Аудіокнижка
Олесь Гончар, "Собор" (сторінки роману).
На хвилі джазу
Дж. Гершвін. "Рапсодія у стилі блюз" в інтерпретації Шотландського національного джазового оркестру. Соліст - Б.Келлок.
Колос. Аграрний щоденник
Локомотив нашої економіки - галузь, яку наші предки дбайливо вибудовували тисячоліттями. Попри те, що агропромисловий комплекс сьогодні виживає за найскладніших умов, він розвивається і дає прибуток. Якою ж ціною долають труднощі ті, хто годує Україну? Досвід успішних господарств, поради хліборобів, виробників продукції та споживачів.
З музичних програм Європейської мовної спілки
Записи Громадського радіо Сполучених Штатів Америки.
Сьогодні. Ввечері
Закон про гастрольну діяльність у фокусі уваги експерта гастрольного ринку, директора піар-агенції «Дель Арте» Ольги Стельмашевської.
Коло доброчесності
Чому і досі розслідуванням економічних злочинів займається СБУ? Аналізуємо ситуацію з кандидатом економічних наук, експертом Податкової групи Реанімаційного пакету реформ Іллею Несходовським, експертом Економічного дискусійного клубу Євгеном Олейніковим та головою підкомітету з питань митної справи та удосконалення Митного кодексу України Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики Тетяною Остріковою.
Сьогодні. Ввечері
Персона ґрата. Чи багато ще «білих плям» не досліджено про Голодомор 1932-33-го років? Скільки насправді людей заморили голодом? Скільки країн визнали Голодомор геноцидом? Є сподівання, що наступного року, у 85-ту річницю трагедії, отримаємо визнання і від США. Про все це з уст одного з перших дослідників Голодомору в нашій країні, доктора історичних наук, головного наукового співробітника Інституту історії України Національної академії наук України Станіслава Кульчицького.
Надвечір
На автошляхах щодня гинуть українці. Лише за останню добу жертвами ДТП стали 19-ро людей.
Розбірки в окупованому Луганську. Спостерігачі ОБСЄ фіксують велике скупчення військової техніки та озброєних людей.
Київ – Варшава: крок назустріч. Український посол анонсував зустріч президентів двох країн найближчими тижнями.
Чи можна довіряти керівникам антикорупційних відомств. Профільний комітет парламенту слухав тих, хто має боротися з корупцією…
Нова Наглядова рада «Нафтогазу України». Хто увійшов до її складу…
Рівні можливості. Перший український жіночий конгрес відкрився у Києві.
Музичні твори
Музичні твори
Сьогодні. Вдень
25 листопада в галереї мистецтв “Лавра” розпочнеться Мистецька акція Зінаїди Ліхачевої. Художниця вперше представить в одному просторі свої знакові роботи, створені впродовж останніх семи років. Докладніше про проект мисткиня розкаже сама в прямому ефірі на Українському радіо.
У студії Українського радіо - засновник клубу активного і екологічного туризму Ярослав Козак , співзасновник туристичного проекту Олександр Алимов та співзасновник туристичного проекту Олександр Кисилюк.
Ukrainian Perspective / Український ракурс
Situation in Ukraine's east remains tense.
Ukraine Strives for Becoming Independent from Gas Import.
Ukraine Prepares to Commemorate Holodomor Victims.
Ситуація на Сході залишається неспокійною.
Україна має стати енергетично незалежною державою.
Україна готується відзначити День пам'яті жертв голодоморів.
Blick in die Ukraine / Погляд в Україну
Lage im Donbass trotz Senkung der Beschießungszahl weiter angespannt.
Ereignisse im okkupierten Luhansk im Fokus.
Ukrainische Alpinistin will den höchsten Berg von Antarktis besteigen.
Ситуація на Донбасі попри зменшення кількості обстрілів напружена.
Події в окупованому Луганську в центрі уваги України та її партнерів.
Українська альпіністка збирається підкорити найвищу вершину Антарктики.
