Сьогодні. Ввечері
Діяльність російських агентів на заході. Новий український Закон про освіту та резонанс за межами країни. Російсько-білоруські військові навчання «Захід -2017». Про все це - у розмові з міністром закордонних справ України 2007-2009 років Володимиром Огризком.
Сьогодні. Ввечері
У студії Українського радіо віце-прем'єр-міністр України Павло Розенко. Мова піде про соціальні аспекти Державного бюджету на 2018-й рік.
Надвечір
Побачення, яке закінчилося російським СІЗО і арештом. 19-тирічного українця Павла Гриба в російському Краснодарі ув’язнили на два місяці. Росія обвинувачує його у начебто сприянні терористичній діяльності. Причому з’ясувалося, що російський суд виніс рішення про затримання Павла Гриба ще 17 серпня - тобто ще до моменту прибуття хлопця в Гомель. Про це розповів адвокат хлопця Андрій Сабінін. 24-го серпня Павло Гриб поїхав у білоруський Гомель, щоб зустрітися з дівчиною з Росії, з якою до цього спілкувався тільки в соцмережах. Після цього зв'язок з українцем перервався і лише через кілька днів стало відомо, що він перебуває в СІЗО Краснодара.
А у центрі Києва - на Майдані Незалежності - сьогодні мітингували на підтримку Ахтема Чийгоза, засудженого окупаційною владою Криму до восьми років в’язниці. Чийгозу російська влада інкримінувала організацію масових заворушень. Так в Росії назвали участь одного з керівників Меджлісу у лютому 2014 року у мітингу на підтримку територіальної цілісності України. Сполучені Штати, Франція та Великобританія вважають, що Чийгоза засудили незаконно.
Україна подасть письмовий варіант ініціативи про введення миротворчої місії ООН на Донбас після узгодження з країнами-партнерами. Про це розповів перший заступник міністра закордонних справ Вадим Пристайко, додавши, що переговори вже ведуться. В Україні розраховують, що підтримка такої ініціативи дозволить зупинити війну на сході. Її буде озвучено в рамках 72-ї сесії Генасамблеї ООН, що відкрилась у Нью-Йорку. А на Донбасі протягом доби поранено двох українських військових. Кремлівські найманці найбільшу активність виявляли на донецькому та маріупольському напрямках.
Позбавлений громадянства український політик Міхеїл Саакашвілі продовжує турне Україною. Сьогодні у його програмі - Чернівці. Трохи раніше він виклав на своїй сторінці у мережі Фейсбук відеоінтервˊю спеціального представника США щодо України Курта Волкера, який висловився за можливість для Саакашвілі захистити свої права в українському суді. Тим часом у рамках розслідування кримінального провадження за фактом подій на КПП "Шегині", через який з Польщі на українську територію потрапив Міхеїл Саакашвілі, слідчі додали статтю про хуліганство. У Львові вже заарештовано першого порушника кордону.
Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів розпочала проти очільника ГПУ Юрія Луценка дисциплінарне провадження. Також за аналогічним фактом Комісія веде провадження й проти Головного військового прокурора Анатолія Матіоса. Згідно з дисциплінарною скаргою, Луценку та Матіосу ставлять у провину публікації у соціальних мережах повідомлень, які порушують презумпцію невинуватості.
Зі скандалом стартував сьогодні у Львові 24-й Форум видавців. Близько десятка громадських організацій погрожують зірвати книжкове свято у зв'язку з запланованою дискусією на тему «Чи готова школа говорити з дітьми на складні теми?» та презентацією дитячої книги Лариси Денисенко «Майя та її мами», які стосуються одностатевих стосунків.
Фонтани на Майдані Незалежності, як мають працювати до 30 вересня, можуть вимкнути раніше через хуліганів, які висипають у воду барвники. Про це повідомили у Київводфонді. Лише за останній тиждень невідомі двічі насипали у фонтани фарбу. Через це потрібно було вимикати водограї, зливати тонни води і проводити санітарні роботи. "Київводфонд" закликав усіх небайдужих бути пильними та у разі виявлення хуліганів викликати правоохоронців.
