Тарифи на газ, тепло і світло до кінця опалювального сезону не зростатимуть.
Відсьогодні отримати тисячу гривень в рамках програми "Зимова е-Підтримка" можна не лише через застосунок "Дія".
Кабмін готує низку змін для людей з обмеженням працездатності. Що нововведення мають змінити для українців? Гість — Валерій Сушкевич, голова Всеукраїнського громадського об’єднання "Національна асамблея людей з інвалідністю України".
Нові податки: як вони вплинуть на бізнес, і чи є компромісом можлива поправка щодо оподаткування ФОПів. Гостя — Оксана Продан, голова Всеукраїнського об'єднання підприємців "Фортеця", народна депутатка України 7 та 8 скликань.
Як воює підрозділ активних дій Головного управління розвідки МО України "Артан". Ситуація на фронті. На зв'язку — Андрій на позивний "Фаворит" (Мельник), доброволець, військовослужбовець підрозділу активних дій Головного управління розвідки МО України "Артан", заступник командира.
Володимир Зеленський провів Ставку верховного головно-командувача.
Кабінет Міністрів України планує розширити програму "доступні ліки".
Аналіз ситуації на основних ділянках фронту, зокрема Запоріжжя, Куп'янськ, Курахово. Використання F-16, як засіб ППО. Гість — Андрій Харук, доктор історичних наук, професор кафедри гуманітарних наук Національної академії сухопутних військ ім. гетьмана Петра Сагайдачного.
Як впливають відключення світла на наш зір. Як мінімізувати шкоду від браку освітлення. Чи варто користуватися гаджетами у темряві, до чого це може призвести? Які прилади освітлення використовувати найкраще. Чи можлива профілактика? Гість — Дмитро Павленко, лікар-офтальмолог, випускник Гарвардського університету.
Уряд перейменував Мінреінтеграції на Міністерство національної єдності.
Болгарія виділяє новий пакет військової допомоги Україні.
Звернення Президента України Володимира Зеленського.
Вибірковий транспортний армагеддон: чому тільки три міста (Київ, Івано-Франківські і Хмельницький) зупиняють громадський транспорт під час тривог, а місцева влада не зважає на думку мешканців, хто зацікавлений у таких тривалих зупинках? Гостя — Аміна Лікар, аналітикиня Руху "Чесно".
Які збитки несе громадський транспорт від багатогодинних зупинок під час тривог, кому це виігдно і хто на цьому заробляє? На зв'язку — Дмитро Беспалов, експерт з транспортного планування.
"Аудіокнижка". Оксана Забужко, "Музей покинутих секретів".
"Хвилина класики". Ігор Шамо, Фестивальна сюїта, вальс.
Мобілізація медиків відбувається за запитом Командування медичних сил ЗСУ.
Австрія дає 10 млн євро фонду Світового банку з підтримки України.
Сьогодні в центрі нашої уваги буде Арктика. Чому Китай і росія спільно патрулюють в Північному Льодовитому океані. Бо варто пам'ятати, що згідно з міжнародним правом, Північний полюс і прилеглий до нього регіон Північного Льодовитого океану не належить жодній країні. Гість — Михайло Гончар, президент Центру глобалістики "Стратегія ХХІ".
Тарифи на газ, тепло і світло до кінця опалювального сезону не зростатимуть.
НАТО не прийме рішення про членство України на найближчій зустрічі.
Економічний паспорт українця: що сталося з ідеєю Президента Зеленського розподілити ренту від видобутку надр із молодим поколінням України? Гість в студії — Володимир Бойко, засновник інформагенції NADRA. Info.
Казка й повітряна тривога. Гість - Сергій Пантюк, письменник, військовослужбовець ЗСУ.
Очікуємо на системи ППО у грудні - заява Володимира Зеленського.
США нададуть Україні $825 мільйонів доларів на розвиток енергосистеми.
Епоха змін. Історія економічних криз усіх часів і народів
Економічна криза у Південній Кореї та чудо на річці Хан: як збіднілій після Другої світової війни країні вдалося ввійти в топ економік світу? Гості: економіст, партнер консалтингової компанії Ukraine Economic Outlook Григорій Кукуруза; кандидатка історичних наук Київського національного університету ім. Т. Шевченка Марія Кравченко.
