Zilnic Radioul Ucrainean pregătește un rezumat al celor mai importante știri despre războiul ruso-ucrainean în formatul unui podcast scurt. Oferim doar informații de încredere din surse confirmate: comunicăm despre evenimente militare, oglindim știrile din orașele atacate de Rusia, precum și viața în regiunile Ucrainei de lângă linia frontului. Dacă doriți să urmăriți situația din Ucraina, dar nu aveți timp să citiți în mod constant știrile – "Ucraina: problemele securităţii" este creat anume pentru dumneavoastră.
Ми з України на захисті європейських цінностей!
Statul ucrainean ar trebui să-și promoveze viziunea sa asupra istoriei în Occident, spune istoricul și publicistul Serhiy Gromenko.
După ce au lansat o ofensivă în nordul regiunii Harkiv la 10 mai, ocupanții ruși au căutat în primul rând să atragă rezervele Forțelor Armate Ucrainene de la alte zone importante. Dar acum situația este inversă - susținând ofensiva, rușii sunt nevoiți să-și mute unitățile suplimentare la granița cu regiunea Harkiv, spune Pavlo Lakiiciuk, șeful proiectelor de securitate de la Centrul de studii globale „Strategia 21”.
Președintele Ucrainei, Volodymyr Zelenski, participă la dezvelirea unei pietre comemorative, care va fi înlocuită cu un memorial al victimelor genocidului tătarilor din Crimeea. Ucraina a comemorat cea de-a 80- a aniversare a deportărilor din peninsula Crimeea de către autoritățile sovietice.
Держава Україна має пропагувати на Заході свій погляд на історію - історик і публіцист Сергій Громенко.
Розпочавши 10 травня наступ на півночі Харківщини, російські окупанти прагнули передусім відтягнути резерви ЗСУ від інших важливих напрямків. Але тепер ситуація складається навпаки — підтримуючи наступ, росіяни вимушені перекидати на кордон із Харківщиною свої додаткові підрозділи – керівник безпекових проєктів Центру глобалістики «Стратегія 21» Павло Лакійчук.
Президент України Володимир Зеленський взяв участь у відкритті памʼятного каменя, на місці якого в майбутньому зʼявиться Меморіал пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу. В Україні вшанували 80-ті роковини депортації з півострова Крим, яку влаштувала радянська влада.
Поглиблення китайсько-російського союзу чи російської залежності від Китаю? Про що говорили диктатори обох країн на зустрічі 16-17 травня. Які ризики це несе. Гостя — Аліна Гриценко, головний консультант Національного інституту стратегічних досліджень, доктор філософії з політолог
Ukraińskie Radio codziennie przygotowuje skrót najważniejszych wiadomości o wojnie rosyjsko-ukraińskiej w formie podcastu. Oferujemy tylko wiarygodne informacje z potwierdzonych źródeł: relacje o dzialaniach bojowych,reportaże z zaatakowanych przez rosje miast, wiadomości z życia w rejonach tylowych Ukrainy. Jeśli chcesz znać bieżącą sytuacje w Ukrainie, ale nie masz czasu na czytanie wiadomości przez cały dzień - „Ukraina: kwestia bezpieczeństwa” dla Ciebie.
Ядерне роззброєння України і його наслідки: сумна необхідність чи трагічна помилка? Відбулася презентація другого видання книги Юрія Костенка "Історія ядерного роззброєння України". Гість — Юрій Костенко, народний депутат України п’яти скликань (1990-2012), Міністр охорони довкілля та ядерної безпеки (1992-1998).
Війна і "первинка": як змінилася робота сімейних лікарів? З якими проблемами і викликами довелося зіштовхнутися з початку повномасштабного вторгнення, і якою стала основна "лінія фронту" сімейної медицини? Гість — Дмитро Скіргіко, сімейний лікар медичного центру "100% Життя".
Краткото ежедневно радиопредаване "Украйна: въпрос на сигурността" има важна роля – да предаде на аудиторията на Украинското радио, което се слуша не само в Украйна, но и в други страни, включително и в България, най-актуалната и достоверна информация за военните действия от страна на руските окупатори на теритоията на Украйна.
