Аудіокнижка
Ірен Роздобудько, "Тут і тепер".
На хвилі джазу
Сара Вон, джазова співачка.
Українське радіо рекомендує
З музичних програм Європейської мовної спілки
Радіо Іспанії. Звучатимуть твори А.Вівальді у виконанні Ф.Жарусскі та барок-ансамблю “Артаксеркс”.
Народжується справжнє громадянське суспільство. Найактивніші та найсміливіші - на варті свободи. Про тих, хто щодня захищає інтереси демократії, бореться з байдужістю, допомагає тим, хто потребує підтримки, розбудовує нову країну. І для тих, кому небайдужа доля нашого війська, розвиток України та майбутнє дітей, хто прагне змін на краще. Наприкінці випуску традиційна «Польова пошта».
Музичні твори
До участі у програмі запрошуємо юних колядників. Якщо вам від 10-14-ти років, ви знаєте цікаву колядку або щедрівку, - телефонуйте, колядуйте, щедруйте в прямому ефірі. Нехай колядки та щедрівки розносяться по всій Україні!
То ж, не пропустіть. На колядників чекають подарунки!
Дзвінкої нам коляди!
Музичні твори
Музичні твори
Український контекст
Найважливіші події потребують зважених оцінок, але зробити це миттєво нам заважають емоції та різноманітні суб’єктивні коментарі. Та коли пристрасті дещо вщухають, інформаційно насичені будні залишаються позаду, з’являється можливість для роздумів - настає час для ґрунтовної аналітики.
Ukrainian Perspective / Український ракурс
Short stories by Ostap Vyshnia.
Оповідання Остапа Вишні.
Sonderausgabe „Große Ukrainer“/Спецпроект «Великі українці»
Grygorij Skoworoda - die bekannteste Persönlichkeit im Kulturleben der Ukraine vom 18. Jahrhundert. Philosoph und Aufklärer, Pädagoge und Musiker.
Григорій Сковорода - філософ і просвітитель, педагог і музикант, найвидатніша постать у культурному житті України XVIII ст.
Музичні твори
Доктор богослов'я, філософії і мистецтвознавства Дмитро Степовик поділиться роздумами про одне з християнських свят.
"Як день розпочнеш, так його і проживеш" — девіз ведучих ранкової програми "Вдосвіта" на Українському радіо. Адже "Вдосвіта" — це вранішній вибух енергії та позитиву. Наша команда прокидається о 4-тій годині аби зробити ваш ранок цікавим, насиченим корисною інформацією та тільки хорошими новинами. Ми першими інформуємо вас про те, що сталося в країні та світі, поки ви спали. Саме від нас ви дізнаєтеся, як вдягнутися сьогодні і чи треба прихопити парасольку, виходячи із дому. Ми розкажемо і про економічні тенденції та курси валют. Обов’язково поспілкуємося з компетентними експертами на актуальні теми. А ще, неодмінно посміємося разом із вами над тим, про що гомонять у соціальних мережах.
Локомотив нашої економіки - галузь, яку наші предки дбайливо вибудовували тисячоліттями. Попри те, що агропромисловий комплекс сьогодні виживає за найскладніших умов, він розвивається і дає прибуток. Якою ж ціною долають труднощі ті, хто годує Україну? Досвід успішних господарств, поради хліборобів, виробників продукції та споживачів.
Уявіть, вам більше не потрібно вкручувати лампи у світильники. Усе зробить за вас магнітний перехідник для ламп. Це справжня магія, - запевняє один із розробників цієї інновації Максим Герасічев.
Крім того, розкажемо, як побудувати успішну кампанію на краундфандинговій платформі і що для цього потрібно.
Крим. Реалії
Ханський палац: що залишиться після російської реставрації? Наскільки небезпечні роботи по реставрації Ханського палацу в анексованому Криму, які проводить підконтрольна Кремлю влада півострова? Чи зможуть кримські правозахисники зупинити ці роботи юридичним шляхом? Як Україна може перешкодити проведенню реставрації Ханського палацу окупантами? Гості ефіру: Еміль Курбедінов, кримський адвокат і правозахисник Гульнара Абдулаєва, кримський історик Едем Дудаков, колишній глава комітету АРК у справах міжнаціональних відносин і депортованих громадян Дмитро Коваль, доцент кафедри міжнародного права та міжнародних відносин Національного університету «Одеська юридична академія».
Як відновлення співпраці Росії з НАТО вплине на Україну? Коментар голови громадської ліги “Україна - НАТО” Сергія Джерджа.
