Аудіокнижка
Олесь Гончар, "Собор" (сторінки роману).
На хвилі джазу
Джазовий гітарист, композитор К.Сантана.
Колос. Аграрний щоденник
Аграрії завершують рік нескореними переможцями.
Українські коньяки виготовлятимуться лише з вітчизняних матеріалів.
Їстівні квіти завойовують ресторани і супермаркети.
З музичних програм Європейської мовної спілки
Восьма "Незакінчена" симфонія Франца Шуберта у виконанні Борнмутського симфонічного оркестру під орудою українського диригента Кирила Карабиця.
Сьогодні. Ввечері
Підсумки роботи поліції за 2017 рік. Поразки та досягнення під кутом зору правозахисника, експерта групи «Реформа органів правопорядку» Реанімаційного пакету реформ Михайла Каменєва.
Коло доброчесності
У програмі візьмуть участь - директор Фундації «Де-Юре» Михайло Жернаков, доктор юридичних наук, професор, один з розробників концепції створення Антикорупційного суду Валентин Сердюк,
професор, доктор юридичних наук, експерт Центру політико-правових реформ Микола Хавронюк, грузинський політик, засновник Фонду інновацій і розвитку, колишній заступник міністра юстиції Грузії, колишній депутат парламенту Грузії Георгій Вашадзе.
Сьогодні. Ввечері
Персона ґрата. Чи може Україна бути енергонезалежною і перетворитися з імпортера газу на експортера?
Чи вплине на формування тарифної політики нещодавнє рішення Стокгольмського арбітражу?
Як буде реалізовуватися затверджена урядом Енергетична стратегія до 2035-го року?
Чому споживачі нарікають на роботу «Київенерго», і що має зробити ця компанія, аби залишитися на ринку столиці?
Про це і не тільки говоритимемо з екс-міністром енергетики, головою наглядової ради ПАТ «Київенерго» Іваном Плачковим.
Надвечір
Обмін відбувся. З полону звільнено 74 українці. Їх чекають вдома.
Суд в окупованому Криму. Проукраїнському активісту Володимиру Балуху втретє за день викликали "швидку".
Безвіз із ЄС. Цю подію українці вважають головною політичною подією року.
Новація. В Укрпошті дозволять обмінювати валюту.
Музичні твори
Сьогодні. Вдень
Гості студії: солістка гурту «Телері» Леся Рой та керівник музичного батальйону Тарас Осауленко. Говоритимемо про поїздки на схід та новий співанок українських пісень.
У студії українського радіо - голова Всеукраїнської асоціації гідів Яніна Гаврилова, тревел-блогер, автор проекту «Путешествия. Украина» Анастасія Павленко та інструктор з активного туризму Турклубу-Тернопіль Віталій Прохоров.
Ukrainian Perspective / Український ракурс
Post-Minsk developments: ceasefire violated in Donbas, while the prisoner swap is taking place.
Summing up 2017: successes and further goals.
Biometric control on Ukrainian borders launched in test mode.
Розвиток подій за результатами Мінська: порушення режиму тиші на Донбасі та обмін полоненими.
Підсумки 2017 року за версією МЗС: успіхи України в міжнародних судових інстанціях та подальші цілі.
Запуск системи біометричного контролю для іноземців на українському кордоні у тестовому режимі.
Blick in die Ukraine / Погляд в Україну
Großer Gefangenenaustausch. Im Donbass jedoch weiter angespannt.
Biometrische Kontrolle an ukrainischer Grenze gestartet.
Oschadbank gegen Russland: Entscheidung 2018 erwartet.
Великий обмін полоненими. На Донбасі надалі неспокійно.
На українському кордоні для іноземців запрацювала система біометричного контролю
«Ощадбанк» проти Росії: рішення арбітражу очікується в 2018 р.
Музичні твори
Життя+
Як перетворити хобі на бізнес, розкаже музикант i колекцiонер радiоприймачiв Юрiй Васильківський.
"Як день розпочнеш, так його і проживеш" — девіз ведучих ранкової програми "Вдосвіта" на Українському радіо. Адже "Вдосвіта" — це вранішній вибух енергії та позитиву. Наша команда прокидається о 4-тій годині аби зробити ваш ранок цікавим, насиченим корисною інформацією та тільки хорошими новинами. Ми першими інформуємо вас про те, що сталося в країні та світі, поки ви спали. Саме від нас ви дізнаєтеся, як вдягнутися сьогодні і чи треба прихопити парасольку, виходячи із дому. Ми розкажемо і про економічні тенденції та курси валют. Обов’язково поспілкуємося з компетентними експертами на актуальні теми. А ще, неодмінно посміємося разом із вами над тим, про що гомонять у соціальних мережах.
У Хмельницькій області вже працюють два нових круп'яних заводи.
Картоплі знову зібрали більше, ніж треба: і в Європі, і в Україні.
Новітні аграрні технології світ вже не дивують, а лякають споживачів.
