Від початку року померло 5 українців хворих на грип. 100 років пандемії “іспанського грипу” (H1N1) від якого померло 2,8 відсотка населення планети. Коментує Алла Мироненко, професор Інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім. Громашевського Академії медичних наук України.
Голодування працівниць шахти “Курахівська” (Селідове). Чому на державних шахтах постійно місяцями затримують зарплати? Контрабанда вугілля з окупованих територій. Учасник програми - Михайло Волинець, голова Незалежної профспілки гірників України.
Закон про внесення змін до Бюджетного кодексу, що запроваджують трирічне планування, підписаний Президентом. Чому валютні резерви б’ють рекорди, а гривня знову падає? Як Україна виконуватиме вимоги МВФ, необхідні для отримання ще двох траншів? Гість студії - ректор Міжнародного інституту бізнесу, колишній заступник міністра фінансів, колишній заступник голови Національного банку України Олександр Савченко.
Друзі Путіна на Заході: хто вони? Гість студії - Андрій Дуда, співробітник Інституту стратегічних досліджень.
Арт-салон
Мрія – незмінна мистецька складова і чи не найголовніша мотивація до творчості. Гість: народний артист України, натхненник та незмінний художній керівник Київської академічної майстерні театрального мистецтва «Сузір’я», лауреат мистецької премії «Київ» у галузі театрального мистецтва Олексій Кужельний, один із номінантів на здобуття Національної премії України ім. Т.Шевченка премії 2019 р., номінація «Театральне мистецтво».
Музичні твори
Епізоди
Про фільм "Дике поле". Гість - продюсер стрічки Володимир Яценко.
Музичні твори
Музичні твори
100-річчя культурної дипломатії України: 1919-го року український "Щедрик" в обробці Миколи Леонтовича вперше зазвучав у Європі.
Харків′янин Валерій Соколов, який нині мешкає у Німеччині - всесвітньо відомий скрипаль. Він гастролює по всьому світу, та кілька разів на рік обов′язково виступає в Україні. Гості студії: скрипаль Валерій Соколов; диригент симфонічного оркестру Національної філармонії України Віталій Протасов.
Сенси виборчої кампанії. Гість студії - Євген Бистрицький, керівник відділу філософії культури, етики та естетики Інституту філософії НАН України ім. Г.Сковороди.
Українське радіо рекомендує
Згідно закону, з початку 2019-го року в Україні мала б повноцінно запрацювати донорська пересадка органів. Чому її запровадження поки неможливе? Говоримо з заступником міністра охорони здоров’я Романом Іликом.
Що треба знати людям старшого віку про свої права та обов’язки у сфері фінансових та майнових спорів? Хто такі колектори? Говоримо з головою агенції з питань виконання рішень Володимиром Боєру.
Гімн України
"Як день розпочнеш, так його і проживеш" — девіз ведучих ранкової програми "Вдосвіта" на Українському радіо. Адже "Вдосвіта" — це вранішній вибух енергії та позитиву. Наша команда прокидається о 4-тій годині аби зробити ваш ранок цікавим, насиченим корисною інформацією та тільки хорошими новинами. Ми першими інформуємо вас про те, що сталося в країні та світі, поки ви спали. Саме від нас ви дізнаєтеся, як вдягнутися сьогодні і чи треба прихопити парасольку, виходячи із дому. Ми розкажемо і про економічні тенденції та курси валют. Обов’язково поспілкуємося з компетентними експертами на актуальні теми. А ще, неодмінно посміємося разом із вами над тим, про що гомонять у соціальних мережах.
На Одещині створено повний кадастр виноградників.
Україна стала найбільшим поставщиком яблучного соку до Канади.
В Італії корови ходять в пальто.
"Як день розпочнеш, так його і проживеш" — девіз ведучих ранкової програми "Вдосвіта" на Українському радіо. Адже "Вдосвіта" — це вранішній вибух енергії та позитиву. Наша команда прокидається о 4-тій годині аби зробити ваш ранок цікавим, насиченим корисною інформацією та тільки хорошими новинами. Ми першими інформуємо вас про те, що сталося в країні та світі, поки ви спали. Саме від нас ви дізнаєтеся, як вдягнутися сьогодні і чи треба прихопити парасольку, виходячи із дому. Ми розкажемо і про економічні тенденції та курси валют. Обов’язково поспілкуємося з компетентними експертами на актуальні теми. А ще, неодмінно посміємося разом із вами над тим, про що гомонять у соціальних мережах.
Як відрізнити звичайну застуду від небезпечного ГРИПу. Гість програми - Віталій Євтушенко дитячий інфекціоніст, доцент кафедри дитячих інфекційних хвороб Національного медичного університету імені Богомольця.
Крим. Реалії
Сніговий Крим: без світла, без доріг.
Серйозний, діловий, з гумором, із несподіваними запитаннями та нестандартними відповідями. Ранок починаємо по-різному, але завжди з порцією перевіреної інформації та компетентними співрозмовниками. Окреслюємо головні очікування доби і пам’ятаємо: добрий ранок - запорука вдалого дня.
Євген Кравцов став головою “Укрзалізниці”. Що чекає на галузь?
Україна закриває виборчі дільниці в Росії і не допускає спостерігачів з Росії на вибори. Які методи впливу може використати Росія під час виборів в Україні? Бере участь Олеся Яхно, експерт-міжнародник.
Американський, британський кораблі та бойовий корабель Північного флоту Росії зайшли у Чорне море. Як міряються силами великі держави у цій акваторії? Коментує Михайло Жирохов, військовий журналіст.
Де і як після свят утилізують штучні та натуральні ялинки. На зв’язку з Києвом - Хмельницький і Миколаїв.
