Порядок денний
Ситуація в Україні та навколо неї, оперативні реагування. Гість студії - політолог, директор Центру суспільно-інформаційних технологій «Форум» Валерій Димов.
Урядові будні
Україна розраховує на отримання летальної зброї від країн-партнерів, але поки таку допомогу надала лише Литва. Про це під час брифінгу сказав міністр оборони Степан Полторак.
Питання підготовки до зими та енергоефективність - на порядку денному уряду. Кабмін моніторить готовність об’єктів до опалювального сезону і наполягає на тому, щоб соціальна сфера була повністю підготовлена до 1 вересня, - наголосив цього тижня Прем'єр-міністр Володимир Гройсман.
Уряд схвалив Концепцію реформування механізмів публічних закупівель лікарських засобів. Документ передбачає створення в Україні окремої організації для закупівлі медпрепаратів.
Уряд починає масштабне оновлення державної служби. Зокрема, проводить перші зустрічі з тими, хто виявив бажання пройти конкурси на нові посади в міністерствах.
В Україні тривають святкові заходи з нагоди 26 річниці Незалежності України. Серед них – виставки, концерти та кінопрем'єри. Про особливості цьогорічного свята розповів Українському радіо Міністр культури Євген Нищук.
Сім'я - фортеця моя
Як формується перше враження про людину? Чому воно буває помилковим? Як уникнути досвіду розчарувань? Беруть участь: доктор психологічних наук, декан факультету психології Київського Національного університету ім. Тараса Шевченка, професор Іван Данилюк; викладач кафедри «Дошкільної освіти» Київського університету ім. Б.Грінченка Валентина Вертугіна.
Під контролем
Правовий та соціальний захист військовослужбовців ЗСУ. Бере участь Державний секретар Міністерства оборони України Олександр Дублян.
Ваше здоров'я
Що таке вайфай? Як він впливає на здоров'я і чому в деяких країнах заборонили вайфай розкаже професор,фізик, директор Інституту екології людини Михайло Курик.
Музика з фондів УР
Актуально
Про книжку Володимира Цвіля «Невідомий Кандинський». Учасник програми - український дипломат, екс-консул України в Мюнхені Володимир Цвіль.
Ризики при купівлі житла: на що звернути увагу. Бере участь адвокат Юлія Божко.
Юрій Немирич - український магнат, державний діяч і дипломат доби Хмельниччини. Автор проекту Гадяцького договору.
На своїй землі
Копання бульб. Тонкощі при зборі врожаю пасльонових.
Яблука. Збір, зберігання та переробка.
Тема: Країна
Протидія пожежам
Родинна бібліотека
Валентина Вздульська, "Плутон".
Тільки пісня
Ми - українці
Пан Василь, попри інвалідність, самостійно утримує зразкове домашнє господарство. 11 років доглядав лежачу маму. Бере участь Василь Свічар – житель Городківки (Вінниччина).
На відстані кліку
Telegram - один із найрозповсюдженіших месенджерів і ефективний канал просування для бізнесу. Як правильно з ним працювати і для якого типу бізнесу він підходить? Учасники програми: співзасновник першої школи інтенсивного інтернет-маркетингу I-marketing.ua Сергій Аліксюк і спеціаліст з контекстної реклами Євгенія Дуброва-Аліксюк.
Родом з України
Про Андрія Ворона - українського філософа.
Музика з фондів УР
Волонтери
Волонтерство в рамках релігійних організацій. Бере участь волонтер благодійного фонду «Сопричастя» Олександр Кривенко.
Тільки пісня
Наша армія
Військова медицина, яка допомагає воїнам пережити наслідки війни. Бере участь головний спеціаліст лікувально-евакуаційного відділу Військово-медичного департаменту Міністерства оборони України Володимир Рудь.
Вони прославили Україну
Замальовки про відомих українців, які прославили Україну у світі своїми унікальними досягненнями в науці, освіті, мистецтві, спорті.
Таїна слова
Походження і значення українських слів, їх вживання, прямі та переносні, символічні значення, приклади використання в контекстах.