Росіяни завдали ракетний удар по інфраструктурі Шосткинської громади на Сумщині.
У грудні Україна очікує надходження системи ППО від кількох партнерів - заявив Президент Зеленський у відеозверненні.
Відсьогодні подати заявку на виплату тисячі гривень у рамках ініціативи "Зимова е-Підтримка" можна буде у відділенні "Укрпошти" або у листоноші.
Ветеранська політика держави. Гостя — Оксана Коляда, голова правління ГО "Простір можливостей".
Росія вивела в Чорне море 4 ракетоносії, що можуть нести до 24х ракет "Калібр".
Сили оборони України відновили втрачені позиції під Куп'янськом, та просунулися в Курській області.
Біля військового летовища "Дягілєво" на околиці міста Рязань в Росії цієї ночі пролунали вибухи.
У Тбілісі шоста доба масових протестів. Поліцейський спецназ розганяє учасників акції з водометами, застосовує сльозогінний газ, є затримані.
Тетяна Пасюга разом з чоловіком Андрієм у Великій Писарівці відкрила "Квіткову майстерню". На початку 2022-го у подружжя були три великі теплиці з хризантемами, почали також вирощувати овочі, які користувалися значним попитом. Все змінила війна. Квіткові магазини і теплиці довелося законсервувати на кілька місяців. Родина Пасюг не виїжджала із села і не кидала улюблену справу. Вони не сподівалися, що квіти матимуть попит у час війни. Але у березні 2023-го посилилися обстріли і всі їхні теплиці були знищені ворогом. У квітні родина переїхала до Сум. На новому місці жінка влаштувалась на роботу флористом, але мрію відродити — свою квіткову справу — не полишала.
Об’єктом маніпуляцій стала довгоочікувана відеогра "СТАЛКЕР-2: Серце Чорнобиля", яка викликає захоплення гравців по всьому світу. Відомі проросійські телеграм-канали поширили ряд фейків, спрямованих на дискредитацію розробників гри та їхньої підтримки України.
Російські війська завдали ракетний удар по інфраструктурі Шосткинської громади на Сумщині. Пошкоджено 12 приватних будинків і дитячий садок.
На Курахівському напрямку бійці 37 окремої бригади морської піхоти знищили колону бронетехніки та піхоту російських окупантів.
Міноборони рф відзвітувало про нібито збиття 24х українських безпілотників у шести російських регіонах.
4 грудня — в день артилерії і ракетних військ поговоримо про роль цих видів зброї на війні. Про можливості, переваги і недоліки ЗСУ і російської армії. Підсилення від партнерів (країни НАТО проти Північної Кореї /арт.системи, ППО, снаряди, міни), власні виробничі спроможності і перспективи. Гість — Владислав Селезньов, військовий експерт, полковник запасу ВМС ЗСУ.
Через російські обстріли на Херсонщині загинуло двоє людей.
Міністр закордонних справ Люксембургу висловився проти членства України в НАТО заявивши, що це "принесе напруженість".
Від сьогодні отримати тисячу гривень в рамках програми "Зимова е-Підтримка" можна не лише через застосунок "Дія", але і у відділеннях "Укрпошти".
"Зимова 1000" від Зеленського: роздамо усім, а там розберемося? Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що влада пізніше проведе аудит наданої допомоги в рамках зимової "єПідтримки", і ті, хто оформив її за кордоном, повертатимуть виплату. Що не так з цією ініціативою? Чому суспільство розділилося "за" і "проти"? Гість — Ілля Несходовський, керівник аналітичного напряму мережі АНТС.
На Хмельниччині сили ППО цієї ночі знищили 6 шахедів.
Міністра оборони України Рустема Умерова викликали до парламенту, де він доповідатиме про закупівлю бракованих мін.
Росія використовувала президентські літаки та державне фінансування для програми примусового переміщення дітей з окупованих територій.
За даними Мінекономіки в Україні близько 8 мільйонів людей не працюють і не шукають роботу. Що тут не так? Як можна повернути економічно неактивних українців до роботи? Про зміни на ринку вакансій і про фактори, що впливають на попит і пропозиції? Гість — Сергій Марченко, засновник рекрутингової агенції "Борщ", провідний експерт ринку праці.
Цієї ночі бійці ППО збили 29 із півсотні ворожих БпЛА, які атакували Україну в межах 9ти областей.
