛЬ"? Тремпель — це вішалка, плечики. Діалекти Харкова.
"Хвилина класики". Й. С. Бах, Концерт для 4-х клавесинів.
Влучання дрона у п’ятиповерхівку у Тернополі. Рятувальники працюють на місці.
Відключення світла - в Укренерго повідомили деталі обмежень.
Де безпечно зберігати криптовалюту? Якою мірою несе відповідальність за кошти користувачів криптобіржа та чи завжди повертає гроші у разі зламу? Про альтернативу – криптогаманці, а також про методи захисту даних, якими не варто нехтувати. Гості: Адріан Пантюхов, економіст, редактор каналу Crypto Outlook; Василь Кирилюк, криптоексперт.
У Тернополі через атаку російських дронів є займання у житловому будинку, вогонь охопив три поверхи, є жертви.
За перший день роботи "єПідтримки" вчора надійшло понад 2 мільйони заявок на виплату тисячі гривень.
Верховна Рада ухвалила в першому читанні нову редакцію закону "Про захист персональних даних". Гість — Данило Глоба, заступник директора з правових питань YouControl.
ВРУ ухвалила закон під номером 10132, яким запроваджують підтримку та відновлення прав постраждалих від сексуального насильства внаслідок війни РФ. Проаналізуємо цей закон. Створюється Реєстр постраждалих осіб, життю та здоров’ю яких завдано шкоди внаслідок збройної агресії росії. Як він працюватиме? Кого до нього вноситимуть? Також документ запроваджує надання невідкладних репарацій постраждалим та їхнім сім’ям. У якому розмірі та як довести, що людина має право на репарацію? Гостя — Марина Легенька, віцепрезидентка ГО "Ла Страда-Україна".
Що таке "БОБЛЯТИ"? Це — змішувати. Діалекти Миколаївщини.
Сили оборони знищили близько двадцяти ворожих дронів, які вночі загрожували столиці.
На тимчасово окупованій Донеччині кремль посилює тиск. Мешканців без російського паспорта позбавлятимуть всіх прав.
Поліція затримала водія, який напередодні ввечері вчинив у місті Дніпро смертельну ДТП, у якій загинула 10-річна дівчинка.
У Грузії хочуть забрати європейське майбутнє.
1 грудня 1991 року стало переломним моментом в історії України — понад 90% громадян підтримали незалежність держави. Однак російські пропагандисти стверджують, що референдум був ініційований Заходом для послаблення СРСР і що Незалежність підтримали лише в західних регіонах України? А люди начебто "не розуміли за що голосували", і не усвідомлювали наслідків.
Одна людина загинула, трьох було поранено внаслідок нічної атаки російських дронів на Тернопіль.
Євросоюз обговорює новий пакет санкцій проти росії за її вторгнення в Україну.
У Грузії тривають протести проти рішення влади відкласти переговори щодо вступу до ЄС.
Чого варті погрози путіна бити "Орешником" по центрам прийняття рішень? Атаки росії по енергооб'єктах України та удари українських безпілотників по півдню росії: чи адекватна наша відповідь? Найгарячіші ділянки фронту: атаки окупантів на Куп’янському та Харківському напрямках, Покровський та Курахівський напрямки. Ситуація на Курщині. Гість — Олексій Гетьман, військовий аналітик.
Внаслідок атаки дронів у Тернополі загинув 45-річний чоловік. Поліція фіксує наслідки чергового воєнного злочину рф.
Стабілізаційні відключення можуть скасувати до кінця тижня за умови відсутності обстрілів з боку рф.
Спецпризначенці МВС Грузії цієї ночі відтіснили протестувальників з центру Тбілісі.
Нові податки: як вони вплинуть на бізнес, і чи є компромісом можлива поправка щодо оподаткування ФОПів. Гостя — Оксана Продан, голова Всеукраїнського об'єднання підприємців "Фортеця", народна депутатка України 7 та 8 скликань.
Російська армія вночі атакувала безпілотниками Тернопіль. Влучили у житловий будинок. Одна людина загинула.
Цієї ночі сили ППО збили 52 ворожих БпЛА у межах десяти областей.
Вперше за 2,5 роки Олаф Шольц прибув до Києва для переговорів із Володимиром Зеленським.
