Уроки біатлону доступні в 50 школах десяти регіонів України – Крулько

Уроки біатлону доступні в 50 школах десяти регіонів України – Крулько

На цьогорічному літньому чемпіонаті світу з біатлону Україна здобула 11 медалей, три з яких золоті, посівши перше загальнокомандне місце. Незважаючи на те, що провідні тренувальні бази були пошкоджені в результаті російської агресії, українські біатлоністи продовжують тренуватися  і залучають до підготовки найкращих фахівців. Про це в ефірі Українського Радіо розповідає президент Федерації біатлону України Іван Крулько. Крім того, цьогоріч у 50 українських школах у десяти регіонах України було започатковано уроки біатлону. Кожна школа, яка бере участь в програмі отримує не тільки гвинтівки, а й мішені та набої для стрільби. Ці 50 шкіл знаходяться біля осередків біатлону. А самі уроки біатлону в школах реалізуються через кросовий біатлон – зазначає Крулько.

0:00 0:00
10
1x

Ілюстративне фото Biathlon.com.ua

Федерація біатлону перша отримала дозвіл використовувати малий державний герб як частину лого

Вперше в історії дозволено використовувати імітацію малого державного гербу для зображення торгівельної марки. Яким чином Федерація біатлону України причетна до цього рішення?

Ми тут справді стали першопроходцями. Федерація біатлону розробила емблему, яка включає тризуб. Для того, щоб ми могли офіційно використовувати цей логотип як торгову марку для різних подій його потрібно було зареєструвати. В Україні не існувало навіть процедури реєстрації малого державного герба, або його імітації, який можуть використовувати зокрема національні федерації або будь-які інші державні органи. Просто не було процедури. У 2014 році спеціальним рішенням уряду ексклюзивно для Федерації футболу дозволили використовувати малий державний герб. Але є закон і комісія, яка надає дозвіл на використання слова "Україна". Я став ініціатором законопроєкту, який дозволить легалізувати таку процедуру і для герба і для слова "Україна". Минулого року ми прийняли відповідний закон, потім була постанова Кабміну про реєстрацію. І потім ми подалися по новій процедурі для реєстрації нашого логотипу. По суті ми перші, хто отримав офіційний дозвіл використовувати малий державний герб як частину лого Федерації біатлону України. Тепер усі органи влади, громадські організації, національні федерації, які хочуть використовувати державний герб в своєму логотипі можуть таку процедуру пройти. Комісія не надає дозволу будь-кому. Потрібно обґрунтувати, чому саме та чи інша організація може це використовувати.

Уроки біатлону доступні в 50 школах 10 регіонів України

Урок біатлону – це також ваша ідея?

До того, як я очолив Федерацію біатлону, я очолював Асоціацію шкільного футболу України. Ми дуже багато робили для того, щоб розвивати це на шкільному та студентському рівні. На мою думку, кількість рано чи пізно завжди переходить в якість. За роки незалежності у нас була повністю розвалена система підготовки юнаків і дівчат до захисту України. Немає системною роботи для впровадження культури поводження зі зброєю. Тому має бути інший варіант, яким чином заходити в цю сферу. Єдиним прикладним видом спорту, який поєднує в собі добру фізичну підготовку, витривалість і вміння на високому пульсі влучно стріляти – це ті навики, які здобувати ще з дитинства. Тому це не лише про біатлон як вид спорту. Це про національно-патріотичне виховання. Наші діти повинні розуміти, якою ціною здобувається незалежність. І щоб вони через такі уроки фізкультури розуміли наскільки важливо бути в добрій фізичній формі і крім того вміти користуватися зброєю. Тому урок біатлону поєднує в собі кілька важливих складових. І  біатлон, як масовий спорт це лише одна з них. Якщо ми хочемо, щоб Українська національна збірна складалася з українських біатлоністів, не легіонерів, які десь виховані в інших країнах, ми мусимо створити систему, щоб діти знайомилися з цим видом спорту, а потім хотіли до нього долучитися. Ми запустили уроки біатлону у 50 школах по всій Україні. Кожна школа може обирати той спортивний модуль, який вони будуть практикувати на уроках фізкультури. Їх всього 60, серед яких минулого року з’явився і біатлон. До програми долучилися 10 регіонів: Чернігівська, Харківська, Сумська, Київська, Тернопільська, Івано-Франківська, Закарпатська та Волинська області та міста Київ та Чернігів. Ці 50 шкіл знаходяться біля осередків біатлону. Уроки біатлону в школі будуть реалізовуватися через кросовий біатлон. Тобто дитина бігтиме певний відрізок дистанції без лиж, а після цього стріляти. По кросовому біатлону навіть проводилися чемпіонати світу. Зараз проводяться чемпіонати світу по літньому біатлону на лижоролерах. Цього року Україна вперше з 2016 року здобула перше загальнокомандне місце на літньому чемпіонаті світу з біатлону, який відбувався в Естонії. Ми здобули три золоті медалі.

