Сьогодні. Ввечері
Десятого жовтня світова спільнота відзначає Міжнародний день психічного здоров′я. На жаль, українська статистика невтішна – перше місце в Європі за кількістю хворих на психічні розлади. Як можна змінити ситуацію на краще, запитаємо в доктора медичних наук, професора, директора територіального медичного об’єднання «Психіатрія» у м. Києві В′ячеслава Мішиєва.
Про зміну тарифів на вантажні перевезення говоритимемо з керівником інфраструктурного напрямку Українського інституту майбутнього Володимиром Шульмейстером.
Ось уже півроку Національний банк України лишається без очільника. Як це впливає на фінансову ситуацію в країні? Чи скоро з′явиться новий керівник цієї стратегічно важливої установи? Про все це – у розмові з політологом-аналітиком Ігорем Чаленком та економістом, колишнім урядовим секретарем і керівником групи радників Нацбанку Віктором Лисицьким.
Сьогодні. Ввечері
Законопроекти, що стосуються ситуації на Кримському півострові, розглянемо з директором Кримського експертного центру Олексієм Стародубовим та юристом, кандидатом юридичних наук Ганною Маляр.
Надвечір
У Львові збільшується кількість пацієнтів, які потрапляють до лікарень внаслідок отруєння грибами. Загалом, через це у медзакладах регіону перебуває вже восьмеро людей. Двоє людей, яких госпіталізували до Львівської обласної клінічної лікарні через отруєння блідою поганкою, минулої ночі померли.
Хиткий мир – завжди краще, ніж повноцінна війна. Сьогодні набрав чинності Закон про створення необхідних умов для мирного врегулювання ситуації в окремих районах Донецької та Луганської областей, який продовжує ще на рік дію закону про "особливий статус" ОРДЛО.
У 5-кілометровій зоні навколо військового складу в Калинівці Вінницької області, де два тижні тому сталися вибухи боєприпасів, відновлено рух повітряного транспорту.
Долею анексованого Росією Криму, так би мовити, перейнявся Президент Чехії. Мілош Земан вважає втрату Україною півострова "завершеною справою", і пропонує залагодити це за допомогою фінансової або нафтогазової компенсації Києву.
Угорщина не хоче йти на компроміс. Міністр закордонних справ цієї країни Петер Сійярто відмовився зустрічатися з очільником вітчизняного МЗС Павлом Клімкіним на Закарпатті для обговорення мовних положень нашого освітнього закону.
Грибовицьке сміттєзвалище під Львовом нагадало про себе – там виникла нова пожежа. Її вдалося оперативно ліквідувати.
Музичні твори
Колос. Аграрний щоденник
Локомотив нашої економіки - галузь, яку наші предки дбайливо вибудовували тисячоліттями. Попри те, що агропромисловий комплекс сьогодні виживає за найскладніших умов, він розвивається і дає прибуток. Якою ж ціною долають труднощі ті, хто годує Україну? Досвід успішних господарств, поради хліборобів, виробників продукції та споживачів в щоденній програмі «Колос. Аграрний щоденник».
На хвилі джазу
Класична музика у джазовій обробці у виконанні українських і зарубіжних музикантів.
З музичних програм Європейської мовної спілки
Фрагменти двох концертів Симфонічного оркестру бразильського міста Сан-Паулу.
Сьогодні. Вдень
Українська соціальна академія - це благодійний фонд асоціації випускників програм суспільно-політичної етики, метою якого є формування майбутніх суспільних лідерів та соціальних підприємців. Докладніше про діяльність організації розпитаємо у керівника програм управлінського розвитку Петра Дарморіса та менеджера програм управлінського розвитку Української соціальної академії Іванни Бедь.
За даними ООН майже 9% населення України потребує гуманітарної допомоги. Такі цифри оприлюднено на сайті представництва міжнародної організації в нашій країні. Коментує виконавчий директор Громадського холдингу «Група впливу» Тетяна Дурнєва.
