Сьогодні. Ввечері
«Ініційований Литвою "План Маршалла” для України забезпечить зростання економіки країни на 5-7%», - заявив перший Віце-прем'єр-міністр - міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів у четвер, 14 вересня, під час спільного українсько-литовського прес-брифінгу. Чи достатньо підстав для таких прогнозів, запитаємо у виконавчого директора Міжнародного фонду Блейзера Олега Устенка.
Європарламент ухвалив рішення про виділення додаткових квот для українських товарів. Чи стане це імпульсом для збільшення торгівельних потоків? Цікавимося думкою експерта – на зв'язку зі студією виконавчий директор Українського центру європейської політики Любов Акуленко.
Верховний суд України не прийняв до провадження заяву "Газпрому" про перегляд ухвали Вищого господарського суду про накладення штрафу Антимонопольним комітетом України на російську компанію. Коментує ситуацію експерт – енергетик Геннадій Рябцев.
Уряд підвищив соціальні виплати для низки категорій внутрішньо переміщених осіб і дозволив їм отримувати гроші у будь-якому банку на підконтрольній території країни. Детальніше – начальник Управління організації соціального захисту постраждалих внаслідок надзвичайних ситуацій Міністерства соціальної політики Любов Черська.
Чи відбудеться кадрове перезавантаження суддів Верховного Суду України, обраних на конкурсних засадах? Чи побачимо у найвищому суді країни кандидатів «із-поза системи»? Чи привнесуть вони нове бачення і цінності в роботу? Ситуацію моніторимо з адвокатом Тетяною Козаченко.
Сьогодні. Ввечері
Надвечір
Злочин і кара. Печерський райсуд Києва був готовий, але так і не почав розглядати клопотання про арешт колишнього міністра юстиції Олександра Лавриновича. Не з’явився адвокат, тому засідання перенесли на завтра. Лавриновича підозрюють у сприянні екс-президенту Віктору Януковичу у захопленні державної влади в неконституційний спосіб. Йдеться про рішення Конституційного Суду від 2010 року. Ним, фактично, було скасовано дію Основного закону зразка 2004 року, що розширило повноваження президента порівняно з тими, за якими він обирався. За словами самого Олександра Лавриновича, очолюване ним на той момент Міністерство юстиції не було ініціатором подання, а лише оприлюднило ухвалу Конституційного суду.
Розгляд кандидатур до Верховного Суду розпочала сьогодні Вища Рада правосуддя. Розглядають 120 кандидатур, яких попередньо відібрала вища кваліфікаційна комісія суддів. Усіх кандидатів Вища Рада правосуддя оголосить не раніше 25 вересня,- говорить її Голова Ігор Бенедисюк. Напередодні громадські активісти закликали Вищу Раду правосуддя не пропустити до Верховного Суду тих кандидатів, які були відхилені Громадською Радою доброчесності, але все одно допущені до конкурсу вищою кваліфікаційною комісією суддів.
Навчання, чи підготовка до війни? Сьогодні офіційно розпочались спільні навчання збройних сил Білорусі і Росії "Захід-2017". Упродовж тижня вся світова спільнота буде пильно стежити за пересуваннями російських військ територією Білорусі. Литва готова до військових навчань Росії та Білорусі "Захід-2017" так добре, як ніколи раніше,- заявила президент Даля Грибаускайте. За її словами, маневри відбуваються вже майже місяць, хоча офіційно почалися тільки сьогодні. У Кремлі таку увагу до навчань назвали «нагнітанням пристрастей» і провокацією.
Рада ЄС офіційно продовжила на півроку санкції проти фізичних осіб та компаній, причетних до порушення територіальної цілісності, суверенітету та незалежності України. Обмежувальні заходи стосуються 149-тьох осіб та 38-ми компаній. Індивідуальні санкції полягають в обмеженні на в’їзд та замороженні активів.
14-та Щорічна зустріч Ялтинської Європейської Стратегії (YES) розпочалася у Києві. У ній візьмуть участь понад 350 політиків, дипломатів, бізнесменів, громадських активістів й експертів із 34 країн. У ці хвилини відбувається офіційне відкриття форуму.
Поліція повідомила про виявлення у помешканні одного з учасників подій на пункті пропуску «Шегині» автомата Калашникова та майже восьми сотень патронів. Тим часом вже на 69 осіб, які 10 вересня перетнули державний кордон разом з Міхеїлом Саакашвілі без оформлення документів, склали протоколи про адміністративні порушення. Суд арештував двох з п’яти затриманих учасників тих подій. Сам Міхеїл Саакашвілі продовжує їздити Україною і тепер оголосив про намір 19 вересня прибути до Києва.