Слушателят научава не само за фактите от последните военни, икономически и културни събития, засягащи в това число и целият свят, но може и емоционално да усети тази или онази ситуация, благодарение на кратки забележки и коментари на военни, жертви на войната или официални лица. Войната на Русия в Украйна е въпрос на сигурност не само за украинците, а и за всеки жител на света, затова хората трябва да получават правилната информация, без пропоганда, за да оценяват истинната същност на случващото се в Украйна.
Йде третій рік війни, а військові адміністрації досі конфліктують з місцевим самоврядуванням. Які теми і питання викликають найбільші суперечки. І що нам робити з "локальними війнами" всередині країни? Скільки наразі існує військових адміністрацій і де найбільше протистояння? Гість — Михайло Загородній, аналітик Руху Чесно.
Яку людську ціну заплатила (і платить досі) Україна за перебування в СРСР? Гість — Олег Бажан, кандидат історичних наук, старший науковий співробітник Відділу історії державного терору радянської доби Інституту історії НАН України.
Навіны па-беларуску
Вручення повісток на підприємствах та обов'язки бізнесу. Що тут потрібно знати працівникам і керівникам підприємтсв. Що мають зробити підприємства, аби своєчасно надавати інформацію про облік військовозабов'язаних. І як уникнути ситуацій. Гість — Ігор Мунтяну, адвокат адвокатського об'єднання "Актум".
Google на максималках? GhatGPT вийшов на новий рівень у спілкуванні з людиною. Які переваги це дасть людству і можливо які ризики? Гість — Павло Бєлоусов, експерт з цифрової безпеки в Nadiyno.org.
Správy v slovenskom jazyku
- AL JAZEERA проаналізувала кадрові перестановки у Кремлі і те, як вони можуть вплинути на перебіг війни в Україні;
- Видання BLOOMBERG розмістило колонку аналітика Хала Брендса, який вважає, що війна в Україні — перший етап другої Холодної війни;
- RADIO FREE EUROPE взяло інтерв’ю в аналітика американського Інституту вивчення війни про перебіг війни в Україні та плани російського диктатора стосовно її продовження;
- У новому матеріалі від FOREIGN POLICY розповідається про стійкість українських жінок, які втратили на війні своїх чоловіків і партнерів.
Magyar nyelvű hírek
Ситуація на фронті, провал з мобілізацією, допомога союзників та інше. Гість — Іван Ступак, військовий аналітик, колишній працівник СБУ (2004-2015).
Ситуація на фронті, провал з мобілізацією, допомога союзників та інше. Гість — Іван Ступак, військовий аналітик, колишній працівник СБУ (2004-2015).
Російські війська накопичують сили біля кордону із Сумщиною, з якою метою? Що кажуть аналітики Інституту вивчення війни?
Військовозобов'язані оновлюють дані. Як коментують черги на оновлення даних в регіональних Центрах надання адмінпослуг?
У Польщі заарештували дев'ятьох диверсантів, яких підозрюють у діяльності на користь рф.
В Україні нагороджують жінок, які "здають" своїх чоловіків працівникам ТЦК.
У випуску поговоримо про чергові спекуляції росіян щодо мобілізації. Українська влада буцімто почала "винагороджувати" тих, хто "здає" своїх родичів до ТЦК, а банки нібито погрожують незаконними обмеженнями для чоловіків призовного віку.
Українські бійці ППО знищили 28 із 29 ворожих шахедів, якими російська армія атакувала Україну цієї ночі.
Протягом ночі ворог завдавав удари по Харкову. А вранці цілив по об'єкту транспортної інфраструктури, є постраждалий.
Є загиблий від російських обстрілів на Запоріжжі.
За вказівкою Укренерго сьогодні у Києві протягом усього дня до 24-ої години діятимуть графіки знеструмлень.
Результати засідання у форматі "Рамштайн" 20 травня. Чергові успішні удари по окупованому Криму: проаналізуємо наслідки. Тим часом серед партнерів знову активізувалася дискусія про дозвіл Україні бити західною зброєю по території росії. Гість — Павло Нарожний, військовий експерт, волонтер.
На Херсонщині за добу є загиблий через обстріли росії.
Кількість бойових зіткнень на Харківському напрямку знизилась майже вдвічі.
Через наслідки ракетних атак рф відключення світла в Україні діятимуть сьогодні за графіками.
