Аудіокнижка
Олесь Гончар, "Собор" (сторінки роману).
На хвилі джазу
Дж.Гершвін, "Рапсодія у блюзових тонах".
Колос. Аграрний щоденник
Локомотив нашої економіки - галузь, яку наші предки дбайливо вибудовували тисячоліттями. Попри те, що агропромисловий комплекс сьогодні виживає за найскладніших умов, він розвивається і дає прибуток. Якою ж ціною долають труднощі ті, хто годує Україну? Досвід успішних господарств, поради хліборобів, виробників продукції та споживачів.
З музичних програм Європейської мовної спілки
Концерт у "Северенц-холі" Клівленда. Твори видатного німецького композитора Йоганнеса Брамса.
Сьогодні. Ввечері
Про призначення командуючим сил АТО генерал-лейтенанта Михайла Забродського розкаже воєний експерт Олег Жданов.
Верховна Рада ухвалила в другому читанні проект закону «Про житлово-комунальні послуги». На які зміни очікувати українцям, запитаємо в директора Інституту міста Олександра Сергієнка.
Відносини між Україною та країнами Центральної Європи загострюються, натомість Старий світ ставиться до нас більш прихильно. Чому так? Політичну ситуацію аналізуємо з президентом Міжнародного центру Балтійсько-чорноморських досліджень Іриною Верещук та політологом Адрієм Дудою.
Музичні твори
Сьогодні. Ввечері
Велика приватизація. Чи спроститься порядок продажу державних підприємств? Чи підвищиться дохідність бюджету та збільшиться кількість робочих місць? Чи перетворяться збиткові підприємства на рентабельні? І чи взагалі вдасться провести велику приватизацію? У вечірньому ефірі надамо слово експерту Економічного дискусійного клубу Геннадію Рябцеву та екс-голові Фонду державного майна України Олександру Бондарю.
Надвечір
НА ПОРУКАХ. СУД ЗМІНИВ ЗАПОБІЖНИЙ ЗАХІД ЗАСТУПНИКУ МІНІСТРА ОБОРОНИ ІГОРЮ ПАВЛОВСЬКОМУ.
Сили антитерористичної операції на Донбасі отримали нового командувача. Ним став Герой України Михайло Забродський.
Пора випробувань для української дипломатії. Високопосадовці Польщі активно обговорювали відносини з Україною.
ДЕНЬ У ВЕРХОВНІЙ РАДІ. Приватизація. Призначення голів місцевих адміністрацій та пеня для боржників за житлово-комунальні послуги.
У чорнобильській зоні відчуження розпочалося будівництво Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива.
Українське радіо та свято мови. Щорічний радіодиктант національної єдності писали у різних куточках світу.
Музичні твори
Сьогодні. Вдень
Культура комунікації і політичний етикет у фокусі уваги політичного експерта Дмитра Сіманського.
Чи задовольняють українців перші результати реформ? Чи вірять вони ще порожнім обіцянкам і красивим закликам політиків? Вивчаємо громадську думку зі старшим економістом Центру економічної стратегії Дмитром Яблоновським.
Північноатлантичний альянс підтримує прагнення України отримати повноцінне членство в НАТО. Про це заявив генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберг в Брюсселі. Докладніше - голова Громадської ліги «Україна-НАТО» Сергій Джердж.
Музичні твори
Сьогодні. Вдень
У студії Українського радіо – лідер групи «Кому вниз» Андрій Середа. Тож говоритимемо про сучасний український рок.
Музичні твори
Про слово: у мирі та війні, у житті та літературі, у минулому та майбутньому, про слово написане і сказане. Бере участь письменник Анатолій Сахно.
"Як день розпочнеш, так його і проживеш" — девіз ведучих ранкової програми "Вдосвіта" на Українському радіо. Адже "Вдосвіта" — це вранішній вибух енергії та позитиву. Наша команда прокидається о 4-тій годині аби зробити ваш ранок цікавим, насиченим корисною інформацією та тільки хорошими новинами. Ми першими інформуємо вас про те, що сталося в країні та світі, поки ви спали. Саме від нас ви дізнаєтеся, як вдягнутися сьогодні і чи треба прихопити парасольку, виходячи із дому. Ми розкажемо і про економічні тенденції та курси валют. Обов’язково поспілкуємося з компетентними експертами на актуальні теми. А ще, неодмінно посміємося разом із вами над тим, про що гомонять у соціальних мережах.
Міжнародна співпраця України із сусідами на висоті: м’ясній, овочевій, молочній.
Селяни шукають роботу, а виробники - працівників. Чи знаходять одне одного?
Англійські землі спустошені. Що далі?
