Сьогодні. Ввечері
Стокгольмський арбітражний суд почав слухання щодо суперечки між НАК "Нафтогаз України" і російським "Газпромом". Докладніше - експерт з енергетичних програм Геннадій Рябцев.
Зміни до Закону про бухгалтерський облік. Про запровадження в Україні міжнародних стандартів фінансової звітності говоритимемо експертом з питань фінансів і банківської діяльності Кирилом Терьохіним.
Україна може не отримати наступний транш від МВФ. Які підстави для такого прогнозу, запитаємо в виконавчого директора Центру економічної стратегії Гліба Вишлінського.
План американського урядовця Курта Волкера щодо врегулювання ситуації на Донбасі обговоримо з аналітиком Інституту світової політики Миколою Бєлєсковим.
Хто виноситиме вироки українським корупціонерам: суд чи палата? Що насправді потрібно для країни: формування у звичайних судах антикорупційних палат чи створення спеціального антикорупційного суду? На ці та інші запитання відповідатиме ректор Національної школи суддів, екс-міністр юстиції України Микола Оніщук.
Сьогодні. Ввечері
Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган прибув з офіційним візитом до Києва для участі в Стратегічній раді високого рівня між двома країнами. Також планується закрита зустріч між Президентом України і турецьким лідером. Які питання будуть порушені під час візиту, запитаємо в експерта-міжнародника Володимира Кушніренка.
Надвечір
Двоє зниклих під час патрулювання українських прикордонників знайшлися у Росії. Під арештом.
ПАРЄ вирішила провести термінові дебати щодо мовної статті закону "Про освіту". А поки що не може обрати президента.
Вбивство ж колишнього депутата Держдуми Росії Дениса Вороненкова, скоєне 23 березня у центрі Києва, розкрито. Слідство встановило всіх причетних, двох з п'ятьох затримано.
Волинські шахтарі блокували митний пункт пропуску "Ягодин". Гірники з міста Нововолинськ вимагали виплатити 4 з половиною мільйони гривень зарплати.
У Києві урочисто відкрили Театр на Подолі. Оновлені Андріївський узвіз і Алею художників обіцяють презентувати у травні наступного року.
Музичні твори
Локомотив нашої економіки - галузь, яку наші предки дбайливо вибудовували тисячоліттями. Попри те, що агропромисловий комплекс сьогодні виживає за найскладніших умов, він розвивається і дає прибуток. Якою ж ціною долають труднощі ті, хто годує Україну? Досвід успішних господарств, поради хліборобів, виробників продукції та споживачів в щоденній програмі «Колос. Аграрний щоденник».
На хвилі джазу
Американський джазовий композитор, аранжувальник і піаніст, керівник квартету Дейв Брубек.
З музичних програм Європейської мовної спілки
Твори французьких композиторів-імпресіоністів Клода Дебюссі та Моріса Равеля.
Сьогодні. Вдень
2 жовтня 1990 року почалася студентська акція протесту, що увійшла в історію під назвою «Революція на граніті». Минуло 27 років. Події тих знаменних днів пригадаємо з учасниками акції – співачкою Анжелікою Рудницькою та головою Соборного Патріаршого товариства святого Рівноапостольного Великого київського князя Володимира Михайлом Канафоцьким.
Борги Приватбанку. Шляхи вирішення проблеми. Коментує економіст, фінансовий експерт, шеф-редактор інформаційної агенції «Фінансовий клуб» Руслан Чорний.
У студії Українського радіо - журналіст, ведучий програми «52 вікенда» Андрій Тичина.
Коли емоції на максимумі, боротьба додає сил, а виклик не сприймається, як вирок. Це світ спорту з його найцікавішими і найважливішими подіями. Інтерв'ю з тренерами та спортсменами, розповіді про нові досягнення, аналіз поєдинків та змагань. Жити на повну, бути на одній орбіті з "Планетою спорту".
Сьогодні. Вдень
“Припутні”- нова повнометражна українська стрічка, яка днями вийшла в прокат і одразу ж стала приводом для дискусій. Тож про сам фільм , а також реакцію глядачів та критиків говоритимемо з його творцями – режисером Аркадієм Непиталюком та актрисами Альоною Узлюк і Ніною Набокою.
