Сьогодні. Ввечері
Втеча чи виїзд нардепа Борислава Розенблата до Німеччини.
Ксенія Собчак вже заявила про свій намір йти на президентські вибори. Нинішній очільник Російської Федерації ще не оголосив своє рішення. Розстановку політичних сил аналізуємо з російською опозиціонеркою Ольгою Курносовою.
Росія проти розміщення миротворчих сил ООН на україно-російському кордоні. Докладніше – експерт з міжнародної безпеки Олексій Їжак.
Цьогоріч уряд розробив спрощену процедуру вступу до вишів для абітурієнтів з окупованих територій. Скільки ж юнаків та дівчат із тих місць виявили бажання навчатися в Україні? Хто скористався цим правом? Вступну кампанію для молоді Донбасу та Криму підсумуємо з виконавчим директором Фонду «Відкрита політика» Іриною Ждановою.
Сьогодні. Ввечері
Що це? – некерованість ситуації на дорогах, чи суспільство не усвідомлює масштаб проблеми? Можливо - безвідповідальність і відчуття вседозволеності тих, хто за кермом? Як припинити війну на дорогах, де гине тисячі наших співгромадян? Шукаємо рішення з головою громадської організації «Національна платформа безпеки руху» Олексієм Павловським.
Надвечір
Олена Зайцева, яку звинувачують у спричиненні кривавої ДТП в Харкові не визнає обґрунтованою підозру прокуратури. Аварія сталася позавчора ввечері. Позашляховик, за кермом якого була дівчина, проігнорував червоний сигнал світлофора і на великій швидкості протаранив іншу автівку та вилетів на тротуар. Загинули п’ятеро людей, шестеро травмовані, двоє з них перебувають у тяжкому стані. Сьогодні ймовірну винуватицю смертельної ДТП суд заарештував на два місяці.
Національне антикорупційне бюро відкрило нове кримінальне провадження щодо одного з фігурантів так званої бурштинової справи - Борислава Розенблата. Відомство підозрює, що йому видали дипломатичний паспорт на основі підроблених офіційних документів. Саме з цим паспортом, за даними антикорупційного відомства, Розенблат намагався виїхати до Німеччини.
Підвищення із жовтня пенсій не зменшить розмір субсидій на опалювальний сезон і не спровокує зростання цін. У цьому сьогодні з парламентської трибуни переконував під час години запитань до уряду міністр соцполітики Андрій Рева. Такі чутки він називає спекуляціями і пояснює: новий розмір пенсії враховуватимуть при призначенні субсидії лише з травня наступного року.
Уряд Іспанії домовився із соціалістами - головною опозиційною партією - про проведення позачергових місцевих виборів у Каталонії. Завтра Іспанія розпочне процедуру призупинення автономії Каталонії.
А два найбагатші регіони Італії проведуть цієї неділі референдуми щодо розширення своєї автономії. Ломбардія та Венето, де проживає чверть італійців, прагнуть отримати дієвий контроль над своїми фінансами та адміністрацією і міграційними питаннями.
Музичні твори
Радіодетектив
Говард Кларк, "Мертвий сніг" (частина 1).
Колос. Аграрний щоденник
Локомотив нашої економіки - галузь, яку наші предки дбайливо вибудовували тисячоліттями. Попри те, що агропромисловий комплекс сьогодні виживає за найскладніших умов, він розвивається і дає прибуток. Якою ж ціною долають труднощі ті, хто годує Україну? Досвід успішних господарств, поради хліборобів, виробників продукції та споживачів в щоденній програмі «Колос. Аграрний щоденник».
Джаз-джем
Запис триб'ют-гурту "File Under Zawinul", присвячений австрійському джазовому композитору і піаністу Джо Завінулу.
З музичних програм Європейської Мовної Спілки
Концерт болгарського піаніста, лауреата міжнародних конкурсів Олександра Хінчева та симфонічного оркестру Національного радіо Болгарії під орудою Еміла Табакова.
Сьогодні. Вдень
Цими вихідними Інститут Адама Міцкевича презентує у Києві польську програму «Свобода. Кіно соціальних змін». Детальніше у розмові з керівником проекту Монікою Гроховською та координатором проекту «Свобода. Кіно соціальних змін» Євгеном Клімакіним.