Наша армія
Як вступити до військового вищого навчального заходу? Чим відрізняється військова вступна компанія від цивільної? Про все це у розмові з начальником відділу організації освітньої та наукової діяльності Департаменту військової освіти, науки, соціальної та гуманітарної політики Міністерства оборони України Володимиром Мартинюком і начальником науково-методичного центру організації освітньої діяльності Національного університету оборони України ім. Івана Черняховського Миколою Паламарем.
Крим. Реалії
Як розвивається в Криму справа про "націоналізацію"? Як вплине рішення Конституційного суду Росії за позовом декількох кримських компаній, яким визнано експропріацію невідповідної Конституції сусідньої Росії? Гості ефіру: юрист з Севастополя Олександр Філонов; голова московської колегії адвокатів "Форум права" Роман Булисов; юрист українського "Регіонального центру прав людини" Віталій Набухотний.
Як зміни до Закону про державну службу вплинуть на ситуацію на місцях? Як будуватиметься вертикаль влади? Голови державних адміністрацій перестануть бути держслужбовцями, їх обиратимуть не через конкурси, а призначатимуть «згори». Деталі у ранковому ефірі з керівником відділу адвокації Реанімаційного пакету реформ Вадимом Міським.
До законопроекту про реінтеграцію Донбасу хочуть внести пункт про припинення дипломатичних відносин з Росією. Докладніше - провідний аналітик Міжнародного інформаційно-аналітичного центру «Розвиток України" Олександра Решметділова.
Як вплине на реформу галузі ухвалений Верховною Радою закон про житлово-комунальні послуги? На які зміни очікувати споживачам, чи сплачуватимемо більше за комірне? Про це й не тільки - у ранковому ефірі за участі керівника сектору «Реформа житлового сектору та енергоефективності» Офісу підтримки та впровадження реформ при Мінрегіонбуді Юлії Головатюк-Унгурян. На зв’язку з Києвом також - Краматорськ, Одеса та Львів.
Сьогодні. Зранку
Як вплине на реформу галузі ухвалений Верховною Радою закон про житлово-комунальні послуги? На які зміни очікувати споживачам, чи сплачуватимемо більше за комірне? Про це й не тільки - у ранковому ефірі за участі керівника сектору «Реформа житлового сектору та енергоефективності» Офісу підтримки та впровадження реформ при Мінрегіонбуді Юлії Головатюк-Унгурян. На зв’язку з Києвом також - Краматорськ, Одеса та Львів.
Година запитань до Уряду
Продовження години запитань до Уряду. Трансляція пленарного засідання Верховної Ради України
Крим. Реалії
Кримська тема у Верховній Раді і ПАРЄ. Наскільки українські депутати обізнані про проблеми анексованого Криму і його жителів? Що українська влада робить для деокупації півострова? Чи потрібен Україні візовий режим з Росією? Гість студії - народний депутат України Олексій Гончаренко.
Продовження трансляції пленарного засідання Верховної Ради України
10-12 листопада столичний НСК «Олімпійський» відкриває двері для гостей і учасників шістнадцятої міжнародної ярмарки «МЕДВІН: Книжковий світ». Які видання будуть на ній презентовані? Чим ще, окрім книжок, буде цікава ця виставка? Про все це слухачам Українського радіо розкажуть співзасновник видавництва "Нора-друк" Микола Кравченко та менеджер виставки Валерія Шарко.
Продовження трансляції пленарного засідання Верховної Ради України
Розрив дипломатичних відносин з Росією. Чи може Уряд піти на такі міри? Чи буде доцільним зазначений крок зараз? Політичну ситуацію аналізуємо з дипломатом Володимиром Крижанівським.
Влада виділяє величезні кошти на ремонт доріг. Наскільки якісно і прозоро виконуються роботи? Коментує громадський діяч, керівник Громадської організації «Антикорупційний рух «Стоп-корупція» Олег Кищук.
Ми всі хочемо жити у чистих містах, дихати свіжим повітрям і пити придатну для вживання воду. Та , на жаль, часто не замислюємося, що упорядкованість нашого подвір′я залежить не лише від постанов Уряду, а й від нашого способу життя. Про екологічну свідомість мешканців українських мегаполісів говоритимемо з екоблогером Маріанною Бойко.
Він разом з майором-десантником Шевчуком з 95-ї бригади підняв перший український прапор над Слов'янськом – на понад 200-метровій вежі на горі Карачун. Мирослав Гай - викладач Національного університету театру, кіно, телебачення ім. Карпенка-Карого, майданівець, вояк батальйону Кульчицького, а наразі - засновник благодійного фонду «Мир і Ко». Аби бути завжди на передовій просвітницького фронту або лікування тяжкохворих воїнів чи їхніх родин.
Парламент зробив черговий крок у реформуванні житлово-комунальної сфери.