Вибірковий транспортний армагеддон: чому тільки три міста (Київ, Івано-Франківські і Хмельницький) зупиняють громадський транспорт під час тривог, а місцева влада не зважає на думку мешканців, хто зацікавлений у таких тривалих зупинках? Гостя — Аміна Лікар, аналітикиня Руху "Чесно".
Які збитки несе громадський транспорт від багатогодинних зупинок під час тривог, кому це вигідно і хто на цьому заробляє? На зв'язку — Дмитро Беспалов, експерт з транспортного планування.
Внаслідок падіння уламків збитих дронів на Київщині цієї ночі горіло складське приміщення сільгосппідприємства.
П'ятьох людей поранено через обстріли армії РФ по Донецькій області минулої доби.
Вибірковий транспортний армагеддон: чому тільки три міста (Київ, Івано-Франківські і Хмельницький) зупиняють громадський транспорт під час тривог, а місцева влада не зважає на думку мешканців, хто зацікавлений у таких тривалих зупинках? Гостя — Аміна Лікар, аналітикиня Руху "Чесно".
Які збитки несе громадський транспорт від багатогодинних зупинок під час тривог, кому це вигідно і хто на цьому заробляє? На зв'язку — Дмитро Беспалов, експерт з транспортного планування.
У Тернополі внаслідок атаки російського дрона "Герань" на п'ятиповерхівку кількість постраждалих зросла до чотирьох.
Німеччина планує передати Україні військовий пакет допомоги у розмірі 650 мільйонів євро.
Гроші зараз і гроші на потім: цілі, плани, мотивація. Заощадження і війна. Гостя — Наталя Бурмістрова, фінансова консультантка.
На Курахівському напрямку Сили оборони відбили 48 атак російської армії.
Північнокорейські вояки на полігонах у Курській області рф, проходять не лише загальновійськову підготовку, але й навчаються керувати БпЛА.
Соціал-демократи лідирують на парламентських виборах у Румунії.
Гроші зараз і гроші на потім: цілі, плани, мотивація. Заощадження і війна. Гостя — Наталя Бурмістрова, фінансова консультантка.
Внаслідок російської дронової атаки по Тернополю, загинув чоловік, у лікарні двоє людей. Евакуйовано 94 мешканці двох під'їздів.
Власники майже 40ка пошкоджених помешкань у Золотоноші на Черкащині звернулися по грошову компенсацію за збитки.
Українці за добу подали у "Дії" понад два з половиною мільйони заяв про "Зимову єПідтримку".
Що відомо про Кіта Келлога, кандидата на посаду спецпосланця США по Україні? Гість — Тарас Семенюк, аналітик, журналіст-міжнародник.
Через російські обстріли сьогодні постраждали ще два жителі Херсонщини.
На прикордонних з росією територіях у зоні відповідальності угруповання "Сіверськ" скупчення ворога не спостерігається.
Житло ВПО. В Україні діє програма пільгового іпотечного кредитування для внутрішньо переміщених осіб. Родини переселенців можуть придбати житло у кредит за ставкою 3%. Кредити надаються на строк до 30 років із початковим внеском у розмірі 6% від вартості житла. Цей проєкт реалізує Мінреінтеграції та Держмолодьжитло за фінансової підтримки Уряду Німеччини через Кредитну установу для відбудови, це німецький державний банк. Докладніше про житло для внутрішньо переміщених осіб – в матеріалі Ірини Жданової.
24 наступи здійснила російська армія на Времівському напрямку, ситуація біля Великої Новосілки - небезпечна.
На Донеччині затримали жінку, яка працювала на воєнну розвідку росії.
Стало відомо скільки технологічних компаній долучилися до оборонної платформи Brave1.
Найвідомішому українському Майстру Слова – 85! Свій ювілейний рік він завершує бенефісом на столичній сцені! На зв'язку – Анатолій Паламаренко, народний артист України, лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка, Герой України.
Стало відомо скільки ворожих дронів збили уночі та вранці сили ППО.
Міжнародний суд розпочинає слухання щодо зобов’язань країн через зміну клімату.
Путін вже погрожує перетворити центр Києва на пил? Чого він прагне досягти ядерним і навколо ядерним шантажем? Гостя — Ганна Шелест, директорка безпекових програм Ради зовнішньої політики "Українська призма".
У Тернополі через дронову атаку загинув 45річний чоловік.