Позивні УР. Початок мовлення по проводовій мережі
Позивні УР. Гімн України
"Як день розпочнеш, так його і проживеш" — девіз ведучих ранкової програми "Вдосвіта" на Українському радіо. Адже "Вдосвіта" — це вранішній вибух енергії та позитиву. Наша команда прокидається о 4-тій годині аби зробити ваш ранок цікавим, насиченим корисною інформацією та тільки хорошими новинами. Ми першими інформуємо вас про те, що сталося в країні та світі, поки ви спали. Саме від нас ви дізнаєтеся, як вдягнутися сьогодні і чи треба прихопити парасольку, виходячи із дому. Ми розкажемо і про економічні тенденції та курси валют. Обов’язково поспілкуємося з компетентними експертами на актуальні теми. А ще, неодмінно посміємося разом із вами над тим, про що гомонять у соціальних мережах.
Колос
Юридичні аспекти земельної реформи. Коментує провідний науковий співробітник Інституту держави і права ім. Корецького, доктор юридичних наук, професор Павло Кулинич.
Продовження ранкової інформаційної програми
Новини культурно-мистецького життя, прогноз погоди, огляд преси, реклама.
Юрій Немирич - український магнат, державний діяч і дипломат доби Хмельниччини. Автор проекту Гадяцького договору.
Новини, погода, курси валют, реклама, новини спорту, новини, банк "Аркада", реклама, "Медичний споживач", пряме включення Гідрометцентру.
Школяда на канікулах
З яким настроєм ми збираємось до школи.
Маленькі вірші
Маленькі вірші В.Лучука, Є.Гуменко, М.Пономаренко.
Крим. Реалії
В «Артек» з Грузії на анексований півострів. Як школярі з Грузії виявилися в анексованому Криму? Чим небезпечне для Криму буріння підземних свердловин для забезпечення півострова питною водою? Як розвивалася українська революція в Криму 100 років тому, і чому півострів так і не увійшов до складу Української Народної Республіки?
Напередодні
Петро Порошенко - про реформу освіти.
Речниця МЗС Мар'яна Беца - про реакцію України на спорудження Росією Керченського мосту.
Бере участь експерт аналітичної групи «Рубікон» Петро Вознюк.
Порядок денний
День пам’яті жертв Іловайської трагедії. Беруть участь: народний герой України, доктор медичних наук, захисник Іловайська, автор книги «Синдром АТО» Всеволод Стеблюк та голова правління Міжнародної асоціації дослідників фортифікації «Цитадель», організатор заходу Павло Нетьосов.
Актуально
Театр-студія імпровізації «Чорний квадрат». Учасник програми - кастинг-директор театр-студії імпровізації «Чорний квадрат» Ольга Кляцкіна.
Конфлікт «водій – патрульний»: як довести неправомірність дій останнього? Коментуватиме автоюрист Богдан Глядик.
Тема: Країна
Перебіг ключових урядових реформ в оцінках Голови Кабміну. Бачення Володимиром Гройсманом кошторису - 2018.
Музичні перлини
Найвідоміші опери Моцарта.
Книжковий сюжет
Міла Іванцова, «Дорожня проза».
Український вимір
Роль права і закону в сучасній Україні. Гість студії - адвокат, кандидат юридичних наук Геннадій Дубов.
Літературні читання
Василь Габор, «Швонц» (сторінки новели).
Все є музика
Філософська хвиля у композиціях сучасних українських гуртів.
Уроки мови для дітей
Складні випадки написання слів та словосполучень подаються у формі діалогу між дітьми, батьками, вчителями.
Vox Populi
Якими мають бути сучасні музеї? Чим вони можуть вразити? Що запам’яталося вам?
Прості речі
Гриби. Щороку тихе полювання не лише радує грибників, але й забирає їх здоров’я та життя. Як не потрапити в халепу.
Радіо"Свобода"
«Шкільне перемир’я» Путіна з Порошенком. Учасники програми: офіцер запасу, керівник благодійного фонду «Мир і Ко» Мирослав Гай, політичний експерт Володимир Фесенко, директор Інституту зовнішньої політики Григорій Перепелиця.
Блок "Формула знань", "Музичні сходинки"
Настя Цілик - про участь у всеукраїнському конкурсі науково-дослідницьких робіт МАН. Михайло Комашня, десятикласник ліцею КПІ - про свої винаходи.