За даними Мінекономіки в Україні близько 8 мільйонів людей не працюють і не шукають роботу. Що тут не так? Як можна повернути економічно неактивних українців до роботи? Про зміни на ринку вакансій і про фактори, що впливають на попит і пропозиції? Гість — Сергій Марченко, засновник рекрутингової агенції "Борщ", провідний експерт ринку праці.
Вночі ворог атакував Чернігівщину. Дрон-камікадзе влучив у подвір’я в селі Чернігівського району.
В Україні сьогодні будуть застосовані обмеження в постачанні електроенергії з 06:00 до 22:00 години.
Активізація з Людмилою Тягнирядно
Волонтери та активісти, які загинули за час повномасштабної війни: презентація звіту-меморіалу памʼяті жертв російської агресії. Гість — Даниїл Попков, юридичний радник Центру прав людини ZMINA.
Військові РФ з безпілотника скинули вибухівку на чоловіка на Херсонщині.
Збройні сили України стримують російське військо на Курахівському напрямку. Окупанти 44 рази намагалися прорвати українську оборону.
Активізація з Людмилою Тягнирядно
Волонтери та активісти, які загинули за час повномасштабної війни: презентація звіту-меморіалу памʼяті жертв російської агресії. Гість — Даниїл Попков, юридичний радник Центру прав людини ZMINA.
У Тернополі в будинку, куди вночі 2го грудня влучив російський дрон, замінюють пошкоджені вікна.
Ще одну агентку російської воєнної розвідки у Чернігові затримала Служба безпеки України.
Союзники по Альянсу розглядають можливості, щоб надати Україні додаткові засоби протиповітряної оборони для захисту критичної та енергетичної інфраструктури цієї зими.
Оголошення результатів Радіодиктанту національної єдності. Гості студії: Дмитро Хоркін, член правління Суспільного, керівник проєкту "Радіодиктант національної єдності"; Юлія Шелудько, виконавча продюсерка Українського Радіо, координаторка проєкту "Радіодиктант національної єдності". На зв'язку — Олена Масалітіна, кандидатка філологічних наук, голова комісії, яка перевіряла радіодиктанти.
За шість ночей антиурядових протестів у Грузії силовики заарештували понад 300 людей.
Підсумки радіодиктанту оголосили на Українському Радіо. Цьогоріч перемогла львів’янка Христина Гоянюк, вона не зробила жодної помилки.
Нова редакція закону "Про захист персональних даних". Гість — Данило Глоба, заступник директора з правових питань YouControl.
Підвищення податків для Фопів відкладено до 1 січня.
Безпілотники атакували столицю Чечні Грозний.
Спадщина 60-х: фільм про письменників Григора та Григорія Тютюнників з циклу "Шістдесятники" презентують у Києві. Гість у студії – Тарас Аврахов, продюсер фільму "Григір і Григорій Тютюнники", генеральний директор Укртелефільму.
Жителі Овруцької громади на Житомирщині, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС, оголосили голодування.
ВР підтримала законопроєкт про пріоритетне право на компенсацію за знищене житло.
Стеження, каральна психіатрія і ксенофобія: як в росії та окупації протидіють ненависті та ворожнечі. Говоримо з авторкою цієї статті, яка, зокрема, досліджувала один з аспектів "виховання молоді". Гостя — Яна Осадча, випускова редакторка "Реальної газети".
До 100-річчя Українського Радіо отримали державні нагороди за "розвиток радіомовлення в Україні, популяризацію української культури, вагомі творчі здобутки, високу професійну майстерність та з нагоди 100-річчя Українського радіо". 4 грудня в Медіацентрі Україна відбувається нагородження наших колег. На зв'язку — Ірина Жданова, журналістка Українського Радіо.
Окупанти обстріляли Краматорський район на Донеччині.
На Луганщині росіяни посилили репресії проти місцевого населення.
Володимир Зеленський звільнив Тамілу Ташеву з посади постійного представника президента в Криму.
Два роки без Ангели. У грудні 2021 року А.Меркель пішла з посади канцлера Німеччини після 16 років перебування при владі. Два роки потому вона видала спогади про свою політичну діяльність. Чим запам'яталася "епоха" пані Меркель? Про що розповіла і які таємниці відкрила у своїх Мемуарах? Чому не вважає, що припускалася помилок? Гість —Віктор Савінок, політолог–міжнародник, аналітик в Західному Інституті в Познані.