Захист особистих даних у соцмережах і діти. У ЄС почали розслідування, аби визначити, чи соцмережі Facebook та Instagram гарантують достатній рівень безпеки неповнолітнім користувачам. Про які ризики йдеться? Гостя — Надія Баловсяк, ІТ журналістка, дослідниця, доцентка школи журналістики та комунікацій УКУ.
5 людей постраждало внаслідок нічного обстрілу Харкова дронами - інформує ДСНС.
До Києва з неоголошеним візитом прибула міністерка закордонних справ Німеччини.
Українці готувалися до відключень світла взимку, але вони почалися у травні. Який досвід зими 2022-2023 тут стане в нагоді і які особливості економії електроенергії у спекотну пору року? Як готуватися і про що подбати. Гість — Вадим Литвин, голова Асоціації енергоаудиторів України.
Сили ППО у небі над Херсонщиною під час нічної дронової атаки рф збили три шахеди.
Щоб зібрати на 37 дронів для ЗСУ, волинька журналіста та волонтерка Еля Коротинська планує сьогодні, у свій день народження, подолати 37 кілометрів.
Українці готувалися до відключень світла взимку, але вони почалися у травні. Який досвід зими 2022-2023 тут стане в нагоді і які особливості економії електроенергії у спекотну пору року? Як готуватися і про що подбати. Гість — Вадим Литвин, голова Асоціації енергоаудиторів України.
Сьогодні зранку в лікарні помер 52-річний чоловік, який зазнав поранення через ворожий обстріл Липців на Харківщині 17 травня.
В Ірані прощаються з президентом Ібрагімом Раїсі та іншими високопосадовцями, які загинули в результаті аварії вертольота.
Одним із ворожих наративів є спекулювання щодо питання можливості проведення виборів в Україні у воєнний час – що суперечить як міжнародним стандартам, так і Конституції України, та може нівелювати всі досягнення країни на її демократичному шляху. Як розрізняти брехню і правду, що треба знати про вибори в Україні? Міркує доктор юридиних наук, доцент кафедри загальнотеоретичного правознавства і публічного права факультету правничих наук Національного університету "Києво-Могилянська академія", національний експерт з виборчих питань Юрій Ключковський.
Сім людей постраждали після ворожих ударів по Харкову.
Україні потрібно понад 100 винищувачів F-16 для того, щоб протистояти російським окупантам у небі. Про це заявив президент Володимир Зеленський в інтервʼю Reuters.
Одним із ворожих наративів є спекулювання щодо питання можливості проведення виборів в Україні у воєнний час – що суперечить як міжнародним стандартам, так і Конституції України, та може нівелювати всі досягнення країни на її демократичному шляху. Як розрізняти брехню і правду, що треба знати про вибори в Україні? Міркує доктор юридиних наук, доцент кафедри загальнотеоретичного правознавства і публічного права факультету правничих наук Національного університету "Києво-Могилянська академія", національний експерт з виборчих питань Юрій Ключковський.
Новий тариф на світло ще не сформували, але він має бути реальним для населення, — заявив заступник міністра енергетики Микола Колісник.
Завдяки німецькій ініціативі, спрямованій на посилення ППО України, вдалося зібрати майже мільярд євро.
Суспільне виходить з марафону "Єдині новини" і розпочинає власне мовлення на Першому каналі.
Чим важлива перемога Усика над Фьюрі — у спортивному світі та на міжнародній арені. У студії — Костянтин Дульцев, спортивний коментатор Українського Радіо та радіо "Промінь".
112 бойових зіткнень відбулося на фронті минулої доби.
Роботине на Запоріжжі, попри російску дезінформацію, залишається під контролем ЗСУ.
Суспільне розширює власне мовлення і транслюватиме свою частину на каналі Перший.
У Польщі дев'ятьох людей заарештували через підозри в диверсіях.
На Харківщині, де тривають бойові дії, не пускатимуть не місцеве населення.
Прикордонники допускають відкриття нового фронту.
Люди, які повторно евакуюються із небезпечних регіонів Харківщини, мають право на виплати ВПО.
Știri în limba română
Správy v slovenskom jazyku
Magyar nyelvű hírek
Новини на български език
Novini gagauzkoy movoya
Стало відомо скільки людей перебувають у розшуку від початку повномасштабного вторгнення.
