Ілюстративне фото: facebook / Генеральний штаб ЗСУ
"Ворог має сили і засоби, але не для оперативних проривів"
Чи має зараз ворог сили і засоби задля оперативних проривів на фронті та що ми можемо очікувати до кінця 2024 року?
Ворог має сили і засоби, але не для оперативних проривів. Противник виснажується, виснажується особовим складом, технікою і загалом своїми зусиллями. Методами "тягни-штовхай" він намагається просуватися повзучим наступом вглиб нашої території, але це не є критичним просуванням. Я не бачу, щоб оборона наших Збройних сил посипалася, я не бачу проривів противника в глибину наших оборонних позицій. Противник із часом виснажується і він виснажиться, тому що будь-який наступ має свій початок і своє закінчення. Те, якими темпами противник втрачає людей і техніку, свідчить про зневажливе ставлення до своїх збройних сил і особового складу. РФ – неадекватна країна, тому вона не замислюється про такі масштабні втрати.
Економіка РФ пливе
Коли ці наступи можуть виснажитися? Коли настане критична точка виснаження для ворога?
Можливо, ворог проводить приховану мобілізацію. Одноразові виплати, які дають контрактникам, також виснажуються, зважаючи на економіку РФ. Експерти схильні вважати, що економіка РФ пливе. І рано чи пізно вона допливе, сподіваюся це буде в 2025 році. За економікою попливе соціально-економічна і соціально-політична ситуація. Рано чи пізно воно буде впливати на спроможності російського війська далі проводити свої наступи. На Покровському і Курахівському напрямку ворог максимально вкладає свої сили.
На Покровському напрямку ворог зосередив близько 70 тисяч солдатів, а на Курахівському – близько 35 тисяч. Як ворог поповнює свої втрати?
Ворог знімає з тих чи інших напрямків ті чи інші підрозділи. Це підтверджує те, що він виснажується. Утилізації підлягають усі ворожі підрозділи.
Сорок знищених бронемашин за день – це один батальйон
На якому етапі зараз перебуває Курська операція ЗСУ?
Для нас ведуться оборонні бої, які виснажують противника. Те, якими темпами вони втрачають людей, просто дивує. Якщо сорок бронемашин можуть вкласти за один день, а це вже батальйон, то це все в кращих традиціях радянської армії. Противник відволікає туди сили і засоби, які міг би вкласти для боротьби на території України.
Рівень підготовки північнокорейських військових занадто низький для сучасної війни
Лише один екіпаж Спеціальних Операцій за три дні у Курській області ліквідував 77 військових КНДР. Втрати вбитими і пораненими перевищили тисячу корейців. Наскільки ці цифри близькі до реальності?
ССО – це фахівці вищої проби. Вони знають свою справу і знають, як робити боляче РФ. Вони здатні класти корейців і росіян сотнями і навіть тисячами. Щодо північнокорейської зброї, то вони вже б’ють по нас ракетами, якість яких ще гірша, ніж російських. Рівень підготовки північнокорейських військових занадто низький для сучасної війни. Звісно, вони вчаться, але й втрачають людей. Відповідь західних країн на участь КНДР у війні на боці Росії може полягати у наданні Україні більшої кількості високотехнологічної зброї.
Чи зважиться РФ до кінця року на ще один масштабний обстріл?
Росія може завдати комбінований чи не комбінований удар у будь-який момент.
Коли людина не має стратегічного мислення, вона дістає такі козирі як "Орєшнік"
Чому Путін переключився з погроз застосування ядерної зброї на погрози удару "Орєшніком"?
Він дістає певні козирі, яких йому не вистачає у веденні війни. Своєї мети знищити Україну РФ не досягла. Коли людина не має стратегічного мислення, то дістає такі козирі як "Орєшнік".
Євген Сасько. Фото з відкритих джерел
Вкладатися у власне виробництво – це перспективно
Чи має Україна власну зброю для ударів вглиб Росії?
Оборонно-промисловий комплекс – це локомотив будь-якої економіки світу. Якщо наші технології і наше виробництво завдаватимуть ефективних ударів по території РФ це сприятиме подальшому після закінчення війни продажу української зброї за кордон. Це виробництво розвиває нашу державу в цілому. Тому вкладатися у власне виробництво – це перспективно.
РФ традиційно вкладається у проведення гібридних операцій
Як РФ використає час до інавгурації обраного президента США Трампа?
РФ традиційно вкладається у проведення гібридних операцій, невід’ємним атрибутом яких є інформаційна складова. Тому РФ посилюватиме гібридні операції. Вони працюють по трьох напрямках: світова спільнота (підрив єдності світової спільноти в підтримці України і намагання просувати свої геополітичні інтереси), власне населення (підтримка диктатури, зомбування власного населення і виправдання війни проти України), народ України (підпал машин військовослужбовців). Вони використовуватимуть будь-яку точку входу. Тому ми маємо бачити ці точки входу і працювати на випередження. Потрібно інформаційно вкладатися і розповідати всьому світу, що насправді собою являє РФ. Світова спільнота звикла асоціювати РФ з колишнім СРСР, який було складно збити з ніг.
Трамп мотивуватиме європейські країни посилювати допомогу Україні та оновлювати власний парк зброї
Чи продовжується військова підтримка України від США за президентства Трампа?
За республіканцями стоять оборонні компанії, тому сподіваюся, що ми будемо отримувати допомогу. Трамп мотивуватиме європейські країни посилювати допомогу Україні і оновлювати власний парк зброї. Військово-технічне співробітництво і розвиток оборонних технологій у провідних країнах світу сприятиме отриманню Україною цих зразків озброєння.
РФ – для Трампа не конкурент. Для нього конкурент – Китай
Чи реальна зустріч чи принаймні розмова Трампа з Путіним до інавгурації Трампа?
Думаю, реальна. Трампу нічого не заважає підняти слухавку і поговорити з Путіним. Але який ефект від цього буде? Думаю, певні розмови вже ведуться з боку тих чи інших команд. Президент Зеленський зустрічається зі світовими лідерами, а отже розмови відбуваються за участі України. Трамп і його команда формують аспекти, які будуть невигідними РФ з огляду спроможності ведення нею подальшої війни. Передусім це методи торговельної війни. РФ – для Трампа не конкурент. Для нього конкурент – Китай.