Новини
Зелена книга
Ситуація із затопленням шахт на тимчасово підконтрольних терористам територіях - справжня бомба уповільненої дії, стверджують фахівці. Чому цей регіон може перетворитися на отруйне солоне болото, пустку, непридатну для життя, що потрібно робити, аби не втратити і території, і не отримати хвилю екологічних біженців?
Крим. Реалії
Зимовий туризм в Криму. Що може запропонувати Крим туристу взимку? Чи є попит на зимовий туризм в Криму? Куди їздять українці відпочивати взимку? Гості ефіру: голова громадської організації «Курортний Крим» творець сайту kurortexpert.com Олександр Бурдонов, генеральний директор туристичної компанії «Оріон-Інтур» Юрій Дереш, директор ГО «Центр розвитку туризму» Володимир Царук.
Заяву Володимира Гройсмана щодо фінансування української армії коментує військовий експерт Олег Жданов.
Які пропозиції щодо грошового забезпечення військових з 1-го січня 2018-го року напрацьовано урядом? Які джерела фінансування цієї реформи? Чому ухвалення парламентом відповідного закону обов’язкова умова осучаснення пенсій військовослужбовців та працівників інших силових органів. Про це і не тільки у розмові з представником Уповноваженого Верховної Ради з прав людини з питань захисту прав військовослужбовців Святославом Стеценком.
Представлений законопроект про антикорупційний суд. Бере участь член Вищої ради правосуддя, член Верховного суду України Алла Лесько.
Чи якісні продукти харчування реалізуються на українських ринках та в супермаркетах? Пробуємо розібратися з головою Правління громадської організації «Всеукраїнська асоціація з питань захисту прав споживачів «СПОЖИВЧА ДОВІРА» Максимом Гончаром.
Життя молоді в різних регіонах. Які спільні проблеми вона вирішує? Чи готова влада до співпраці з активною молоддю? Як триває діалог між органами місцевого самоврядування і представниками нової генерації? На зв'язку з Києвом - Кропивницький і Дніпро .
Наша армія
Яким був 2017 рік для Заслуженого академічного Ансамблю пісні і танцю Збройних сил України? Чим порадував він слухачів і глядачів? Які курйозні випадки траплялися в гастрольному житті -- розкаже його художній керівник та головний диригент, Заслужений діяч мистецтв України полковник Дмитро Антонюк.
Споживчий кредит: брати чи не ризикувати? Обіцяють нуль відсотків, але чи дійсно це так? Що приховують кредитодавці? На що звернути увагу, підписуючи договір? Що змінив Закон України «Про споживче кредитування».
Крим. Реалії
Як анексія Криму відбилася на творчості кримських художників? Як кримський художник Ніко Лапунов створює «вишиті» мультфільми про Крим, переселенців і Україну? Яким сьогодні художники бачать сучасний Крим?
В один клік
Які технологічні новинки 2017-го виявилися найцікавішими? Над якими розробками активно працювали в Україні і світі? На які грандіозні винаходи можна сподіватися наступного року?
У студії Українського радіо - член правління ПАТ НСТУ Юрій Макаров. Мова піде про розбудову Суспільного.
Полонені українці повернулися додому. Перебіг подій відстежуємо з керівником ГО “Блакитний птах” Анною Мокроусовою.
В Ізраїлі відбувся 1-ий Міжнародний фестиваль-конкурс української пісні. Докладніше - ведуча Українського радіо Анна Матвіїшина.
Напередодні Нового року, 27 грудня 2017 р., в Історико-меморіальному музеї Михайла Грушевського в рамках “Історичних вправ в Домі Грушевських” розпочався новий проект-цикл ексклюзивних лекцій “Нові джерела до історії Української революції 1917–1921 рр.: текст, контекст і підтекст”. І перша лекція присвячена зустрічі українською громадою нового 1918 року. Тож як це було пригадаємо з завідуючою історико-меморіального музею Михайла Грушевського Світланою Паньковою.
Вовк Собаця – казковий герой, якого створила художниця Даша Вернова. І якщо ви ще з ним не знайомі, то саме час познайомитися. Історія створення одного проекту з перших вуст. На гостинах - художниця Даша Вернова.
Твоя Свобода
Президентський варіант антикорупційного суду. Гості студії: радник глави Адміністрації президента з питань реформ, засновник «Фонду інновацій та розвитку» Георгій Вашадзе, юристка «Центру протидії корупції» Олена Щербан.
Наука не завжди ховається за величезними тонами пилу в архівах. Вона набагато ближча до нас. Ми це доведемо разом з представниками "Веселої науки".
Життя молоді в різних регіонах. Які спільні проблеми вона вирішує? Чи готова влада до співпраці з активною молоддю? Як триває діалог між органами місцевого самоврядування і представниками нової генерації? На зв'язку з Києвом - Кропивницький і Дніпро.
Сьогодні. Ввечері
Заяву Володимира Гройсмана щодо фінансування української армії коментує військовий експерт Олег Жданов.