Роботине на Запоріжжі — під контролем ЗСУ.
Зеленський після 20 травня. Згадаємо, що говорить Конституція про 5-річні повноваження Президента в умовах воєнного стану. Як росія може просувати тему “нелегітимності” глави держави для власних цілей. Що говорять наші західні партнери. Гостя — Ольга Айвазовська, голова правління громадянської мережі "Опора".
Жінки-медики та фармацевтки повинні стати на військовий облік.
"Укренерго" скасувало відключення електроенергії до 17:00.
Завершення навчального року на окупованих територіях: для багатьох одинацятикласників це один із небагатьох реальних шансів вирватись із окупації, вступивши у вуз на вільній території України. Як Україна підтримує таких вступників, як безпечно виїхати з окупації і як росія намагається не дати молоді це зробити. Гість — Олег Охредько, експерт та аналітик Центру громадянської просвіти "Альменда", учасник Коаліції "Україна. П'ята ранку".
Рада Євросоюзу підтримала використання прибутків від заморожених активів російського Центробанку для допомоги Україні.
На Херсонщині окупанти скинули з дрона вибухівку, є поранені.
Про проєкт ГО Центр зайнятості вільних людей "Драйвер", який розрахований на ветеранів та ветеранок, які втратили ноги під час бойових дій або втратили рухливість ніг. Також говоримо про працевлаштування ветеранів та ветеранок за нинішніх умов. Гість — Михайло Писанець, ветеран, підприємець, менеджер ветеранських проєктів ГО "Центр зайнятості вільних людей".
На Волині під час грози здетонувала міна, є травмовані.
Понад 52 тисячі людей перебувають у розшуку від початку повномасштабного вторгнення росії.
Стало відомо скільки українських в’язнів висловили готовність мобілізуватися на фронт.
З 17 години графіки погодинних відключень діятимуть по всій території країни.
Два роки тому, 20 травня 2022 року, виходом українських бійців з Азовсталі завершилася героїчна оборона Маріуполя, яка тривала з 24 лютого. Місто вже понад два роки живе в умовах російської окупації. Про маріупольця, якому в березневі дні 22-го року довелося кинути все в Маріуполі і починати життя на новому місці.
Прикордонники допускають відкриття нового фронту.
Опозиційні депутати сьогодні заблокували трибуну Верховної Ради.
"Щоденник спротиву" – щоденний огляд подій, які відбуваються на деокупованих та тимчасово окупованих, прифронтових територіях. У програмі можна почути інформацію про життя людей на цих територій, про проблеми та виклики, які постають перед ними. Як себе убезпечити? Як зберегти життя та здоров’я? Куди звертатися по допомогу та як евакуюватися з окупованих і прифронтових територій? Як відбувається відновлення деокупованих територій та багато іншого.
Російські війська завдали ракетного удару по виробничій інфраструктурі на Сумщині.
У Вовчанську на Харківщині у заручниках російських солдатів залишилося до сотні місцевих жителів.
Російські війська обстріляли Херсонщину, є поранені.
У Польщі дев'ятеро людей заарештували через підозри в диверсіях.
Що таке "політика Ватикану"? Як впливає вона на світовий порядок? Про політику Ватикану в кількох часових вимірах - Друга світова війна, часи, так званої, Остполітік, тобто існування СРСР, коли було звільнено з радянського заслання митрополита УГКЦ Йосипа Сліпого, й, звісно, нинішня позиція Ватикану, папи Франциска щодо війни, яку росія веде проти України — гість з Риму — голова Християнського товариства українців в Італії Олесь Городецький.
Ворог не полишає спроб прорвати оборону Харківщини.
У застосунку "Резерв+" авторизувались понад 1 млн українців.
Західні країни готують скоординовані дипломатичні дії, щоб переконати Зеленського піти на переговори з рф, – французьке видання Europe 1. Натомість Зеленський каже, що партнери (зокрема, США) не підштовхують нас до переговорів з рф. Які умови і обставини можуть на це вплинути? Про що йтиметься в безпековій угоді між Україною та ЄС? Гість — Андрій Миселюк, політолог, директор Інституту соціально-політичного проєктування "Діалог".
Херсон сьогодні зазнав чергового ворожого обстрілу, є постраждалі.
