Сьогодні. Ввечері
Чи призведе підвищення цін на газ для промисловості до росту цін на товари і послуги? Спробуємо спрогнозувати з головою правління Альянсу «Нова енергія України» Валерієм Боровиком.
Президент України Петро Порошенко заявив про ротацію збройних сил на лінії зіткнення. Коментує військовий експерт, заступник начальника Генштабу у 2006-2010 роках Ігор Романенко.
Голова Верховної Ради Андрій Парубій відвідав Польщу та здійснив огляд пунктів пропуску між двома країнами. На результатах візиту зосередить увагу науковий директор Інституту євроатлантичного співробітництва Олександр Сушко.
У студії Українського радіо - народний депутат 1-з скликання, віце-президент Асоціації народних депутатів України, експерт з виборчого права Олександр Барабаш. Мова піде про виборче законодавство.
Сьогодні. Ввечері
Вже з наступного року на пацієнтів та лікарів очікуватимуть нові стосунки з системою охорони здоров’я. У чому полягатимуть ці новації? Які зміни відбуватимуться в вітчизняній медицині, а, головне, коли на них чекати? Які міфи супроводжують цей процес і як їх позбутися? Медична реформа в питаннях і відповідях - у вечірньому ефірі за участю заступника голови комітету Верховної Ради з питань охорони здоров’я Ірини Сисоєнко та експерта з медичної реформи Зоряни Черненко.
Надвечір
Цілодобовий домашній арешт з носінням електронного браслета - такий запобіжний захід обрав суд жінці, яка звинувачується у викраденні дитини в Києві.
В кабінеті міського голови Одеси Геннадія Труханова й за місцем його проживання відбулися обшуки.
Північні області Італії почнуть переговори з урядом у Римі про надання їм автономії.
Україна і Польща підписали двосторонню угоду між міністерствами освіти щодо мовної статті нашого закону "Про освіту".
Музичні твори
Аудіокнижка
Леся Українка, "Над морем".
Колос. Аграрний щоденник
Локомотив нашої економіки - галузь, яку наші предки дбайливо вибудовували тисячоліттями. Попри те, що агропромисловий комплекс сьогодні виживає за найскладніших умов, він розвивається і дає прибуток. Якою ж ціною долають труднощі ті, хто годує Україну? Досвід успішних господарств, поради хліборобів, виробників продукції та споживачів в щоденній програмі «Колос. Аграрний щоденник».
На хвилі джазу
Диск "Ноктюрн".
З музичних програм Європейської мовної спілки
Твори французького композитора Еммануеля Шабріє у виконанні Симфонічного оркестру баварського радіо під керуванням запрошеного диригента Джона Еліота Гардінера.
Сьогодні. Вдень
Музей популярної науки і техніки «Експериментаріум» святкує свій перший ювілей – 5 років. У студії Українського радіо заступник директора музею хімії Олег Стасюк.
У Херсоні зупинилися міські маршрутки. Докладніше – журналіст Юлія Шейко.
Допоможіть знайти дитину. Такі прохання стали вже невід′ємною частиною щоденної кримінальної хроніки країни. Чому зникають діти і як захистити від трагедії свій дім розкаже начальник управління ювенальної поліції України, полковник поліції Лариса Зуб.
Українці почали менше споживати м′ясо. У чому причина знає лікар-дієтолог Оксана Скіталінська.
Коли емоції на максимумі, боротьба додає сил, а виклик не сприймається, як вирок. Це світ спорту з його найцікавішими і найважливішими подіями. Інтерв'ю з тренерами та спортсменами, розповіді про нові досягнення, аналіз поєдинків та змагань. Жити на повну, бути на одній орбіті з "Планетою спорту".
Сьогодні. Вдень
Арт проект Radio Choir UA – це захоплююче хорове шоу в оздобленні хореографічних постановок уславленої Алли Рубіної. Нині відомий хореограф, а також керівник згаданого проекту, заслужена артистка України Юлія Ткач – гості Українського радіо.
Музичні твори
Навчатися можна навіть у поважному віці. В цьому переконана керівник Асоціації університетів третього віку "Клепсидра" Аліна Халецька. Як і де можуть отримати освіту люди у віці 50 плюс?