Німецький канцлер Олаф Шольц зустрівся з Президентом Володимиром Зеленським.
Кабмін готує низку змін для людей з обмеженням працездатності. Що нововведення мають змінити для українців? Гість — Валерій Сушкевич, голова Всеукраїнського громадського об’єднання "Національна асамблея людей з інвалідністю України".
Стало відомо скільки бойових зіткнень сталося на фронті минулої доби.
В Україні всі три діючі АЕС скоротили виробництво електрики через масові атаки РФ.
На кордоні з Угорщиною розширили роботу одного з пунктів пропуску.
2 грудня — Міжнародний день боротьби за скасування рабства. Як повномасштабна війна вплинула на торгівлю людьми в Україні? Гостя — Катерина Черепаха, президентка ГО "Ла Страда-Україна".
Російські війська за листопад пошкодили майже 200 будинків у Харкові.
Німеччина надасть Україні чергову військову допомогу.
Ветеранська політика держави. Гостя — Оксана Коляда, голова правління ГО "Простір можливостей".
Одна людина загинула, 4х поранено через дронову атаку на Тернопіль.
Київ засудив застосування насильства до мітингарів у Грузії й спроби втягнути Україну у внутрішній конфлікт.
Ветеранська політика держави. Гостя — Оксана Коляда, голова правління ГО "Простір можливостей".
Ще шістьох дітей вдалося повернути в Україну з ТОТ.
У Києві лікаря і колишнього та нинішнього працівника ТЦК підозрюють у хабарництві.
1 грудня Європейська комісія почала роботу у новому складі. Як змінилося представництво цього органу, які ключові завдання доведеться вирішувати? Хто представлятиме інтереси України? І чи зміниться підтримка України з боку Брюсселю за нового складу Єврокомісії? Гостя — Любов Акуленко, виконавча директорка ГО "Український центр європейської політики".
Команда обраного президента США Дональда Трампа вивчає український План перемоги.
Іран перекидає бойовиків до Сирії на допомогу Башару Асаду.
Тільки Україна може визначити, що означає справедливий мир — Антоніу Кошта, Президент Євроради.
Німеччина надає Україні чергову військову допомогу.
Російські війська застосували проти України вже близько 60 північнокорейських балістичних ракет.
Техногенні катастрофи. Окреме місце серед них посідають аварії на атомних електростанціях. Сьогодні в аварійному стані, через російських окупантів, знаходиться Запорізька АЕС. Про вплив аварій на атомних електростанціях на світову політику та економіку говоримо з народним депутатом України п'яти скликань, міністром охорони довкілля та ядерної безпеки 1992–1998 років Юрієм Костенком.
У Дніпрі правоохоронці вирішують питання щодо обрання запобіжного заходу водію BMW, який спричинив смертельну аварію.
Ситуація на Времіївському напрямку фронту, що на межі Донецької та Запорізької областей - загострюється.
Техногенні катастрофи. Окреме місце серед них посідають аварії на атомних електростанціях. Сьогодні в аварійному стані, через російських окупантів, знаходиться Запорізька АЕС. Про вплив аварій на атомних електростанціях на світову політику та економіку говоримо з народним депутатом України п'яти скликань, міністром охорони довкілля та ядерної безпеки 1992–1998 років Юрієм Костенком.
Системи ППО, танки Leopard та дрони - Німеччина передасть Україні новий пакет військової допомоги.
Зросла кількість поранених у Тернополі внаслідок атаки рф.
Українські ґрунти не готові до вступу у ЄС. До чого готуватись та що вже потрібно почати робити? Гість — Юрій Дмитрук, професор Подільського державного університету, доктор біологічних наук в грунтознавстві, президент українського товариства "Ґрунтознавців та агрохіміків".
Запоріжжя готується на випадок надзвичайних ситуацій.
Нардепу Дубінському продовжили тримання під вартою.
Вдруге за два тижні в Україні всі три діючі АЕС були змушені скоротити виробництво електроенергії через масові атаки рф. Які наслідки для АЕС від таких дій? В МАГАТЕ знов занепокоєні, що це небезпечно для ядерної безпеки. Які є запобіжники? Гість — Григорій Плачков, ексголова Державної інспекції ядерного регулювання України.
Що таке "ВИПИХАЧ"? Це — страва, кисіль, яким на Донеччині, зазвичай, пригощали гостей на завершення весілля, натякаючи на те, що вже час розходитися. Діалектизми Донеччини.