На Бахмутському напрямку, зокрема в районі Часового Яру, російська армія стала частіше атакувати керованими авіабомбами.
Știri în limba română
Správy v slovenskom jazyku
Magyar nyelvű hírek
Новини на български език
Novini gagauzkoy movoya
Україна повинна мати можливість вражати військові цілі на території російської федерації.
На Харківщині за останні дні евакуювалися понад 14 тисяч людей.
Візит Анналени Бербок до Києва. Підсумки Рамштайну та ініціатива Німеччини про посилення ППО. Гість — Олександр Хара, дипломат, експерт Центру оборонних стратегій.
Укренерго скасував обмеження на використання електроенергії сьогодні вдень.
Суспільне розширює власне мовлення в межах телемарафону та транслюватиме свою частину на каналі Перший, водночас обмінюючись контентом з усіма учасниками марафону "Єдині новини".
Рада ЄС погодилася використати на підтримку України прибутки від заморожених активів росії. Гостя — Наталія Січевлюк, юридична радниця Трансперенсі Інтернешнл Україна.
18 травня почали діяти нові правила закону про мобілізацію щодо виїзду за кордон. Що наразі відбувається в сфері закордонних перевезень? Чи вирішено проблему з бронюванням? Гість — Володимир Балін, віцепрезидент Асоціації міжнародних автомобільних перевізників України.
На Херсонщіні через ворожий обстріл постраждав цивільний.
Кабінет Міністрів зобов’язав роботодавців видавати повістки своїм працівникам та доставляти їх в ТЦК.
Як реагує світова економіка на загибель іранського лідера? Ціни на нафту, золото вже злетіли. А що буде з економікою самої країни, яку обмежено санкціями? За рахунок чого зараз виживає економіка Ірану і що в перспективі? Гість — Іван Ус, кандидат економічних наук, головний консультант Центру зовнішньополітичних досліджень Національного інституту стратегічних досліджень.
Ворог не полишає спроб прорвати оборону Харківщини.
Майже мільярд євро на посилення української ППО вдалося зібрати завдяки німецькій ініціативи.
Світ спорту з його найцікавішими і найважливішими подіями. Інтерв'ю з тренерами та спортсменами, розповіді про нові досягнення, аналіз поєдинків та змагань.
Зеленський наказав "мобілізовувати" неповнолітніх.
У випуску розберемо як окупанти намагаються запевнити світ у нібито "гуманному ставленні" до українських полонених. А також аналізуємо пропагандистську фотопідробку, яка начебто свідчить про "мобілізацію неповнолітньої" дівчини до лав ЗСУ та її подальшу загибель на фронті. На чому прокололася російська пропаганда.
Проблема трьох: які технічні завдання наразі стоять перед виробниками дронів? Масштабування виробництва БПЛА, проблеми останньої милі. Гість — Сергій Стіренко, завідувач кафедри обчислювальної техніки КПІ імені Ігоря Сікорського.
Поточної доби відбулося 86 бойових зіткнень.
У Генеральному штабі підтвердили знищення у Криму останнього носія крилатих ракет російського Чорноморського флоту.
Прокурор Міжнародного кримінального суду вимагає ордери на арешт прем'єра Ізраїлю і лідерів ХАМАС, що чекає на міжнародне правосуддя? Гість — Іван Ліщина, юрист, адвокат, заступник міністра юстиції України - уповноважений з питань Європейського суду з прав людини у Міністерстві юстиції України з 24 червня 2016 до 1 вересня 2021 року.
Світ спорту з його найцікавішими і найважливішими подіями. Інтерв'ю з тренерами та спортсменами, розповіді про нові досягнення, аналіз поєдинків та змагань.
În noua ediție a emsiunii radiofonice ”Obiectiv Comun” discutăm cu Viorel Raducan, medicul care a creat o clinică stomatologică mobilă și se deplasează pe front pentru a oferi servicii stomatologice militarilor.
У новому випуску радіопередачі "Спільна мета" ми спілкуємося з лікарем Віорелом Радуканом, який створив мобільну стоматологічну клініку та їздить на фронт надавати стоматологічні послуги військовим.
Ворог не полишає спроб прорвати оборону Харківщини.
Близько 90% електроніки, яку імпортує росія, надходить із Китаю.
