Радіодетектив
Оповідання Гілберта Честертона "Голубий хрест".
Джаз-джем
Фрагмент концерту китайського джаз-гурту «Golden buddha jazz band» на Джазовому фестивалі у Банско (Болгарія).
Колос. Аграрний щоденник
Міжнародна співпраця України із сусідами на висоті: м’ясній, овочевій, молочній.
Селяни шукають роботу, а виробники - працівників. Чи знаходять одне одного?
Англійські землі спустошені. Що далі?
Овердрайв
Гучна година альтернативної музики. Для музикантів та про музикантів. Релізи, дебюти, прем'єри, історія року та багато іншого.
Сьогодні. Ввечері
Про заяву спеціалізованої антикорупційної прокуратури про конфлікт між НАБУ і НАЗК, чи справді є такий конфлікт? Бере участь співголова Ради Реанімаційного пакету реформ Ярослав Юрчишин.
Зустріч Президента Російської Федерації Володимира Путіна з Президентом США Дональдом Трампом на саміті АТЕС не відбулася. Докладніше – експерт-міжнародник Борис Тізенгаузен.
8 листопада відкрився щорічний Всесвітній форум за демократію, головна мета якого - пропагувати європейські цінності. З репортажем зі Страсбурга ведуча Українського радіо Олена Зелінченко.
Закінчився черговий парламентський тиждень. Підсумки роботи Верховної Ради підбиватимемо з народним депутатом України, заступником голови фракції партії БПП у ВР України Олексієм Гончаренком.
Сьогодні. Ввечері
Звільнені через суди правоохоронці поновилися на своїх посадах. Скільки це коштувало державі? Які наслідки реформи поліції для громадян і суспільства? Спробуємо проаналізувати у вечірньому ефірі за участі адвоката, правозахисника Едуарда Багірова та експерта Центру політико-правових реформ Бориса Малишева.
Надвечір
Телефонний авіатероризм. Сьогодні - 10-го листопада - десять аеропортів України отримали повідомлення про замінування.
Наслідки харківської ДТП. Опритомніла вагітна жінка, яка постраждала у дорожньо-транспортній пригоді 18 жовтня. Сьогодні ж додому виписали одну з постраждалих. Уряд погодив посилення покарання за порушення правил дорожнього руху.
Понад рік у російському ув'язненні. Московський міський суд залишив українського журналіста Романа Сущенка під вартою до 30-го листопада.
Мільйони за звільнення. Підозрюваному в хабарництві голові Господарського суду Сумської області Олександру Коваленку обрано запобіжний захід у вигляді 5 мільйонів гривень застави.
Верховний суд. Президент Петро Порошенко пообіцяв сьогодні (10.11) підписати Указ про завершення формування цього найвищого судового органу у системі судів загальної юрисдикції.
Музичні твори
Сьогодні. Вдень
10-12 листопада столичний НСК «Олімпійський» відкриває двері для гостей і учасників шістнадцятої міжнародної ярмарки «МЕДВІН: Книжковий світ». Які видання будуть на ній презентовані? Чим ще, окрім книжок, буде цікава ця виставка? Про все це слухачам Українського радіо розкажуть співзасновник видавництва "Нора-друк" Микола Кравченко та менеджер виставки Валерія Шарко.
Розрив дипломатичних відносин з Росією. Чи може Уряд піти на такі міри? Чи буде доцільним зазначений крок зараз? Політичну ситуацію аналізуємо з дипломатом Володимиром Крижанівським.
Влада виділяє величезні кошти на ремонт доріг. Наскільки якісно і прозоро виконуються роботи? Коментує громадський діяч, керівник Громадської організації «Антикорупційний рух «Стоп-корупція» Олег Кищук.
Коли емоції на максимумі, боротьба додає сил, а виклик не сприймається, як вирок. Це світ спорту з його найцікавішими і найважливішими подіями. Інтерв'ю з тренерами та спортсменами, розповіді про нові досягнення, аналіз поєдинків та змагань. Жити на повну, бути на одній орбіті з "Планетою спорту".
Сьогодні. Зранку
Як вплине на реформу галузі ухвалений Верховною Радою закон про житлово-комунальні послуги? На які зміни очікувати споживачам, чи сплачуватимемо більше за комірне? Про це й не тільки - у ранковому ефірі за участі керівника сектору «Реформа житлового сектору та енергоефективності» Офісу підтримки та впровадження реформ при Мінрегіонбуді Юлії Головатюк-Унгурян. На зв’язку з Києвом також - Краматорськ, Одеса та Львів.
Війна і мир
Чому довіряють волонтерам? З чим це пов'язано? Бере участь голова правління Всеукраїнського об'єднання "Патріот", співголова Ради волонтерів Міністерства оборони України Ганна Майборода.
