Радіодень
Анонс наступних п"яти годин мовлення.
Порядок денний
Експерти прогнозують різке зростання інфляції в Україні: що буде дорожчати? Бере участь економіст, голова комітету економістів України Андрій Новак.
Урядові будні
Після семи років переговорів і тривалої процедури ратифікації, 1 серпня нарешті набрала чинності Угода про вільну торгівлю між Україною і Канадою.
Закон про зміни до цьогорічного держбюджету цими днями набрав чинності. Додаткові фінанси, насамперед, будуть спрямовані на оборону, дороги, медицину, освіту та субсидії.
Цього тижня в Уряді обговорили перспективи впровадження пенсійної реформи. Міністри сподіваються, що у вересні пенсійні новації буде остаточно затверджено парламентом. І тоді з 1 жовтня українські пенсіонери отримають підвищені пенсії за рахунок осучаснення.
Вступна кампанія-2017 завершилась. За її підсумками, до зарахування на бюджетну форму навчання у ВИШІ рекомендовані понад 60 тисяч абітурієнтів.
Мінприроди ініціює інвентаризацію резиденції "Межигір'я" на Київщині, а також визначення органу управління цим об’єктом.
Сім'я - фортеця моя
Родинні цінності та традиції. Беруть участь директор Хотівського НВК загальноосвітня школа-гімназія Наталія Неруш та її колишня учениця, мама двох дітей Марина Заіменко.
Під контролем
Розвиток українсько-американських відносин і перспективи Мінського формату. Бере участь Перший заступник Міністра закордонних справ Вадим Пристайко.
Радіодень
Анонс чотирьох наступних годин мовлення.
Актуально
Всеукраїнський фестиваль Тараса Шевченка «Ше.Fest» у Моринцях – що особливого цього року? Бере участь організатор, співзасновник Всеукраїнського фестивалю Тараса Шевченка «Ше.Fest» Юлія Капшученко - Шумейко.
Яка відповідальність за ненадання невідкладної медичної допомоги? Чи можна перебувати родичам у палаті інтенсивної терапії? Коментує юрист Оксана Бобак.
Втрати культурних надбань України внаслідок їх евакуації до східних регіонів СРСР.
Миттєвості Незалежності
На своїй землі
Про копання картоплі і зберігання. Бере участь заступник директора Інституту картоплярства НААНУ Тетяна Олійник.
Урожай яблук.
Тільки пісня
Радіодень
Анонс трьох наступних годин мовлення.
Тема: Країна
Ремонт шкіл.
Миттєвості Незалежності
Пряма мова
Тільки пісня
Радіодень
Анонс двох наступних годин мовлення.
Ми - українці
Олександр Каленюк з дружиною Валентиною утримують дитячий будинок сімейного типу. Виховали 33 дитини. Олександр працював у Сибіру, був ліквідатором аварії на ЧАЕС. Бере участь пожежник Олександр Каленюк (Мелітополь).
На відстані кліку
Дистанційна зайнятість персоналу інтернет-магазину: переваги та недоліки для власника бізнесу. IT-інстуременти для дистанційної роботи і контролю виконання поставлених завдань. Бере участь директор «Бітрікс 24» Дмитро Суслов.
Миттєвості Незалежності
Музика з фондів УР
Радіодень
Анонс чергової години мовлення.
Відкрита студія
Безвіз в дії: особливості перетину кордону різними категоріями, зокрема, людьми пенсійного віку, дітьми. Як уберегтися від несподіванок? Беруть участь: комунікаційний менеджер ГО "Європа без бар'єрів" Павло Кравчук та психолог Олена Платова.
Миттєвості Незалежності
Волонтери
Громадська ініціатива «Недільний обід у шпиталі». Беруть участь: координатори ініціативи Марія Морозова, Віолета Хачатурова.
Тільки пісня
Наша армія
Військове санаторно-курортне лікування і реабілітація воїнів АТО. Що пропонується військовослужбовцям та членам їхніх родин за пільговими цінами і що учасникам бойових дій, зокрема, пораненим? Розкажуть - начальник Військово-медичного клінічного Центру професійної патології особового складу Збройних Сил України Андрій Кіх, головний спеціаліст лікувально-евакуаційного відділу Військово-медичного департаменту Міністерства оборони України Володимир Рудь та голова Благодійного фонду учасників бойових дій «Єдність побратимів» Костянтин Вінніченко.