Прем'єр-міністр Володимир Гройсман пропонує ухвалити закон, який передбачав би кримінальну відповідальність для правоохоронців за тиск на підприємців.Чи полегшить такий законопроект ведення бізнесу в Україні, запитаємо в керівника секретаріату Ради підприємців при Кабінеті міністрів Андрія Забловського.
Сьогодні. Вдень
Мистецькі школи – тут плекається творче майбутнє України. У студії українського радіо - доцент кафедри народних музичних інструментів Дрогобицького державного педагогічного університету ім. І.Франка Андрій Душний та член журі Всеукраїнського фестивалю-конкурсу юних баяністів та акордеоністів ім. М.Різоля, заслужений артист України Ігор Саєнко.
Верховна Рада ухвалила законопроект про основні засади забезпечення кібербезпеки України . Чи не призведуть деякі його положення до посилення тиску на бізнес, запитаємо в шеф-редактора Інтернет-журналу «Безпека і закон» Сергія Нестеренка.
Музичні твори
Нашу свободу і незалежність захищають люди різного віку. Досвідчені воїни беруть на себе найтяжче. Їхні фізичні та психологічні навантаження часом на межі можливого. Після демобілізації вони потребують соціальної реабілітації. Якої саме? Про це й говоритимемо з представником Центру з реабілітації захисників Вітчизни "Аксіос" Ольгою Зав'яловою.
"Як день розпочнеш, так його і проживеш" — девіз ведучих ранкової програми "Вдосвіта" на Українському радіо. Адже "Вдосвіта" — це вранішній вибух енергії та позитиву. Наша команда прокидається о 4-тій годині аби зробити ваш ранок цікавим, насиченим корисною інформацією та тільки хорошими новинами. Ми першими інформуємо вас про те, що сталося в країні та світі, поки ви спали. Саме від нас ви дізнаєтеся, як вдягнутися сьогодні і чи треба прихопити парасольку, виходячи із дому. Ми розкажемо і про економічні тенденції та курси валют. Обов’язково поспілкуємося з компетентними експертами на актуальні теми. А ще, неодмінно посміємося разом із вами над тим, про що гомонять у соціальних мережах.
Агропромисловий комплекс розвивається і дає прибуток. Хліборобську галузь по праву вважають однією з найуспішніших у державі. Якою ж ціною долають труднощі ті, хто забезпечує продовольчий достаток України? Досвід успішних господарств, поради хліборобів, виробників продукції та споживачів у програмі "Колос. Аграрний щоденник".
Святительське слово
Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет розповідає про найбільші релігійні свята, цитує уривки зі святого Євангеліє від Іоанна, Матвія, Луки, Марка та коментує їх.
У рівненчанина Олександра Солоненка з позивним «Старшина», «Хижак» - за плечима три роки війни у складі Збройних сил України, добровольчого батальйону «Карпатська Січ» та ДУК ПС. Наразі він з побратимами тримає маленький, однак стратегічний клаптик української землі в Пісках.
Крим. Реалії
"Кримська троянда": новий переділ землі. Як насправді відбувається процес ліквідації самозахоплень, про успішність якого не раз звітували в російському уряді Криму? Як розвиваються події на проекті забудови мікрорайону "Кримська троянда"?
Візит Президента Петра Порошенка до Страсбурга у фокусі уваги політолога, кандидата наук з державного управління Андрія Дуди.
Набуває чинності пенсійна реформа. Яких змін очікувати найближчим часом, розкаже провідний науковий співробітник Інституту демографії та соціальних досліджень ім. Птухи НАН України Лідія Ткаченко.
