Сьогодні. Ввечері
Військові навчання «Захід-2017» завершилися. А чи весь російський контингент виведено з території Білорусі? Чи не збирається РФ розширити там свою військову присутність? Ці запитання адресуємо начальнику управління, заступнику начальника Головного управління розвідки Міністерства оборони України 1996 – 2003 років Петру Гаращуку.
Переговорний процес щодо побудови газопроводу «Північний потік-2» у фокусі уваги провідного експерта енергетичних програм Центру Разумкова Віктора Логацького.
Безпека журналістів – це один з показників демократії та зрілості держави. А в яких умовах доводиться працювати сьогодні представникам українських ЗМІ? Ситуацію проаналізуємо з юристом Інституту масової інформації Романом Головенком.
В Україні вперше проведено конкурс на посади суддів Верховного суду. З оцінкою конкурсу виступить кореспондент Віолетта Карлащук.
Протести під Верховною Радою тривають восьмий день. Хто стоїть за організацією масових виступів? Точка зору письменника Костянтина Матвієнка та політолога Віктора Уколова у прямому ефірі.
Сьогодні. Ввечері
Кошти на регіональний розвиток у наступному році - особливості складання розрахунків. На що сподіватися громадам: зростання місцевих бюджетів чи жорстку економію? Фінансові аспекти під кутом зору експерта з бюджетних питань Центрального офісу реформи при Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Яніни Казюк.
Надвечір
Справа Коханівського. Штурм Святошинського райсуду, побиття журналістів і обрання запобіжного заходу.
Нова хвиля. У Державному центрі кіберзахисту повідомили про початок нової хвилі хакерських атак на українські ресурси.
Зниклі у Росії. Київ вимагає від Москви надати інформацію щодо двох українців, які зникли біля Ростова-на-Дону.
Крим - український. Так вважає телеведуча Ксенія Собчак, яка претендує на посаду президента Росії.
Музичні твори
Аудіокнижка
Олесь Гончар, "Собор" (сторінки роману, пер.1).
Колос. Аграрний щоденник
Локомотив нашої економіки - галузь, яку наші предки дбайливо вибудовували тисячоліттями. Попри те, що агропромисловий комплекс сьогодні виживає за найскладніших умов, він розвивається і дає прибуток. Якою ж ціною долають труднощі ті, хто годує Україну? Досвід успішних господарств, поради хліборобів, виробників продукції та споживачів в щоденній програмі «Колос. Аграрний щоденник».
На хвилі джазу
Джордж Гершвін. Симфонічна сюїта «Американець у Парижі».
З музичних програм Європейської мовної спілки
Записи Симфонічного оркестру Чеського радіо під орудою головного диригента колективу Ондрея Ленарда.
Сьогодні. Вдень
Бізнес і мистецтво – точки дотику. У студії Українського радіо - незалежний медіа-експерт, президент Win Win Communication Лариса Мудрак.
Хто має охороняти суди і відповідати за безпеку суддів? Це запитання адресуємо голові Ради суддів України Валентині Симоненко.
Сьогодні. Вдень
Новій Закон про освіту знову у фокусі уваги експертів. Коментує заступник директора Національного інституту стратегічних досліджень Василь Яблонський.
Стан здоров’я викраденого в Білорусі та незаконно ув’язненого в Росії 19-річного українця Павла Гриба, який має важке вроджене захворювання, може погіршитись. На зв′язку зі студією батько полоненого Ігор Гриб.
Сьогодні. Вдень
Що таке мейкерський рух, розкаже популяризатор мейкерського руху в Україні, організатор фестивалів ідей та їх втілень Світлана Бовкун.
Музичні твори
Про взаєморозуміння, про те, як слухати, як чути. Бере участь психолог Наталія Романь.
"Як день розпочнеш, так його і проживеш" — девіз ведучих ранкової програми "Вдосвіта" на Українському радіо. Адже "Вдосвіта" — це вранішній вибух енергії та позитиву. Наша команда прокидається о 4-тій годині аби зробити ваш ранок цікавим, насиченим корисною інформацією та тільки хорошими новинами. Ми першими інформуємо вас про те, що сталося в країні та світі, поки ви спали. Саме від нас ви дізнаєтеся, як вдягнутися сьогодні і чи треба прихопити парасольку, виходячи із дому. Ми розкажемо і про економічні тенденції та курси валют. Обов’язково поспілкуємося з компетентними експертами на актуальні теми. А ще, неодмінно посміємося разом із вами над тим, про що гомонять у соціальних мережах.