Таїна слова
Походження і значення українських слів, їх вживання, прямі та переносні, символічні значення, приклади використання в контекстах.
Миттєвості Незалежності
Позивні УР. Початок мовлення по проводовій мережі
Радіодень
Анонс передач дня.
Польова пошта
Програма для військовослужбовців українських державних збройних формувань та їхніх рідних, близьких і всіх небайдужих людей. Ви почуєте, що говорять слухачі з найрізноманітніших місць України про наших військових, що пишуть у листах на адресу програми. Також у наших випусках звучать голоси солдатів та офіцерів, які розповідають про свою службу і не лише про неї. Пісні.
Позивні УР. Гімн України
"Як день розпочнеш, так його і проживеш" — девіз ведучих ранкової програми "Вдосвіта" на Українському радіо. Адже "Вдосвіта" — це вранішній вибух енергії та позитиву. Наша команда прокидається о 4-тій годині аби зробити ваш ранок цікавим, насиченим корисною інформацією та тільки хорошими новинами. Ми першими інформуємо вас про те, що сталося в країні та світі, поки ви спали. Саме від нас ви дізнаєтеся, як вдягнутися сьогодні і чи треба прихопити парасольку, виходячи із дому. Ми розкажемо і про економічні тенденції та курси валют. Обов’язково поспілкуємося з компетентними експертами на актуальні теми. А ще, неодмінно посміємося разом із вами над тим, про що гомонять у соціальних мережах.
Колос
Які можливості відкриває ринок землі. Бере участь експерт Громадської ради при Мінагрополітики України Олександр Ярославський.
Продовження ранкової інформаційної програми
Новини культурно-мистецького життя, прогноз погоди, огляд преси, реклама.
Втрати культурних надбань України внаслідок їх евакуації до східних регіонів СРСР.
Миттєвості Незалежності
Новини, погода, курси валют, реклама, новини спорту, новини, банк "Аркада", реклама, "Медичний споживач", пряме включення Гідрометцентру.
Школяда на канікулах
Як школярі опановували "Гру від Гугла" у Національній бібліотеці для дітей.
Крим. Реалії
На 8 років за патріотизм і російські уроки окупації. За що хочуть на 8 років посадити одного з лідерів кримськотатарського національного руху Ахтема Чийгоза? Чому в Криму не можуть третій день загасити масштабну лісову пожежу? Як розвиваються відносини між Грузією і Росією через дев'ять років після початку війни?
Напередодні
О.Турчинов - про підвищення виплат військовим АТО.
Перший заступник голови Укртрансбезпеки В.Дідківський - про пілотний проект із використання відеореєстраторів для боротьби з порушниками дорожнього руху.
Учасник програми - політолог Ігор Рейтерович.
Порядок денний
Розширення сервісів системи публічних закупівель «Прозоро», підсумки роботи. Гість студії - виконавчий директор "Transparency International Україна" Ярослав Юрчишин.
Актуально
Гість студії - кастинг-директор театр-студії імпровізації "Чорний квадрат" Ольга Кляцкіна.
Які пільгові можливості мають учасники АТО для започаткування власної справи. Бере участь юрист ГО «Юридична сотня» Вікторія Дідач.
Музичний момент
Найкраще з музичного мистецтва різних часів, стилів, жанрів.
Миттєвості Незалежності
Тема: Країна
В якому стані нині перебувають річки в Україні? Як позначаються кліматичні зміни на гідрологічних характеристиках, наскільки річки повноводні і від чого це залежить? Чому багато річок замулюються і міліють? Як і з цим боротись?
Музичні перлини
Хіт - парад поп класики.
Радіодень
Анонс передач дня.
Миттєвості Незалежності
Миттєвості Незалежності
Український вимір
Відповідальність прокурорів після запровадження Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії. Гості студії - професор Станіслав Погребняк, заступник голови комісії Віктор Шемчук.