Музичні твори
Наскільки наука допомагає людині попри вік залишатися молодою. Гість студії - доктор фізико-математичних наук Володимир Висоцький.
"Як день розпочнеш, так його і проживеш" — девіз ведучих ранкової програми "Вдосвіта" на Українському радіо. Адже "Вдосвіта" — це вранішній вибух енергії та позитиву. Наша команда прокидається о 4-тій годині аби зробити ваш ранок цікавим, насиченим корисною інформацією та тільки хорошими новинами. Ми першими інформуємо вас про те, що сталося в країні та світі, поки ви спали. Саме від нас ви дізнаєтеся, як вдягнутися сьогодні і чи треба прихопити парасольку, виходячи із дому. Ми розкажемо і про економічні тенденції та курси валют. Обов’язково поспілкуємося з компетентними експертами на актуальні теми. А ще, неодмінно посміємося разом із вами над тим, про що гомонять у соціальних мережах.
Агропромисловий комплекс розвивається і дає прибуток. Хліборобську галузь по праву вважають однією з найуспішніших у державі. Якою ж ціною долають труднощі ті, хто забезпечує продовольчий достаток України? Досвід успішних господарств, поради хліборобів, виробників продукції та споживачів у програмі "Колос. Аграрний щоденник".
Стратегія
Чому в Україні процвітає корупція і як її подолати? Розмірковують юрист Центру протидії корупції Анастасія Красносільська та директор Агентства моделювання ситуацій Віталій Бала.
Літературознавець, історик, археолог, етнографом і фольклорист Віктор Петров-Домонтович.
Крим. Реалії
Сімферополь і нова стратегія-2030. Яким буде Сімферополь згідно з новою стратегією розвитку міста до 2030 року? Що в новій стратегії не влаштовує громадських діячів? Як часто в повному об'ємі реалізуються стратегії розвитку міст?
Парламентська асамблея НАТО ухвалила проект резолюції "Протистояти використанню інформації, як зброї", в якій загрози в інформаційній сфері з боку Росії стоять поруч із загрозами від "Ісламської держави". Детальніше - директор Центру суспільних досліджень «Український меридіан» Дмитро Левусь.
Чи зростуть ціни на газ? Складаємо експертний прогноз з головою Комітету енергетичної незалежності Іваном Надєїним.
Генпрокуратура відзвітувала про завершення розслідування убивства екс-депутата Держдуми Росії Дениса Вороненкова. Коментує російська опозиціонерка Ольга Курносова.
Парламентська асамблея Ради Європи 12 жовтня проведе термінові дебати щодо резонансної статті нового українського Закону про освіту. Чого чекати від них Україні? Свою думку з цього приводу висловить експерт Українського інституту майбутнього Ігор Тишкевич.
Розвиток сільських громад залежить від наявності робочих місць, передусім для молоді. Де шукати заробіток тим, хто вирішив не покидати батьківську хату, і на які умови праці вони можуть розраховувати? Ситуацію з працевлаштуванням у селі аналізуватимемо з президентом Асоціації фермерів і приватних землевласників України Іваном Томичем.
Розвиток сільських громад залежить від наявності робочих місць, передусім для молоді. Де шукати заробіток тим, хто вирішив не покидати батьківську хату, і на які умови праці вони можуть розраховувати? Ситуацію з працевлаштуванням у селі аналізуватимемо з президентом Асоціації фермерів і приватних землевласників України Іваном Томичем.
Що має на меті скандальна поправка Лозового та як вона вплине на розслідування справ Майдану? Роз'яснює ректор Національної школи суддів, екс-міністр юстиції України Микола Оніщук.
Підготовка до опалювального сезону на фінішній прямій. Чи всі борги за опалення сплатили міста? У якому стані теплотраси і чи є втрати тепла? Як вирішуються ці проблеми на місцях? Моніторимо ситуацію на прикладах Житомирщини і Вінниччини.
Про історію успіху незвичайного українського проекту з прокату валіз chemodan.online, - розпитаємо засновницю та керівника такого сервісу Інну Глущенко.