Музичні твори
Життя+
Рух – це життя. А якщо рух у ритмі танго, то це ще й гарний настрій та безліч яскравих вражень. Про захоплення парними танцями людей поважного віку говоритимемо з шеф-редактором журналу "Гроші" Олександром Крамаренком.
Український політичний діяч на Кубані часів Громадянської війни в Росії; голова Кубанської Законодавчої Ради; голова Кубанської Військової Ради Мико́ла Рябові́л.
"Як день розпочнеш, так його і проживеш" — девіз ведучих ранкової програми "Вдосвіта" на Українському радіо. Адже "Вдосвіта" — це вранішній вибух енергії та позитиву. Наша команда прокидається о 4-тій годині аби зробити ваш ранок цікавим, насиченим корисною інформацією та тільки хорошими новинами. Ми першими інформуємо вас про те, що сталося в країні та світі, поки ви спали. Саме від нас ви дізнаєтеся, як вдягнутися сьогодні і чи треба прихопити парасольку, виходячи із дому. Ми розкажемо і про економічні тенденції та курси валют. Обов’язково поспілкуємося з компетентними експертами на актуальні теми. А ще, неодмінно посміємося разом із вами над тим, про що гомонять у соціальних мережах.
Локомотив нашої економіки - галузь, яку наші предки дбайливо вибудовували тисячоліттями. Попри те, що агропромисловий комплекс сьогодні виживає за найскладніших умов, він розвивається і дає прибуток. Якою ж ціною долають труднощі ті, хто годує Україну? Досвід успішних господарств, поради хліборобів, виробників продукції та споживачів.
Новини
Зелена книга
Як зробити наші міста, села і селища чистими, як навчити людей сортувати відходи, як зацікавити підприємців будувати сміттєпереробні заводи і як навчитися заробляти на смітті, що передбачає Національна стратегія управління відходами, яку було затверджено 8 листопада цього року? Беруть участь: начальник управління поводження з відходами та екобезпеки Мінприроди України Олександр Семенець, еколог міжнародної організації «Екологія. Право. Людина» Алла Войцехівська.
Крим. Реалії
У зв'язку з чим посилилася хвиля переслідувань цивільних активістів на півострові? Навіщо обшукували будинок кримськотатарського активіста Мустафаєва? І як поводитися при "огляді" житла російськими силовиками? Гості ефіру : активіст Кримськотатарського національного руху, делегат Курултаю Мустафа Мустафаев; кримський громадський активіст Едем Дудаков; кримський юрист Ліля Гемеджі.
Президент підписав закон про зміни у процесуальному кодексі. Докладніше - директор Фундації «Де-Юре» Михайло Жернаков.
Автівки з єврономерами та їх власники знову у фокусі уваги експертів. Розповідають голова Громадської організації “АвтоЄвроСила” Олег Яросевич та генеральний директор Всеукраїнської асоціації автомобільних імпортерів і дилерів Олег Назаренко.
В Україні стало простіше сплачувати податки. Це зафіксував міжнародний рейтинг. Коментує заслужений економіст України Тетяна Зацерковна.
Колишнього генерала боснійських сербів Ратко Младича визнали винним у геноциді і вбивстві мусульман у Сребрениці і засудили до довічного ув’язнення. Вивчаємо ситуацію з доцентом Інституту міжнародних відносин Київського національного університету ім. Т.Шевченка Миколою Гнатовським.
Як ухвалений Верховною Радою Закон про сільську медицину змінить ситуацію на місцях? Чи стане доступним якісне обслуговування на рівні первинної ланки для третини наших громадян? Що передбачає застосування телемедицини? Як фінансуватиметься реформа? Та чи зможуть медики в селах заробляти гідні гроші? Про все це говоритимемо з експертом з охорони здоров’я, консультантом у сфері медичних стратегій та інновацій Вадимом Арістовим.