Цьогоріч Національній академії образотворчого мистецтва та архітектури виповнюється сто років. Про славетну історію і вікові традиції єдиного в Україні багатопрофільного вищого навчального закладу художньої освіти говоритимемо з народним художником України, академіком, завідувачем кафедри графічного мистецтва Василем Перевальським та заступником завідувача кафедри рисунка НАОМА Юлією Майстренко-Вакуленко.
Музичні твори
Сьогодні. Зранку
Приватизацію Укртелекому скасовано. Це рішення суду прокоментує керівник аналітичного відділу інвестиційної компанії Concord Capital Олександр Паращій.
Ринок праці в Україні. Які професії сьогодні найзатребуваніші? Ситуацію аналізуємо з спеціалістом експертно-аналітичного центру Міжнародного кадрового порталу Headhunter Україна Катериною Криворученко.
Верховна Рада ухвалила нове медичне законодавство. Які зміни чекають на лікарів і пацієнтів, запитаємо експерта з охорони здоров’я, консультанта у сфері стратегій та інновацій, директора Revival Institute for Future Вадима Арістова.
Війна і мир
Чому встановлення історичної правди про події Голокосту для нас важливіше, ніж для євреїв, та ізраїльський тест на європейськість. Гість студії - військовий інструктор і українсько-ізраїльський політолог Цві Аріелі.
Агропромисловий комплекс розвивається і дає прибуток. Хліборобську галузь по праву вважають однією з найуспішніших у державі. Якою ж ціною долають труднощі ті, хто забезпечує продовольчий достаток України? Досвід успішних господарств, поради хліборобів, виробників продукції та споживачів у програмі "Колос. Аграрний щоденник".
Війна і мир
Чому встановлення історичної правди про події Голокосту для нас важливіше, ніж для євреїв, та ізраїльський тест на європейськість. Гість студії - військовий інструктор і українсько-ізраїльський політолог Цві Аріелі.
Крим. Реалії
Про головні події тижня в окупованому Криму.
Про свято вина і сиру у Львові - його організатор Андрій Сидоров.
Про виставку у Києві "Доросле кримське дитинство".
Про грибний сезон - директор Агентства соціальних комунікацій Сергій Білашко.
Про пункти пропуску на окупованих територіях.
4G зв'язок. Про тендери і можливості.
Фестиваль "Молодість".
Перший екологічний забіг для підтримки руху за сортування сміття в Україні "Україна без сміття".
Слухачі Українського радіо старшого покоління добре знають ім'я Емми Бабчук, однієї з найвідоміших радіожурналісток, голос якої понад 30 років лунав в ефірі. Нині її справу продовжує донька, ведуча програм Ольга Бабчук. Чи прийдуть на радіо й онуки?
Хвилина мовчання в день пам'яті жертв операції "Захід" - масової депортації населення Західної України до Сибіру
Чому останнім часом почала зростати активність російських окупаційних військ на Донбасі.
Про буденну клопітку роботу волонтерів.
Десять років тому Олена Татянченко перейшла на українську. А за кілька років започаткувала розмовний клуб «Українські посиденьки», де охочі спілкуються українською і долають мовний бар’єр. Хто і навіщо відвідує «посиденьки»? Дізнайтеся про це, приєднавшись до розмови.
Десять років тому Олена Татянченко перейшла на українську. А за кілька років започаткувала розмовний клуб «Українські посиденьки», де охочі спілкуються українською і долають мовний бар’єр. Хто і навіщо відвідує «посиденьки»? Дізнайтеся про це, приєднавшись до розмови.
Політичні флешмоби у моді. Чехи започаткували активність на підтримку українців #sorryUkraine (сорі юкрейн). Чи набрав він популярності, - дізнаємося від політолога Миколи Спірідонова.
Флешмоб проти дискримінації за територіальною ознакою за хештегом «Місто» розпочався в Україні. Слухаємо одного із засновників Громадського об’єднання «Право на життя» Вадима Дем’яненка.