Літературні читання
О.Гончар, "На косі" (сторінки новели).
Все є музика
Українські гурти "Фіра", "Один в каное", "GrozovSka Band".
Уроки мови для дітей
Складні випадки написання слів та словосполучень подаються у формі діалогу між дітьми, батьками, вчителями.
Vox Populi
Яке покарання порушників правил дорожнього руху на вашу думку, буде дієвим і зменшить кількість ДТП?
Миттєвості Незалежності
Радіо"Свобода"
Донбас і Крим: процес реінтеграції в Україну. Бере участь міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Вадим Черниш.
Блок "АВС", "Музичні сходинки"
Старший науковий співробітник Інституту молекулярної біології і генетики НАНУ, учасник вісімнадцятої і двадцятої антарктичних експедицій Іван Парнікоза - про антарктичну станцію «Академік Вернадський».
Пісні зі словами і без слів.
Відкрита студія
Чому Україна не втрачає трагічне лідерство за кількістю смертельних ДТП? Беруть участь: студія - голова ГО «Національна платформа безпеки руху», автор ініціативи з боротьби з пияцтвом за кермом Олексій Павловський, телефоном - представник Ради з урбаністики Києва Григорій Мельничук.
Миттєвості Незалежності
Батьківські збори
Розвиток, навчання та виховання дошкільнят з вадами мови та слуху. Беруть участь представники центру розвитку та навчання «Марта»: засновник Світлана Мельниченко, керівник Олена Чигріна, мами вихованців Ольга Карнаух, Юлія Матвєєва.
Сказано в ефірі
Крим. Реалії
Крим у вогні. Чому на півострові не можуть побороти стихію? Чому в Криму не можуть третій день загасити масштабну лісову пожежу? В якому стані знаходяться лісові угіддя для полювання півострова? Наскільки серйозно лісові пожежі загрожують кримській екології?
Інформаційно-аналітична програма
Українське військо готове до різних сценаріїв розвитку подій. Переформатування і нова система управління Збройними силами Росії свідчать про можливість ведення державою-агресором наступальних дій. Про це повідомив керівник Генштабу Збройних сил України Віктор Муженко в інтерв'ю виданню Liga.net. При цьому генерал запевнив: українське військо готується до різних сценаріїв розвитку подій - як до локальних наступальних дій противника на окремих напрямках, так і до повномасштабного ворожого вторгнення.
Бійці та волонтери заявляють, що нашим військовим постачають консерви з харчовими відходами. Скарги на неякісні харчі почали надходити 28 червня від військовослужбовців 128-ої окремої гірсько-піхотної бригади. Інформація набула розголосу в Інтернеті, втім, навіть це не сприяє швидкому розслідуванню справи, нарікають волонтери та бійці. В ситуації розбиралася наша кореспондентка Тетяна Власенко.
Міжнародний арбітраж прийняв до розгляду позов «Нафтогазу» проти Росії через захоплення 2014 року активів компанії в анексованому Криму. У результаті анексії півострова дочірня структура «Нафтогазу» - «Чорноморнафтогаз» втратила свої основні активи (зокрема, бурові платформи "Петро Годованець" і "Україна"), а також доступ до родовищ природного газу на шельфі Чорного моря.
Саакашвілі захищатиме свої права, прикордонники також діятимуть... Колишній президент Грузії та екс-голова Одеської обладміністрації Міхеїл Саакашвілі виїхав із Польщі до Вільнюса. У Литві політик взяв участь в акції біля посольства Росії, присвяченій дев’ятим роковинам нападу Російської Федерації на Грузію. Саакашвілі, серед іншого, зазначив, що може подорожувати, оскільки має український паспорт, і пообіцяв захищати свої права на українське громадянство в судах. Натомість перший заступник голови української Держприкордонслужби Василь Серватюк заявив, що при спробі Саакашвілі перетнути український кордон прикордонники вилучать у нього паспорт громадянина України і не впустять його на нашу територію.