Як ухвалений Верховною Радою Закон про сільську медицину змінить ситуацію на місцях? Чи стане доступним якісне обслуговування на рівні первинної ланки для третини наших громадян? Що передбачає застосування телемедицини? Як фінансуватиметься реформа? Та чи зможуть медики в селах заробляти гідні гроші? Про все це говоритимемо з експертом з охорони здоров’я, консультантом у сфері медичних стратегій та інновацій Вадимом Арістовим.
Чому діти втікають із дому, а ті, кого знаходять поліцейські, знову йдуть? У фокусі нашої уваги - координація дій відповідних служб для розшуку дітей, відповідальність дорослих і наша реакція на самотню, недоглянуту, налякану малечу на вулиці. На зв′язку з Києвом Львів і Краматорськ.
Наша армія
Що нового з’явилося в обмундируванні наших воїнів? Чи носитимуть у війську валянки, шарф-трубу і вдосконалені захисними вставками рукавички цього осінньо-зимового сезону? Чи потрібно новобранцям самим купувати військову форму? Розкаже заступник начальника Центрального управління речового забезпечення ЗСУ тилу Збройних Сил України, полковник Олександр Данильчик.
Маєте кредит у банку, який луснув? Хто і коли прийде за грішми? Якщо кредит брали у валюті в минулих роках, сума якого тепер у кілька разів більша – як віддавати? Шляхи врегулювання конфліктів (добровільне врегулювання, реструктуризація).
Легкі гроші до зарплати – обіцяють кредитодавці. А що приховують? Наскільки легко буде ці гроші повернути? Відсотки, штрафи, пеня – чи подадуть на вас до суду? Бере участь адвокат Сергій Деледивка.
Крим. Реалії
Про управління репутацією політиків - політтехнолог, експерт Борис Тизенгаузен.
В один клік
Нові технології у медицині - портативний пристрій Cardiomo. Як він працює, які має можливості? Чим українська розробка відрізняється від американських і європейських аналогів? Хто автор цієї ідеї?
У студії Українського радіо - член правління Національної спілки краєзнавців Євген Букет. Мова піде про історичну пам′ять народу.
Про дискримінацію жінок в Україні - експерт із працевлаштування Тетяна Пашкіна.
Минуло вже кілька місяців з часу вибухів на складі боєприпасів в Калинівці? Чи знайдено і покарано винних? Коментує експерт з питань протидії корупції Центру «Ейдос» Гліб Канєвський.
Вже наступного року Українці зможуть скористатися послугами лоукостерів Ryanair, Easy Jet і Eurowings. Про це заявив міністр інфраструктури Володимир Омелян на зустрічі з Європейською бізнес асоціацією в Києві. Чи достатньо підстав для таких сподівань, запитаємо в авіаційного експерта Богдана Долінце.
Виставка «Поза законом і простором», присвячена Олесю Берднику. Докладніше про мистецький проект розкаже дочка письменника Громовиця Бердник.
Твоя Свобода
Пострадянські активісти між притулком і екстрадицією. Беруть участь: казахська журналістка Жанара Ахметова; адвокат Юліан Хорунжий; народний депутат України Світлана Заліщук; керівник Української Гельсінської спілки з прав людини Борис Захаров.
Дерев'яні храми, які бачили і чули ще відважних гетьманів, і сьогодні можуть розповісти немало. Але, на жаль, таких лишилося зовсім небагато. Про дерев'яну церковну архітектуру Слобожанщини та храми Якима Погрібняка поговоримо з доктором історичних наук, професором Арсеном Зінченком.
Чому діти втікають із дому, а ті, кого знаходять поліцейські, знову йдуть? У фокусі нашої уваги - координація дій відповідних служб для розшуку дітей, відповідальність дорослих і наша реакція на самотню, недоглянуту, налякану малечу на вулиці. На зв′язку з Києвом Львів і Краматорськ.
Хто лобіює питання надання летальної зброї Україні? Коментує експерт з питань національної безпеки Тарас Жовтенко.
Польща запровадила нові правила працевлаштування для українців. Докладніше - президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник.
Чого очікують від нового керівника ДБР? Розповідає головний експерт антикорупційної групи Реанімаційного пакету реформ Олександр Лємєнов.