Російська армія минулої доби 20 разів обстріляла населені пункти Донеччини.
Верховна Рада ухвалила закон про підвищення акцизів на тютюнові вироби.
Війна і "меми": роль мемів в українському супротиві під час повномасштабної війни. Про природу появи "мемів", як суспільство реагує на різні політичні, воєнні і міжнародні події за допомогою гумору? Які наслідки мають популярні/ вірусні меми та наскільки вони можуть бути впливовими в контексті інформаційної війни? Гість — Антон Лягуша, кандидат історичних наук, дослідник публічної історії та декан першої в Україні магістерської програми з публічної історії в Київській школі економіки.
Україна скликає позачергове засідання міжнародного агентства з атомної енергетики.
На Київщині затримали ймовірного палія релейних шаф Укрзалізниці на замовлення російських спецслужб.
Як воює підрозділ активних дій Головного управління розвідки МО України "Артан". Ситуація на фронті. На зв'язку — Андрій на позивний "Фаворит" (Мельник), доброволець, військовослужбовець підрозділу активних дій Головного управління розвідки МО України "Артан", заступник командира.
Що таке "ГОДЗЯ"? Це — страва із овочів та м'яса, яку здавна готують на Житомирщині, а також у селах подільської частини Вінниччини.
Верховна рада проголосувала за законопроєкт про посилення контролю за гральним бізнесом.
Росіяни збільшили кількість підрозділів на Кінбурнській косі.
Авіація в дії. Українські винищувачі F-16. Чи показують хороші результати наші винищувачі в боротьбі з російськими ракетами? Які ще завдання виконують? Гість — Богдан Долінце, авіаційний експерт, член Громадської ради при Державіаслужбі.
Армія рф нанесла два авіаудари по Костянтинівці, є поранені.
Українська далекобійна ракета-дрон вийшла у серійне виробництво.
Про законопроєкт про зареєстроване партнерство і про закон про позбавленням зрадників державних нагород. На зв'язку — Оксана Заболотна, аналітикиня Центру спільних дій.
У Раді безпеки ООН обговорять злочини, які вчиняє росія щодо українських дітей.
Підвищення податків для Фопів відклали до 1 січня.
У столичному Будинку кіно завтра презентуватимуть фільм "Григір і Григорій Тютюнники" з циклу "Шістдесятники".
На кіно- або театрознавство – абітурієнти в дефіциті, а на акторів та режисерів – шалений попит — Інна Кочарян, ректорка Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого.
Російські війська обстріляли Антонівку, є загибла.
У Дніпрі правоохоронці затримали ймовірних організаторів схем для ухилення від військової служби.
"Острів Свободи" — так у радянські часи називали Кубу, навіть у пісні співали "Куба далеко, Куба поряд". Однак сьогодні ситуація у взаємовідносинах України та Куби зовсім інша. І це після щирої допомоги в 1990-х роках у безкоштовному оздоровленні на Кубі дітей, що постраждали від чорнобильської катастрофи. Та в березні 2014 року Куба проголосувала проти Резолюції Генасамблеї ООН щодо підтримки територіальної цілісності України, де-факто підтримавши анексію Криму РФ. Говоримо про Кубу з кандидаткою історичних наук, доценткою кафедри нової та новітньої історії зарубіжних країн історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, експерткою Ради зовнішньої політики "Українська призма" Наталею Шевченко.
На Київщині затримали ймовірного палія релейних шаф Укрзалізниці.
В офісах опозиційних партій у Тбілісі відбуваються обшуки.
"Острів Свободи" — так у радянські часи називали Кубу, навіть у пісні співали "Куба далеко, Куба поряд". Однак сьогодні ситуація у взаємовідносинах України та Куби зовсім інша. І це після щирої допомоги в 1990-х роках у безкоштовному оздоровленні на Кубі дітей, що постраждали від чорнобильської катастрофи. Та в березні 2014 року Куба проголосувала проти Резолюції Генасамблеї ООН щодо підтримки територіальної цілісності України, де-факто підтримавши анексію Криму РФ. Говоримо про Кубу з кандидаткою історичних наук, доценткою кафедри нової та новітньої історії зарубіжних країн історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, експерткою Ради зовнішньої політики "Українська призма" Наталею Шевченко.