Німеччина надасть Україні допомоги на 650 млн євро.
У Тернополі оцінюють пошкодження в зруйнованих військами рф квартирах.
Проаналізуємо останні заяви Володимира Зеленського щодо можливого припинення вогню, ризиків замороження війни тощо. На кого вони націлені? Також про візит Олафа Шольца до України. Гість — Ярослав Макітра, політолог.
3 млн. 200 тис українців подали заявки на отримання тисячі гривень.
Спілка засудила насильство щодо журналістів у Грузії.
Про нову динаміку відносин між Києвом і Варшавою у часи повномасштабної війни росії проти України, про шанси і можливості, які нині відкриваються перед країнами — Посол України у Польщі Василь Боднар.
Времівський напрямок вже третій місяць залишається одним з найгарячіших.
На Дніпропетровщині рятують травмованих під час атаки армії рф по селищу Царичанка.
Підсумки парламентських виборів в Румунії, як вони вплинуть на другий тур президентських виборів 8 грудня. Гість — Сергій Герасимчук, заступник виконавчого директора Ради зовнішньої політики "Українська призма".
Системи ППО, танки Leopard та дрони — Німеччина передасть Україні новий пакет військової допомоги.
Зросла кількість поранених у Тернополі внаслідок атаки рф.
На програму "Зимова єПідтримка" вже подано понад 3 мільйони заявок.
Світ спорту з його найцікавішими і найважливішими подіями. Інтерв'ю з тренерами та спортсменами, розповіді про нові досягнення, аналіз поєдинків та змагань.
1 грудня 1991 року стало переломним моментом в історії України — понад 90% громадян підтримали незалежність держави. Однак російські пропагандисти стверджують, що референдум був ініційований Заходом для послаблення СРСР і що Незалежність підтримали лише в західних регіонах України? А люди начебто "не розуміли за що голосували", і не усвідомлювали наслідків.
Головні новини дня.
Авіація в дії. Українські винищувачі F-16. Чи показують хороші результати наші винищувачі в боротьбі з російськими ракетами? Які ще завдання виконують? Гість — Богдан Долінце, авіаційний експерт, член Громадської ради при Державіаслужбі.
США нададуть додаткові 725 мільйонів доларів військової допомоги.
У центрі Львова встановили 16-метрову ялинку.
Як у США готують план закінчення війни, а в росії намагаються це зірвати. Президент Зеленський заявив, що Путін погрозами "Орєшніком" хоче загострити ситуацію зараз так, щоб Дональд Трамп не зміг закінчити війну. Також згадаємо Кіта Келлога, запровадження санкцій проти Газпромбанку та інші кроки до посилення тиску на росію. Гостя — Ганна Гопко, ексголова Комітету Верховної Ради 8-го скликання у закордонних справах, керівниця Мережі захисту національних інтересів "АНТС", співзасновниця Міжнародного центру української перемоги.
Світ спорту з його найцікавішими і найважливішими подіями. Інтерв'ю з тренерами та спортсменами, розповіді про нові досягнення, аналіз поєдинків та змагань.
Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Гостя — Ярослава Лопатіна, голова Фундації АнтиСНІД-США в Україні.
У Дніпрі правоохоронці повідомили про підозру 19-річному водію, який скоїв смертельне ДТП.
У Кропивницькому відкрили різдвяне містечко.
Пані Олена виїхала з Маріуполя навесні 2022-го року. Їй довелося тікати з-під авіаударів росіян, і відтоді жінка живе у Вінниці. Два з половиною роки тому в пані Олени вкрали частину її самої, частину її життя — її донька, зять і онука зникли безвісті в Маріуполі. Це родина Толстокорових: Ольга, Павло та маленька Настя, онучка Олени. Пані Олена зверталася до Червоного хреста, ООН, українського омбудсмена та пошукових груп.
Молоді підприємці Лілія та Олександр Стрибайло з Очеретиного Донецької області перед початком повномасштабного вторгнення тільки-но розпочали власну справу, як довелося виїхати у Кривий Ріг. Родина на новому місці відкрила власний бізнес.
Що таке "ПШІНКА"? На Дніпропетровщині так називають кукурудзу. Лелеку називають чорногуз. Середньонаддніпрянський говір.