А у Грузії відбуваються жалобні заходи з нагоди дев'ятих роковин з дня російського нападу. У країні згадують і вшановують пам'ять загиблих. 8 серпня 2008 року Росія розпочала війну проти Грузії, через начебто обстріл мирних поселень Південної Осетії. Сьогодні ж господар кремля Владімір Путін, попри протест із боку Тбілісі, прибув до відшматованої від Грузії Абхазії. Там він зокрема, проведе переговори із так званим "президентом" невизнаної республіки Раулем Хаджимбою.
НАБУ знову наступає на чиновників. Національне антикорупційне бюро України та Спеціалізована антикорупційна прокуратура затримали шістьох чиновників, причетних до розкрадання коштів, наданих на облаштування українсько-російського кордону. Серед затриманих - службові особи Державної прикордонної служби та підприємств-підрядників.
В Україні восени почнуть видавати внутрішні ID-паспорти із вбудованим електронним цифровим підписом. До кінця року почнуть працювати мобільна ідентифікація громадян Mobile ID, а також системи реєстрації шлюбу та свідоцтва про народження онлайн. Про це повідомив прем'єр Володимир Гройсман.
Кошти на освіту. На вдосконалення Єдиної державної електронної бази з питань освіти планується спрямувати додаткові кошти. Прем’єр Володимир Гройсман доручив опрацювати таку можливість Міністерствам фінансів і освіти й науки. Сьогодні під час спеціальної наради за підсумками вступної кампанії глава освітнього відомства Лілія Гриневич роз’яснила, що проблеми, які виникали під час кампанії, були пов’язані насамперед із запровадженням нового програмного обслуговування.
Батьки учнів не повинні здавати гроші на жодні потреби шкіл, які фінансує держава. А якщо у навчальних закладах і є благодійні фонди, то вони мають бути прозорими, - вважають опитані вчителі, батьки та експерти. Запровадити звітування адміністрацій шкіл про витрачання коштів, що їх здають батьки, пропонує Міністерство освіти і науки. Відповідну норму містить проект закону про освіту. Докладніше – в матеріалі Віолетти КАРЛАЩУК.
Втрати культурних надбань України внаслідок їх евакуації до східних регіонів СРСР.
Польова пошта
Програма для військовослужбовців українських державних збройних формувань та їхніх рідних, близьких і всіх небайдужих людей. Ви почуєте, що говорять слухачі з найрізноманітніших місць України про наших військових, що пишуть у листах на адресу програми. Також у наших випусках звучать голоси солдатів та офіцерів, які розповідають про свою службу і не лише про неї. Пісні.
Ваше здоров'я
Традиційні і нетрадиційні методи діагностики та лікування головного болю. Бере участь Юрій Нечипоренко - заввіділом народної та нетрадиційної медицини Центрального клінічного госпіталю Держ. прикордонної служби України.
Святительське слово
Православна Церква відзначає пам'ять Святого великомученика і цілителя Пантелеймона. Чому православні віруючі особливо вшановують цього Святого, як помічника у хворобах і моляться до нього про зцілення? Розповідає Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет.
Вечірня колисанка
Казка «Чому у фламінго дзьоби гачечком».
Кружляння слів
Гість студії - поет, прозаїк, сценарист, дитячий письменник Олесь Ільченко.
Світ навколо нас
Спустелювання, як екологічна загроза землям. Беруть участь: заступник директора Національного екологічного центру України Олексій Василюк та екологи.
Автомобіль. Дорога. Ми
Які заходи змінять ситуацію на дорогах. Бере участь експерт з питань законодавчого забезпечення безпеки дорожнього руху Володимир Караваєв.
Поетичні акварелі
Юрій Тарнавський. Вірші.
Пряма мова
Громадська хвиля
8 серпня 2008 року почалася війна між Грузією та Російською Федерацією. Тодішній міністр закордонних справ України Володимир Огризко згадує події того літа, а також те, що вони віщували для України.
Підсумкова інформаційна програма
Висвітлення актуальних політичних, суспільно-економічних, науково-просвітницьких, культурних, спортивних події, які відбулися упродовж дня. Матеріали власних кореспондентів УР з областей нашої держави та країн світу.
Оголошення про закінчення мовлення по проводовій мережі. М.Лисенко, О.Кониський, "Боже Великий, Єдиний"