Бойко: для абітурієнтів з вадами зору завдання із ЗНО надруковані шрифтом Брайля

Бойко: для абітурієнтів з вадами зору завдання із ЗНО надруковані шрифтом Брайля

Для людей з порушеннями зору цьогоріч запущено у пілотному режимі можливість проходити тестування з використанням комп'ютерних засобів відтворення тексту та за допомогою рельєфно-крапкового шрифта Брайля.

Про це Українському радіо повідомив заступник директора Українського центру оцінювання якості освіти Валерій Бойко.

За його словами, така можливість запроваджена цього року вперше — шрифтом Брайля надруковані завдання з української мови і літератури, математики, історії України та біології.

"Буде можливість під час реєстрації на додаткову сесію особі з особливими освітніми потребами, вибираючи той чи інший предмет, можливо, навіть комбінувати, який предмет вона буде складати рельєфно-крапковим шрифтом Брайля, а який предмет буде озвучуватися за допомогою комп'ютера", — розповів Бойко.

Читайте також — ЗНО-2019: особливості та новації

Він також додав, що новація цьогорічного зовнішнього незалежного оцінювання, зокрема, полягає у тому, що до складання державної підсумкової атестації у формі ЗНО долучаються слухачі (студенти) вишів першого і другого рівня акредитації. Їм тестування буде зараховано як оцінки за державну підсумкову атестацію за освітній рівень повної загальної середньої освіти.

Нагадаємо, сьогодні розпочалася реєстрація на основну сесію зовнішнього незалежного оцінювання.