war

Як не стати контрабандистом: які ліки українцям можна привозити з-за кордону

11.10.2021 р., 11:04

Які ліки українцям можна привозити з-за кордону? Які обмеження щодо лікарських препаратів для особистого користування діють на українському кордоні? Наскільки важливим аргументом для ввезення ліків є рецепт лікаря? Більше про це в ефірі Українського радіо розповіла голова правління ГО "Ліки Контроль" Наталія Гуран.

Які лікарські препарати не можна везти за кордон 

Якщо ми їдемо за кордон, то потрібно безпосередньо дивитися порядки тих чи інших країн, зокрема якщо ви везете серйозніші ліки, ніж просто жарознижувальні препарати. Крім того, бажано брати з собою рецепт від лікаря.

Які ліки заборонено в Україні перевозити через кордон
Згідно з законодавством України громадяни України в'їздять в Україну без будь-яких обмежень. Тому коли люди повертаються з відпочинку, то якихось обмежень щодо конкретних препаратів насправді немає. Якщо ви на відпочинку захворіли і купували там лікарський препарат, наприклад, парацетамол, то його можна привезти додому.

Проте не всі ліки можна просто і вільно ввозити, зокрема препарати, в складі яких психотропні чи наркотичні речовини. Але якщо у вас є рецепт від лікаря, в якому зазначено, що вам цей препарат необхідний і в якій кількості, тоді ви також зможете ввезти його в тій кількості, яка не перевищує зазначену в рецепті.

Водночас у нас є обмеження щодо кількості препаратів, які ми можемо ввозити для особистого користування. Це кількість, що не перевищує п’ять упаковок кожного найменування на одну особу.

Як діяти, якщо у вас в аеропорту просять перевезти ліки для знайомих з іншої країни

Я би не радила так робити. Коли ми говоримо про хорошу справу, то, як правило, йдеться про препарати, які ми застосовуємо у невідкладних станах, і вони в Україні є.  А якщо мова йде про ті препарати, які ввозять з-за кордону, то у цьому випадку найголовніший фактор — це менша ціна. Відповідно, людина може знайти в особистому оточенні людей, які їздять за кордон і їх привезуть. Крім того, якщо вас просять перевезти ліки, ви не знаєте, що там в упаковці. А там можуть бути наркотики чи заборонені речовини.

Чи можна з-за кордону привозити препарат, який перестали продавати в Україні 

Такий препарат можна ввозити. В законі України "Про лікарські засоби" йдеться про те, що незареєстровані в Україні лікарські препарати можна ввозити для індивідуального використання. У цьому випадку працює правило п’яти упаковок або, якщо мова йде про нарковмісні та психотропні речовини, то обов'язковим є рецепт лікаря з зазначеною кількістю. Якщо зазначено, що для курсу лікування необхідно 60 таблеток, то 60 таблеток і ввозиться. 

Крім того, іноді ввозять спеціальне дитяче харчування, яке не є лікарським засобом, але життєво необхідне, зокрема для дітей хворих на фенілкетонурію. У цьому разі також працює правило або п’яти упаковок, або рецепт лікаря. Проте ви повинні документально пояснити, яке відношення маєте до такої дитини, тобто надати документ, який би засвідчив ваші родинні зв'язки. 

Фото: pexels.com

Як не стати контрабандистом: які ліки українцям можна привозити з-за кордону

Новини по темі