"Як день розпочнеш, так його і проживеш" — девіз ведучих ранкової програми "Вдосвіта" на Українському радіо. Адже "Вдосвіта" — це вранішній вибух енергії та позитиву. Наша команда прокидається о 4-тій годині аби зробити ваш ранок цікавим, насиченим корисною інформацією та тільки хорошими новинами. Ми першими інформуємо вас про те, що сталося в країні та світі, поки ви спали. Саме від нас ви дізнаєтеся, як вдягнутися сьогодні і чи треба прихопити парасольку, виходячи із дому. Ми розкажемо і про економічні тенденції та курси валют. Обов’язково поспілкуємося з компетентними експертами на актуальні теми. А ще, неодмінно посміємося разом із вами над тим, про що гомонять у соціальних мережах.
Агропромисловий комплекс розвивається і дає прибуток. Хліборобську галузь по праву вважають однією з найуспішніших у державі. Якою ж ціною долають труднощі ті, хто забезпечує продовольчий достаток України? Досвід успішних господарств, поради хліборобів, виробників продукції та споживачів у програмі "Колос. Аграрний щоденник".
Новини
Стратегія
Українське виборче законодавство одне з нестабільніших в Європі. Чому так сталося і як змінити на краще старі правила розмірковує голова Комітету виборців України Олексій Кошель.
Крим. Реалії
Сімферополь обіцяють звільнити від автомобілів.Чи можливо вирішити транспортну проблему в Сімферополі. Яка транспортна схема потрібна місту. Чому кількість машин в столиці Криму росте?
Про українську вугільну галузь говоритимемо з головою Бюро комплексного аналізу та прогнозування Сергієм Дяченком.
Чи допоможуть вирішити проблему зайнятості українців віком від 45-ти років, введені Кабінетом Міністрів квоти з працевлаштування населення? Розпитаємо директора з розвитку порталу з пошуку роботи work.ua Сергія Марченка.
Доля Закону про Антикорупційний суд у фокусі уваги експерта програми реформування правоохоронної та судової систем Українського інституту майбутнього Тетяни Ющенко.
Про що зможуть домовитися Сполучені Штати Америки й Україна? Про що йтиметься під час зустрічі Петра Порошенка зі спеціальним представником США з питань України Куртом Волкером, який прибуде з візитом до нашої країни. Спробуємо спрогнозувати у ранковому ефірі із виконавчим директором Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Олександром Леоновим.
Новини
Служба за контрактом. Чого вдалося досягти українським військовим за цей час? Коментує військовий експерт Інституту євроатлантичного співробітництва Ігор Козій.
Про контрактну службу у Збройних силах України - виконавчий директор Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Олександр Леонов.
Внутрішні переселенці. Як складається повсякденне життя тих, хто облаштовується на новому місці? Чи легко інтегруватися у нову громаду? Чому наші співгромадяни - внутрішньо переміщені особи - обмежені у правах, у чому їх утискають? Обговорюємо проблему разом. На зв'язку з Києвом «Голос Донбасу» і «Радіо Миколаєва».
Настав час розвиватися і вдосконалювати свою справу! Перший фестиваль для малого і середнього бізнесу, який відбувся в Україні, зібрав кілька тисяч учасників. Докладніше про цей захід, проблеми й успіхи підприємців, дізнаємося від менеджера з клієнтського щастя компанії «Економіка плюс» і керівника проекту Get Business Festival Анни Березецької та маркетинг-директора «Meest China» Ольги Кащенко.
Новий залізничний маршрут до Європи.
Авто для людей з обмеженими можливостями.
Нова марка автомобілів і все, що треба знати про електрокари.
Ціни на пальне.
Найдорожчий та найдешевший автомобіль тижня.
Крим. Реалії
Хто стане наступним президентом України? Чи зможе Україна добитися членства в НАТО? Яке майбутнє чекає анексований Крим після деокупації? Гість студії - український політолог Євген Магда.
Бізнес-клас
Розвиток страхового ринку України. Учасник програми - президент Ліги страхових організацій України Олександр Філонюк.
Бізнес і мистецтво – точки дотику. У студії Українського радіо - незалежний медіа-експерт, президент Win Win Communication Лариса Мудрак.
Хто має охороняти суди і відповідати за безпеку суддів? Це запитання адресуємо голові Ради суддів України Валентині Симоненко.
Новій Закон про освіту знову у фокусі уваги експертів. Коментує заступник директора Національного інституту стратегічних досліджень Василь Яблонський.
Стан здоров’я викраденого в Білорусі та незаконно ув’язненого в Росії 19-річного українця Павла Гриба, який має важке вроджене захворювання, може погіршитись. На зв′язку зі студією батько полоненого Ігор Гриб.