Музичні твори
Просто джаз
Музика відомої грузинської джазової співачки й композиторки Ніно Катамадзе.
З музичних програм Європейської мовної спілки
Записи польського співака Пьотра Бечала.
Сьогодні. Вдень
У Києві очікують на черговий візит місії МВФ. Чи планують під час зустрічей переглядати програму фінансування українських реформ – запитаємо в шеф-редактора інформаційної агенції “Фінансовий клуб” Руслана Чорного.
В Києві триває щорічний фестиваль сучасного мистецтва ГогольФест. Свою авторську програму представить на ньому український тележурналіст, музикант Майкл Щур. На зв′язку зі студією сам митець.
Про фінансування оборонного сектору України та забезпечення військовослужбовців говоритимемо з військовим експертом, полковником запасу Святославом Стеценком.
Уряд планує виділити у 2018 році 40 мільярдів гривень на ремонт і будівництво доріг. Чи вистачить цих коштів, аби суттєво покращити ситуацію? Коментує експерт дорожньої галузі Андрій Мартенс.
Сьогодні. Вдень
Про фінансування оборонного сектору України та забезпечення військовослужбовців говоритимемо з військовим експертом, полковником запасу Святославом Стеценком.
Уряд планує виділити у 2018 році 40 мільярдів гривень на ремонт і будівництво доріг. Чи вистачить цих коштів, аби суттєво покращити ситуацію? Коментує експерт дорожньої галузі Андрій Мартенс.
13 вересня у Львові стартує традиційний щорічний Форум видавців. За 5 днів його роботи можна буде відвідати понад 1000 культурних та освітніх заходів.
Докладніше - прес-секретар Книжкового фестивалю Дар′я Бавзалук.
Музичні твори
Його життя тісно пов'язане з Українським радіо; легендарний ведучий Анатолій Єчко - у студії, а розмова - про польоти не віртуальні, а реальні.
"Як день розпочнеш, так його і проживеш" — девіз ведучих ранкової програми "Вдосвіта" на Українському радіо. Адже "Вдосвіта" — це вранішній вибух енергії та позитиву. Наша команда прокидається о 4-тій годині аби зробити ваш ранок цікавим, насиченим корисною інформацією та тільки хорошими новинами. Ми першими інформуємо вас про те, що сталося в країні та світі, поки ви спали. Саме від нас ви дізнаєтеся, як вдягнутися сьогодні і чи треба прихопити парасольку, виходячи із дому. Ми розкажемо і про економічні тенденції та курси валют. Обов’язково поспілкуємося з компетентними експертами на актуальні теми. А ще, неодмінно посміємося разом із вами над тим, про що гомонять у соціальних мережах.
Агропромисловий комплекс розвивається і дає прибуток. Хліборобську галузь по праву вважають однією з найуспішніших у державі. Якою ж ціною долають труднощі ті, хто забезпечує продовольчий достаток України? Досвід успішних господарств, поради хліборобів, виробників продукції та споживачів у програмі "Колос. Аграрний щоденник".
Новини
Зелена книга
Крим. Реалії
Танцювати можна, вчитися - ні. Статус кримськотатарської мови на півострові. Чому підконтрольні Кремлю влади анексованого Криму фактично забороняють навчання на кримськотатарській мові? Як на півострові отримати освіту на кримськотатарській мові? Навіщо Росія видавлює з окупованого Криму традиції і культуру корінного народу півострова?
Сьогодні. Зранку
Тривають спільні військові навчання Росії та Білорусії «Захід -2017». Чи загрожують вони суверенітету України? Ситуацію проаналізуємо з співголовою Громадської ініціативи “Права справа” Дмитром Снєгірьовим.
Сьогодні. Зранку
В Україні посилено відповідальність за несплату аліментів. Коментує адвокат Лариса Криворучко.
Сьогодні. Зранку
У другій половині вересня триватимуть засідання Вищої ради правосуддя. На порядку денному – кандидатури на посади суддів Верховного Суду. Як зупинити недоброчесність служителів Феміди?
Відповідь на питання шукатимемо з експертом судової групи Реанімаційного пакету реформ Михайлом Жернаковим.