На скільки знижено ввізне мито на автомобілі з Європейського Союзу.
Яка країна допоможе обновити парк локомотивів Укрзалізниці.
На скільки може розігнатися болід, спроектований спеціально для встановлення нового світового рекорду швидкості.
Електронна система фіксації ДТП.
Чи врятують обіцяні Урядом 40 млрд. гривень українські дороги.
Крим. Реалії
Українська надія на Крим. Інтерв'ю з Надією Савченко. Чи Є надія на повернення Криму в українському парламенті? Чи буде закон про реінтеграцію півострова? Який має бути статус нині окупованих територій України?
Бізнес-клас
Розвиток вітчизняного фондового ринку. Бере участь голова Національної комісії цінних паперів та фондового ринку Тимур Хромаєв.
Українська соціальна академія - це благодійний фонд асоціації випускників програм суспільно-політичної етики, метою якого є формування майбутніх суспільних лідерів та соціальних підприємців. Докладніше про діяльність організації розпитаємо у керівника програм управлінського розвитку Петра Дарморіса та менеджера програм управлінського розвитку Української соціальної академії Іванни Бедь.
За даними ООН майже 9% населення України потребує гуманітарної допомоги. Такі цифри оприлюднено на сайті представництва міжнародної організації в нашій країні. Коментує виконавчий директор Громадського холдингу «Група впливу» Тетяна Дурнєва.
Прем'єр-міністр Володимир Гройсман пропонує ухвалити закон, який передбачав би кримінальну відповідальність для правоохоронців за тиск на підприємців.Чи полегшить такий законопроект ведення бізнесу в Україні, запитаємо в керівника секретаріату Ради підприємців при Кабінеті міністрів Андрія Забловського.
Мистецькі школи – тут плекається творче майбутнє України. У студії українського радіо - доцент кафедри народних музичних інструментів Дрогобицького державного педагогічного університету ім. І.Франка Андрій Душний та член журі Всеукраїнського фестивалю-конкурсу юних баяністів та акордеоністів ім. М.Різоля, заслужений артист України Ігор Саєнко.
Верховна Рада ухвалила законопроект про основні засади забезпечення кібербезпеки України. Чи не призведуть деякі його положення до посилення тиску на бізнес, запитаємо в шеф-редактора Інтернет-журналу «Безпека і закон» Сергія Нестеренка.
Літературознавець, історик, археолог, етнографом і фольклорист Віктор Петров-Домонтович.
Нашу свободу і незалежність захищають люди різного віку. Досвідчені воїни беруть на себе найтяжче. Їхні фізичні та психологічні навантаження часом на межі можливого. Після демобілізації вони потребують соціальної реабілітації. Якої саме? Про це й говоритимемо з представником Центру з реабілітації захисників Вітчизни "Аксіос" Ольгою Зав'яловою.
Твоя Свобода
В гості до агресора. Поїздки українців у Росію. Гості студії: політичний експерт Яніна Соколовська, історик і громадський діяч Олександр Доній.
Наукові гранти. Де їх шукати і як отримати? Які можливості юним науковцям вони відкривають?
Підготовка до опалювального сезону на фінішній прямій. Чи всі борги за опалення сплатили міста? У якому стані теплотраси і чи є втрати тепла? Як вирішуються ці проблеми на місцях? Моніторимо ситуацію на прикладах Житомирщини і Вінниччини.
Десятого жовтня світова спільнота відзначає Міжнародний день психічного здоров′я. На жаль, українська статистика невтішна – перше місце в Європі за кількістю хворих на психічні розлади. Як можна змінити ситуацію на краще, запитаємо в доктора медичних наук, професора, директора територіального медичного об’єднання «Психіатрія» у м. Києві В′ячеслава Мішиєва.
Новини
Антиукраїнський фронт на заході. Хто і для чого? Бере участь президент Міжнародного центру Балтійсько-Чорноморських досліджень Ірина Верещук.
Про зміну тарифів на вантажні перевезення говоритимемо з керівником інфраструктурного напрямку Українського інституту майбутнього Володимиром Шульмейстером.