Чи буде відновлено державну підтримку розвитку хмелярства, закладення молодих садів, виноградників та ягідників?
Що таке - «кондитерський мед», і чи варто запроваджувати європейські вимоги до якості та безпечності українського меду? Як планують в Мінагрополітики адаптувати чинне законодавство до стандартів Європейського Союзу? Чи додасть це перспективи розвитку нашим пасічникам?
Чому в Україні скорочується поголів’я індиків, при тому, що попит на індичатину зростає?
Твій час
На жаль, кількість шанувальників цигарок серед молоді в Україні не меншає. Як змінити ситуацію на краще? До яких наслідків призводить куріння у ранньому віці? Міркуватимемо про це з менеджером проектів Центру громадянського представництва «Життя» Дмитром Купирою та завідувачем відділом контролю над тютюном Українського інституту стратегічних досліджень МОЗ України Костянтином Красовським.
Війна і мир
Інформаційна війна прогресує, і щоб дати відсіч противнику, треба вміти в ній розбиратися. Саме для цього до студії запрошено особливого гостя, журналіста й армійця - Майкла Щура. Він розповість про своє ставлення до війни, а також про те, як правильно доносити інформацію до людей, про глобальні правила гри у світі ЗМІ та про проблему висоти, з якої ми дивимось на проблеми.
Крим. Реалії
Про головні події тижня в окупованому Криму.
Про Київську міжнародну виставку "Книжковий світ". Бере участь організатор "Книжкового світу" Валерія Шарко.
Про імунологів, які суботнього ранку вигулюють собак.
Дворічний ювілей електронних петицій в Україні. Про результативність і дієвість цих петицій. Бере участь експерт Реанімаційного пакету реформ група "Електронна демократія" Сергій Лобойко.
Про пам'ятники, які повинні потрапити у Музей радянської пропаганди. Бере участь старший науковий співробітник Музею історії Києва Катерина Липа.
Про журналістську безпеку, чим цікава ця професія. Бере участь виконавчий директор громадського об'єднання "Детектор медіа" Діана Дуцик.
Про нічну акцію вручення повісток до військкомату у Львові - львівська журналістка Наталя Козачук.
Міністерство юстиції планує запустити на своєму сайті відкритий реєстр осіб, що ухиляються від сплати аліментів. Бере участь виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини Олександр Павліченко.
Тарас Мельник, Мирослав Мельник, Ольга Мельник, Соломія Мельник, Роман Мельник! Це - далеко не повний перелік членів мистецької родини, яка самовіддано працює на збереження українських музичних традицій, їх примноження і модернізацію, і, врешті, - популяризацію у світі.
Права людини понад усе
Дискримінація… Причини і наслідки цього ганебного явища. Чому суспільство не може позбутися такого недостойного, образливого ставлення? «Права людини понад усе» - цю тезу відстоює своєю діяльністю Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська.
Про особливості діяльності військових інженерів розпитаємо офіцера Головного управління оперативного забезпечення Збройних Сил України, сапера Руслана Ратушняка. Пригадаємо миті боїв трирічної давнини, коли загинув наймолодший «кіборг» Сергій Табала. А у «Польовій пошті» - підтримаємо наших воїнів та їхні родини.
Про особливості діяльності військових інженерів розпитаємо офіцера Головного управління оперативного забезпечення Збройних Сил України, сапера Руслана Ратушняка. Пригадаємо миті боїв трирічної давнини, коли загинув наймолодший «кіборг» Сергій Табала. А у «Польовій пошті» - підтримаємо наших воїнів та їхні родини.
З Ольгою Герасим’юк та Оксаною Олійник дізнаємося більше про проект «Школи Лохвицького земства», його автора Опанаса Сластіона та відродження цього краю Полтавщини. Залишиться час і для спілкування в прямому ефірі з учасниками інтерактивної мовної гри.
Військова кар’єра двадцятивосьмирічного бійця з Київщини з позивним «Рижий» завершилася під Авдіївкою. У День Незалежності, коли його 72-ій бригаді на Майдані урочисто вручали прапор «Чорних запорожців», Сергій Кнутов лікувався в шпиталі. Нині мужній воїн шкодує про те, що не може бути разом зі своїми побратимами…
Мова єднає. Флешмоб "Єдина країна, єдина країна".
Хто і чому не дає хабарів? Український сегмент про особисту боротьбу з хабарництвом.
Чи знає історія умовний спосіб. Ким би ви були, якби Союз не розвалився?
Про принади додатку Instagram - блогер Наталі Литвин. Блогерство і журналістика - це одне і теж? Бере участь експерт, журналіст Юрій Луканов.