Яку музику називають «духовною»?
Відкрита студія
Безвіз у дії – актуальні питання. Беруть участь: лідер проекту «Відкрий Європу» Олена Лобова та комунікаційний менеджер ГО «Європа без бар’єрів» Павло Кравчук.
Батьківські збори
Роль дитячого журналу у вихованні. Беруть участь: головний редактор журналу «Барвінок» Василь Воронович, учитель київської 258-ї школи Наталія Усова, учні київської 258-ї школи, батьки Мирослава Макаревич, Галина Васильєва, юна читачка Антоніна Мацюк.
Таїна слова
Походження і значення українських слів, їх вживання, прямі та переносні, символічні значення, приклади використання в контекстах.
Крим. Реалії
І хто прагне Крим. Чи вистачить півострову питної води? Чим небезпечне для Криму буріння підземних свердловин для забезпечення півострова питною водою? Наскільки реальне виникнення в Криму солончаків і засолення грунтів? Як можна впоратися з проблемою відсутності води для поливу сільськогосподарських культур?
Інформаційно-аналітична програма
Іловайськ. Пам’ятаємо. Не пробачимо. Ці слова сьогодні звучать по всій неньці Україні. Рівно три роки тому, під час виходу з оточення в Іловайську, російські окупанти розстріляли українських воїнів. Тоді, за офіційними даними, загинули 366 бійців, 429 дістали поранення, більш як триста - потрапили в полон. Генеральна прокуратура єдиною причиною Іловайської трагедії назвала військову агресію Збройних Сил Російської Федерації. Проте і свідки тих подій, і правозахисники вважають, що до відповідальності має бути притягнуто і українське командування, що керувало операцією в Іловайську.
Згадати пам’ять Героїв Іловайська сьогодні вийшли українці по всій країні. Краматорськ, Запоріжжя, Дніпро, Львів, Київ. Тисячі небайдужих громадян взяли участь в жалобних заходах. У Столиці вони відбулись на Михайлівській площі.
Ще одні роковини згадуємо у ці дні. Загибель волонтера і керівника групи з анти-контрабанди Андрія Галущенка, відомого як Ендрю, й досі залишає більше запитань, ніж відповідей. Справа про напад на мобільну групу волонтера не розслідується вже рік після запиту Генеральної прокуратури України до Генпрокуратури Росії для з'ясування додаткових обставин - повідомив адвокат Анатолій Тарасенко. Він продемонстрував на слайдах копію постанови про зупинення досудового слідства в цій справі від 12 вересня 2016 року. Нагадаю, 2 вересня 2015 року поблизу міста Щастя на Луганщині був скоєний напад на зведену мобільну групу волонтера Андрія Галущенка («Ендрю»), яка протидіяла переміщенню контрабанди. Внаслідок нападу загинули двоє людей – сам волонтер і співробітник фіскальної служби, четверо були поранені.
Кремлівські найманці зривають перемир'я на Донбасі. Україна скликає на 31 серпня скайп-конференцію так званої "мінської" групи. Про це повідомила прес-секретар представника України в Тристоронньої контактній групі Леоніда Кучми Дарка Оліфер. За даними штабу АТО, минулої доби зафіксовано 19 ворожих обстрілів, сьогодні - 10. Водночас у Штабі АТО заявили, що українські військові неухильно дотримуються умов так званого "шкільного перемир'я" і закликають до цього російську сторону.
У тимчасово окупованому Криму проти незаконно засудженого українця Володимира Балуха порушили нову кримінальну справу – за насильницькі дії щодо представника влади. Він начебто напав на начальника Роздольненського ізолятора Валерія Ткаченка. Водночас правозахисники стверджують, що Ткаченко сам напав на ув’язненого, ображав його і принижував за національною ознакою. Все це зафіксовано на відео. Раніше Володимир Балух вже заявляв про дискримінацію за етнічною ознакою з боку того ж посадовця. Нагадаю, українського активіста засудили до 3 років і 7 місяців колонії загального режиму за сфабрикованою справою. Його звинуватили в незаконному зберіганні боєприпасів і вибухових речовин, які нібито знайшли на горищі його будинку. Балух свою провину не визнав.