Названо нові дати проведення кінофестивалю «Молодість»: він відбудеться у Києві з 27 травня до 3 червня 2018 року. А в цьогорічному жовтні в рамках фестивалю запланований національний конкурс короткометражних стрічок.
Музичні твори
Просто джаз
Записи американського піаніста Білла Еванса.
З музичних програм Європейської мовної спілки
Записи китайської музики у виконанні Національного жіночого оркестру провінції Цзянсу.
Сьогодні. Вдень
Артемій Ведель - один з небагатьох всесвітньовідомих композиторів, що не написав жодного світського твору. Цьогоріч відзначаємо 250 років з дня народження митця. Про творчість Веделя як джерело натхнення сучасних композиторів та музикантів говоритимемо з звукорежисером Святославом Заставським.
Оперативники Служби безпеки затримали під час отримання хабара у 70 тисяч доларів першого заступника начальника департаменту аудиту та контролю державної «Укрзалізниці» Вахтанга Джакелі. Коментує резонансну подію головний експерт антикорупційної групи Реанімаційного пакету реформ Олександр Лємєнов.
Коли емоції на максимумі, боротьба додає сил, а виклик не сприймається, як вирок. Це світ спорту з його найцікавішими і найважливішими подіями. Інтерв'ю з тренерами та спортсменами, розповіді про нові досягнення, аналіз поєдинків та змагань. Жити на повну, бути на одній орбіті з "Планетою спорту".
Сьогодні. Вдень
Які технічні види спорту популярні в Україні? Якими досягненнями можуть похвалитися наші спортсмени? Запитаємо про це в автомотоспортсмена, волонтера Сергія Маліка.
Як зміняться правила нарахування субсидій та чи вистачить коштів, які держбюджет виділив на їх виплату? Відповідає на запитання консультант з інформаційних систем і збору платежів за послуги ЖКГ, експерт із соціального захисту Антон Левицький.
Музичні твори
Коли вік не ворог, а побратим, коли не боїшся бути самим собою, коли отримуєш насолоду від життя і справи, якою займаєшся, коли реалізовуєш свій потенціал і йдеш за мрією.
"Життя +" – коли сивина на скронях додає шарму. Зустрічі з тими, хто любить жити і творити.
"Як день розпочнеш, так його і проживеш" — девіз ведучих ранкової програми "Вдосвіта" на Українському радіо. Адже "Вдосвіта" — це вранішній вибух енергії та позитиву. Наша команда прокидається о 4-тій годині аби зробити ваш ранок цікавим, насиченим корисною інформацією та тільки хорошими новинами. Ми першими інформуємо вас про те, що сталося в країні та світі, поки ви спали. Саме від нас ви дізнаєтеся, як вдягнутися сьогодні і чи треба прихопити парасольку, виходячи із дому. Ми розкажемо і про економічні тенденції та курси валют. Обов’язково поспілкуємося з компетентними експертами на актуальні теми. А ще, неодмінно посміємося разом із вами над тим, про що гомонять у соціальних мережах.
Агропромисловий комплекс розвивається і дає прибуток. Хліборобську галузь по праву вважають однією з найуспішніших у державі. Якою ж ціною долають труднощі ті, хто забезпечує продовольчий достаток України? Досвід успішних господарств, поради хліборобів, виробників продукції та споживачів у програмі "Колос. Аграрний щоденник".
Наша армія
1-го жовтня в Україні розпочнеться призов на строкову службу в армію та інші військові формування. У серпні призивали солдатів у Нацгвардію, а в червні – вперше призовниками стали офіцери запасу. Чи означає це загострення бойових дій? Ідеться про осінню політичну і кримінальну активність чи бажання зміцнити обороноздатність нашої держави? На ці та інші запитання відповідатимутьзаступник начальника Управління призову та комплектування Головного управління персоналу Генерального штабу Збройних Сил України Дмитро Маліцький, начальник Управління кадрового забезпечення офіцерським складом – заступник начальника Головного управління персоналу Генерального штабу Збройних Марк Андрусяк тастарший офіцер відділу комплектування та призову Київського обласного військового комісаріату Микола Єрьомін.
Крим. Реалії
У Криму немає натурального молока. Чому в кримській молочці знаходять антибіотики? Що відбувається з ринком молочної продукції в Криму? Чому на півострів везуть молоко з далеких регіонів сусідньої Росії? Які принципи логістики молочної продукції?
Сьогодні. Зранку
До кінця цього року Уряд планує підвищити середню заробітну плату. А з нового року - збільшити мінімальну. На що розраховувати українцям? Погляд директора економічних програм Українського інституту майбутнього Анатолія Амеліна.