Що таке мейкерський рух, розкаже популяризатор мейкерського руху в Україні, організатор фестивалів ідей та їх втілень Світлана Бовкун.
Про взаєморозуміння, про те, як слухати, як чути. Бере участь психолог Наталія Романь.
Твоя Свобода
Після ДТП у Харкові: кара для автолихачів. Гоcті студії: голова громадської ради МВС, радник міністра Володимир Мартиненко, адвокат, фахівець у справах з ДТП Вадим Володарський.
Бібліотеки - це не лише сховища для книг, рідкісних видань і рукописів, але й місце, де щодня працюють науковці. А от як зробити бібліотеку цікавою для всіх, а не лише для спеціалістів? Поміркуємо про це з викладачем НПУ імені Михайла Драгоманова Ларисою Осадчою.
Внутрішні переселенці. Як складається повсякденне життя тих, хто облаштовується на новому місці? Чи легко інтегруватися у нову громаду? Чому наші співгромадяни - внутрішньо переміщені особи - обмежені у правах, у чому їх утискають? Обговорюємо проблему разом. На зв'язку з Києвом «Голос Донбасу» і «Радіо Миколаєва».
Військові навчання «Захід-2017» завершилися. А чи весь російський контингент виведено з території Білорусі? Чи не збирається РФ розширити там свою військову присутність? Ці запитання адресуємо начальнику управління, заступнику начальника Головного управління розвідки Міністерства оборони України 1996 – 2003 років Петру Гаращуку.
Переговорний процес щодо побудови газопроводу «Північний потік-2» у фокусі уваги провідного експерта енергетичних програм Центру Разумкова Віктора Логацького.
Новини
Безпека журналістів – це один з показників демократії та зрілості держави. А в яких умовах доводиться працювати сьогодні представникам українських ЗМІ? Ситуацію проаналізуємо з юристом Інституту масової інформації Романом Головенком.
В Україні вперше проведено конкурс на посади суддів Верховного суду. З оцінкою конкурсу виступить кореспондент Віолетта Карлащук.
Новини
Протести під Верховною Радою тривають восьмий день. Хто стоїть за організацією масових виступів? Точка зору письменника Костянтина Матвієнка та політолога Віктора Уколова у прямому ефірі.
Надвечір
Справа Коханівського. Штурм Святошинського райсуду, побиття журналістів і обрання запобіжного заходу.
Нова хвиля. У Державному центрі кіберзахисту повідомили про початок нової хвилі хакерських атак на українські ресурси.
Зниклі у Росії. Київ вимагає від Москви надати інформацію щодо двох українців, які зникли біля Ростова-на-Дону.
Крим - український. Так вважає телеведуча Ксенія Собчак, яка претендує на посаду президента Росії.
Кошти на регіональний розвиток у наступному році - особливості складання розрахунків. На що сподіватися громадам: зростання місцевих бюджетів чи жорстку економію? Фінансові аспекти під кутом зору експерта з бюджетних питань Центрального офісу реформи при Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Яніни Казюк.
Вечірня колисанка
Казка «Я сам».
Громадська хвиля
24 жовтня 1991 року Верховна Рада проголосила без'ядерний статус України. Бере участь український політик, дисидент, багаторічний політв’язень, співзасновник Української Гельсінської спілки, герой України, один зі співавторів проголошення Незалежності України, письменник Левко Лук’яненко.
Громадська хвиля
Чи відбуваються зміни в судовій гілці влади. Яке значення для українців має Конституційний суд, який може отримати очільника вже на початку листопада. Бере участь суддя Конституційного суду у відставці Віктор Шишкін.
Коли емоції на максимумі, боротьба додає сил, а виклик не сприймається, як вирок. Це світ спорту з його найцікавішими і найважливішими подіями. Інтерв'ю з тренерами та спортсменами, розповіді про нові досягнення, аналіз поєдинків та змагань. Жити на повну, бути на одній орбіті з "Планетою спорту".
Святительське слово
Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет розповідає про найбільші релігійні свята, цитує уривки зі святого Євангеліє від Іоанна, Матвія, Луки, Марка та коментує їх.
«До тебе, моя мрія», - така назва проекту, який допомагає людям з особливими потребами досягти мети, подолати скрутні життєві обставини. Головне, в це вірити і не складати руки. Про мрії, які стають реальністю, мужність і силу духу говоритимемо з президентом Всеукраїнського благодійного фонду «Юніті» Валентиною Сухарь.