Готовність до опалювального сезону. Гість — Герман Галущенко, Міністр енергетики України.
Діаспора. Про те, як канадійські українці сприймають події на історичній батьківщині.
Аудіокнижка. Тамара Горіха Зерня, "Принцип втручання".
"Хвилина класики". Костянтин Данькевич, Симфонія № 2.
Звернення Президента України Володимира Зеленського.
Бажаю здоров’я, шановні українці, українки!
Продуктивний був тиждень. Дуже. Ми маємо багато хороших оборонних та інших рішень.
Оборонні пакети. Від Сполучених Штатів – це й артилерія, потрібні снаряди, ракети для «хаймарсів», ракети для ППО, додаткові системи ППО, тактичні машини. І ще деякі інші види зброї, які заявлять самі про себе на полі бою. Від Канади маємо рішення про тривалу оборонну підтримку. Обсяг – пів мільярда доларів США. Зокрема, це «медеваки» – евакуаційні машини, які дуже потрібні на фронті. Домовилися про виробництво та постачання. Є історичне рішення Америки про спільне виробництво зброї та оборонних систем, зокрема й ППО. Провів дуже важливі зустрічі у Вашингтоні, у Конгресі – обидві партії, обидві палати. Було дуже багато питань, багато діалогу. Загалом в Америці прозвучало багато морально сильних і важливих позицій на різних рівнях – від найвищого рівня до всіх тих, із ким працювала українська делегація. Так само і в Канаді. Чітка єдність. Є нові санкції проти Росії, і буде ще більше санкційного тиску. Ми маємо економічні домовленості – і з урядами, і бізнесом. Є рішення про зону вільної торгівлі з Канадою. У Вашингтоні – меморандум щодо взаємодії в енергетиці. В Оттаві – домовленість щодо відновлення Каховської ГЕС та реконструкції Канівської. Очевидний інтерес великих компаній і США, і Канади працювати в Україні. На рівні Мінстратегпрому – взаєморозуміння з оборонними компаніями. І є дуже важливе взаєморозуміння на рівні суспільств – на рівні звичайних людей, які справді переживають за Україну та справді бажають нам перемоги, а всім українцям – захисту від російського терору. Окремо я хочу подякувати за готовність уряду Канади виділити фінансування для музею Голодомору-геноциду, для добудови цього музею.
Маємо домовленості першої леді України щодо підтримки реабілітації ветеранів, є відповідне українсько-канадське медичне партнерство. Олена розширює доступ української культури до провідних музеїв світу: і зараз є домовленість із музеєм Метрополітен у Нью-Йорку. Важливі зустрічі та звернення були в Олени і на майданчику ООН, зокрема те, що стосується захисту українських дітей у час війни.
Україна представила цьогоріч в ООН бачення реформи ключової інституції ООН – Ради Безпеки. Рада Безпеки зараз взагалі не здатна зупиняти агресії та реально повертати мир через застарілу систему вето, коли немає жодного обмеження для зловживань агресором правом вето. Це треба змінювати. І взагалі треба давати більше прав і можливостей в ООН усім націям, які поважають інші нації та мир. Я впевнений, світ підтримує таку нашу українську позицію.
І, звичайно, цей тиждень був плідним і з погляду двосторонніх зустрічей із лідерами інших держав.
І наші воїни. Безмежна вдячність. Пишаюся вами! За цей тиждень є за що відзначити бригади, які воюють і на Сході, і на Півдні.
Дякую всім, хто б’ється заради України, хто на бойових постах, на бойових завданнях! Дякую всім, хто допомагає! Кожен тиждень додає Україні сили й можливостей. А отже, кожен тиждень робить ближчою нашу перемогу. Слава Україні!
Репрезентація України на світовій сцені силами дорослих і дитячих колективів. Гість — Рубен Толмачов, засновник та учасник гурту "Мен Саунд", хормейстер, педагог, та Олена Соловей, диригент і художній керівник дівочого хору "Вогник" Київського Палацу дітей та юнацтва.
Відкриття виставки "Деокупований Схід: метаморфоза і надія". Виставка присвячена рефлексії досвіду війни, російської окупації, евакуації, втрати малої батьківщини. Гість — Сергій Ткаченко, художник.
"Хвилина класики". Левко Ревуцький, Симфонія № 2.
Румунія була однією з перших країн, яка почала поставляти Україні летальну зброю. 14 травня, одним із перших, румунське посольство відновило свою роботу у Києві. А 16 червня 2022 року президент Румунії Клаус Йоганніс відвідав Україну у складі делегації Європейських лідерів, які констатували: ЄС допомагатиме Україні перемогти агресора, а не просто зупинити його на якомусь рубежі. Про українсько-румунські відносини сьогодні — кандидат історичних наук, доцент Сергій Гакман.