Ринок банківських металів. Гість програми — Андрій Дубас, голова Асоціації українських банків.
Звернення Президента України Володимира Зеленського.
Дорогі українці, українки!
Сьогодні продовжив дипломатичний марафон – марафон підготовки Глобального саміту миру, зустрічі багатьох лідерів, заради реалізації Формули миру, яка може примусити Росію до справедливого миру. Говорив сьогодні з лідерами Румунії, Анголи та Іраку. Запросив їх на Саміт і поінформував про ту роботу, яка вже зроблена і для організації Саміту, і для його результативності. Статут ООН об’єднує всі нації, і всі держави однаково зацікавлені в тому, щоб цілі та принципи Статуту ООН були дійсно робочим інструментом підтримання миру. Щоб це було дієвим. Окрім того, із Президентом Румунії ми обговорили нашу взаємодію заради безпеки, заради стабільності в нашому регіоні та в усій Європі. Зокрема, оборонну співпрацю України та Румунії. Подякував за підготовку нового оборонного пакета для наших воїнів. Із Президентом Анголи ми обговорили можливості нашої двосторонньої співпраці, і я запросив пана Президента відвідати Україну. З Прем’єр-міністром Іраку теж говорили про відносини між нашими державами, про спільну нашу потребу – потребу в максимальній стабільності ситуації у світі. Дуже важливо, зокрема, те, що працює наш експортний морський коридор, і українське продовольство досягає світового ринку та не допускає фатальних дефіцитів. Це додає стабільності, зокрема й регіону Затоки, і багатьом іншим частинам світу. Цю нашу роботу ми будемо продовжувати, збільшуючи, наскільки це можливо в умовах повномасштабної терористичної загрози Росії, наш, український, внесок у світову продовольчу безпеку. І це також наша власна економічна безпека – український експорт, українські доходи, українські робочі місця в багатьох галузях. Також сьогодні я говорив із Президентом Азербайджану – про енергетичну ситуацію в нашій країні, про співпрацю між нашими державами в цьому напрямку. Зустрівся сьогодні і з міністром закордонних справ Німеччини. Подякував за всю надану підтримку: Німеччина – один із найбільш вагомих наших партнерів. Ми обговорили й подальшу спільну роботу як у безпековій, так і в політичній площині і в європейській нашій інтеграції. Я вдячний Німеччині за розуміння того, як важливо, щоб уже в червні в нас був реальний результат – фактичний початок перемовин щодо вступу України у Євросоюз. Все зараз максимально поєднане: і безпекові питання, і наші оборонні можливості – не тільки України, але й усієї Європи, – і дипломатична робота, і економічна стійкість України. Кожен новий зв’язок України зі світом, кожна посилена комунікація та співпраця – це для нас усіх додаткові можливості забезпечувати захист життя наших людей, наших міст і громад, забезпечувати силу нашої армії та наближати реальний мир. Сьогодні були детальні доповіді щодо ситуації на фронті та в забезпеченні оборони від міністра оборони України Умєрова та начальника Генштабу Баргилевича. Доповідав і Головком Сирський. Відбулося напередодні чергове засідання формату "Рамштайн" – сьогодні доповіли щодо роботи стосовно наших потреб. Передусім це ППО, броньована техніка, снаряди. Всі партнери повністю поінформовані щодо актуальності потреб та реальної фронтової ситуації. Вдячний кожній державі, кожному лідеру, усім міністрам оборони партнерів і начальникам штабів партнерів, які дійсно готові допомагати й реалізують обіцянки, які звучать. Увесь зміст комунікації з партнерами має відображатися змістом реальної бойової роботи наших воїнів – тими засобами ураження, які потрібні на передовій. І зараз, цими тижнями, а не десь улітку. Покровський напрямок та інші донецькі напрямки – Краматорський, Курахівський – зараз залишаються надзвичайно складними, там найбільше боїв. Харківщина – наші сили знищують окупанта, і результати відчутні. Я дякую всім нашим воїнам за влучність, за стійкість. Сьогодні мав нагоду зустрітися з нашими молодими науковцями, які працюють у різних галузях, а також із зовсім юними науковцями, які поки планують початок кар’єри і планують саме в Україні – це важливо. Дякую всім, хто з Україною! Слава Україні!