Міністерка закордонних справ Німеччини не виключила відправлення німецьких військ до України.
З наступного року в трьох лікарнях Харківської області закриють пологові відділення.
Робота Верховної Ради під час війни. Огляд головних рішень.
Росіяни готуються до наступу на Херсон і планують перетинати Дніпро на човнах.
У Дніпрі викрито масштабну схему ухилення від мобілізації.
Підсумки парламентських виборів в Румунії, як вони вплинуть на другий тур президентських виборів 8 грудня. Гість — Сергій Герасимчук, заступник виконавчого директора Ради зовнішньої політики "Українська призма".
У Раді безпеки ООН обговорюють злочини росії щодо українських дітей.
Став відомий переможець Радіодиктанту національної єдності.
Чим буде займатися нове Міністерство об'єднання українців і навіщо воно потрібне? В чому сила і вплив Олексія Чернишова, який багато років переходить з однієї топпосади на іншу? Гість — Тарас Загородній, керуючий партнер Національної антикризової групи.
У штаб-квартирі НАТО продовжилася дводенна зустріч міністрів закордонних справ.
Колишня канцлерка Німеччини Ангела Меркель заявила, що Путін раніше не був таким брехуном.
ЄС готує потужний 15-ий пакет санкцій проти рф. Гостя — Агія Загребельська, політичний директор громадської організації "Рада економічної безпеки".
До кінця президентського терміну Джо Байдена США передадуть Україні допомогу на 61 млрд дол.
Замість 12 паперових журналів військові тепер заповнюватимуть один електронний.
31 грудня 2024 року завершується контракт між "Нафтогазом" і "Газпромом". Що далі? Гість — Михайло Гончар, президент Центру глобалістики "Стратегія 21".
Протести в Тбілісі та інших грузинських містах тривають уже шість днів, наша кореспондентка розповість подробиці.
Стають відомі подробиці можливих мирних ідей Дональда Трампа.
У Раді безпеки ООН обговорюють злочини росії щодо українських дітей.
Світ спорту з його найцікавішими і найважливішими подіями. Інтерв'ю з тренерами та спортсменами, розповіді про нові досягнення, аналіз поєдинків та змагань.
Об’єктом маніпуляцій стала довгоочікувана відеогра "СТАЛКЕР-2: Серце Чорнобиля", яка викликає захоплення гравців по всьому світу. Відомі проросійські телеграм-канали поширили ряд фейків, спрямованих на дискредитацію розробників гри та їхньої підтримки України.
Головні новини дня.
Оголошення результатів Радіодиктанту національної єдності. Гості студії: Дмитро Хоркін, член правління Суспільного, керівник проєкту "Радіодиктант національної єдності"; Юлія Шелудько, виконавча продюсерка Українського Радіо, координаторка проєкту "Радіодиктант національної єдності". На зв'язку — Олена Масалітіна, кандидатка філологічних наук, голова комісії, яка перевіряла радіодиктанти.
У наступному році пачка цигарок здорожчає на 40 грн.
60 тисяч ялин і сосен підготували лісівники Кіровоградщини до свят. Яка ціна дерева?
Внутрішня стійкість України та українців на тлі глобальних потрясінь, які тривають і продовжаться з приходом Трампа. Гість — Євген Глібовицький, учасник Несторівської групи, засновник аналітичного центру pro.mova, член Наглядової ради Суспільного мовлення.
Світ спорту з його найцікавішими і найважливішими подіями. Інтерв'ю з тренерами та спортсменами, розповіді про нові досягнення, аналіз поєдинків та змагань.
Внутрішня стійкість України та українців на тлі глобальних потрясінь, які тривають і продовжаться з приходом Трампа. Гість — Євген Глібовицький, учасник Несторівської групи, засновник аналітичного центру pro.mova, член Наглядової ради Суспільного мовлення.
Майже 5 млн українців вже подали заявки на зимову виплату "єПідтримки".
МВС після розслідування щодо керівництва Сервісного центру анонсували зміну управлінців.