Безпечне споживання грибів та інших дарів лісу: що врахувати та як надати допомогу при отруєнні? У студії: кандидатка біологічних наук, наукова співробітниця відділу мікології Інституту ботаніки ім. М.Г.Холодного НАНУ Марія Зикова та засновник Музею грибів, що на Івано-Франківщині, Юрій Соломченко.
Осіння гривня: які зміни очікують на курс валют з приходом холодів. В НБУ заявили про намір повернутися до гнучкого курсу долара, таким чином відмовившись від фіксованого, який зараз становить 36,56 грн. Коли гривню можуть відпустити у вільне плавання? Як це вплине на курс валют? Гнучкий курс долара під час війни — не спричинить його суттєве ослаблення? Чи є умови для скасування фіксованого курсу?Також в НБУ заявили про зміну облікової ставки з 22% до 20% з 15 вересня. Навіщо це було зроблено? Гість — Олександр Крамаренко, головний редактор журналу "Деньги".
Проєкт бюджету-2024, зміни до бюджету-2023, ПДФО військових і громади, податкова ставка і відновлення бізнесу. Гість — Іван Крулько, член фракції політичної партії "Батьківщина", 1-ий заступник голови Комітету Верховної Ради з питань бюджету.
Торгівельні обмеження між Україною і Польщею. Як шукати вихід з цієї ситуації. На зв'язку — Денис Марчук, заступник голови Всеукраїнської аграрної ради.
Ринок землі в умовах повномасштабної війни. Про юридичні аспекти оформлення прав на землю — адвокат, кандидат юридичних наук, керівник проєкту "Землеклуб" Олег Простибоженко.
Марафон "Єдині новини #UАразом". Віктор Ягун, генерал-майор СБУ, заступник голови СБУ (2014-2015): атаки ЗСУ по ворогу./ Олег Калашніков, начальник пресслужби 26 артилерійської бригади: бої на сході України.
Херсонські добровольці на розмінуванні південних степів. Керівник саперного підрозділу Юрій Козаріз — про звитягу побратимів.
Уночі Росія атакувала Одеську область ударними безпілотниками й 2-ма типами ракет.
Спільне виробництво зброї, новий пакет допомоги, але без ATACMS. З якою військовою допомогою Зеленський повернувся після візиту до Америки — Олександр Краєв, експерт Ради зовнішньої політики "Українська призма".
ЗСУ в ніч проти понеділка знищили ворожі 11 ракет "Калібр" і 19 дронів "Shahed".
Як підготувати оселю до опалювального сезону. Чи доцільно робити енергоаудит і в яких випадках. Які додаткові джерела тепла варто підготувати. Гість — Вадим Литвин, голова Асоціації енергоаудиторів України.
Уночі Росія вдарила по Одещині ракетами й дронами: наживо про наслідки влучань.
Як себе поводити і правильно кликати на допомогу, якщо опинився під завалами. На зв'язку — Артур Моркотенко, заступник начальника Спеціалізованого державного пожежно-рятувального загону Головного управління ДСНС України у м. Києві.
Уночі росія вдарила по Одещині ракетами і дронами — частину збили наші ППО.
Що таке шрінкфляція і наскільки це явище поширене в Україні. Які ще способи прихованого підвищення цін зараз використовують виробники і чи можна з цим боротися? Чи можна це вважати порушення прав споживачів? Як захистити свої права під час війни. Гостя — Олена Сидоренко, професорка кафедри товарознавства управління безпечністю та якістю Державного торговельно-економічного університету.
Через падіння уламків безпілотника вночі виникла пожежа на промисловому підприємстві в Кривому Розі.
Бюджет української родини та тривала війна. Як не "загинути" фінансово? Якими рішеннями та інструментами користуватися? Гість програми — Любомир Остапів, автор книги "Війна і бюджет", фінансовий радник.
На території Білорусі залишилося менше, ніж 1000 найманців військової компанії РФ "Вагнер".
Бюджет української родини та тривала війна. Як не "загинути" фінансово? Якими рішеннями та інструментами користуватися? Гість програми — Любомир Остапів, автор книги "Війна і бюджет", фінансовий радник.
Унаслідок нічної російської атаки на Одещину пошкоджено будівлю привокзального готелю.
У Міністерстві цифрової трансформації анонсують запуск пілотної версії технології 5G вже наступного року. Які переваги цієї технології і як може змінитися якість зв'язку. Гість — Роман Хімич, експерт ринку телекомунікацій.
Російська авіація зранку скинула на Берислав 4 керовані авіабомби: загинула людина.