Кабмін планує скасувати дотації для державних шахт. А до України вже прибула перша партія американського вугілля. Як це позначиться на розвитку галузі? Коментує голова ГО “Бюро комплексного аналізу і прогнозування” Сергій Дяченко.
Сьогодні. Зранку
Країни Європи та США розробили план довгострокової фінансової підтримки України. Так званий «План Маршалла для України». Чи стане він настільки ж дієвим, як історичний план Джорджа Маршалла, ухвалений після Другої світової війни? Історичні паралелі - у розмові з народним депутатом України Ганною Гопко.
Український правник, громадський діяч, доктор права, почесний громадянин Львова Омеля́н Антоно́вич.
Сьогодні. Зранку
«Україна не розглядає питання екстрадиції М.Саакашвілі до Грузії» - заявив на брифінгу в Тбілісі президент України Петро Порошенко. Чи означає це, що колишній голова Одеської ОДА залишиться в Україні? Аналізуємо ситуацію з кандидатом політичних наук, викладачем Київського національного університету ім Т. Шевченка Петром Олещуком та політологом Віктором Уколовим
Із 14-го по 17-те вересня у Палаці Мистецтв та ще у понад сорока локаціях міста Лева відбуватиметься 24-й «Форум видавців у Львові». Його гасло - «точка творення». За ці дні можна відвідати понад тисячу заходів і спробувати віднайти точку творення майбутнього. Нові ідеї шукатимемо з представниками Львова та Дніпра.
Наша армія
1-го жовтня в Україні розпочнеться призов на строкову службу в армію та інші військові формування. У серпні призивали солдатів у Нацгвардію, а в червні – вперше призовниками стали офіцери запасу. Чи означає це загострення бойових дій? Ідеться про осінню політичну і кримінальну активність чи бажання зміцнити обороноздатність нашої держави? На ці та інші запитання відповідатимуть заступник начальника Управління призову та комплектування Головного управління персоналу Генерального штабу Збройних Сил України Дмитро Маліцький, начальник Управління кадрового забезпечення офіцерським складом – заступник начальника Головного управління персоналу Генерального штабу Збройних Марк Андрусяк та старший офіцер відділу комплектування та призову Київського обласного військового комісаріату Микола Єрьомін.
Від чого залежить розмір аліментів на дитину? Як діяти, якщо платник аліментів ігнорує свої обов'язки? І чи знаєте про право на додаткові кошти на дитину – якщо, наприклад, вона має особливі здібності..?
У ефірі програми розбираємося в юридичних тонкощах стягнення аліментів на дитину. У студії - адвокат, директор першого Київського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Леся Бурчак.
Крим. Реалії
Що відбуваєть на окупованих Росією територіях. Як Україна і Грузія вирішують проблеми Криму і Абхазії? Що спільного між цими регіонами. Чого очікувати населенню Криму?
В один клік
Біткоін – нове слово у світі фінансів. Різновиди монет, їхня надійність, курс відносно долара – усе, що потрібно знати про криптовалюту - у розмові з власником компанії Crypto Consulting Ukraine Андрієм Великим.
Сьогодні. Вдень
Артемій Ведель - один з небагатьох всесвітньовідомих композиторів, що не написав жодного світського твору. Цьогоріч відзначаємо 250 років з дня народження митця. Про творчість Веделя як джерело натхнення сучасних композиторів та музикантів говоритимемо з звукорежисером Святославом Заставським.
Оперативники Служби безпеки затримали під час отримання хабара у 70 тисяч доларів першого заступника начальника департаменту аудиту та контролю державної «Укрзалізниці» Вахтанга Джакелі. Коментує резонансну подію головний експерт антикорупційної групи Реанімаційного пакету реформ Олександр Лємєнов.
Сьогодні. Вдень
Українське масло. Чи відповідає ціна якості? Поради для споживачів від експерта з якості продукції, керівника відділу тестування Центру експертиз “Тест” Ніни Кільдій.
Сьогодні. Вдень
Які технічні види спорту популярні в Україні? Якими досягненнями можуть похвалитися наші спортсмени? Запитаємо про це в автомотоспортсмена, волонтера Сергія Маліка.