Згідно з результатами дослідження, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг» у вересні 2017 року серед працівників наукових установ Дніпра, Києва, Львова, Одеси та Харкова, 86% опитаних вважають, що науковці повинні займатися популяризацією науки (читати відкриті лекції, видавати статті в ненаукових журналах, давати коментарі для ЗМІ, брати участь у телепрограмах тощо). Результати соцопитування коментує доктор юридичних наук, старший науковий співробітник Інституту держави і права ім. Корецького, заступник голови Ради молодих вчених Національної академії Михайло Шумило.
Законопроект про заборону державним службовцям відвідувати Росію подано до Верховної Ради. Чи варто запроваджувати такі обмеження та які наслідки це матиме для України? Що важливіше: безпека держави чи права людини? Доцільність такого нововведення - під кутом зору експерта з безпекових питань Центру дослідження Росії Бориса Базилевського та експерта з питань безпеки, генерал-лейтенанта Василя Богдана.
Законопроект про заборону державним службовцям відвідувати Росію подано до Верховної Ради. Чи варто запроваджувати такі обмеження та які наслідки це матиме для України? Що важливіше: безпека держави чи права людини? Доцільність такого нововведення - під кутом зору експерта з безпекових питань Центру дослідження Росії Бориса Базилевського та експерта з питань безпеки, генерал-лейтенанта Василя Богдана.
Ось уже півроку Національний банк України лишається без очільника. Як це впливає на фінансову ситуацію в країні? Чи скоро з′явиться новий керівник цієї стратегічно важливої установи? Про все це – у розмові з політологом-аналітиком Ігорем Чаленком.
Триває місячник добровільної здачі зброї. Спробуємо з’ясувати, чи охоче населення здає вогнепали, набої, вибухівку. І поміркуємо, чи потрібна взагалі громадянам зброя, зокрема, для самозахисту. Чи відрізняються ситуація на заході і півночі країни? На зв’язку зі столицею Івано-Франківськ і Новгород-Сіверський.
Зелена книга
Рожеві фламінго. Ці дивовижні птахи почали гніздитися в Україні. Чому так відбувається? Які пернаті восени летять з Арктики до Антарктики, а навесні навпаки? Спробуємо з′ясувати за допомогою орнітолога-аматора Олександра Настаченка та наукового співробітника Національного науково-природничого музею НАН України, кандидата біологічних наук Вадима Яненка.
В один клік
ІТ Арена - наймасштабніша IT конференція України та Східної Європи. Хто став переможцем битви стартапів? Які генії сучасності завітали до Львова на цей захід?
Крим. Реалії
Європейські перспективи для кримчан. Світлана Заліщук. Чому в Європі періодично звучать пропозиції для України обміняти Крим? Що треба знати про українську євроінтеграцію кримчанам? Що буде після отримання безвізового режиму?
На скільки знижено ввізне мито на автомобілі з Європейського союзу.
Яка країна допоможе обновити парк локомотивів Укрзалізниці.
На скільки може розігнатися болід спроектований спеціально для встановлення нового світового рекорду швидкості.
Електронна система фіксації ДТП.
Чи врятують обіцяні Урядом 40 млрд. гривень українські дороги.
У студії Українського радіо - абсолютний рекордсмен за кількістю перемог на міжнародних конкурсах гітарист Марко Топчій.
Депутати вкотре хочуть підвищити собі заробітну плату. Коментує голова Всеукраїнської громадської організації «Комітет виборців України» Олексій Кошель.
Про започаткування ставки Верховного головнокомандувача - почесний голова Спілки офіцерів України В'ячеслав Білоус.
Темпи зростання інфляції в Україні. Прогнози щодо зростання споживчих цін. Бере участь президент Гуманітарного центру Андрій Кривонос.
11 жовтня у київському кінотеатрі «Кінопанорама» відбудеться концерт фортепіанної музики, присвячений 80-річчю видатного композитора сучасності, Народного артиста України Валентина Сильвестрова. Про творчість ювіляра говоритимемо з філософом, громадським діячем, директором Центру європейських гуманітарних досліджень Києво-Могилянської академії, головним редактор часопису «Дух і літера» Костянтином Сіговим.
