Мобільний додаток

Розслідування Kroll підтверджує зловживання у Приватбанку

16.01.2018 р., 18:32

Розслідування американської компанії Kroll підтвердило попередні висновки НБУ, що "Приватбанк" був об'єктом шахрайських дій перед тим, як його націоналізували.

Про це повідомляє BBC.

У Нацбанку не оприлюднили самого звіту незалежного розслідування, але заявили, що передадуть висновки правоохоронцям.

За словами заступниці голови НБУ Катерини Рожкової, яка відповідає за банківський нагляд, аудит вже представили Генпрокурору, міжнародним партнерам, послам, аналітичним та експертним колам.

"Результати розслідування допоможуть довести до кінця case "Приватбанку", як перший у нашій країні case такого масштабного фінансового розслідування", - заявила пані Рожкова.

Представники авторів розслідування були ще стислішими. "Приватбанк" став об'єктом шахрайських дій. Ці дії відбувалися у великих масштабах, були добре організовані і координовані колишніми акціонерами банку та афільованими із ними особами впродовж 10 років. Це призвело до збитків банку на 5,5 млрд доларів", - заявив Альфредо Белло, керівник консалтингової компанії AlixPartners, що співпрацювала із Kroll. Він додав, що не надаватиме більше деталей.

Водночас в коментарі ТСН один із головних екс-акціонерів банку Ігор Коломойський назвав такі висновки "маячнею":

В активі Kroll, заснованої у 1972 компанії із нью-йоркською пропискою, розслідування для уряду Ірландії можливих незаконних операції, що спричинили банкрутство Glitnir Bank, а також розслідування для Національного банку Молдови банкрутства трьох фінансових установ, яке потребувало державної підтримки у 1 млрд доларів.

Новини по темі