Локомотив нашої економіки - галузь, яку наші предки дбайливо вибудовували тисячоліттями. Попри те, що агропромисловий комплекс сьогодні виживає за найскладніших умов, він розвивається і дає прибуток. Якою ж ціною долають труднощі ті, хто годує Україну? Досвід успішних господарств, поради хліборобів, виробників продукції та споживачів в щоденній програмі «Колос. Аграрний щоденник».
Святительське слово
Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет розповідає про найбільші релігійні свята, цитує уривки зі святого Євангеліє від Іоанна, Матвія, Луки, Марка та коментує їх.
Василь Папіш тоді в 14 тільки но захистив диплом у Львівському вищому міжрегіональному професійному училищі залізничного транспорту. І практично першим місцем роботи випускника стала перша штурмова рота Добровольчого українського корпусу ПС. "Алібабаєвич"- такий чудернацький позивний придумав собі 18-річний юнак. Сьогодні цей веселий життєрадісний хлопець із Закарпаття заліковує своє друге поранення на війні,аби якнайшвидше повернутися на передову, у свою рідну закарпатську 128 гірсько-піхотну бригаду.
Крим. Реалії
За дипломом з Криму на материк. Яка динаміка виїзду на територію материкової України студентів з окупованих територій? Які нові тарифи на оплату ЖКГ варто очікувати кримчанам? З якою метою Росія завозить в анексований Крим новітнє озброєння?
Чи можна говорити про іноземний слід у нинішніх акціях протесту в Україні? Запитаємо про це в політичного експерта Інституту політичної освіти Олександра Солонтая.
Як українці ставляться до корупції? Громадську думку досліджуватимемо з політичним аналітиком Фонду «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва Русланом Кермачем та експертом Реанімаційного пакету реформ Вадимом Міським.
З′їзд комуністичної партії Китаю у фокусі уваги журналіста-міжнародника Олексія Коваля.
Журналістика стикається з багатьма проблемами. Її прагнуть перетворити на зброю, а так зване «промивання мізків» активно використовують у конфліктах. В умовах нестабільності на представників ЗМІ чинять політичний тиск, їх переслідують, незаконно затримують і навіть убивають. Безпека журналістів - це безпека всього суспільства. Про це говоритимемо з головою Національної спілки журналістів України Сергієм Томіленком.
Журналістика стикається з багатьма проблемами. Її прагнуть перетворити на зброю, а так зване «промивання мізків» активно використовують у конфліктах. В умовах нестабільності на представників ЗМІ чинять політичний тиск, їх переслідують, незаконно затримують і навіть убивають. Безпека журналістів - це безпека всього суспільства. Про це говоритимемо з головою Національної спілки журналістів України Сергієм Томіленком.
Кількість фестивалів в Україні щороку зростає. Є відомі й улюблені для сотень тисяч українців, а є й десятки таких фестів, про які мало хто знає. Чи потрібна така кількість новостворених заходів у державі, де понад три роки триває війна? Поговоримо про це у прямому ефірі. На зв′язку з Києвом Полтава і Хмельницький.
Зелена книга
Як відновлюється природа у зоні відчуження. Які види тварин адаптувалися до нових умов. Які парадокси там можна побачити. Чи варто боятися малих доз радіації. Гості: завідуюча відділом наукових досліджень та міжнародного співробітництва Київського зоологічного парку Марина Шквиря, начальник групи радіаційно-екологічного моніторингу державного спеціалізованого підприємства Денис Вишневський, молодший науковий співробітник Інституту ядерних досліджень НАН України Олена Бурдо.
В один клік
Як провідні компанії створюють нові технології в Україні й агітують молодь обирати IT-спеціальності.
Оригінальна технологічна розробка - дизайнерський кулон, який здатний записувати ваш голос і перетворювати його на текст автоматично.
Крим. Реалії
Хто зупинить Росію? Для чого Росія намагається дестабілізувати обстановку в Європейському Союзі? Які способи при цьому використовує російське керівництво? Як Росія просуває в Європі ідею визнання «російського статусу» анексованого Криму і хто може цьому перешкодити? Гість студії - український політолог Микола Давидюк.
Новий залізничний маршрут до Європи.
Авто для людей з обмеженими можливостями.
Нова марка автомобілів і все, що треба знати про електрокари.
Ціни на пальне.
Найдорожчий та найдешевший автомобіль тижня.
26 жовтня, в галереї "FACE Foundation" відбудеться відкриття персональної виставки скульптора Олексія Золотарьова – одного з найбільш перспективних українських митців. Про сутність свого скульптурного проекту він розказав журналістам Українського радіо.