Іван Крулько. Фото: Суспільне 

Кожна школа отримає не тільки гвинтівки, а й мішені та набої для стрільби

Наскільки доступним буде інвентар для уроків біатлону в школах?

Є український виробник, який виробляє дуже якісну пневматичну зброю. Він може виготовити достатню кількість гвинтівок для шкіл, які будуть поступово долучатися до цього процесу. Якщо порівняти скільки коштує майданчик із штучним покриттям для того, щоб проводити урок футболу, то його вартість буде в разів 15 вищою за вартість інвентаря для занять з біатлону для однієї школи. Тому це абсолютно співмірні цифри. Кожна школа отримає не тільки гвинтівки, а й мішені та набої для стрільби. Кросівки і спортивний костюм вже діти приносять свої.

Україна посіла перше місце на літньому чемпіонаті світу з біатлону

На цьогорічному літньому чемпіонаті світу з біатлону Україна здобула 11 медалей. Які ще здобутки має Україна в цьому виді спорту?

Цього року Україна вперше з 2016 року здобула перше загальнокомандне місце на літньому чемпіонаті світу з біатлону, який відбувався в Естонії. Ми здобули три золоті медалі. Головні здобутки в нас ще попереду – це зимові старти на лижах. Наша збірна забезпечена інвентарем не гірше, ніж найкращі збірні світу. Ми в цьому році залучили одного з найкращих фахівців з підготовки лиж. Ми серйозно посилили сервіс-команду, тому що ми маємо бути на рівні по підготовці лиж. Це словенець Габер. Нам вдалося його переконати працювати з нашою Національною збірною. Він вже мав досвід роботи з країною понад 10 років тому. Якщо ми хочемо бути конкурентними, ми мусимо платити найкращим спеціалістам. Не можуть зовнішні фактори впливати на результати наших спортсменів. Ми готуємося до Олімпіади-2026 і тому ми формуємо команду в різних сферах: медичній, сервісній, підготовці лиж, формі, фізичній підготовці, тренерському штабі, щоб до Олімпіади ми підійшли максимально готовими.   

Де тренуються спортсмени в умовах війни?

Біатлон почав страждати від російської агресії одним з перших, тому що на початку вторгнення росіяни знищили нашу базу в Чернігові, яка була однією з основних. В нас була ціла плеяда спортсменів з Чернігова, які ставали чемпіонами світу.  Кілька баз постраждали і в Сумській та Харківській області. Дуже складна ситуація саме в тих областях, які були традиційно сильні для розвитку біатлону. Ми не полишаємо надій щодо відновлення зруйнованих тренувальних баз і створення нових. Без серйозної інфраструктури в Україні, нам годі сподіватися, що діти приходитимуть в біатлон. Вони мусять бачити, де вони будуть тренуватися. Такі можливості створюються. Працює стадіон "Буковель". Ми також сформували у Буковелі клуб біатлону. Крім того відкрили відділення біатлону в ДЮСШ у Ворохті. Те саме стосується інфраструктури в Тернополі. Там відновлена база і тренувальний майданчик. Ми виграли грант Міжнародної федерації біатлону на установки для Новояворівська, аби вони могли завершити відбудову арени для біатлону.  В Україні ми зазвичай тренуємося в Сянках – це база Паралімпійської підготовки та на базі Тисовець. Ми плануємо в Карпатах створити ще дві-три серйозні арени для того, щоб там можна було проводити і змагання і тренувальний процес. 

Останні новини
"Віра в себе дозволила Малевичу перевернути світ мистецтва". Про прем’єру фільму "Малевич"
"Віра в себе дозволила Малевичу перевернути світ мистецтва". Про прем’єру фільму "Малевич"
Промінь рекомендує: IVAN LIULENOV з треком "БАРТЕР"
Промінь рекомендує: IVAN LIULENOV з треком "БАРТЕР"
Мережа спецтаборів для українських дітей в РФ, Білорусі та на ТОТ у 2024 році сягнула 94 інституцій — Рашевська
Мережа спецтаборів для українських дітей в РФ, Білорусі та на ТОТ у 2024 році сягнула 94 інституцій — Рашевська
З 2022 року експорт легкої промисловості України впав в кілька разів — Ізовіт
З 2022 року експорт легкої промисловості України впав в кілька разів — Ізовіт
Не стати на граблі русифікації: Andrux випустив сингл "Голосами нащадків"
Не стати на граблі русифікації: Andrux випустив сингл "Голосами нащадків"
Новини по темі
Контрольована ескалація США призвела до вступу у війну ядерної держави – Романенко
Резервація виплат родичам загиблого військовослужбовця відбувається в межах трьох років – адвокатка
Україна є лідером із застосування водних і підводних дронів – Федоренко
"Без темряви ми би дуже швидко з’їхали з глузду", ― Маслова про значення світла в житті людини
Перші викривачі отримали грошову винагороду від НАЗК: 1,68 млн та 13,3 млн гривень – Павлущик