Президент України закликає напрацювати новий закон про Антикорупційний суд.
Народні обранці взялися до спрощеної процедури приватизації держмайна.
Верховна Рада ухвалила в першому читанні Виборчий кодекс.
У Чорнобильській зоні відчуження розпочалося будівництво Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива для тривалого зберігання палива з Рівненської, Южно-Української та Хмельницької АЕС, яке зараз вивозиться до Росії.
Радіо "Свобода"
Україна між Трампом і Путіним. Гості студії: аналітик Інституту світової політики Микола Бєлєсков, політичний коментатор телеканалу «Дождь» Костянтин Еггерт.
Права людини понад усе
Дискримінація… Причини і наслідки цього ганебного явища. Чому суспільство не може позбутися такого недостойного, образливого ставлення? «Права людини понад усе» - цю тезу відстоює своєю діяльністю Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська.
Історичні та архітектурні артефакти, унікальні природні заповідні території… Про збереження та розвиток ландшафтних парків України на прикладах Волині, Придніпров’я та «Дніпрових порогів». На зв’язку з Києвом - Дніпро та Рівне.
Про заяву спеціалізованої антикорупційної прокуратури про конфлікт між НАБУ і НАЗК, чи справді є такий конфлікт? Бере участь співголова Ради Реанімаційного пакету реформ Ярослав Юрчишин.
Зустріч Президента Російської Федерації Володимира Путіна з Президентом США Дональдом Трампом на саміті АТЕС не відбулася. Докладніше – експерт-міжнародник Борис Тізенгаузен.
8 листопада відкрився щорічний Всесвітній форум за демократію, головна мета якого - пропагувати європейські цінності. З репортажем зі Страсбурга ведуча Українського радіо Олена Зелінченко.
Закінчився черговий парламентський тиждень. Підсумки роботи Верховної Ради підбиватимемо з народним депутатом України, заступником голови фракції партії БПП у ВР України Олексієм Гончаренком.
Надвечір
Телефонний авіатероризм. Сьогодні - 10-го листопада - десять аеропортів України отримали повідомлення про замінування.
Наслідки харківської ДТП. Опритомніла вагітна жінка, яка постраждала у дорожньо-транспортній пригоді 18 жовтня. Сьогодні ж додому виписали одну з постраждалих. Уряд погодив посилення покарання за порушення правил дорожнього руху.
Понад рік у російському ув'язненні. Московський міський суд залишив українського журналіста Романа Сущенка під вартою до 30-го листопада.
Мільйони за звільнення. Підозрюваному в хабарництві голові Господарського суду Сумської області Олександру Коваленку обрано запобіжний захід у вигляді 5 мільйонів гривень застави.
Верховний суд. Президент Петро Порошенко пообіцяв сьогодні (10.11) підписати Указ про завершення формування цього найвищого судового органу у системі судів загальної юрисдикції.
Звільнені через суди правоохоронці поновилися на своїх посадах. Скільки це коштувало державі? Які наслідки реформи поліції для громадян і суспільства? Спробуємо проаналізувати у вечірньому ефірі за участі адвоката, правозахисника Едуарда Багірова та експерта Центру політико-правових реформ Бориса Малишева.
Український письменник, новеліст, класик сатиричної прози ХХ ст. Остап Вишня.
Часи змінюються, змінюється суспільство і способи отримання інформації. Отже, аби не перетворитися на «бабусину скриньку з коштовностями», а бути живим осередком науки і мистецтва, мають змінюватися і музеї. Виявляється, існує окрема галузь в музеєзнавстві, що досліджує потреби сучасного споживача – «соціологія музею». От про неї і говоритиме доктор історичних наук, професор Національної Академії керівних кадрів культури і мистецтв Віктор Карпов.
Вечірня колисанка
Казка "Про білочку та зайчика".
Громадська хвиля
Парламент проголосував за зміни до закону про держслужбу, тим самим змінивши порядок призначення керівників обласних державних адміністрацій. Ситуацію коментує народна депутатка України Альона Шкрум.
Громадська хвиля
На думку головного редактора «АвтоЮа» Сергія Суховського, причиною затухання ринку електромобілів в Україні є відсутність відповідної інфраструктури та стратегічного розвитку в цьому напрямку.
Про те, що приносить людям щастя обговорили з Ніною Каменщиковою та Антоном Мусуліним із Нового Акрополя.
Коли емоції на максимумі, боротьба додає сил, а виклик не сприймається, як вирок. Це світ спорту з його найцікавішими і найважливішими подіями. Інтерв'ю з тренерами та спортсменами, розповіді про нові досягнення, аналіз поєдинків та змагань. Жити на повну, бути на одній орбіті з "Планетою спорту".