Звернення Президента України Володимира Зеленського.
Бажаю здоров’я, шановні українці, українки!
Сьогодні був в Україні з візитом канцлер Шольц. Ми з ним довго говорили: одна з найдовших двосторонніх зустрічей, особливий формат – більш ніж дві з половиною години. Вся тематика, яка має значення для наших країн, була обговорена. Головне – це ППО, посилення нашого захисту неба. Німеччина вже лідер у цьому і загалом у підтримці в Європі. На континенті – номер один за рівнем допомоги Україні: від Німеччини – майже 30 мільярдів євро. Оборонна підтримка, також – підтримка нашої стійкості. Я хочу подякувати канцлеру персонально, і всій Німеччині – усьому німецькому народові, який так принципово з нами. Для нас в Україні важливо, щоб рівень німецької підтримки не зменшувався й надалі. Це буде найважливіший та вчасний сигнал усім іншим нашим партнерам. І на зустрічі з канцлером ми домовилися, що Німеччина буде з Україною надалі саме так, як потрібно, незалежно від того, що буде відбуватися в глобальній політиці – які зміни настроїв можуть бути. Є й зараз пакет підтримки від Німеччини – це військовий пакет. Обсяг 650 мільйонів євро. Ми очікуємо цей пакет у грудні. Сьогодні Олаф побачив конкретну зброю нашу, українську, та вироблену спільно з Німеччиною, яка може суттєво впливати на ситуацію на фронті. Ударні дрони. Дрони, які працюють із застосуванням штучного інтелекту. Наші виробничі можливості в Україні – і тим більше у співпраці з партнерами – вже значно більші, ніж можливості фінансувати виробництво. Ми залучаємо інвесторів, залучаємо компанії. Я вдячний усім німецьким компаніям, які вже працюють з нами, працюють з Україною. Ми обговорили сьогодні з паном канцлером і контакти з нашими партнерами у Європі найближчими тижнями – переговорну роботу на цей місяць. Я хочу подякувати, Олафе, тобі особисто і дякую твоїй країні, дякую, Німеччино! Сьогодні ж підписав указ про пакет санкцій проти російських та деяких інших фізичних та юридичних осіб, які працюють на російську військову систему. Це розробники, виробники та постачальники безпілотників для окупанта, особи, які допомагають завозити в Росію критичні компоненти, а також навчають операторів дронів. Загалом більше сотні суб’єктів. І ми працюємо з партнерами заради синхронізації наших санкцій із відповідними рішеннями партнерів. І ще одна важлива річ: продовжує набирати обертів програма зимової підтримки – "єПідтримка". Вже більш ніж 3 мільйони 200 тисяч заявок, і серед них 700 тисяч – заявки на дітей. Це дуже хороший темп програми, найбільш популярна цифрова послуга від держави за весь час. Ще друга доба не закінчилась, а вже така кількість заявок. Я вдячний усій команді, яка залучена до розробки та забезпечення «єПідтримки». І, будь ласка, на всіх рівнях пояснюйте, як зробити заявку, як отримати кошти і як сплатити ними за комунальні послуги чи купити книжки або задонатити волонтерам. Для багатьох сімей і на рівні всієї держави це відчутно. Слава Україні!
Ворог продовжує обстрілювати Куп'янську громаду.
США оголосили новий пакет допомоги Україні в 725 млн доларів.
У Гаазі відкрилася 23-тя сесія Асамблеї держав-учасниць Міжнародного кримінального суду.
Як опікуються евакуйованими, покинутими та безпритульними собаками і котам у харківському притулку. Про це детальніше у репортажі з "Центру поводження з тваринами" від журналістів Українського Радіо з Харкова Романа Кривка і Тетяни Кривоніс.
Вибірковий транспортний армагеддон: чому тільки три міста (Київ, Івано-Франківські і Хмельницький) зупиняють громадський транспорт під час тривог, а місцева влада не зважає на думку мешканців, хто зацікавлений у таких тривалих зупинках? Гостя — Аміна Лікар, аналітикиня Руху "Чесно".
Які збитки несе громадський транспорт від багатогодинних зупинок під час тривог, кому це вигідно і хто на цьому заробляє? На зв'язку — Дмитро Беспалов, експерт з транспортного планування.
Що таке "БОБЛЯТИ"? Це — змішувати. Діалекти Миколаївщини.