Скільки потрібно часу, аби повністю розмінувати місця бойових дій на cході України? Вивчаємо ситуацію з політичним діячем, представником Асоціації міст України у Донецькій області Олександром Меланченком.
У Києві затримали журналістку Жанару Ахмет, яка виїхала з Казахстану через переслідування. З подробицями - громадський діяч Ермек Наримбай.
Газета «День» оголосила про організацію міжнародного фотоконкурсу. До участі запрошуються професійні фотожурналісти та фотографи-аматори. Детальніше - головний редактор газети «День» Лариса Івшина.
Не всі можуть одразу сказати, що таке арт-терапія. Кому і як вона допомагає. Як її можна застосовувати в домашніх умовах. Досвідом поділиться політичний експерт Світлана Кушнір.
Твоя Свобода
Реорганізація «Нафтогазу» і ціна газу для населення. Беруть участь: президент Київського інституту енергетичних досліджень Олександр Нарбут; колишній член Нацкомісії з регулювання енергетики Андрій Герус,
Наскільки важлива позашкільна освіта? Чи розвинена вона нині? Чи вистачає для охочих гуртків? Як працюють міські та районні будинки творчості і палаци для дітей та юнацтва?
Кількість фестивалів в Україні щороку зростає. Є відомі й улюблені для сотень тисяч українців, а є й десятки таких фестів, про які мало хто знає. Чи потрібна така кількість новостворених заходів у державі, де понад три роки триває війна? Поговоримо про це у прямому ефірі. На зв′язку з Києвом Полтава і Хмельницький.
І знову кібератака. Новий інтернет-вірус BadRabbit вже в Україні. Як не стати його жертвою розкаже голова Ради Асоціації «Телекомунікаційна палата України» Тетяна Попова.
Глава Уряду Володимир Гройсман несподівано звільнив очільника Держгеокадастру та вимагає усунути всіх обласних керівників. У чому причина таких дій розкаже почесний президент Асоціації фермерів і приватних землевласників України Микола Миркевич.
Що зробити, аби українців припинили «нагрівати» на тарифах? У студії Українського радіо - член колегії Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження Марія Яковлєва та член правління бізнес ради «Ціна держави» Андрій Герус.
Що зробити, аби українців припинили «нагрівати» на тарифах? У студії Українського радіо - член колегії Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження Марія Яковлєва та член правління бізнес ради «Ціна держави» Андрій Герус.
Надвечір
Представники Меджлісу, засуджені окупаційною владою Криму, на волі. Ільмі Умерова і Ахтема Чийгоза чекають в Україні найближчими днями.
Відсторонили і звільнили. Позбувся посади виконувач обов’язків голови Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру Олег Цвях.
Міхеїл Саакашвілі отримав документи про позбавлення його українського громадянства. Обіцяє новий судовий позов.
Лідер «Радикальної партії» Олег Ляшко виграв у лотерею понад півмільйона гривень. В «Українській Національній Лотереї» заявили про неможливість оприлюднити інформацію щодо своїх переможців.
В Україну привезли вакцини від ботулізму і правця. Їх має вистачити на півроку.
Чому Росія звільнила і передала Туреччині лідерів кримських татар Ахтема Чийгоза та Ільмі Умерова? Що змусило антидемократичний режим ухвалити таке рішення? Про захист прав і свобод кримчан, які підтримують Україну, йтиметься у вечірньому ефірі за участі активіста кримськотатарського національного руху Сінавера-аги Кадирова.
Бібліотеки - це не лише сховища для книг, рідкісних видань і рукописів, але й місце, де щодня працюють науковці. А от як зробити бібліотеку цікавою для всіх, а не лише для спеціалістів? Поміркуємо про це з викладачем НПУ імені Михайла Драгоманова Ларисою Осадчою.
Вечірня колисанка
Казка "В селі Вишеньки".
Громадська хвиля
Київ посів друге місце у рейтингу міст за вартістю оренди житла у перерахунку на місячну зарплатню. Результати рейтингу Bloomberg обговорюємо з віце-президент FIABCI-Ukraine Олександром Соколом.
Громадська хвиля
Про помилки громадянського суспільства з організаторкою заходу «Вечір зрадоньки», активісткою Марією Насєдкіною.
Про вибори в Об'єднані територіальні громади.
Коли емоції на максимумі, боротьба додає сил, а виклик не сприймається, як вирок. Це світ спорту з його найцікавішими і найважливішими подіями. Інтерв'ю з тренерами та спортсменами, розповіді про нові досягнення, аналіз поєдинків та змагань. Жити на повну, бути на одній орбіті з "Планетою спорту".
Голос Надії
Популяризація Євангеліє.