Днями затримано вербувальника проросійських тролів. То ж з’ясуємо, скільки коштує троль і наскільки ефективна його діяльність у соцмережах. Розпитаємо про це народного депутата Антона Геращенка.
Персона ґрата
Як Україна розв’язує проблеми забруднення довкілля? Які пріоритети державної екологічної політики, зокрема, щодо утилізації відходів? Що таке екологічний податок і як він діє? Чи зможемо невдовзі відмовитися від пластикових пакетів? Відповідатиме на ці та інші запитання міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак.
Код досвіду
Як поєднує творчу діяльність з активною громадянською позицією український рок- та поп-співак, соліст гурту «Антитіла», волонтер Тарас Тополя?
Первинний код
Події української революції 1917-21 рр. Відродження національної свідомості. Персони, документи, наслідки. Нова доба української історії.
Кримський. Пармезан
Про головні події тижня в окупованому Криму.
Про минуле і сьогодення полярників.
Про трагічні дати в історії України.
Про кіно.
20 хвилин з В.Яворівським
Огляд листів радіослухачів.
Нестача культури чи бідність? Взяти те, що, як кажуть, неправильно лежить – наскільки це властиво українцям? Оприлюднене цього тижня дослідження засвідчило - із українських супермаркетів щорічно викрадається товару більш як на мільярд гривень.
Гроші на кіно. Українських фільмів все більше. Чи знає про це глядач? І чи чують у парламенті заклики ухвалити законодавчі зміни для полегшення фінансового тягаря на кінематограф?
Медична реформа. Чому так багато противників змін у цій сфері. А головні опоненти реформи – медики? Що змінить ухвалення медреформи для пацієнтів?
Революційний жовтень 17-го. Чи імітація революції? Великої політичної реформи хочуть учасники протестів у столиці. Що це – правдива активність громадянського суспільства чи намагання політиків розігрувати певні сценарії?
Вірю і знаю
Про молитовно-літургійне життя церкви, повчальні притчі з Євангеліє, які радять не забувати Бога - втілення життя, добра, любові, краси, закликають людину протистояти злу, жорстокості, насильству.
Слухачі Українського радіо старшого покоління добре знають ім'я Емми Бабчук, однієї з найвідоміших радіожурналісток, голос якої понад 30 років лунав в ефірі. Нині її справу продовжує донька, ведуча програм Ольга Бабчук. Чи прийдуть на радіо й онуки?
Вечірня колисанка
Казка "Навпакинька".
Громадська хвиля
Столичні комунальні підприємства заборгували приватній компанії «Київенерго» досить значну суму. Як це позначиться на наданні послуг киянам? Розповідає голова наглядової ради «Київенерго» Іван Плачков.
Мадрид хоче відсторонити уряд Каталонії та провести в автономії вибори. Бере участь колишній журналіст, мешканець Каталонії Андрій Мовчан.
Громадська хвиля
21 жовтня – 70-і роковини депортації мешканців Західної України. Беруть участь: історики Олег Бажан та Тетяна Пастушенко.
Один зі сценаристів «DZIDZIO Контрабас» Віктор Семернін розповів, як створювався найуспішніший комерційний фільм України.
Висвітлення спортивних подій, які відбулися впродовж дня в Україні та світі. Інформація про розвиток фізкультури та спорту, інтерв’ю зі спортсменами та тренерами.
Василь Папіш тоді в 14 тільки но захистив диплом у Львівському вищому міжрегіональному професійному училищі залізничного транспорту. І практично першим місцем роботи випускника стала перша штурмова рота Добровольчого українського корпусу ПС. "Алібабаєвич"- такий чудернацький позивний придумав собі 18-річний юнак. Сьогодні цей веселий життєрадісний хлопець із Закарпаття заліковує своє друге поранення на війні,аби якнайшвидше повернутися на передову, у свою рідну закарпатську 128 гірсько-піхотну бригаду.
Згодом
Процес об’єднання територіальних громад розпочався 2015-го року. Що змінилося відтоді? Скільки громад уже об’єдналися, і як це вплинуло на їхнє життя? Чому деякі відмовляються об’єднуватися?