Як зміняться правила нарахування субсидій та чи вистачить коштів, які держбюджет виділив на їх виплату? Відповідає на запитання консультант з інформаційних систем і збору платежів за послуги ЖКГ, експерт із соціального захисту Антон Левицький.
Коли вік не ворог, а побратим, коли не боїшся бути самим собою, коли отримуєш насолоду від життя і справи, якою займаєшся, коли реалізовуєш свій потенціал і йдеш за мрією.
"Життя +" – коли сивина на скронях додає шарму. Зустрічі з тими, хто любить жити і творити.
Твоя Свобода
Зброя, миротворці, енергетика. Інтерв'ю з послом України у США. Бере участь посол України у США Валерій Чалий.
Радіопередача "Модуль знань" перетворює складне на зрозуміле. Говоримо цікаво і доступно про речі, які направду важливо знати та розуміти. Ведучі Тетяна Трощинська, Ольга Вернигоренко, Павло Вольвач, Захар Давиденко наближають нас до розуміння наук і їхніх таємниць — від ядерної фізики до психології, від біології до фольклористики, від математики до історії літератури
Український правник, громадський діяч, доктор права, почесний громадянин Львова Омеля́н Антоно́вич.
Із 14-го по 17-те вересня у Палаці Мистецтв та ще у понад сорока локаціях міста Лева відбуватиметься 24-й «Форум видавців у Львові». Його гасло - «точка творення». За ці дні можна відвідати понад тисячу заходів і спробувати віднайти точку творення майбутнього. Нові ідеї шукатимемо з представниками Львова та Дніпра.
Сьогодні. Ввечері
«Ініційований Литвою "План Маршалла” для України забезпечить зростання економіки країни на 5-7%», - заявив перший віце-прем'єр-міністр - міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів у четвер, 14 вересня, під час спільного українсько-литовського прес-брифінгу. Чи достатньо підстав для таких прогнозів, запитаємо у виконавчого директора Міжнародного фонду Блейзера Олега Устенка.
Європарламент ухвалив рішення про виділення додаткових квот для українських товарів. Чи стане це імпульсом для збільшення торгівельних потоків? Цікавимося думкою експерта – на зв'язку зі студією виконавчий директор Українського центру європейської політики Любов Акуленко.
Сьогодні. Ввечері
Верховний суд України не прийняв до провадження заяву "Газпрому" про перегляд ухвали Вищого господарського суду про накладення штрафу Антимонопольним комітетом України на російську компанію. Коментує ситуацію експерт – енергетик Геннадій Рябцев.
Уряд підвищив соціальні виплати для низки категорій внутрішньо переміщених осіб і дозволив їм отримувати гроші у будь-якому банку на підконтрольній території країни. Детальніше – начальник Управління організації соціального захисту постраждалих внаслідок надзвичайних ситуацій Міністерства соціальної політики Любов Черська.
Сьогодні. Ввечері
Чи відбудеться кадрове перезавантаження суддів Верховного Суду України, обраних на конкурсних засадах? Чи побачимо у найвищому суді країни кандидатів «із-поза системи»? Чи привнесуть вони нове бачення і цінності в роботу? Ситуацію моніторимо з адвокатом Тетяною Козаченко.
Надвечір
Злочин і кара. Печерський райсуд Києва був готовий, але так і не почав розглядати клопотання про арешт колишнього міністра юстиції Олександра Лавриновича. Не з’явився адвокат, тому засідання перенесли на завтра. Лавриновича підозрюють у сприянні екс-президенту Віктору Януковичу у захопленні державної влади в неконституційний спосіб. Йдеться про рішення Конституційного Суду від 2010 року. Ним, фактично, було скасовано дію Основного закону зразка 2004 року, що розширило повноваження президента порівняно з тими, за якими він обирався. За словами самого Олександра Лавриновича, очолюване ним на той момент Міністерство юстиції не було ініціатором подання, а лише оприлюднило ухвалу Конституційного суду.
