Мобільний додаток

Рош Га-Шана в Умані: що думають про приїзд паломників організатори заходу?

21.08.2020 р., 19:51

Юдейський Новий рік Рош Га-Шана, який відзначається за місячний календарем, припадає на період з вечора п’ятниці 18 вересня до вечора неділі 20 вересня. Традиційно, аби відзначити це дуже важливе в юдейській традиції свято, до українського міста Умань з'їжджаються представники однієї з течій в юдаїзмі – брацлавського хасидизму. Вони їдуть на могилу засновника свого вчення цадика Нахмана Брацлавського. До України цього року збирається приїхати біля десяти тисяч паломників, але чи зможуть вони доїхати залишається питанням, адже пандемія не відступає. Окремо сьогодні на брифінгу у Вишгороді міністр внутрішніх справ Арсен Аваков повідомив, що Україна запровадить технічні обмеження, які унеможливлять прибуття великої кількості паломників. Раніше міський голова Умані Олександр Цебрій розповідав про можливість перекриття міста. Як живе зараз Умань та що думають про ситуацію місцеві жителі Українському радіо дізнавався журналіст Українського радіо Роман Кот.

"Ставлення мешканців Умані  до ініціативи мера неоднозначне", – розповів Роман Кот.

Журналіст наводить слова юристки організатора паломництва "Фонду Рабі Нахмана" Ірини Рибницької, яка зауважила, що цього року Рош Га-Шана не буде таким, як був щороку: "Людей, без сумніву, буде менше. Меседж утриматися від паломництва людям похилого віку спрацює. Не приїдуть люди групи ризику, не приїдуть люди похилого віку".

"Але поклик для паломників-хасидів саме в тому й полягає, аби відвідати це місто. Тому ми можемо очікувати від 5 до 10 тисяч людей. При тому ми всі маємо усвідомлювати, що цей захід не є масовим, це просто прийом гостей", – підкреслила Ірина Рибницька.

Юристка розповіла, що для тих хасидів, які прибудуть на святкування до Умані, Фонд розробив детальний план і вже подав його владі для того, щоб зробити Рош Га-Шана максимально безпечним: "Фонд розробив безпрецедентний план, який був переданий в МОЗ, а також обласній владі. Над цим планом зараз працюють і на його основі ми очікуємо, що буде створений план проведення і підготовки прибуття паломників-хасидів до України. Їхня ціль – не проведення масових заходів. Ціль приїзду – це відвідання святого для них місця, місця молитви. Тому створено план дій з дотриманням всіх противірусних карантинних дій, які передбачає на даний момент діюче законодавство України".

Читати також – Мер Умані Олександр Цебрій про те, чому Україна має заборони в’їзд паломникам-хасидам цього року

"Умань на сьогоднішній день перебуває в "зеленій" зоні і в цьому регіоні діють окремі карантинні обмеження. Тому план дій передбачає певну роботу синагог, могили, яку передусім відвідують паломники-хасиди. Передбачається розділення синагог на частини з дотриманням максимальних дистанцій, розділення маршрутів, в тому числі й на могилу, яка є основним місцем відвідання паломників. Йдеться про маршрути пересування та обмеження перебування певної кількості людей в приміщенні одночасно. 

Також передбачається контроль температури і обов'язкове носіння масок навіть під час молитви", – пояснила юристка Фонду Рабі Нахмана Ірина Рибницька. 

Журналіст Роман Кот в свою чергу зауважив, що велика частина хасидів проживає у Україні, тому якщо обмежити в’їзд хасидів з-за кордону, все одно буде частина, яка приїде з території України. 

"Місто готове до напливів туристів, паломників, оскільки щороку їх приїжджає кілька десятків тисяч чоловік. Найбільше було в середині 90-х, коли приїжджало 80 тисяч. Зараз трохи менше: найбільше протягом останнього часу було 50 тисяч паломників. Відповідно місто живе у значній мірі за рахунок них: це і оренда житла, й харчування, тобто кафе, ресторани, й сувеніри", – висловив свою думку Роман Кот.

Журналіст зауважив, що місця, які відвідують в Умані паломники-хасиди готуються, адже до святкування ще майже місяць. Проте, за словами місцевих хасидів, потрохи паломники прибувають до Умані протягом всього року.

ФОТО: Цензор.НЕТ

Рош Га-Шана в Умані: що думають про приїзд паломників організатори заходу?

Новини по темі