Сьогодні. Зранку
Чотирнадцятого вересня в Україні стартував фестиваль «Кіно проти корупції». До програми фестивалю увійшли фільми-призери світових кінофестивалів, які досліджують природу корупції. У рамках спеціального показу глядачі побачать три фільми-розслідування українських журналістів і зможуть поставити питання авторам. Про кінофестиваль та корупцію взагалі говоритимемо з виконавчим директором Transparency International Ukraine Ярославом Юрчишиним.
Сьогодні. Зранку
У п'ятницю, 15 вересня, в Україні планується зустріч із послами країн Європейського союзу для роз'яснення деталей нового закону про освіту в частині, що стосується мов навчання представників національних меншин. Чи можна сподіватися на досягнення консенсусу, запитаємо в директора Інституту соціально-політичного проектування «Діалог» Андрія Миселюка.
З перебігом справи українського блогера Павла Гриба ознайомить адвокат Дмитро Гненний.
Сьогодні. Зранку
Українська делегація на чолі з Петром Порошенко вирушає до Нью-Йорку на засідання 72-ї сесії Генасамблеї ООН, яка відкрилася 12 вересня. Про порядок денний візиту говоритимемо з аналітиком Інституту світової політики Миколою Бєлєсковим.
Канадець українського походження, єдиний українець-кавалер Хреста Вікторії, найвищої та найпочеснішої нагороди за мужність перед лицем ворога, якою можуть бути нагороджені військовики з країн, підлеглих Британській короні Пили́п Конова́л.
Сьогодні. Зранку
Сьогодні. Зранку
Осінній грибний сезон у розпалі. Попри застереження, армія шанувальників так званого «тихого полювання» не зменшується. Наскільки безпечні маслюки, білі, опеньки, що масово продаються на ринках? Де можна збирати гриби і що треба знати, щоб не завдати шкоди здоров’ю? Про все це у розмові з керівником Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів і захисту споживачів у м. Києві Олегом Рубаном.
У наступному році уряд планує виділити понад 40 мільярдів гривень на ремонт і будівництво доріг. Як це вплине на стан автошляхів? Чи відповідатиме ціна якості? За експертною оцінкою вирушаємо на південь та схід України. На зв’язку з Києвом Одеса і Суми.
Згодом
У ніч на 22-ге лютого 2014-го року урочище «Межигір’я» під Києвом спорожніло. Чим живе колишня резиденція президента-втікача? Яким коштом утримується територія у понад 140 гектарів із величезним господарством? Сьогодення і майбутнє резонансного маєтку у розмові з комендантом Межигір"я Денисом Тарахкотеликом, адвокатом В.Януковича Віталієм Сердюком та журналістом Андрієм Діхтяренком.
Знизилася гострота зору, слабшають пам’ять та увага, маєте стомлений вигляд… А знайомі натякають, що дратуєтеся через дрібниці… Можливо, ви курець зі стажем? Тоді маєте нагоду позбутися цієї згубної звички. І зробити це можна швидко та легко, якщо дослухатися порад лікаря вищої категорії, керівника відділення народної та нетрадиційної медицини Центрального клінічного госпіталю Державної прикордонної служби України Юрія Нечипоренка.
Крим. Реалії
Чому в анексованому Криму тривають викрадення місцевих жителів? Навіщо і якими способами російські силовики борються з проукраїнським населенням півострова? Чому туристичний сезон в Криму закінчився не так, як очікували підконтрольні Кремлю чиновники півострова?
Від чого залежить розмір аліментів на дитину? Як діяти, якщо платник аліментів ігнорує свої обов'язки? І чи знаєте про право на додаткові кошти на дитину – якщо, наприклад, вона має особливі здібності..?
У ефірі програми розбираємося в юридичних тонкощах стягнення аліментів на дитину. У студії - адвокат, директор першого Київського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Леся Бурчак.
Сьогодні. Вдень
Останні події на Корейському півострові непокоять світову спільноту. Подробиці знає журналіст – міжнародник Олексій Коваль.
Сьогодні. Вдень
Про проект спогадів про українську минувшину говоритимемо з викладачем журналістики, співавтором підручника з журналістської етики Володимиром Сердюком.
Сьогодні. Вдень
Внутрішня політика Росії. Як розстановка політичних сил в РФ впливає життя в Україні проаналізуємо з державним секретарем Росії 1990-1992рр. Геннадієм Бурбулісом та президентом Центру Балтійсько-Чорноморських досліджень Іриною Верещук.
Сьогодні. Вдень
Цьогоріч Львівському драматичному театру ім. М.Заньковецької виповнюється сто років. Багатюща історія, безліч визначних акторів, що прославилися у його стінах. Про минуле і сьогодення театру у розмові з його художнім керівником Федором Стригуном.