Новини
Ось уже півроку Національний банк України лишається без очільника. Як це впливає на фінансову ситуацію в країні? Чи скоро з′явиться новий керівник цієї стратегічно важливої установи? Про все це – у розмові з політологом-аналітиком Ігорем Чаленком та економістом, колишнім урядовим секретарем і керівником групи радників Нацбанку Віктором Лисицьким.
Надвечір
У Львові збільшується кількість пацієнтів, які потрапляють до лікарень внаслідок отруєння грибами. Загалом, через це у медзакладах регіону перебуває вже восьмеро людей. Двоє людей, яких госпіталізували до Львівської обласної клінічної лікарні через отруєння блідою поганкою, минулої ночі померли.
Хиткий мир – завжди краще, ніж повноцінна війна. Сьогодні набрав чинності Закон про створення необхідних умов для мирного врегулювання ситуації в окремих районах Донецької та Луганської областей, який продовжує ще на рік дію закону про "особливий статус" ОРДЛО.
У 5-кілометровій зоні навколо військового складу в Калинівці Вінницької області, де два тижні тому сталися вибухи боєприпасів, відновлено рух повітряного транспорту.
Долею анексованого Росією Криму, так би мовити, перейнявся Президент Чехії. Мілош Земан вважає втрату Україною півострова "завершеною справою", і пропонує залагодити це за допомогою фінансової або нафтогазової компенсації Києву.
Угорщина не хоче йти на компроміс. Міністр закордонних справ цієї країни Петер Сійярто відмовився зустрічатися з очільником вітчизняного МЗС Павлом Клімкіним на Закарпатті для обговорення мовних положень нашого освітнього закону.
Грибовицьке сміттєзвалище під Львовом нагадало про себе – там виникла нова пожежа. Її вдалося оперативно ліквідувати.
Законопроекти, що стосуються ситуації на Кримському півострові, розглянемо з директором Кримського експертного центру Олексієм Стародубовим та юристом, кандидатом юридичних наук Ганною Маляр.
Літературознавець, історик, археолог, етнографом і фольклорист Віктор Петров-Домонтович.
Вальдорфська педагогіка. Крок в майбутнє чи секта? Відповідь на запитання шукатимемо з психологом Анною Покровською та педагогом вальдорфської школи Вікторією Халамендик.
Вечірня колисанка
Казка "Осиний лист".
Громадська хвиля
Яка ймовірність, що змінять закон про юридичну освіту і загальний доступ до правничої професії? Бере участь заступниця Голови Верховної Ради України Оксана Сироїд.
Очільник Фонду державного майна України Віталій Трубаров: з приватизацією держпідприємств не варто зволікати.
Достовірна інформація з перевірених джерел
Громадська хвиля
Про стан малого та середнього підприємництва в Україні - голова Державної регуляторної служби України Ксенія Ляпіна.
Чеські друзі Путіна: президент Чеської Республіки Мілош Земан вважає втрату Україною Криму "завершеною справою" та пропонує владнати її за допомогою виплат Києву.
Достовірна інформація з перевірених джерел
Коли емоції на максимумі, боротьба додає сил, а виклик не сприймається, як вирок. Це світ спорту з його найцікавішими і найважливішими подіями. Інтерв'ю з тренерами та спортсменами, розповіді про нові досягнення, аналіз поєдинків та змагань. Жити на повну, бути на одній орбіті з "Планетою спорту".
Святительське слово
Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет розповідає про найбільші релігійні свята, цитує уривки зі святого Євангеліє від Іоанна, Матвія, Луки, Марка та коментує їх.
Початок шляху до великих спортивних перемог людей з інвалідністю… Які психологічні та фізичні труднощі їм доводиться долати? Що додає сили і надихає, попри обмежені можливості? Чому нас вчать їхні досягнення і досвід? Про переможців, дорослих і юних, чиї мрії стають реальністю, про мужність і силу духу говоримо з Марією Віниченко, керівником Київського регіонального спортивного центру "Інваспорт" та Олександром Каурайненом, директором дитячо-юнацької спортивної школи цього ж центру.
Достовірна інформація з перевірених джерел