Парламент зробив черговий крок у реформуванні житлово-комунальної сфери.
Президент України закликає напрацювати новий закон про Антикорупційний суд.
Народні обранці взялися до спрощеної процедури приватизації держмайна.
Верховна Рада ухвалила в першому читанні Виборчий кодекс.
У Чорнобильській зоні відчуження розпочалося будівництво Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива для тривалого зберігання палива з Рівненської, Южно-Української та Хмельницької АЕС, яке зараз вивозиться до Росії.
Код досвіду
Чи знаєте ви щось про писемність майя? Історик Юрій Полюхович один із небагатьох у світі фахівців-дослідників цієї культури. Він здійснив десятки експедицій до Латинської Америки, читає лекції в багатьох університетах світу і поділиться з нами кодом свого успішного досвіду.
Первинний код
Події української революції 1917-21 рр. Відродження національної свідомості. Персони, документи, наслідки. Нова доба української історії.
Кримський. Пармезан
Про головні події тижня в окупованому Криму.
Пригадаємо, як 35 років тому закінчилася епоха «застою» часів Леоніда Брежнєва. Як змінюється з часом еталон краси? І на завершення – солодка сторінка. Згущене молоко і все, що треба знати про цей смаколик.
20 хвилин з В.Яворівським
Інтерв'ю з кіборгом Миколою Вороніним.
Я стверджуюсь, я утверждаюсь. Українці відсвяткували день рідної писемності та мови. Мінімальна квота на частку україномовних пісень на радіо зросла до 30%. Запрацювали мовні правила й на телебаченні. Чому зміцнювати позиції державної мови доводиться «всупереч», а не «завдяки»?
В неділю рано зілля копала. Правоохоронці викрили мережу «наркозакладок». А за останні роки в країні з'явилося близько 80 нових психоактивних речовин. Яке зілля принаджує сучасну молодь, чому його легко дістати і наскільки ефективно наркоманії здатна протидіяти держава?
Ніхто, крім нас? Триває призовна кампанія. Чиновники звітують про її звичайний перебіг. Та повідомлення про облави на призовників свідчать, що у військоматах недобір. Наскільки законним є вручення повісток таким способом і чи буває покарання за ухилення від служби?
Обрана. Законодавці визначилися з виборчою системою. Голосуватимемо за партії за відкритими регіональними списками. Прохідний бар'єр для політсил має знизитись. Виборчий кодекс ухвалено у першому читанні. Чи довго чекати другого?
Вірю і знаю
Про молитовно-літургійне життя церкви, повчальні притчі з Євангеліє, які радять не забувати Бога - втілення життя, добра, любові, краси, закликають людину протистояти злу, жорстокості, насильству.
Тарас Мельник, Мирослав Мельник, Ольга Мельник, Соломія Мельник, Роман Мельник! Це - далеко не повний перелік членів мистецької родини, яка самовіддано працює на збереження українських музичних традицій, їх примноження і модернізацію, і, врешті, - популяризацію у світі.
Вечірня колисанка
Казки: "Туман", "Струмок".
Громадська хвиля
Колишній член НАЗК Руслан Рябошапка розповів про свою точку зору на конфлікт між Національним агентством з питань запобігання корупції і Національним антикорупційним бюро України.
Обговорюємо з експертом «Lead Оffice» Тарасом Гуком зміни до правил дорожнього руху, які запропонували у Міністерстві внутрішніх справ.
Громадська хвиля
Загострення конфлікту між Польщею та Україною обговорюємо з істориками Андрієм Портновим та Ярославом Грицаком.
Обговорюємо виставу «Місто богів», прем’єра якої відбулася 9 листопада в театрі «Золоті Ворота» з режисером Юрієм Диваковим та актором Володимиром Ковбелем.
Висвітлення спортивних подій, які відбулися впродовж дня в Україні та світі. Інформація про розвиток фізкультури та спорту, інтерв’ю зі спортсменами та тренерами.
Він разом з майором-десантником Шевчуком з 95-ї бригади підняв перший український прапор над Слов'янськом – на понад 200-метровій вежі на горі Карачун. Мирослав Гай - викладач Національного університету театру, кіно, телебачення ім.Карпенка-Карого, майданівець, вояк батальйону Кульчицького, а наразі - засновник благодійного фонду «Мир і Ко». Аби бути завжди на передовій просвітницького фронту або лікування тяжкохворих воїнів чи їхніх родин.
Згодом
«Панамські документи» стали одним із найгучніших скандалів 2016-го року. Що змінилося з часом? До яких наслідків призвела історія з офшорами? Як світ бореться з фінансовим шахрайством?