Добровольці та професійні військові, студенти та підприємці, службовці та вчителі пройшли горнило війни на сході України і стали героями. На передовій і в мирному житті, пліч-о-пліч вони відстоюють суверенітет нашої держави. Волонтери, лікарі, військові капелани… Ці люди пережили багато і їм є що сказати нам усім. Відверта розмова про наболіле, слова підтримки, роздуми, виважений погляд на події, часом своєрідна сповідь.
Пенсійна реформа, прискорення приватизації та боротьба з корупцією. МВФ назвав умови для отримання Україною п'ятого траншу. Президент України очікує від парламенту наступного тижня ухвалення судової реформи, а Прем'єр пенсійної та медичної. Тисяча нових урядовців. Хто вони і що робитимуть. В Україні стартує реформа держслужби. Ухвалений минулого тижня законопроект про освітню реформу став каменем спотикання. Очільники Міносвіти і МЗС в один голос обіцяють, що Україна попри зміни в законодавстві гарантуватиме вільний розвиток мов національних меншин.
Радіо "Свобода"
«План Маршалла» для України. Гість студії - Андрюс Кубілюс, прем’єр-міністр Литви у 1999 - 2000, 2008 - 2012 роках.
Твій час
Танець – красивий, вишуканий, стильний… У кожної епохи були свої вподобання, та у жодній з них не обходилися без хореографічного мистецтва. А які танці популярні нині? Коли варто починати займатися хореографією аби досягти високого результату? Та де шукати вчителів танцювального мистецтва? Про все це у розмові з випускником Київського державного хореографічного училища, артистом балету, хореографом Віталієм Лузаном та українським хореографом, засновником школи танцю, переможцем багатьох танцювальних шоу - Сергієм Костецьким.
У наступному році уряд планує виділити понад 40 мільярдів гривень на ремонт і будівництво доріг. Як це вплине на стан автошляхів? Чи відповідатиме ціна якості? За експертною оцінкою вирушаємо на південь та схід України. На зв’язку з Києвом Одеса і Суми.
Сьогодні. Ввечері
Президент Петро Порошенко сподівається на створення в Україні антикорупційної судової палати вже наступного місяця. Про це він сказав, виступаючи на зустрічі Ялтинської європейської стратегії у Києві. Заяву Президента прокоментує адвокат, експерт судової групи Реанімаційного пакету реформ Маркіян Галабала.
Сьогодні. Ввечері
Затверджено новий порядок формування тарифів на водопостачання. На що очікувати українцям? Запитаємо про це в керівника житлово-комунальних програм Громадської мережі ОПОРА Тетяни Бойко.
Сьогодні. Ввечері
Чи загрожують масштабні спільні стратегічні навчання військових Росії та Білорусі країнам НАТО? Чи не стануть вони початком нової хвилі російської агресії проти України? Про що свідчить така відкрита демонстрація техніки і людського ресурсу? Навчання «Захід-2017» під кутом зору розвідника і дипломата Петра Гаращука.
Сьогодні. Ввечері
Народний депутат Вадим Денисенко - про бюджет-2018.
Канадець українського походження, єдиний українець-кавалер Хреста Вікторії, найвищої та найпочеснішої нагороди за мужність перед лицем ворога, якою можуть бути нагороджені військовики з країн, підлеглих Британській короні Пили́п Конова́л.
Радіопередача "Модуль знань" перетворює складне на зрозуміле. Говоримо цікаво і доступно про речі, які направду важливо знати та розуміти. Ведучі Тетяна Трощинська, Ольга Вернигоренко, Павло Вольвач, Захар Давиденко наближають нас до розуміння наук і їхніх таємниць — від ядерної фізики до психології, від біології до фольклористики, від математики до історії літератури
Вечірня колисанка
Казка "Тіні".
Громадська хвиля
Про що говорили на 14-й щорічній зустрічі Ялтинської європейської стратегії?
Що буде з гарячою водою в Києві наступного опалювального сезону?
Громадська хвиля
Чи можна адаптувати класичну музику для баяна та акордеона?
Радикальні сили приходять до влади там, де люди почувають себе нещасливими.
Коли емоції на максимумі, боротьба додає сил, а виклик не сприймається, як вирок. Це світ спорту з його найцікавішими і найважливішими подіями. Інтерв'ю з тренерами та спортсменами, розповіді про нові досягнення, аналіз поєдинків та змагань. Жити на повну, бути на одній орбіті з "Планетою спорту".
Листки з вирію. Письменники української діаспори
Письменник Ярослав Мельник, «А.А.А.» (оповідання).