У Дніпрі, біля Свято-Троїцького кафедрального собору УПЦ (МП), 8 січня відбулася акція «Принеси ляльку». Дніпряни поклали під двері церкви дитячі іграшки і плакати з написами «Дитина ні в чому не винна». Таким чином учасники акції заявили свій протест проти позиції УПЦ (МП), представники якої у Запоріжжі відмовились відспівати дитину, хрещену в УПЦ Київського патріархату. Про що свідчать ці події? Спробуємо розібратися разом із директором інтернет-порталу "Релігійно-інформаційна служба України" Тарасом Антошевським.
Поліція затримала мешканця Київщини за підозрою у вбивстві І.Ноздровської. Як триває розслідування резонансної справи, - говорить журналіст Володимир Тимофійчук.
Чому президент Ірану оголосив учасників протесту своїми прихильниками? Ситуацію аналізує заступник директора Центру близькосхідних досліджень Сергій Данилов.
За даними Київського міжнародного інституту соціології, рівень бідності в Україні у 2017 році знизився до 12%. Про що це свідчить, які фактори впливають на наш добробут? Про це - завідуюча сектором дослідження рівня життя Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України Людмила Черенько.
В Україні минулого року закрито 1329 гральних закладів, а яку кількість відкрито? Скільки Україна втрачає від діяльності нелегального грального бізнесу? Гість студії - шеф-редактор інформаційної агенції “Фінансовий клуб” Руслан Чорний.
На свята, вихідні поїхати до іншого міста - це просто. А ось як справи з орендою житла? Можливо, краще зупинитися в готелі? Які ціни, чи відповідають вони якості послуг? Чи легко влаштуватися туристам, зокрема, в Одесі? А як справи з подобовою орендою в Сумах? Які вимоги на свята висувають орендодавці? Що треба знати, аби вас не ошукали?
Бізнес-клас
Передумови появи українського економічного дива. Бере участь доктор економічних наук, професор Олександр Савченко.
Стратегія
Як зупинити війну на Донбасі. Беруть участь генерал армії України Микола Маломуж і колишній міністр закордонних справ України Володимир Огризко.
Крим. Реалії
Чому кримські мусульмани піддаються репресіям з боку російських спецслужб? Навіщо підконтрольна Росії влада Криму бореться з мусульманами на півострові? Як ставляться мусульмани до православних різдвяних свят? Гість студії - муфтій Духовного управління мусульман України «УММА» Саїд Ісмагілов.
З 1 січня правила дорожнього руху змінилися. Дізнаємося про приємні зміни, які чекають на водіїв з настанням 2018. А також плани на цей рік як українських, так і закордонних автовиробників. Ну і традиційно зазирнемо до історичної автохроніки. З'ясуємо ціни на пальне і назвемо найдешевший та найдорожчий автомобілі на вторинному ринку.
Приміщення НСТУ поступово перетворюється з холодного і незатишного телецентру на ще один столичний культурний центр. 9 січня в холі "Олівця" стартує фестиваль нового британського кіно. Розповідає програмний директор кіноклубу Arthouse Traffic Ілля Дядик.
У Львові відбудеться святкове дійство – презентація велетенської дерев’яної маріонетки для вуличних вистав. 4-метрового дерев’яного чоловічка упродовж минулого року створювали учасники бойових дій. Символічним буде те, що Дерев’янка спільно презентуватимуть діти зі Станиці Луганської та добровольці, які захищали це місто у 2014-15 роках.. Як простими добрими вчинками можна боротися з пропагандою та медійними маніпуляціями? Розпитаємо учасника АТО, прес-секретаря Мистецького об’єднання «Дзиґа» Юрка Вовкогона.
Про акцію «Принеси ляльку» , яка відбулася у Дніпрі, говоритимемо із кандидадтом філософських наук, провідним науковим співробітником Інституту політичних і етнонаціональних досліджень ім. Кураса НАН Наталією Кочан.
Чому кількість жертв насилля з боку поліції за 2 останні роки збільшилася. Коментар директора Харківського інституту соціальних досліджень Дениса Кобзіна.
У Національному музеї історії України триває унікальна виставка «Жив-був Новий рік», присвячена історії новорічно-різдвяних свят від давнини до сучасності. З яких розділів вона складається, про що розповідає? Як зароджувалися свята в язичницькі часи, що змінилося в обрядах після хрещення Русі, чим відрізнялося святкування у селі та місті, коли в Україні почали встановлювати ялинки та як їх прикрашали у різні періоди, починаючи з 1900 року, - про це й не тільки йтиметься у розмові з генеральним директором музею Тетяною Сосновською та промоменеджером музею Юлією Гейко.
Психолог Людмила Новіцька - про те, як оговтатись фізично і психологічно від святкового переїдання, а також про те, що мусять знати люди зрілого віку, якщо вони вирішили схуднути.
Твоя Свобода
Скільки грошей є у Путіна на війну? Гості студії: Олександр Мусієнко, експерт Центру військово-правових досліджень; Олександр Гольц, російський військовий експерт.