Чому заблоковано роботу НКРЕКП? Шляхи вирішення проблеми шукатимемо разом з керівником житлово-комунальних програм Громадянської мережі Тетяною Бойко.
Ситуація в Луганську. Чим завершаться розбірки між кримінальними авторитетами на окупованій території? Які сили задіє Росія для утримання контролю? Як Україні відстоювати власні інтереси і захищати свою територію? Перебіг останніх подій спробуємо проаналізувати у вечірньому ефірі за участі генерала армії, голови Вищої ради народних зборів України Миколи Маломужа.
Надвечір
В окупованому Криму російське ФСБ затримало щонайменше трьох кримськотатарських активістів. Після спроби затримання окупантами померла ветеран національного руху кримських татар Ваджіє Кашка. Жінці було 82 роки.
Назад - у Росію. Ватажок терористичної «ЛНР» Ігор Плотницький втік до Російської Федерації. Це підтвердив радник міністра внутрішніх справ Зорян Шкіряк. За його даними, в окупований Луганськ увійшли регулярні підрозділи російської армії.
Справа патрульного Олійника. Голосіївський райсуд Києва обрав склад суду присяжних, який розглядатиме обвинувальний акт щодо співробітника столичного управління патрульної поліції Сергія Олійника. Стосовно підозрюваного застосовано запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання строком на 2 місяці
Підозра у корупції. Генеральна прокуратура підозрює виконувача обов’язків голови Фонду державного майна Віталія Трубарова в причетності до незаконної приватизації. Сам Віталій Трубаров заперечив звинувачення на свою адресу і назвав їх "політичною грою оточення генпрокурора".
Найулюбленіше свято. У США відзначають День Подяки. Цього ж дня більшість магазинів починають традиційний розпродаж напередодні так званої «чорної п’ятниці».
Про примусове видворення з України громадян Грузії представник Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Михайло Чаплига.
Про нові подробиці у справі компанії «Міранда» розкаже експерт з питань антикорупційної політики Василь Вакаров.
Український політичний діяч на Кубані часів Громадянської війни в Росії; голова Кубанської Законодавчої Ради; голова Кубанської Військової Ради Мико́ла Рябові́л.
Чого батьки та учні очікують від навчання у школі? Як організувати цей процес, щоб було і цікаво, і результативно? Як удосконалити систему середньої освіти? Яка вона - школа нашої мрії?
Вечірня колисанка
Казка "Глечик із тріщиною"
Громадська хвиля
Про законодавче врегулювання процедури імпічменту Президента, за мотивами круглого столу, який напередодні ініціював ДемАльянс. У студії експерт Центру політико-правових реформ Богдан Бондаренко та член правління політичної партії ДемАльянс Максим Черкасенко.
Укренерго стане акціонерним товариством. Коментує експерт Андрій Герос.
Громадська хвиля
Що відбувається у так званій ЛНР? Коментуватиме координатор громадської організації "Права справа" Дмитро Снєгирьов.
Насильство проти судді та активістів у Полтаві. Розповідає регіональний координатор Реанімаційного пакету реформ Іван Омелян.
Коли емоції на максимумі, боротьба додає сил, а виклик не сприймається, як вирок. Це світ спорту з його найцікавішими і найважливішими подіями. Інтерв'ю з тренерами та спортсменами, розповіді про нові досягнення, аналіз поєдинків та змагань. Жити на повну, бути на одній орбіті з "Планетою спорту".
Віра. Надія. Любов
Програма християнської місії "Добрий самаритянин". Про історію та діяльність місії, релігійні акції за її участю, доброчинні справи.
Благовіст
Хресний хід. Що це? Хто і з якою метою його проводить? Чому за все слід дякувати Богові? З архімандритом Лаврентієм міркуватимемо про справжню вдячність Богові, яка не залежить від обставин. А ще розкажемо про свято Архистратига Михаїла та інших небесних сил безплотних, яке відзначається 21-го листопада.