Про спорт та фізкультуру як обов′язкові складові здорового способу життя говоритимемо з спортивний журналіст Миколою Несенюком.
Твоя Свобода
Відповідь Порошенка на план Земана. Бере участь голова фонду «Майдан закордонних справ» Богдан Яременко.
Які історії приховують бібліотеки, коридори та аудиторії старих університетів? Спробуємо з′ясувати це за допомогою учасників студентського наукового товариства «Ніч в університеті».
Триває місячник добровільної здачі зброї. Спробуємо з’ясувати, чи охоче населення здає вогнепали, набої, вибухівку. І поміркуємо, чи потрібна взагалі громадянам зброя, зокрема, для самозахисту. Чи відрізняються ситуація на заході і півночі країни? На зв’язку зі столицею Івано-Франківськ і Новгород-Сіверський.
Набуває чинності пенсійна реформа. Яких змін очікувати найближчим часом, розкаже провідний науковий співробітник Інституту демографії та соціальних досліджень ім. Птухи НАН України Лідія Ткаченко.
Як очистити політикум від недоброчесних?
Як боротися з недоброчесністю у політиці? У дискусії беруть участь: полковник міліції Борис Панченко, координатор коаліції «Декларації під контролем» Олександр Дрік, експерт Центру політико-правових реформ Юлія Кириченко.
Як очистити політикум від недоброчесних?
Як боротися з недоброчесністю у політиці? У дискусії беруть участь: полковник міліції Борис Панченко, координатор коаліції «Декларації під контролем» Олександр Дрік, експерт Центру політико-правових реформ Юлія Кириченко.
Надвечір
СБУ затримала двох українців, які готували теракти у Маріуполі. Першою ціллю терористів був залізничний вокзал.
Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомили про викриту схему розтрати в Міноборони на 149 мільйонів гривень. Затримано чотирьох посадовців.
Інтерпол Парасюка не шукає. Очільник МВС Арсен Аваков спростував заяву Слідчого комітету Росії про начебто оголошення у міжнародний розшук українського нардепа Володимира Парасюка.
Репресії в тимчасово окупованому Криму посилились. Після сьогоднішніх масових обшуків російські силовики затримали 14 кримських татар.
Сьогодні набрав чинності закон про пенсійну реформу, а уряд оголосив про початок виплати підвищених пенсій.
Персона ґрата. Як зміниться життя українців наступного року? Які ключові нововведення пенсійної реформи нас очікують? Чи відбудеться монетизація пільг і яким буде порядок надання комунальної субсидії? Про все це - в інтерв’ю міністра соціальної політики Андрія Реви.
Наукові гранти. Де їх шукати і як отримати? Які можливості юним науковцям вони відкривають?
Вечірня колисанка
Казка "Чому спізнився чорногуз".
Громадська хвиля
Виступ Президента України на Парламентській асамблеї Ради Європи та її результати обговорюємо з екс-міністром закордонних справ України Володимиром Огризком.
Громадська хвиля
До Дня захисника України видання «Цензор.Нет» започатковує проект «Бібліотека Української Війни за Незалежність», щоб допомагати охочим ветеранам війни видавати свої мемуари. Бере участь головний редактор видання «Цензор.Нет» Юрій Бутусов.
Коли емоції на максимумі, боротьба додає сил, а виклик не сприймається, як вирок. Це світ спорту з його найцікавішими і найважливішими подіями. Інтерв'ю з тренерами та спортсменами, розповіді про нові досягнення, аналіз поєдинків та змагань. Жити на повну, бути на одній орбіті з "Планетою спорту".
Голос Надії
Популяризація Євангеліє.
Їх називають «Янголи Тайри». Неначе крилами вони підхоплюють поранених, бо для них найголовніше, щоб ті вижили. Часто під обстрілами, між численних вирв, вони везуть воїна до найближчого шпиталю. Юлія Паєвська, «Тайра», народний герой України.