Про авторів державного гімну України – Павла Чубинського й Михайла Вербицького. Що їх спонукало написати вірш "Ще не вмерла"? Чому саме ця пісня стала державним гімном? Й чому перший рядок гімна не можна змінювати за жодних обставин? Гість — Віталій Капранов, письменник.
Тетяна Пасюга разом з чоловіком Андрієм у Великій Писарівці відкрила "Квіткову майстерню". На початку 2022-го у подружжя були три великі теплиці з хризантемами, почали також вирощувати овочі, які користувалися значним попитом. Все змінила війна. Квіткові магазини і теплиці довелося законсервувати на кілька місяців. Родина Пасюг не виїжджала із села і не кидала улюблену справу. Вони не сподівалися, що квіти матимуть попит у час війни. Але у березні 2023-го посилилися обстріли і всі їхні теплиці були знищені ворогом. У квітні родина переїхала до Сум. На новому місці жінка влаштувалась на роботу флористом, але мрію відродити — свою квіткову справу — не полишала.
Звернення Президента України Володимира Зеленського.
Бажаю здоров’я, шановні українці, українки!
Коротко про сьогодні. Доповідь Головкома Сирського: фронт, наші кроки для посилення напрямків. Постачання в бригади. Курська операція. Була доповідь також керівника ГУР. Буданов доповів щодо російських намірів на найближчий час і щодо ситуації в Сирії – те, як зміна розстановки сил у Сирії може змінити глобальні обставини. А також була доповідь щодо ситуації в Грузії. І це в Грузії, звичайно, не лише проблема одного народу й не тільки нашого регіону – як сьогоднішня влада в Грузії штовхає країну на очевидну залежність від Росії. Це просто ганебно, на які речі вони йдуть зараз проти свого ж народу. І коли в Москві хвалять цю владу в Грузії, це чітко окреслює, на кого вони зараз у Тбілісі працюють і для кого розганяють протести. Точно не для Грузії. Ми готуємо нашу юридичну реакцію та працюємо з європейцями й іншими партнерами щодо конкретних дій. Я доручив підготувати відповідні санкційні рішення.
Була сьогодні доповідь Прем’єр-міністра. Вже майже 5 мільйонів українців дали заявки на зимову виплату «єПідтримки». І сьогодні ж увійшла в програму Укрпошта: це буде ще більш ніж 2 мільйони людей, які отримують пенсії та соціальні платежі через Укрпошту – так само ці люди отримають і виплату 1000 гривень. Ми обговорили сьогодні й роботу з Європою – Європейським банком реконструкції та розвитку. Партнерами схвалені інвестиції – обсяг мільярд триста мільйонів євро; це кошти на інфраструктуру, логістику, зокрема це енергетика. Вдячні партнерам. Скоординували роботу з урядом на грудень, особливо роботу з прифронтовими регіонами. Все, що стосується опалювального сезону, фінансів, енергетики, безпекових питань.
І ще одне. Привітав наших воїнів із Днем ракетних військ і артилерії, вручив державні нагороди – бойові «Хрести». І почесні відзнаки «За мужність та відвагу» 107-й реактивній артилерійській бригаді – Кременчуцькій бригаді, а також – 15-й окремій бригаді артилерійської розвідки «Чорний ліс». Дякую вам, воїни! Дякую всім, хто бʼється заради нашої держави, заради наших людей, і всім, хто нам допомагає! Слава Україні!
У Грузії триває сьомий день протестів проти влади, є перші затримання. Більше подробиць нам розкаже наша кореспондентка.
Росіяни готуються до наступу на Херсон.
Чому реформування медичної галузі в Запоріжжі постійно пов'язують зі скандалами? З якими викликами стикаються лікарі та як реорганізація медичних закладів впливає на пацієнтів? Про це розповість журналіст Запорізької регіональної редакції Українського Радіо Олександр Пашненко.
За даними Мінекономіки в Україні близько 8 мільйонів людей не працюють і не шукають роботу. Що тут не так? Як можна повернути економічно неактивних українців до роботи? Про зміни на ринку вакансій і про фактори, що впливають на попит і пропозиції? Гість — Сергій Марченко, засновник рекрутингової агенції "Борщ", провідний експерт ринку праці.
Що таке "ЧАРА"? Важливий наголос. Якщо наголос на першому складі, то це буде старовинна посудина для пиття вина. Якщо на останньому — сковорідка. Діалектизми Кіровоградщини.