За фактом зникнення українця Павла Гриба на території Білорусі прокуратура Чернігівської області відкрила кримінальне провадження за статтею "умисне вбивство". Саме за цією статтею починають розслідування справи тоді, коли людину вважають такою, що зникла безвісти, – пояснила прес-секретар прокуратури Чернігівської області Тетяна Ліждвой. Нагадаю: від Павла Гриба – сина члена громадської ради Держприкордонслужби – немає звісток вже п”ятий день. 24 серпня він поїхав до Гомеля, щоб зустрітися з дівчиною, з якою переписувався в соцмережі. Українське консульство у Мінську напередодні повідомило: Павла немає серед затриманих в жодному білоруському СІЗО. До МЗС сусідньої країни скерували відповідну ноту. Шукають 19-річного юнака і українські прикордонники. Вони вже підтвердили факт перетину хлопцем українсько-білоруського кордону. Водночас, ТСН розшукав через соціальні мережі дівчину, яка запросила українця в Білорусь. Нею виявилася 17-річна росіянка з Сочі. Вона зізналась, що запросити українця її змусили співробітники ФСБ Росії.
Найпотужніший за останні 12 років ураган Харві у США вже забрав життя 14 людей. Тисячі жителів американського міста Х'юстон рятуються від стихії у притулках. У штаті Техас оголошено режим стихійного лиха. На місцевому заводі через ураган Харві стався масштабний витік хімікатів. Збитки вже оцінили у 40 мільярдів доларів. Дощі і повені тривають досі.
23-річному сину нардепа від "Опозиційного блоку" Нестору Шуфричу-молодшому, який вчинив ДТП на вулиці Шота Руставелі у Києві, оголошено підозру. Як повідомила прес-секретар генерального прокурора Лариса Сарган, Шевченківський райсуд столиці має обрати запобіжний захід, прокуратура наполягає на домашньому арешті. Як відомо, минулими вихідними Нестор Шуфрич-молодший на пішохідному переході збив 31-річного хлопця з Херсона, якого госпіталізували з численними травмами. Учора нарешті він прийшов до тями.
Авторські читання
Богдан Береза, «Homesick. Той, що сумує за домом» (сторінки книги, пер. 2).
Юрій Немирич - український магнат, державний діяч і дипломат доби Хмельниччини. Автор проекту Гадяцького договору.
Польова пошта
Програма для військовослужбовців українських державних збройних формувань та їхніх рідних, близьких і всіх небайдужих людей. Ви почуєте, що говорять слухачі з найрізноманітніших місць України про наших військових, що пишуть у листах на адресу програми. Також у наших випусках звучать голоси солдатів та офіцерів, які розповідають про свою службу і не лише про неї. Пісні.
Ваше здоров'я
Виразковий коліт і хвороба Крона. Бере участь професор кафедри хірургії №1 Національного медичного університету ім. Богомольця Олександр Пойда.
Святительське слово
Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет розповідає про найбільші релігійні свята, цитує уривки зі святого Євангеліє від Іоанна, Матвія, Луки, Марка та коментує їх.
Вечірня колисанка
Казка «Пані Сюди і пані Туди».
Гість програми – український письменник, перекладач Леонід Кононович.
Світ навколо нас
Громадський транспорт і зміни клімату. Бере участь фахівець з питань зміни клімату Національного екоцентру України Ірина Ставчук.
Резонанс
Соцмережі - як замінник спілкування батьків та дітей: до яких наслідків це призводить. Бере участь президент Всеукраїнської фундації «Захист прав дітей» Олексій Лазаренко.
Поетичні акварелі
Василь Герасим’юк. Поезії.
Музичний момент
Найкраще з музичного мистецтва різних часів, стилів, жанрів.
Громадська хвиля
Чи нададуть летальну зброю Україні? Що це означатиме для нас? Коментар аналітика Інституту світової політики Миколи Біляскова.
Підсумкова інформаційна програма
Висвітлення актуальних політичних, суспільно-економічних, науково-просвітницьких, культурних, спортивних події, які відбулися упродовж дня. Матеріали власних кореспондентів УР з областей нашої держави та країн світу.
Оголошення про закінчення мовлення по проводовій мережі. М.Лисенко, О.Кониський, "Боже Великий, Єдиний"