war

Офіс генпрокурора створює окремий напрямок для розслідування сексуальних злочинів російських військових

14.03.2022 р., 19:40

Офіс генерального прокурора відкриває окремий напрямок для розслідування сексуальних злочинів, вчинених російськими військовими.

Про це в ефірі марафону українських телеканалів розповіла генеральна прокурорка Ірина Венедіктова.

"Увесь світ має розуміти, хто взагалі в цій країні нацист. І точно нацисти — це не ті мирні жителі, які потерпають, а ті, хто приходять, окупують, грабують, вбивають, гвалтують. Ми зараз окремо ще робимо напрямок — це сексуальні злочини. Неприємна тема, але про неї так само треба говорити. І те, що бачимо ми, це — жахливі історії, які так само будуть тягнутися ще не один рік, для реабілітації цих людей, і так далі", — сказала Венедіктова.

Вона відзначила, що правоохоронцям потрібні заяви від жертв, однак наразі є складність з отриманням інформації від постраждалих на окупованих територіях.

"Але з окупованими територіями дуже складно працювати у цій сфері і у цьому напрямку. Ми бачимо вже це у Київській області, у Сумській області, тощо. Нам треба юридично обґрунтована підстава для того, щоб ми почали рухатися у кримінальній і у медичній площинах. Тут потрібна допомога людям, усіляка — і фізична, і психологічна тощо. Тому проблема ця є, вона є, за оперативними даними, дуже вже значуща. Не можна замовчувати і вже зараз треба піднімати це (питання)", — пояснила генпрокурорка.

Вона зазначила, що наразі прокурори зосереджені на безпосередніх провадженнях, які стосуються не тільки воєнних злочинів, а й таких категорій, як держзрада, шпигуни, диверсанти тощо.

Фото: gp.gov.ua

Офіс генпрокурора створює окремий напрямок для розслідування сексуальних злочинів російських військових

Новини по темі