Методи планування року. Як реалізувати свій потенціал, правильно визначити цілі і досягти результатів?
Крим. Реалії
Справа Верже Кашка: суд з ризиком для життя.
Різдвяно-новорічна вистава "Велика мандрівка Святого Миколая" у фронтові і прифронтові міста й села Донецької і Луганської областей. Гостя студії - етно-співачка Іванка Червінська.
З 1975-го року, за пропозицією В’ячеслава Чорновола, на знак протесту проти свавілля, репресій та жорстокості радянського політичного карального режиму, 12-го січня відзначають День українського політв’язня. Чому саме цього дня? Як нині українці підтримують політв’язнів? Гості студії: Володимир В'ятрович, директор Українського інституту памяті, Елеонора Соловей, літературознавець.
Як рекордний сількогосподарський експорт впливає на інфляцію в середині країни? Як це позначається на пересічних споживачах? Учасник програми - Тетяна Гетьман, незалежний експерт плодоовочевого ринку Східної Європи.
Заслужений академічний симфонічний оркестр Українського радіо повернувся з різдвяних гастролей по Румунії і розпочав підготовку третього концерту Національного проекту “Я-Віртуоз”.
Взводний звитяжної 9-ї роти Холодноярської 93-ї бригади 59-річний лейтенант Анатолій Редько на псевдо "Моряк" - про героїв-холодноярців, про те, як молився за своїх хлопців, чекаючи їх з бойових завдань.
МВФ оприлюднили меморандум про співпрацю з Україною. Нова програма передбачає продовження ключових реформ.
Медична реформа: як пацієнт може викликати лікаря додому.
Монетизація пільг і субсидій: хто має право на державну допомогу.
Твоя Свобода
Інвентаризація у Лаврі: куди поділися цінності. Учасники програми: Андрій Юраш, директор департаменту у справах релігій та національностей міністерства культури України; Сергій Кролевець, екс-генеральний директор Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника; Климент (Вечеря), голова cинодального інформаційно-просвітницького відділу УПЦ (МП).
7-го січня, чотири роки тому, розстріляли працівників редакції французького журналу карикатур "Charlie Hebdo". Ті події та їх наслідки - у розмові з журналісткою Аллою Лазаревою. Чи можна жартувати про все без обмежень? Міркуємо разом із мистецтвознавицею Діаною Клочко.
Де і як після свят утилізують штучні та натуральні ялинки. На зв’язку з Києвом - Хмельницький і Миколаїв.
Лекторій WiseCow
Лекції з мистецтва, історії, культури, літератури, кінематографу та моди. А також свіжі культурні новини та карта ініціатив у містах України.
У 2018-му році смертність на українських дорогах була найнижчою за дванадцять років. Коментує Володимир Караваєв, експерт з питань законодавчого забезпечення безпеки дорожнього руху.
Як далеко може зайти конфлікт між Трампом та Конгресом? Бере участь Андрій Мартинов, доктор історичних наук, професор.
Що буде після завершення дії українсько-російського газового контракту і як відбуватимуться тристоронні переговори Україна-ЄС-Росія? Гість студії - Михайло Гончар, президент Центру глобалістики “Стратегія 21”.
Євген Кравцов став головою “Укрзалізниці”. Що чекає на галузь?
Історія творчого шляху і знамениті пісні Народного артиста України Віктора Павліка.
Доброволець з березня 2014-го, сержант-кулеметник Національної гвардії, а потім - 57-ї бригади на псевдо "Артист", наразі актор, режисер Ігор Кирильчатенко.
А чи знали ви, які риби жили в Дніпрі ще зовсім недавно, якихось 15 млн років тому? Які види риб тоді існували? Чим вони відрізнялися від сучасних?.. А взагалі, як риби потрапили до Дніпра?.. Про все це сьогодні у програмі. Учасник програми - Олександр Ковальчук, кандидат біологічних наук, старший викладач кафедри аквакультури Національного університету біоресурсів і природокористування України.
Василь Кук — генерал-хорунжий, головнокомандувач УПА з 1950 (після загибелі Р.Шухевича). 1954 узятий у полон військами МГБ СССР та без вироку суду провів у в'язницях 6 років. Останні роки проживав у Києві.
Громадська хвиля
Без розписки за секс: що революційного у змінах до законодавства про статеві злочини? Розмова з адвокаткою, головою Асоціації жінок-юристок України ЮрФем Христиною Кіт.
Коли емоції на максимумі, боротьба додає сил, а виклик не сприймається, як вирок. Це світ спорту з його найцікавішими і найважливішими подіями. Інтерв`ю з тренерами та спортсменами, розповіді про нові досягнення, аналіз поєдинків та змагань. Жити на повну, бути на одній орбіті з «Планетою спорту».
Громадська хвиля
Як почути музику і поезію людям, які чути не можуть? Проект «Почути»: мистецький проект жестовою мовою. Співзасновниця Олександра Смірнова розповіла, як перекласти поезію для тих, чия рідна мова – жестова.
Коли емоції на максимумі, боротьба додає сил, а виклик не сприймається, як вирок. Це світ спорту з його найцікавішими і найважливішими подіями. Інтерв`ю з тренерами та спортсменами, розповіді про нові досягнення, аналіз поєдинків та змагань. Жити на повну, бути на одній орбіті з «Планетою спорту».
Гранослов
Письменниці Марія Микицей (м. Івано-Франківськ) та Юлія Баткіліна (м. Харків) - про спільний книжковий інтернет-проект "Мереживо на двох". У виконанні авторок прозвучить цикл віршів "Зимове мереживо" зі збірки "Плетиво".
М.Лисенко, О.Кониський, "Боже Великий, Єдиний"