Про тих, хто безпосередньо виробляє молоко і постачає його на переробні підприємства і про переробників молока, про проблеми, з якими стикаються фермери.
Російська авіація зранку скинула на Берислав 4 керовані авіабомби: деталі наживо.
Безпілотник у Курську вчора атакував будівлю з керівництвом винищувального авіаполку.
Марафон "Єдині новини #UАразом". Петро Черник, військовий експерт, полковник запасу ЗСУ: ситуація на фронті./ Костянтин Денисов, боєць "Легіону Свободи": ситуація на Запорізькому напрямку.
Через російський авіаудар по ЖЕКу в Бериславі на Херсонщині загинули 2 людини.
На Одещині рожеві фламінго вперше вивели пташенят. Чому це унікальна подія? Гість — Іван Русєв, доктор біологічних наук, керівник науково-дослідницького відділу парку "Тузлівські лимани".
У Києві розпочинається розгляд апеляції щодо запобіжного заходу – Ігорю Коломойському.
1 жовтня відбудеться Нацвідбір Дитячого Євробачення, обрано жюрі, чому не обійшлося без скандалу з обрання членів жюрі, хто йде на відбір. Гості: Оксана Скибінська, голова делегації України на Євробаченні та Ігор Кондратюк, член журі Нацвідбору на "Дитяче Євробачення-2023", телеведучий, продюсер.
23 населені пункти Запорізької області обстріляли російські окупанти минулої доби.
У Києві зафіксували новий температурний рекорд.
Відновлення зруйнованого окупантами з урахуванням інклюзивності. Про стале відновлення України, про те, як відбудувати зруйноване окупантами краще ніж було — Марія Гуцман, керівниця портфоліо "Інклюзивний розвиток і відбудова" і Руслан Кравченко, голова Київської обласної державної адміністрації.
У Києві розпочався розгляд апеляції щодо запобіжного заходу Ігорю Коломойському.
Перша партія танків Abrams прибула в Україну.
Відновлення зруйнованого окупантами з урахуванням інклюзивності. Про стале відновлення України, про те, як відбудувати зруйноване окупантами краще ніж було — Марія Гуцман, керівниця портфоліо "Інклюзивний розвиток і відбудова" і Руслан Кравченко, голова Київської обласної державної адміністрації.
Президент підтвердив, що танки Abrams вже прибули в Україну.
В Одесі з-під завалів зерносховища дістали тіло другого загиблого внаслідок російської нічної атаки.
Уряд схвалив національну стратегію подолання гендерного розриву в оплаті праці в Україні до 2030 року. Тож, тепер зарплати виплачуватимуть по-новому? Гостя — Ірина Подкопаєва, адвокатка, членкиня Центру трудового права та соціального забезпечення Вищої школи адвокатури Національної Асоціації адвокатів України.
Колишньому очільнику "Нафтогазу" Коболєву суд зменшив розмір застави.
Ціни на газ для населення під час опалювального сезону залишаться незмінними.
Мільярдер Ігор Коломойський оскаржує свій запобіжний захід у суді.
Річницю звільнення Яцьківки на Донеччині відзначають місцеві жителі та бійці Сил оборони.
Як формувалися сучасні кордони України розповідає учасник процесу Леонід Осаволюк — колишній очільник делегації України з делімітації та демаркації сучасних державних кордонів.
Зросла кількість травмованих через ракетний обстріл Кременчука.
В одеському ліцеї масове отруєння курсантів.
Як формувалися сучасні кордони України розповідає учасник процесу Леонід Осаволюк — колишній очільник делегації України з делімітації та демаркації сучасних державних кордонів.
Російські війська обстрілюють Вовчанськ Харківської області.
У шести регіонах спостерігається дефіцит донорської крові.
Підбиваємо підсумки дня, що минає.
Підбиваємо підсумки дня, що минає.
Підготовка бюджету-2024 та інші актуальні питання порядку денного Верховної Ради. Гостя — Ірина Констанкевич, перша заступниця голови Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики, членкиня депутатської групи ""Партія "За майбутнє".
Головні новини дня.
Три військові оркестри з Маріуполя — в російському полоні. Як повернути музикантів додому? Гостя — Анастасія, засновниця проєкту "Bring the band home", дружина ув'язненого музиканта.
Як працює "економічна дипломатія" і чим відрізняється від дипломатії класичної? Хто такий "торгпред", від чийого імені він діє? Як Україна торгувала зі світом наприкінці 90-х — початку 2000-х і як торгує зараз? Що буде з українським зерном у майбутньому? Гість програми — ексторговий представник України у США та Великій Британії Ярослав Войтко.
Підбиваємо підсумки дня, що минає.