Про "повноліття" століття говоримо із кандидатом економічних, доктором історичних наук Володимиром Студінським.
На свята, вихідні поїхати до іншого міста - це просто. А ось як справи з орендою житла? Можливо, краще зупинитися в готелі? Які ціни, чи відповідають вони якості послуг? Чи легко влаштуватися туристам, зокрема, в Одесі? А як справи з подобовою орендою в Сумах? Які вимоги на свята висувають орендодавці? Що треба знати, аби вас не ошукали?
Стабільність вітчизняної валюти, що відбувається з гривнею? Коментує фінансовий аналітик Олексій Кущ.
Що відбувається з кліматом на Землі? Чому він змінюється? – розпитуватимемо експерта з кліматичної та енергетичної політики ГО «Екодія» Олега Савицького.
Обрання запобіжного заходу підозрюваному у вбивстві Ноздровської, коментує адвокат, кандидат юридичних наук, громадський діяч Ганна Маляр.
Чи буде допитано Дональда Трампа в межах розслідування справи про втручання Росії в американські президентські вибори 2016-го року?
Скандальна книга Майкла Вульфа "Вогонь і лють», хто виступає у якості опонента? Слухаємо журналіста-міжнародника Олексія Підлуцького.
Як створення Державного фонду енергоефективності вплине на співпрацю уряду з ЄС? Що передбачено статутом цієї установи? Який механізм використання коштів, спрямованих держбюджетом?
Як підтримуватимуться ініціативи з підвищення рівня енергетичної ефективності будівель та енергозбереження?
Гостя студії - керівник сектору енергоефективності Офісу підтримки реформ при Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Юлія Головатюк-Унгуряну.
Надвечір
Прощання. На Київщині провели в останню путь правозахисницю Ірину Ноздровську. А суд обирає запобіжний захід для підозрюваного у вбивстві.
Кір. Одеські школярі додатковий тиждень перебуватимуть на вимушених канікулах через загрозу поширення хвороби. У Києві з початку року госпіталізували 16-тьох дітей.
Кордон. Російські прикордонники без пояснень не пропускають до країни громадян України.
Крок назустріч. Північна Корея відправить спортсменів та урядову делегацію на зимові Олімпійські ігри в Південній Кореї.
Приміщення НСТУ поступово перетворюється з холодного і незатишного телецентру на ще один столичний культурний центр. 9 січня в холі "Олівця" стартує фестиваль нового британського кіно. Розповідає програмний директор кіноклубу Arthouse Traffic Ілля Дядик.
Свята, щедрі застілля і… наполегливе запрошення випити чарку. Чому відмову сприймають як неповагу? Невже у нашій свідомості закладено пияцтво? Як упродовж новорічно-різдвяних свят не зашкодити здоров’ю й гідно витримати всі гостини? Поради від психолога, нарколога Олександра Трамбовецького.
Вечірня колисанка
Казка "Звідки взялася Різдвяна ялинка".
Громадська хвиля
Обговорюємо резонансну тему, яка сколихнула країну кілька днів тому: в УПЦ МП відмовилися відспівати немовля, на якого впав самогубець.
Усі вчителі початкової школи мають пройти новий онлайн-курс. Розповідає Ілля Філіпов, співзасновник освітньої платформи EdEra та співзасновник курсу.
Громадська хвиля
Чи отримає Україна в 2018-му кращі дороги та кому й скільки доведеться за це платити? Роз’яснює екс-заступник міністра інфраструктури, радник керівника Агенції автомобільних доріг України Олександр Кава.
Коли діятимуть нові штрафи, з якими труднощами зіштовхнуться водії при введенні нових обмежень швидкості, як це вплине на кількість ДТП? Про те, як це працюватиме та коли почнуть діяти нові штрафи, розповів перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький.
Коли емоції на максимумі, боротьба додає сил, а виклик не сприймається, як вирок. Це світ спорту з його найцікавішими і найважливішими подіями. Інтерв'ю з тренерами та спортсменами, розповіді про нові досягнення, аналіз поєдинків та змагань. Жити на повну, бути на одній орбіті з "Планетою спорту".
Святительське слово
Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет розповідає про найбільші релігійні свята, цитує уривки зі святого Євангеліє від Іоанна, Матвія, Луки, Марка та коментує їх.
Їх називають особливими людьми. Вони такі від народження або внаслідок обставин. Ці сильні особистості долають побутові складнощі, упереджене ставлення оточення і живуть на рівних. У них щасливі родини, успішний бізнес, вони реалізують себе у спорті та мистецтві, допомагають іншим. Не розчаровуватися, прагнути бути корисним суспільству можливо, навіть, якщо ви опинилися у скруті. Про героїв повсякдення, незламних духом, про тих, чий досвід буде корисний усім.