Які пропозиції щодо грошового забезпечення військових з 1-го січня 2018-го року напрацьовано урядом? Які джерела фінансування цієї реформи? Чому ухвалення парламентом відповідного закону обов’язкова умова осучаснення пенсій військовослужбовців та працівників інших силових органів. Про це і не тільки у розмові з представником Уповноваженого Верховної Ради з прав людини з питань захисту прав військовослужбовців Святославом Стеценком.
Сімдесят три українці повернулися з полону додому. Докладніше - радник голови Служби безпеки України, парламентер Центру сприяння та звільнення полонених і заручників при СБУ Юрій Тандіт.
Міністр соціальної політики Андрій Рева заявляє, що кількість бідних громадян в країні, доходи яких менші від реального прожиткового мінімуму, зменшилася на 15%. Заяву урядовця аналізує професор Київської школи економіки Ганна Вахітова.
Як діяльність нового Верховного Суду й конституційна реформа в сфері правосуддя в цілому сприяють інтеграції України з ЄС? Чи будуть наші судді і суди дійсно незалежні? Що має стати запорукою справедливого судочинства? Коли запрацює Конституційний Суд? На ці та інші запитання відповідатиме член Венеційської комісії, заслужений юрист України Сергій Головатий.
Надвечір
В Одесі зростає кількість випадків захворювання на кір. У грудні ушпиталили вдвічі більше хворих, ніж у листопаді.
Офіційний старт медичної реформи. Як зміниться організація медичного обслуговування у сільській місцевості?
Українські військові, які напередодні повернулися з полону, проходять медичне обстеження у Центральному військовому шпиталі у Києві. Як почуваються та якої медичної допомоги потребують?
Справа про запорізькі тендери. З’явився четвертий підозрюваний.
Вбивство В'ячеслава Веремія. Генпрокуратура подала апеляцію на вирок суду щодо умовного терміну для Юрія Крисіна.
На одну із суддівських посад в оновленому Верховному суді затверджено кандидатуру Валентини Симоненко. Громадська Рада доброчесності - проти.
У студії Українського радіо - член правління ПАТ НСТУ Юрій Макаров. Мова піде про розбудову Суспільного.
Чому навіть маленькі діти іноді бувають агресивними, неслухняними, все заперечують? Про що це свідчить? Що треба знати батькам і педагогам, на що звернути увагу і коли потрібна допомога психологів? Про виховання малечі говоритимемо з педагогами та батьками.
Він разом з майором-десантником Шевчуком з 95-ї бригади підняв перший український прапор над Слов'янськом – на понад 200-метровій вежі на горі Карачун. Мирослав Гай - викладач Національного університету театру, кіно, телебачення ім. Карпенка-Карого, майданівець, вояк батальйону Кульчицького, а наразі - засновник благодійного фонду «Мир і Ко». Аби бути завжди на передовій просвітницького фронту або лікування тяжкохворих воїнів чи їхніх родин.
Вечірня колисанка
"Дмитрикові казки".
Громадська хвиля
Із полону неоголошеної війни повернулись заручники бойовиків. Про те, що довелось пережити за ці два роки, розповів Володимир Фомічов, звільнений з незаконного утримання в колонії «ДНР».
Василь Шкляр нещодавно опублікував свій роман «Троща». Говоримо з письменником про розвиток сучасної української літератури та її значення у протидії гібридній інформаційній агресії.
Які підстави для підвищення тарифів на електроенергію на 16% у 2018 році. Про це розповів Андрій Герус, експерт енергоринку, екс-член НКРЕКП.
Як вирішувати проблему неякісних ліків і шукати сімейного лікаря? Коли запрацює вже підписана президентом медреформа і які її перші кроки? На ці питання відповідає заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк.
Громадська хвиля
Як вирішувати проблему неякісних ліків і шукати сімейного лікаря? Коли запрацює вже підписана президентом медреформа і які її перші кроки? На ці питання відповідає заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк.
Які підстави для підвищення тарифів на електроенергію на 16% у 2018 році. Про це розповів Андрій Герус, експерт енергоринку, екс-член НКРЕКП.
Що найважливіше відбулося у великому спорті в світі та в Україні в 2017 році? Підсумки року підбиваємо разом із спортивним журналістом Костянтином Андріюком.
Коли емоції на максимумі, боротьба додає сил, а виклик не сприймається, як вирок. Це світ спорту з його найцікавішими і найважливішими подіями. Інтерв'ю з тренерами та спортсменами, розповіді про нові досягнення, аналіз поєдинків та змагань. Жити на повну, бути на одній орбіті з "Планетою спорту".
Віра. Надія. Любов
Програма християнської місії "Добрий самаритянин". Про історію та діяльність місії, релігійні акції за її участю, доброчинні справи.
Чи правильне твердження деяких вірян - «У мене Бог в душі, тому мені молитися і відвідувати храм Божий не обов‘язково». Також, побуваємо у храмі на честь святого Миколая Чудотворця на Монастирському острові в місті Дніпрі. А ще дізнаємося, чи зустрічають Новий рік у монастирях.