Розгляд кандидатур до Верховного Суду розпочала сьогодні Вища Рада правосуддя. Розглядають 120 кандидатур, яких попередньо відібрала вища кваліфікаційна комісія суддів. Усіх кандидатів Вища Рада правосуддя оголосить не раніше 25 вересня,- говорить її Голова Ігор Бенедисюк. Напередодні громадські активісти закликали Вищу Раду правосуддя не пропустити до Верховного Суду тих кандидатів, які були відхилені Громадською Радою доброчесності, але все одно допущені до конкурсу вищою кваліфікаційною комісією суддів.
Навчання, чи підготовка до війни? Сьогодні офіційно розпочались спільні навчання збройних сил Білорусі і Росії "Захід-2017". Упродовж тижня вся світова спільнота буде пильно стежити за пересуваннями російських військ територією Білорусі. Литва готова до військових навчань Росії та Білорусі "Захід-2017" так добре, як ніколи раніше,- заявила президент Даля Грибаускайте. За її словами, маневри відбуваються вже майже місяць, хоча офіційно почалися тільки сьогодні. У Кремлі таку увагу до навчань назвали «нагнітанням пристрастей» і провокацією.
Рада ЄС офіційно продовжила на півроку санкції проти фізичних осіб та компаній, причетних до порушення територіальної цілісності, суверенітету та незалежності України. Обмежувальні заходи стосуються 149-тьох осіб та 38-ми компаній. Індивідуальні санкції полягають в обмеженні на в’їзд та замороженні активів.
14-та Щорічна зустріч Ялтинської Європейської Стратегії (YES) розпочалася у Києві. У ній візьмуть участь понад 350 політиків, дипломатів, бізнесменів, громадських активістів й експертів із 34 країн. У ці хвилини відбувається офіційне відкриття форуму.
Поліція повідомила про виявлення у помешканні одного з учасників подій на пункті пропуску «Шегині» автомата Калашникова та майже восьми сотень патронів. Тим часом вже на 69 осіб, які 10 вересня перетнули державний кордон разом з Міхеїлом Саакашвілі без оформлення документів, склали протоколи про адміністративні порушення. Суд арештував двох з п’яти затриманих учасників тих подій. Сам Міхеїл Саакашвілі продовжує їздити Україною і тепер оголосив про намір 19 вересня прибути до Києва.
Названо нові дати проведення кінофестивалю «Молодість»: він відбудеться у Києві з 27 травня до 3 червня 2018 року. А в цьогорічному жовтні в рамках фестивалю запланований національний конкурс короткометражних стрічок.
Сьогодні. Ввечері
Медична реформа давно на часі, але необхідні законопроекти ще не ухвалені. Вже наступного тижня народні депутати мають зрушити справу з місця. Наскільки поліпшиться лікування українців? На які зміни очікувати у медичній сфері? Знає виконувач обов’язків міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун.
Військові та добровольці, які захищають Україну.
На передовій і в мирному житті, пліч-о-пліч вони відстоюють суверенітет нашої держави.
Вечірня колисанка
Казки: "Сидів ведмідь під липою", "Грушевий дощ".
Громадська хвиля
15 вересня виповнюється півроку від початку офіційної блокади окупованих територій Донбасу.
Чого хочуть народні депутати, які підтримали прорив М.Саакашвілі.
Український правник, громадський діяч, доктор права, почесний громадянин Львова Омеля́н Антоно́вич.
Громадська хвиля
14 вересня у шести містах країни стартує фестиваль "Кіно - проти корупції".
Чому Україна зазнає критики щодо своєї мовної політики від країн-членів Європейського Союзу.
Коли емоції на максимумі, боротьба додає сил, а виклик не сприймається, як вирок. Це світ спорту з його найцікавішими і найважливішими подіями. Інтерв'ю з тренерами та спортсменами, розповіді про нові досягнення, аналіз поєдинків та змагань. Жити на повну, бути на одній орбіті з "Планетою спорту".
Віра. Надія. Любов
Програма християнської місії "Добрий самаритянин". Про історію, діяльність, доброчинні справи.
Вшанування пам’яті пророка й Хрестителя Господнього – Івана.
Гріх заздрості. Розповідає протоієрей Федір Русан.
Преподобні Антоній і Феодосій – засновники Києво-Печерського монастиря.