Лише Байден здатен серед демократів перемогти Трампа — експерт

Лише Байден здатен серед демократів перемогти Трампа — експерт

Лише Джо Байден може перемогти Дональда Трампа, якщо республіканці виставлять такого кандидата на президентських виборах у США. У цьому переконував в ефірі Українського Радіо експерт-міжнародник, дипломат Ярослав Войтко. Президент Байден підтвердив, що збирається йти на другий термін у 2024 році. Якби Байден вирішив не балотуватися, було б гірше всьому світові, вважає Ярослав Войтко. На його думку, "Трамп є прихованим другом Путіна. Він дуже любить ті авторитарні методи, які застосовує Путін, Кім Чен Ин та інші диктатори у своїй внутрішній політиці".

0:00 0:00
10
1x

Джо Байден. Фото AP / Evan Vucci

"Якби Байден вирішив не балотуватися в президенти США, було б гірше всьому світові"

"Поки що порадіємо з того, що президент Байден вирішив таки балотуватися на другий термін. Бо якби цього не сталося, наприклад, він послався на якісь проблеми з віком чи здоров'ям, то Україні, і світові, і Америці було б гірше в цій ситуації", — стверджує Ярослав Войтко. І додає: "хоча ми розуміємо, що це президент обирається насамперед для Сполучених Штатів, і його оцінюватимуть по тих чотирьох роках, які він проведе на посаді президента. Ще йому залишилося бути у Білому домі півтора року. За цей час може багато чого статися з Америкою, з самим президентом, з віцепрезидентом Камалою Гарріс, яка у цій парі знову піде на вибори. Шанси у Байдена 50 на 50, як у будь-якій демократичній державі", — зазначає американіст. Однак він зауважує, що "за останніми опитуваннями, які відбулися наприкінці минулого тижня, 51% демократів говорить про те, що, можливо, не варто було Байдену балотуватися. Але факт уже доконаний — Байден і Гарріс подали документи до Федеральної виборчої комісії".

 "Лише Байден зможе перемогти Трампа на виборах"

Дипломат припускає, що основним конкурентом Байдена на цих виборах може знову виявитися Дональд Трамп, як у 2020 році. Під кінець 2028-го року Трампу виповниться 82 роки, він молодше Байдена лише на чотири роки, нагадує експерт. За його словами, "якщо вони схрестять мечі у цих передвиборчих перегонах, то це будуть два найстарших кандидати в президенти США". "Втім Дональд Трамп отримав два імпічменти від американського Конгресу, у нього є 34 пункти звинувачення по кримінальних справах, які ще не закриті й будуть розглядатися наприкінці цього року і, мабуть, наступного також. Зараз з'являються нові кримінальні справи, які ще не так широко відомі громадськості", — каже Войтко. На його думку, нинішній губернатор штату Флорида Рон Десантіс — один із реальних кандидатів на виборах президента для республіканців. Десантіс, можна сказати, класичний республіканець. "А Трамп, на мою думку, вискочка. І мені було навіть дуже дивно, що у 2020 році на всю Республіканську партію не знайшлося справді такого кандидата, який був від початку до кінця республіканцем", — додає міжнародник.

Водночас у Демократичній партії поки що відомо про двох основних конкурентів Байдена. Це письменниця, авторка книжок із самовдосконалення Маріанна Вільямсон. І 69-річний племінник колишнього президента Сполучених Штатів Джона Кеннеді — Роберт Кеннеді-молодший. Він є сином Роберта Кеннеді-старшого, який був генеральним прокурором за часів президентства брата. Войтко переконаний, що "лише Байден, хоча він зараз уже літня людина, може перемогти Дональда Трампа, якщо республіканці виставлять того кандидатом цієї партії на виборах. Трамп є прихованим другом Путіна. Він дуже любить ті авторитарні методи, які застосовує Путін, Кім Чен Ин та інші диктатори у своїй внутрішній політиці".


 Дональд Трамп. Фото AP / José Luis Villegas, Pool, File

"Поганий жарт із Байденом"

Войтко також пояснює, чому на Байдена можуть чатувати проблеми. "Не так давно укладена фактично угода, були мирні переговори і покращення відносин між Саудівською Аравією та Іраном. Це може зіграти поганий жарт із Байденом. Якщо, наприклад, зараз у зв'язці з Росією Саудівська Аравія знижуватиме видобуток нафти, то більшість аналітиків прогнозує, що найближчими роками ціна нафти може перевищити 80 доларів за барель. Це набагато вище за середню ціну, яка була близько 60 доларів за барель із 2015 по 2021 рік. І це означатиме зростання цін на бензин, що розлютить багатьох американських виборців. Вони можуть покладати відповідальність за ці зайві витрати саме на президента Байдена. Крім того, можуть бути інші внутрішні політичні та економічні чинники, і ми ще не знаємо, як вони спрацюють. Хоча з іншого боку, так, як спрацювала адміністрація Байдена у боротьбі з ковідом і як вона змогла втримати американську економіку — такого не багатьом країнам вдалося зробити", — резюмує експерт.

Останні новини
Українські премʼєри 15-22 листопада: Zwyntar, Паліндром, Діти Інженерів, The Unsleeping, Sasha Boole
Українські премʼєри 15-22 листопада: Zwyntar, Паліндром, Діти Інженерів, The Unsleeping, Sasha Boole
Тримати в серці місце для любові: Positiff  представив сингл "Діаманти"
Тримати в серці місце для любові: Positiff представив сингл "Діаманти"
У нинішній редакції бюджету-2025 соціальні виплати та зарплати військовослужбовців заморожені ― Гончаренко
У нинішній редакції бюджету-2025 соціальні виплати та зарплати військовослужбовців заморожені ― Гончаренко
"Найважливішими є ті зміни, які відбувалися тоді в свідомості українців", – історик Зінченко про Помаранчеву революцію
"Найважливішими є ті зміни, які відбувалися тоді в свідомості українців", – історик Зінченко про Помаранчеву революцію
Будівництво атомних енергоблоків не на часі. Потрібно зосередитися на децентралізованій генерації – Дяченко
Будівництво атомних енергоблоків не на часі. Потрібно зосередитися на децентралізованій генерації – Дяченко
Новини по темі
"Висушуватимемо" Росію. Комбат Федоренко про зняття Штатами далекобійних обмежень для України
"Ми повинні зробити все, щоб наступного року війна закінчилась". Ексклюзивне інтерв'ю президента Зеленського
Без далекобійної зброї або можливості вступу України в НАТО, РФ може нав'язувати свої умови "перемир'я" — Семенюк
Ситуація з виборами до обох палат Конгресу стане зрозумілою за тиждень-півтора — Преловський
"Невизначені штати зараз розігруються як ключова карта" – Краєв про вибори у США